1. Загальні питання

1
П
Чи є у  Xiaomi Mi A1 інженерне меню? А також системне меню Android?
В
Так, *#*#6484#*#* - інженерне меню, *#*#4636#*#* - системне меню Android
2
П
Чи є FM-радіо в даному телефоні?
В
Так. Але окремого додатка немає. Ви можете використати інженерне меню для прослуховування радіо, або використати спеціальний додаток, наприклад Spirit2 (необхідний ROOT)
3
П
Чи є «необмежене місце» під фото і відео на Google Photo?
В
Так. Але так як і на всіх пристроях Android. Тобто тільки у стисненому форматі. В оригінальному розмірі, так як на Pixel, опції збереження фото на А1 немає.
4
П
Чи наявна швидка зарядка, аналогічна Qualcomm QuickCharge 2/3/4 в А1?
В
Ні. Фірмової швидкої зарядки від Qualcomm немає. Однак в комплекті йде мережевий адаптер на 2А.
5
П
Чи є функція «така-то» чи «така» з MIUI у А1?
В
Ні. Тут чистий Android, тому функції з MIUI тут відсутні.
6
П
Чи є прошивка MIUI під наш пристрій? І як мені прошити його?
В
Ні, немає. Чи буде - теж невідомо, тому прошити поки що ніяк. Ні в якому разі не прошивайте прошивку з 5Х - хоча телефони по характеристиках схожі, ви «вб'єте» ваш апарат.
7
П
Чи працює на А1 Google Камера?
В
Так, додаток можна завантажити звідси: Google Камера (v4.1.006 i v3.2.045), а також інснує спеціальна версія з активним HDR+ тут
8
П
Чи є «подвійний тап» у данній моделі?
В
Ні. Такої функції в А1 немає.
9
П
Коли вийде оновлення до Android 8/9? Коли вийде нове оновлення безпеки?
В
Ніяких конкретних термінів не існує. Як тільки вийдуть, вони зразу будуть описані на форумі. Android 8 Oreo вийшов у кінця 2017.
10
П
Мій А1 не проходить тест на «справжність» від Xiaomi, що я роблю не так?
В
А1 - це не «зовсім» Xiaomi. Так і повинно бути.
11
П
Як мені взнати модель свого дисплея? І яка між ними різниця?
В
В інженерному меню (з 1 пункта). Є два типа дисплея: Tianma i EBBG. Tianma - має більш холодні відтінки, а відповідно EBBG - більш теплі. Приклад, ще і ще.
12
П
Мені не хватає пам'яті телефона. Я хочу одночасно використовувати дві SIM-карти і SD пам'ять. Як це зробити?
В
Для цього треба зробити так званий «бутерброд». Відео-інструкція, ще варіант
13
П
У мене проблема з відображенням/роботою SIM-карти. Що я роблю не так?
В
Будьте уважні при вставленні SIM-карт у лоток. Лоток Мі А1 дуже тендітний, і при всуванні його із SIM-картами у пристрій, одна з SIM може трішки піднятися, від чого, вона буде неактивна. Тому дуже повільно і обережно вставляйте лоток. Крім того, можете скористатися ще цією інструкцією
14
П
Хто випускає/розповсюджує/відповідальний за прошивки для Xiaomi Mi A1?
В
За збірки/запуск/випуск оновлень (прошивок) у повній мірі відповідає Xiaomi. OTA оновлення («по повітрю») розповсюджеється через сервера сервісів Google.
15
П
Чому я не отримав оновлення, а іншому форумчанину/другу/брату/свату воно прийшло? Мене обділили?
В
Розповсюдження оновлень може бути пов'язане з деякими правилами розповсюдження. Тому, цілком вірогідно, що деякі оновлення будуть розповсюджуватися хвилями, протягом деякого часу. Просто очікуйте своєї черги. Для пришвидшення оновлення можна спробувати очистити данні додатка «Google Services Framework», але, це може викликати «падіння» сервісів Google.
16
П
Чому мені прийшло маленьке оновлення, а іншому форумчанину/другу/брату/свату аж на цілий гігабайт? Мене обділили?
В
Це просто різні типи оновлень — інкрементне дельта і повний образ. Принципової різниці для кінцевого користувача немає. В обох випадках система буде оновлена коректно і повністю.
17
П
Мені прийшло оновлення. Але воно дуже довго встановлюється, чи взагалі зависло. Що мені робити?
В
Не хвилюйтеся, нічого не зависло. Процес встановлення оновлення може бути достатньо довгим. Не перезавантажуйте пристрій і дочекайтеся завершення встановлення.
18
П
Отримав рут-права. Перестало працювати «інженерне меню» (вилітає). Як виправити?
В
Перейдіть у Magisk Manager -- Magisk Hide і добавте у список приховання для додатку «Тест Заводського Набору»
19
П
Хочу змінити тему на пристрої, але нічого не можу знайти. Що мені робити?
В
Мі А1 - це «голий Android», тому теми з MIUI йому не підходять. Для Mі А1 існують окремі теми на форумі: Теми для Mi A1 (чорні, кольорові та прозорі) та Зміна колірного акценту на Мі А1
20
П
Як мені додати MiCloud на Мі А1?
В
На данний момент окремого додатку для MiCloud не існує, тому доступ можна отримати лише за допомогою веб-інтерфейсу через браузер

