In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Поради та хитрощі

[Поради] Анатомія зарядки: 7 міфів про акумулятор

2018-02-14 17:03:19
5236 26

Смартфони вже отримали захист від вологи і пилу, дивляться на світ двома камерами, позбуваються рамок дисплеїв і навіть обзаводяться штучним інтелектом. Але їх все ще об'єднує один компонент, який за останні роки змінився не так вже й сильно. Це акумуляторна батарея: найкапризніша деталь мобільного пристрою і вічно підводить в самий невідповідний момент. Як правильно заряджати акумулятор і що впливає на автономність смартфона, існує багато міфів. У цій статті ми спростуємо найпопулярніші з них.


Міф 1. Закриття «фонових» додатків збільшує час роботи


Більшість користувачів впевнені, що примусове закриття додатків, що недавно запускалися значно знижує навантаження на пристрій і продовжує час роботи від акумулятора. Однак дана точка зору - не більше ніж обман. У мобільних операційних системах при нестачі ОЗУ додатки автоматично вивантажуються з пам'яті. Ви можете вручну закрити програму зі списку недавно запущених програм, але з пам'яті при цьому ви забираєте його видиму частину - інтерфейс. Насправді в фоновому режимі залишаються працювати сервіси таких програм, а значить, вони як і раніше споживають ресурси і знижують автономність пристрою.Ось вам авторитетна думку старшого віце-президента Apple з програмного забезпечення Крейга Федеріго: у відповідь на питання від клієнта компанії про те, чи потрібно примусово закривати додатки в iOS, він дав просту і чітку відповідь: «Ні і ще раз ні». Наш тест також підтверджує, що видалення додатків зі списку нещодавно використовуваних незначно впливає на споживання ресурсів і автономність смартфонів.


Міф 2. Включена синхронізація сервісів Google і клієнтів соцмереж знижує автономність

Досить часто в Мережі зустрічаються поради щодо відключення синхронізації фонових додатків і сервісів Google для збільшення часу роботи від акумулятора. Стверджується, що своєю діяльністю вони значно знижують автономність мобільного пристрою; ми вирішили це перевірити. Для тестування використовувався смартфон ASUS ZenFone Max Plus M1. Ми встановили на нього кілька найпопулярніших клієнтів соцмереж і месенджерів, а також включили синхронізацію всіх сервісів Google. Потім ми порівняли витрата акумулятора з включеної синхронізацією і без неї. Під час тестування на екрані пристрою безперервно відтворювався тестовий відеоролик, яскравість екрану була зафіксована на позначці в 50%. За чотири години при включеній синхронізації акумулятор розрядився на 34%. При вимкненій ... на ті ж 34%.

Тестування проводилося при підключенні до мережі Wi-Fi. У поїздці або пішій прогулянці, коли смартфон виходить в інтернет через мобільну мережу, при поганій якості сигналу і частій зміні базових станцій акумулятор буде розряджатися швидше. І в такому випадку дійсно має сенс обмежити доступ додатків в мережу. У базовому же формулюванні перевитрата заряду за рахунок синхронізації - однозначний міф.


Міф 3. Не можна використовувати неоригінальні зарядні пристрої


Це твердження містить лише частину правди. У загальному, використовувати неоригінальні зарядні пристрої - можна. Але тільки, якщо вони зроблені з дотриманням усіх стандартів якості і сертифіковані. Інша справа, що купуючи дешеві зарядники в китайських інтернет-магазинах ви граєте в лотерею. І нехай серйозні проблеми виникають лише в одиничних випадках, розтягнути процес заряду на кілька годин або взагалі не зарядити гаджет при використанні аксесуара-ноунейм цілком реально. Якщо зарядник не здатний видати необхідну силу струму, а провід зроблений з неякісної міді з недостатнім перетином, то і нарікати залишиться тільки на своє бажання заощадити.

Висновок: використовувати «нерідні» зарядні пристрої можна - але вибирати їх потрібно уважно, не женучись за зовсім вже копійчаними рішеннями. Заміна акумулятора, що зносився раніше покладеного терміну, а то і ремонт контролера живлення смартфона, в будь-якому випадку обійдеться дорожче.


