In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Фото

[Обговорення] Даєш портретний режим!

2018-01-26 05:24:06
1670 16
Привіт Mi-фани!
Хочу обговорити з вами напевно чи не найпопулярнішу фішку камери сучасного смартфону : портретний режим.
Сама маю Xiaomi Mi5X (він же Мі А1), обрала його саме через подвійну камеру, так вже сталось що полюбляю мобільну фотографію. Проте, я стикнулася з невеличкою неочікуваністю - режим розмиття, як виявилось, досягається не наявністю другого модуля, а лише є результатом програмної обробки (це можна легко перевірити, закривши пальцем одну камеру при зйомці ). Та і стандартна MIUI Камера має дуже агресивні алгоритми шумодавління, в результаті чого хороші оптичні можливості камер перетворюються на достатньо посередні.
Напевно вже всі власники А1 та 5Х (та в принципі і власники інших смартфонів) багато чули про суперову Google Camera, яка значно покращує якість фото у порівнянні зі стоковим додатком для зйомки. Але ж камера від Google не має підтримки подвійних камер і режим розмиття, який має стандартна гугл камера (саме стандратна, яку можна завантажити із Play Market), є досить складний у використанні : необхідно навести камеру на об'єкт, натиснути кнопку затвору, та дуже плавно і обережно провести смартфоном над об'єктом (ніби обігнути його). Результат в принципі непоганий, але створення такого фото займало дуже багато часу.
Доки не з'явилася ВОНА - модифікована Google Камера із підтримкою портретного режиму.
Попереджу одразу - для того, щоб користуватися нею на повну необхідно отримати рут права, що тягне за собою втрату офіційної гарантії та неможливість отримувати автоматичні оновлення системи. Мене це не хвилює, бо я маю Mi5X, придбаний з Китаю, який не має глобальної прошивки за багатьма мовами, тому мені і так доводилося розблоковувати завантажувач та отримувати рут-права. То ж продовжимо...

Я вже доволі давно користуюсь модифікованою версією камери Google, та можу сказати що результати дійсно вражають. На даний час є багато оглядів можливостей славнозвісного режиму HDR+, який видає чудові результати майже в будь-яких умовах освітлення. Та мене цікавив саме портретний режим, який з'явився зовсім нещодавно.
Отже, невеличкий огляд результатів портретного режиму двох додатків : Google Camera та MIUI камера.

Скажу одразу - ідея створити таку тему з'явилася спонтанно, тому приклади будуть не зовсім рівнозначні (звичайно можна було зробити порівняння результатів, знятих в однакових умовах, можливо згодом :), якщо буде ваша зацікавленість).

І так, перше фото зроблене в портретному режимі Google Camera:

Це напевно найкращий по якості портрет з усіх, що в мене виходили. Звичайно роль зіграло денне світло, та велика кількість снігу, що відбивала сонячні промені. Проте, знімок був зроблений проти світла, і тут проявив себе режим HDR+ (який працює одночасно із портретним режимом). Обличчя дуже деталізоване, ніякого згладжування, розмиття, видно кожен волосок.
Не обійшлося звичайно без маленьких грішків (виділені кольоровими прямокутниками)

Наступні два фото також зроблені в портретному режимі Google Camera:

Як бачите, огріхи зовсім незначні, навіть найкращі іноді схиблюють коли справа доходить до волосся або занадто "рябого" фону.

Тепер давайте глянемо на фото, зроблені в портретному режимі стандартної MIUI камери:

Як можна побачити, алгоритми досить непогано вопралися із розмиттям (гарне денне світло вирішує), але є декілька невеличких похибок - десь надто розмило деталь, яка повинна бути на передньому плані, десь залишилися у фокусі деталі з заднього плану. Вагомим недоліком портретного режиму стандратної камери я вважаю НАДМІРНЕ розмиття шкіри (здогадуюсь,що це робота режиму "Красиве обличчя", проте, у портретному режимі неможливо його виключити за бажанням).

Досить непоганий результат, у фокусі залишилися дуже-дуже маленькі детальки заднього плану, проте, якщо не прискіплюватися, то їх і не помічаєш. У цьому випадку я вирішила побороти перебір із згладжуванням шкіри, додавши ефект "зерна". Атмосферно вийшло, як на мене.

Фото зроблене стандартною камерою MIUI вночі:

Як бачите, при поганому освітленні зображення просто "посипалося", хоча алгоритми досить точно відділили мене від заднього плану. Але велика кількість шумів просто знищила все.
ЗАУВАЖУ!
І Google Camera, і стандартна камера використовують виключно програмне розмиття фону, та, як я писала на початку - Google Camera не підтримує роботу подвійної камери і тому всі фотографії робляться на основний модуль 12Мп з апертурою f2.4.
А портретний режим в стандартній камері використовує виключно другий модуль 12Мп з апертурою f2.6 (що дає свій негативний ефект у поганому освітленні).