2. Android 7.1.2 Nougat

1
П
У мене звук на відео булькає. Чому? Що це таке? Це брак?
В
Це відбувається через агресивну функцію шумоподавлення. Ефект «булькання» виникає через сторонні шуми.
Спосіб лікування (необхідний ROOT):
  • Завантажуємо BuildProp Editor
  • Відкриваємо build.prop і шукаємо:
ro.qc.sdk.audio.fluencetype = none
або
ro.vendor.audio.sdk.fluencetype = none

і замінюємо його на
ro.qc.sdk.audio.fluencetype = fluencepro
або
ro.vendor.audio.sdk.fluencetype = fluencepro

Залежить від вашої прошивки ...
  • Зберігаємо і перезавантажуємо пристрій.
2
П
У мене чути шипіння при прослуховуванні музики через навушники? Що робити?
В
Це також відбувається через агресивну функцію шумоподавлення. Попробуйте навушники з більшим опором, наприклад 32 Ом, або саме краще 64 Ом.
3
П
Чи можна відключити фізичні кнопки управління і включити віртуальні?
В
Так. Щоб включити, необхідно отримати ROOT-права і прописати в build.prop рядок: qemu.hw.mainkeys=0. Відключення фізичних кнопок описано тут
4
П
Чи можна прибрати рядок пошуку від Google в А1?
В
Ні. Але можна поставити сторонній лаунчер, в якому цього немає, наприклад Nova Launcher і налаштувати його.
5
П
Чому стандартні додатки контакти і телефон такі некрасиві/неправильні/незручні? Чому фото не на весь екран? Як все виправити?
В
Завантажте додатки від Google вручну: Контакти і Телефон.
Також, як варіант:
  • GooglePhone.v.13.crick.v4.apk (6.53 MB, Downloads: 180) - додаток телефон з великими фото на контакт (фото, ще фото)
Встановлюємо, заходимо в налаштування, додатки там тиснемо на шестерню, додатки для дзвінків і вибираємо той що встановили, далі заходимо в налаштування, додатки і відключаємо системну дзвонилку
6
П
Як включити відображення відсотків заряду акумулятора та інші приховані налаштування?
В
Відкрийте шторку і затисніть іконку шестерні на пару секунд. Після цього внизу, в налаштуваннях, з'явиться пункт «SystemUi Tuner», у ньому ви найдете всі необхідні налаштування. Тема зі скріншотами
7
П
Як зробити скріншот на А1? Чому не працює функція зняття скріншотів за допомогою трьох пальців?
В
А1 - це чистий Android, тому для скріншота слід затиснути клавішу звуку вниз + живлення на декілька секунд. «Три пальці» тут не працює.
8
П
Я не можу встановити різні рінгтони на різні SIM-карти/різні групи, що мені робити?
В
На різні сім-карти, і групи, встановити рінгтони, поки що, можна тільки за допомогою стороннього додатку, наприклад TruePhone
9
П
При розмові дуже часто вмикаю вухом щось у шторці, динамік, паузу і т.д., як це виправити?
В
Встановіть додаток для налаштування датчика приближення: Proximity Sensor Reset/Repair (необхідний ROOT) ну і звичайно перезавантажте пристрій. Примітка: Датчик спрацьовує десь на відстані до 4 см, тому тримайте смартфон поближче)). Також інший варіант (теж необхідний ROOT) — добавити декілька рядків у build.prop:
ro.lge.proximity.delay=150
mot.proximity.delay=150

