In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Amazfit

[Обговорення] Як це працює? | Пульсометр в смарт-годинниках

2018-04-26 02:33:37
5850 10

Привіт, Мі-Фани!

У той час, коли медицина не мала сучасних технічних засобів діагностики, пульс вимірювали, прикладаючи палець до артерії, і рахували кількість поштовхів стінки артерії через шкіру за певний проміжок часу - зазвичай 30 секунд або одну хвилину. Звідси і пішла назва цього ефекту - pulsus (лат. «Удар»), що вимірюється в ударах в хвилину.

Після появи електрокардіографа (ЕКГ), пульс стали вимірювати за сигналом електричної активності серця, заміряючи тривалість інтервалу (в секундах) між сусідніми зубцями R на ЕКГ, а потім перераховуючи в «удари в хвилину» за простою формулою: СР = 60/(RR-інтервал).Електрокардіограма може багато що сказати про наше серце окрім пульсу, але для зняття і розшифровки ЕКГ потрібні обладнання та кардіолог, яких не візьмеш з собою на пробіжку. На щастя, в сучасному світі практично кожен може дозволити собі пульсометр, який буде визначати частоту пульсу під час бігу і в стані спокою.

Пульсометри

Ідея вимірювання пульсу з зап'ястя спортсмена за допомогою оптичної плетизмографії без додаткового носіння нагрудних ремінців виглядала дуже заманливо. Першими цю ідею реалізували в годиннику Mio Alpha, прозвавши цей пристрій проривом і новим витком у вимірі пульсу. Сам модуль вимірювального датчика був розроблений компанією Philips.Світло, що потрапляє в кровотік, буде досить передбачувано розсіюватися при зміні швидкості кровотоку (наприклад, підвищення серцевого викиду). Оптична технологія вимірює пульс за допомогою світлодіодів, які оцінюють кровотік на зап'ясті. Це означає, що ви можете вимірювати пульс без використання нагрудного датчика. На практиці це працює так: оптичний сенсор на зворотному боці годинника випромінює світло на зап'ястя за допомогою світлодіодів, і вимірює кількість розсіяного кровотоком світла.

Метод реєстрації пульсу для фотоплетізмографічних датчиків

Для вимірювання пульсу важлива область з максимальним поглинанням - це діапазон від 500 до 600 нм. Зазвичай вибирається значення 525 нм (зелений колір). Зелений світлодіод датчика пульсу - найбільш ходовий варіант в смарт-годинах і браслетах.

Зараз ця технологія добре відпрацьована і впроваджена в серійне виробництво. Спектр пристроїв з подібною технологією досить широкий (смартфони, браслети-трекери, годинники), а виробники спортивних пристроїв теж не відстають - всі найбільш значущі компанії розширюють лінійку пульсометрів моделями з оптичними датчиками.Помилки в роботі оптичних датчиків

Вважається, що оптичні датчики досить точно визначають пульс при ходьбі і бігу. Однак, при підвищенні частоти пульсу, скажімо, до 160 уд/хв, кровотік настільки швидко проходить через область датчика, що вимірювання стають менш точними.

Крім цього, на зап'ясті, де не так багато тканини, але багато кісток, зв'язок і сухожиль, будь-яке зниження кровотоку (наприклад, в холодну погоду) може спотворити роботу оптичного датчика пульсометра.

В одному невеликому дослідженні було проведено порівняльний аналіз точності нагрудних і оптичних датчиків пульсометрів. Випробовуваних розділили на дві групи, в одній групі пульс вимірювався за допомогою нагрудного датчика, а в іншій - за допомогою оптичного. Обидві групи проходили тест на біговій доріжці, де вони спочатку йшли, а потім бігли, в цьому час реєструвалася частота пульсу. У групі з нагрудним кардиодатчиком точність вимірювання СР була 91%, тоді як в групі з оптичним датчиком вона склала лише 85%.

Не можна забувати і про специфічні ситуації, коли оптичний датчик може не працювати. Одяг, наявність татуювання на зап'ясті та тренування в спортзалі - все це може призвести до похибок у вимірюванні пульсу за допомогою оптичних датчиків.

Незважаючи на це, технологічний прогрес у вимірі СР привів до появи корисної альтернативи нагрудним пульсометрам, і при усуненні ряду недоліків оптичних датчиків ми отримаємо ще один потужний і точний інструмент спостереження за пульсом під час занять спортом.