Міф 4. Нічна зарядка вбиває батарею

Досить поширена помилка: мовляв, якщо щоночі батарея піддається перегріву через багатогодинне заряджання, то вона дуже швидко вийде з ладу. Насправді, виробники давно вирішили цю проблему в усіх сучасних гаджетах. При досягненні позначки в 100% процес зарядки автоматично припиняється. Саме тому на ранок як сам смартфон, так і зарядний пристрій виявляються холодними. Єдине, про що варто пам'ятати - термін служби акумулятора складається з кількості повних циклів заряду. І в перспективі регулярні дозаряди смартфона, що починаються при 99% батареї, можуть незначно скоротити термін її служби. Але вже точно не «вбити» пристрій.

А ось чого дійсно не варто робити, так це засипати поруч з телефоном, що заряджається - є ймовірність того, що залишок ночі він проведе під подушкою, що може привести до перегріву пристрою - високі температури ще жодному електронному пристрою не йшли на користь.


Міф 5. Заряджати потрібно тільки повністю розряджені акумулятори

Ще один міф родом з темних часів, коли акумулятори були тільки NiMH (нікель-метал-гидридні) і NiCd (нікель-кадмієві), що володіють «ефектом пам'яті». Дійсно, при зарядці таких АКБ з неповним розрядом, з часом їх ємність знижувалася. Сьогодні ж в переважній більшості пристроїв використовуються більш просунуті літій-полімерні (Li-Pol) акумулятори. «Ефект пам'яті» у них взагалі відсутній. Плюс, на відміну від прабатьків, процесом їх розряду управляє мікрочіп - навіть при невеликому залишку заряду вони віддають його з тією же напругою і силою струму, що і при «повному заряді».

Але тут варто зробити застереження: для роботи цього чіпа теж необхідне живлення - тому при падінні рівня заряду «нижче нуля» акумулятор може просто проігнорувати зарядний пристрій. І тоді доведеться «прокачувати» цей процес нетрадиційними методами, які вже можуть вплинути на термін служби акумулятора. Рекомендується поповнювати заряд акумулятора при падінні до рівня 15-30%, не доводячи його до 0%. Що ж стосується порад по проведенню кількох повних циклів заряду перед використанням пристрою - таке «тренування» буде лише марною тратою часу. Контролер сучасних літієвих акумуляторів і сам прекрасно впорається з визначенням ємності.


Міф 6. Швидка зарядка шкодить акумулятору

Цей міф був спростована й ще в 2014 році вченими з дослідницького центру SLAC National Acceleration Laboratory в ході ряду експериментів. Сама по собі швидка зарядка акумулятора ніяк не шкодить. Але ось її неправильне використання може прискорити знос батареї, і основною причиною цього є нетерплячість користувача. Звичайна зарядка привчає заряджати апарат кожен день, а то і раз на кілька днів. А з використанням Quick Charge простіше три рази зарядити апарат до 50% - це швидше, ніж один раз до 100%. І знаючи, що коли акумулятор розрядиться - його можна зарядити за півгодини і навантажувати ще півдня, користувач починає частіше підключати пристрій до розетки. Часті розрядки-зарядки - ось що насправді шкодить батареї і зменшує термін її служби. Середній ресурс літій-полімерних акумуляторів становить зазвичай близько чотирьохсот циклів, потім ємність починає падати експоненціально. Тобто, якщо за 400 циклів заряду-розряду осередок втратить близько 10% ємності, то за 800 циклів падіння складе вже не 20%, а значно більше.


Міф 7. Відключення Wi-Fi і Bluetooth - кращий спосіб продовжити життя батареї

Не  зовсім міф, але в формулюванні є підступ: відключення бездротових інтерфейсів дійсно допомагає зберегти заряд, правда економія настільки незначна, що не варто поступатися заради неї комфортом. Набагато ефективніше прибрати автоматичне регулювання яскравості і знизити її на мінімальну величину - економія заряду буде вище на порядок, а то і на два. А в разі, коли розетка далеко, а важливий дзвінок пропустити не можна, найкращим рішенням буде відключення мобільного інтернету: мережі LTE і 3G споживають значну частину заряду. Що ж стосується Bluetooth - сама по собі ця технологія відрізняється завидною економічністю, особливо її останні версії. Але якщо в спайці працюють новий смартфон і стара гарнітура, то обидва пристрої автоматично переходять на роботу з більш старим протоколом з двох представлених.