10
П
Як змінити мелодію у повідомленнях/будильника/сповіщеннях/контактах?
В
Інструкція
11
П
Як налаштувати значки додатків, щоб у них відображалась кількість повідомлень?
В
Пробуємо це, або ставимо альтернативний лаунчер.
12
П
Як відкрити пункт меню «Для розробників» на Android 7.1
В
Налаштування -- Про телефон -- 7 раз тапаємо по номеру збірки. Після появи напису «Ви стали розробником», меню налаштувань «для розробників» з'явиться у загальному списку Налаштувань.
13
П
У мене відсутній голос при читанні відповідей на пошукові запити. Як це виправити?

В
14
ПЧи можливо активувати нічний системний режим як у Pixel?

В
Patch_activation_night mode_Mi_A1.zip (14.24 MB, Downloads: 16)
Patch_activation_night mode_Mi_A1_BACKUP.zip (14.4 MB, Downloads: 5)
15
ПУ мене постійно приходять різні сповіщення від мережі (оповіщення населення). Як їх деактивувати?

В
Перейти в Налаштування -- Додатки -- Показати системні процеси. Знайти «оповіщення населення», відкрити, і відключити доступ до смс, в пункті - «дозволу», і в Повідомлення -- На заблокування екрані - переключити, на «не показувати повідомлення».
16
ПУ мене висить значок «телефону» на екрані блокування, як його забрати?

В
  • Відкриваємо налаштування
  • Переходимо в додатки
  • Відкриваємо налаштування додатків «шестерня в правому верхньому куті»
  • Відкриваємо помічник і голосове введення.
  • Натискаємо помічник. вибираємо НІ
17
П
Чи можливо додатково налаштувати мережі 4G/4G+/LTE?

В
Звісно. Докладна інструкція

3. Android 8.1 Oreo

1
П
Представники Xiaomi обіцяли додати «швидку зарядку» з приходом Android Oreo, додали?
В
Ні. Хоча Android каже, що у вас присутня «швидка зарядка», однак це не так. Це вбудована функція в Android 8.0 (починаючи з 31.12.2017). Якщо сила струму більше (або дорівнює) 2А, то така зарядка вважається швидкою.
2
П
Чи є підтримка Project Treble в Xiaomi Mi A1 на Android 8.0.0+?
В
Ні.
3
П
Чи є підтримка aptX кодеків в Xiaomi Mi A1 на Android 8.0.0+?
В
Так, але необхідний root
  • Завантажити архів
APTX_A1_oreo.zip (45.8 KB, Downloads: 23)
  • Скопіювати два файли за шляхом System -- Vendor -- lib64, виставити дозволи для кожного з файлів (0644 або rw-r-r)
  • Відредагувати System -- build.prop за допомогою редактора:
persist.bt.enableAptXHD=true
persist.service.btui.use_aptx=1
persistent.bt.a2dp_offload_cap=sbc-aptx-aptXHD