Які бігові показники дозволяє отримати пульсометр

Строго кажучи, просунута бігова динаміка вимірюється при наявності нагрудного ременя. Ззовні звичайний, всередині датчик складається з трансмітера і акселерометра, завдяки якому і відбувається аналіз руху бігуна. Ті ж самі акселерометри є в телефонах, футподах та браслетах-трекерах.До просунутих бігових показників відносять три величини: час контакту з землею (ground contact time), вертикальні коливання (vertical oscillation) і частоту кроків, або каденс (cadence).

Час контакту з землею (ground contact time, GCT) показує як довго ваша стопа знаходиться на поверхні землі під час кожного кроку. Вимірюється в мілісекундах. Типовий бігун любитель витрачає на контакт з поверхнею 160-300 мілісекунд. При підвищенні швидкості бігу значення GCT коротшає, при уповільненні - зростає.

Існує взаємозв'язок між часом контакту з землею і частотою розвитку травм, а також м'язовим дисбалансом у бігуна. Зменшення часу контакту з землею знижує частоту травм. Одним з найбільш дієвих способів зменшити цей показник вважається вкорочення кроку (підвищення каденсу), зміцнення сідничних м'язів і включення коротких спринтів в програму тренувань.

Вертикальні коливання (vertical oscillation, VO). Подивіться на будь-якого професійного бігуна - ви побачите, що верхня половина їх тулуба робить зовсім незначні рухи, в той час як основну роботу по переміщенню бігуна виконують ноги.

Вертикальні коливання визначають наскільки ваша верхня половина «підстрибує» при бігу. Ці підстрибування вимірюються в сантиметрах щодо якоїсь фіксованої точки (в разі нагрудного ременя - це сенсор, вбудований в нагрудний датчик).

Частота кроків або каденс (cadence). Як зрозуміло з назви показника, він демонструє кількість кроків за хвилину. Досить важливий параметр, що оцінює економічність бігу. Чим швидше ви біжите, тим вище каденс. Вважається, що частота близько 180 кроків за хвилину є оптимальною для ефективного і економічного бігу.

Пульсові зони (heart rate zones). Знаючи максимальний пульс, різні моделі бігових годинників можуть розбивати ваші тренування по пульсових зонах, показуючи, скільки часу в ході тренування ви провели в тій чи іншій зоні.

У різних виробників ці зони позначені по-своєму, але їх можна поділити на такі типи: відновна зона (60% від максимального СР), зона для тренування витривалості (65% -70% від максимального СР), зона тренування аеробного ємності (75 82% від максимальної СР), зона ПАНО (82-89% від максимального СР) і зона максимального аеробного навантаження (89-94% від максимального СР).Дякую за увагу! :)
Пам'ятайте, що вимір і контроль СР під час тренувань - надійний спосіб поліпшити результати і уникнути перетренованості.
2018-04-26 02:33:37
Favorites12 RateRate

Master Bunny

House M.D. | from Mi A1

#1

Круто. +100
Суперова тема.
Навіть неварто заікатися про фото котів і т.д.
Автор молодець. Дякую)
2018-04-26 05:13:26

Pro Bunny

8ilverSoft Author | from Redmi Note 4

#2

House M.D.
Круто. +100
Суперова тема.
Навіть неварто заікатися про  ...

Дякую! Буду старатися далі :)
2018-04-26 11:05:19

Advanced Bunny

Dorosh Max | from Redmi Note 4

#3

дуже цікаво
2018-05-02 05:25:36

Master Bunny

andreyskibtcyk | from Mi MIX 2

#4

Однозначно лайк
2018-05-02 14:47:03
Дякую, було цікаво.
2018-05-02 16:34:54
Де необхідність - там можливість.

Pro Bunny

Vasyl_Gamer | from Redmi Note 4

#6

Круто, дякую за інформацію)
2018-05-02 20:01:46
Круто, Дякую!
2018-05-03 22:28:35

Advanced Bunny

Monday | from app

#8

Цікаво, дякую вам!
2018-05-03 23:21:22

Pro Bunny

DimBoy | from Redmi Note 4

#9

завжди було цікаво і якось забувалося погуглити
2018-05-07 04:17:00
Очень информативно.
2018-06-12 20:24:00
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

8ilverSoft

Pro Bunny

 • Followers

  124

 • Threads

  48

 • Replies

  255

 • Points

  2065

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
Редактор-експерт
Newbie Member
100 Коментарів
MIUI
Антивірус MIUI
Краща тема тижня Січень
One headphone
25 000 Мі-Фанів
Вечірній Lewis
6S проти Mi A1
Redmi 5/5 Plus
Краща тема тижня Березень
8 березня
Telegram
Are you OK?
З Великоднем!
Краща тема тижня Квітень
Краща тема тижня Травень
50К
Golden Mi Bunny
Нас 100К!
Throw Back with Mi 2018

Read moreGet new

Xiaomi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list