Отже, підіб'ємо підсумки:
 • примусове закриття «фонових» додатків марна справа;
 • синхронізація додатків мало позначається на автономності;
 • залишати гаджет у розетки на ніч безпечно, але тільки подалі від ліжка;
 • заряджати акумулятор можна при будь-якому рівні заряду, але не рекомендується допускати падіння заряду до критично низьких значень і повного виключення пристрою;
 • зарядний пристрій може бути неоригінальним, головне, щоб було якісним;
 • швидка зарядка ніяк не шкодить акумулятора - на відміну від недбайливого користувача;
 • відключення бездротових протоколів може допомогти, але корисніше буде відключити LTE і зменшити яскравість екрану.

Дотримання наведених в статті рекомендацій дозволить батареї смартфона пропрацювати довше без відчутних втрат ємності.
Джерело
2018-02-14 17:03:19
Favorites24 RateRate

Pro Bunny

Max Yavorovsky | from MI MAX 2

#1

Десь я щось подібне нещодавно читав.
2018-02-15 00:02:44

Master Bunny

Boris mi fan | from Redmi 4

#2

хорошая статья
2018-02-15 00:42:44

Semi Pro Bunny

Vadik ua | from Redmi 4X

#3

Дякую дуже гарно і доступно написано.
2018-02-15 00:56:30

Master Bunny

DrZIM | from Mi A1

#4

Цікаві і корисні поради. дуже дякую.
2018-02-15 01:33:05

R/O

Mishkai | from Redmi 4A

#5

Половина утверждений про мифы полный бред. Проверено на собственной шкуре. Мой совет - не экспериментируйте, технологии технологиями, а опыт есть опыт
2018-02-15 02:04:57
Гарна тема, дізнався дещо нове, та взяв на замітку
2018-02-15 02:44:48
дякую за чудову статтю
2018-02-15 03:01:51

Master Bunny

Galaxy68 | from Redmi Note 4

#8

Стаття просто супер, поставлю я іі в закладки, спс автору.
2018-02-15 03:10:36

Pro Bunny

san0 | from Mi A1

#9

Мені цікаво, чи багато енергії споживає 2g? Щось на рівні віфі чи більше?
2018-02-15 05:31:11

Mi FC President

Evgen Nasonov | from MI 6

#10

гарна стаття
2018-02-15 06:15:16
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Beznavorotov

Super moderator

 • Followers

  8276

 • Threads

  417

 • Replies

  2588

 • Points

  156683

MIUI 8
Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Check-in 40 jours
Check-in 70 jours
Check-in 100 jours
Check-in 1 an
Фотограф
MI MIX Фотограф
Mi Band
100 ответов в августе
Geek Picnic
Йога
Редактор-експерт
MIUI 9
7 років MIUI
10 000 Мі-Фанів
Newbie Member
Вбивця смартфонів
Halloween
World Records
Twitter Medal
Black Friday
Хитрий Санта
З Новим роком!
100 Коментарів
1000 Коментарів
100 Тем
250 Тем
Пригадай все
MIUI
Антивірус MIUI
Справжній серіаломан
One headphone
25 000 Мі-Фанів
Кращий модератор січня
Вечірній Lewis
6S проти Mi A1
Кращий модератор Лютого
Telegram
Are you OK?
Color Your Planet
Кращий модератор березня
З Великоднем!
Кращий модератор Квітня
Redmi Note 5
50К
Настоящий Mi фан
Мі Дослідники
Mi A2 Lite
Mi A2
#2КращеНіж1
Mi A2
MIUI 8th Anniversary
З Днем Незалежності України!
Мі-Колекція
Нас 100К!
Mi Explorer Challenger
Різдво 2018
Message in a bottle
Новорічне Диво
Throw Back with Mi 2018
Xiaomi Number One In Ukraine
Mi #1
8 Березня 2019
10k Mi Fans
Case is OK
20K Mi Fans
Bunny Winner
Make your choice
Mobile Photography Lover
Favorite X-Men
Mi Band History
Challenger
Selfie Day
Three's A Party
Fortune’s Global 500
Mi Фідбек: Твій відгук важливий!
MIUI 9th Birthday
#9РоківMIUI
З Днем Незалежності!
Redmi 7A

Read moreGet new
Copyright©2016-2019 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list