А тепер перейдемо до мого найулюбленішого...портретний режим НА ПЕРЕДНІЙ КАМЕРІ (так-так, саме на фронтальній камері). Стандартна MIUI камера не тільки не може похвалитися цим та ще й знищує будь-які деталі на обличчі : брови, вії і так далі.
Отже ці портретні фото зроблені на фронтальну камеру в додатку Google Camera :

Як на мене це дуже, ДУЖЕ круто!!! Я просто в захваті, а ви?!

Отже, деякі висновки та уточнення (опустимо технічні "складнощі" встановлення камери від Google, поговоримо лише про якість).
Портретний режим Google Camera:
- працює одночасно з HDR+, що дає дуже велику деталізацію обличчя та відіграє значну роль у створенні портретів в поганому освітленні
- використовує біль світлосильний модуль f2.4
- не розмиває шкіру
- зберігає обидва варіанти фото: з розмиттям і без
- має портретний режим на фронтальній камері
- портретний режим працює лише при виявленні обличчя (тобто не-людину ви не сфотографуєте із розмиттям)
- створює для кожної пари фотографій (з розмиттям і без) окремий каталог, що трошки заплутує
Портретний режим MIUI Camera:
- дозволяє фотографувати із розмиттям будь-який об'єкт
- іноді непогано так промахується із розмиттям (на жаль прикладів навести не можу - завжди видаляю невдалі фото, але якщо ви вже користувались портретним режимом то напевно зрозумієте про що я)
- взагалі має погану деталізацію (на портретах вії, брови, волосся в основному зливаються в кашу)
- використовує менш світлосильний модуль
- занадто розмиває шкіру без можливості вимкнення цієї опції

Загалом я користуюся обома додатками - стандартним для фотографування тварин, неживих об'єктів, та додатком від Google для селфі та фотографування людей.
Модифікована Google Camera працюватиме на смартфоні з Android 7.0 та вище при наявності активованого режиму Camera2 API.

Дякую за вашу увагу!
2018-01-26 05:24:06
Favorites6 RateRate

Pro Bunny

Джонні | from MI MAX 2

Гарна стаття, продовжуйте в тому ж дусі))
2018-01-26 06:36:16

Advanced Bunny

Julia Porokhnovets | from Redmi Pro

Дуже цікава і корисна інформація☝
2018-01-26 06:56:40

Pro Bunny

yuriy1629949163 | from MI MAX 2

Власникам подвійних камер обов'язково до прочитання. Мені теж було цікаво хоч і маю один модуль. Гарні портрети.
2018-01-26 07:10:45

Master Bunny

Galaxy68 | from Redmi Note 4

Відразу видно, що автор профі, як на мене профана:) всі фото чудові.
2018-01-26 07:14:15

Pro Bunny

yuriy1629949163 | from MI MAX 2

Alexandra Serdiuk
насправді якщо у вас андроїд 7.0 і вище та маєте рут пра ...

Маю Mi Max 2. Потрібно буде спробувати. Дякую.
2018-01-26 07:27:36

Master Bunny

Alexandra Serdiuk Author | from MI PAD 2

yuriy1629949163
Маю Mi Max 2. Потрібно буде спробувати. Дякую.

якщо буде необхідно - можу скинути посилання на сам додаток
2018-01-26 07:29:55
Життя прекрасне як відро салату олів'є!

Master Bunny

yuriy1629949163
Власникам подвійних камер обов'язково до прочитання. М ...

як я писала - розмиття отримується програмним засобом, тому, теоретично, маючи рут доступ та Android 7.0 та вище Ви можете теж спробувати! Не здивуюсь якщо працюватиме :) Взагалі автор модифікації робив її для Xiaomi Mi5S, в якому, наскільки пам'ятаю також один модуль.
2018-01-26 07:41:59

Master Bunny

Джонні
Гарна стаття, продовжуйте в тому ж дусі))

дякую за відгук!
2018-01-26 07:42:24

Master Bunny

припиніть, все можливо! На мою нескромну думку зараз кожен може робити чудові знімки. При нинішній кількості різних лайфхаків, модифікацій (як в моїй темі), та безлічі засобів постобробки, Ви впораєтесь! Практика, практика та ще раз практика :)
2018-01-26 07:45:05
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Alexandra Serdiuk

Master Bunny

• Followers

49

• Threads

2

• Replies

294