• Зберегти зміни
  • Перезавантажити пристрій
4
П
В мене весь час висить сповіщення: «Додаток ХХХ працює у фоні», як це відключити?
В
Переходимо у: Налаштування -- Всі додатки -- XXX -- Батарея -- Робота у фоні -- Заборонити.
Якщо робота у фоновому режимі необхідна, а сповіщення дратує - використайте цей додаток.
5
П
Як активувати режим «Картинка в картинці» Picture in Picture (PiP)?
В
Згорніть додаток кнопкою «Додому» звідти, звідки ви бажаєте отримати «Картинку в картинці». Для прикладу із повноекранного відтворення відео в Chrome.
Дана функція повинна підтримуватися додатком!
6
П
Як активувати режим «Картинка в картинці» (PiP) саме в YouTube?
В
Режим PiP в офіційній версії YouTube функціонує лише з платною підпискою YouTube Red.
Варіант 1: встановити модифікований YouTube з PiP тут.
Варіант 2: відкриваємо відео з YouTube в Chrome (в YouTube натискаємо «поділитися» -- скопіювати посилання, встановлюємо її у Chrome), в меню Chrome включаємо повну версію сайта, розгортаємо відео на повний екран і натискаємо Home.
7
П
Як змінити колір «шторки» на прошивці Oreo (Android 8.0)?
В
У новій версії Android з'явилася можливість використання тем оформлення системного інтерфейсу (User Interface/ UI). Докладну інструкцію можна переглянути за посиланням.
8
П
Як прибрати/змінити індикацію обміну данних по wi-fi (стрілки), відсутність передавання данних (хрестики) і розташування % заряду батареї на прошивці Oreo (Android 8.0)?
В
Поки що ніяк. Можливо щось зміниться в майбутньому
9
П
У мене ВИМКНЕНИЙ Bluetooth, але у статистиці вказано, що він витратив доволі багато заряду батареї!
В
Візуальний баг прошивки. Очікуємо на виправлення у наступних версіях. УВАГА!!! Варіант вирішення проблеми з пожиранням батареї від Bluetooth! Необхідно перевірити!
10
П
Куди зник жест опускання шторки свайпом по сканеру відпечатку пальця?
В
Розробники, видно, забули залишити це налаштування, але саму функцію не вирізали. В кого була включена ця функція на прошивці 7.1 і хто не робив скидання після оновлення до 8.0 - свайп працюватиме. Як варіант: відкотити до 7.1 - увімкнути опускання шторки - оновитися до 8.0 без скидання налаштувань.
11
П
Куди пропала із жестів функція швидкого запуску камери подвійним натисканням кнопки живлення?
В
Налаштування -- Система -- Мова і введення -- Розширені налаштування -- Жести -- Швидкий доступ до камери.
12
П
Як відкрити пункт меню «Для розробників»?
В
Налаштування -- Система -- Про телефон -- 7 раз тикаємо по номеру збірки. Після появи напису «Ви стали розробником», меню розробника з'явиться за шляхом: Налаштування -- Система.
13
П
На Android 8.0 не можу знайти «Увімкнення/вимкнення смартфона за розкладом»!
В
Дане налаштування розробники чомусь вирізали. Можливо вернуть з часом. Саме цікаво, що якщо дана функція була активна перед оновленням, то і на 8-ці вона буде функціонувати. Але відключити її можна тільки повним скиданням налаштувань.
14
П
У шторці висить сповіщення про пошук геолокації, хоча всі налаштування визначення місцезнаходження вимкнені!
В
Дана проблем може виникнути при включені розписання роботи нічного режиму «від закату і до світанку». У даному випадку телефон намагається визначити своє географічне місцезнаходження для отримання данних про час закату і світанку.
15
П
Як змінити форму іконок на Android 8.0? Обіцяли «адаптивні іконки».
В
Відкриваємо пункт меню «Для розробників» (як це зробити вказано у цьому ж FAQ вище) - Повертаємось на робочий стіл - Довгий тап на пустому місці - «Налаштування» - «Change Icon Shape».
16
П
Як взнати кількість зайнятої/вільної оперативної пам'яті?
В
Меню -- Налаштування -- Для Розробників -- Пам'ять (як увійти у налаштування «для розробників», описано вище)
17
П
Як позбутися дублікатів контактів після оновлення на Android 8.0 Oreo?
В
Багатьом допомогла Оптимізація контактів, за допомоги додатку TruePhone (4pda.ru, Google Play). Після оптимізації самий додаток можна видалити при необхідності.
18
П
У мене постійно приходять різні сповіщення від мережі (оповіщення населення). Як їх деактивувати?

В
Перейти в Налаштування -- Додатки і сповіщення -- Відомості про додатки -- Показати системні процеси - знайти «Сповіщення населення», відкрити, і відключити доступ до смс, в пункті - «Дозволи».
Далі, перейти в Налаштування -- Звук -- Розширені налаштування -- Екстренні сповіщення - і відключити всі повзунки, крім останнього
19
П
Як очистити кеш зі «шторки»?

В
Для очищення кешу можна встановити Files Go від Google, після чого в шторці з'явиться ярлик «Сховище». Через нього можна чистити кеш додатків і не тільки

4. Android 9 Pie

1
П
Не відображаются контакти з SIM карти. Що робити?
В
Знайдіть їх по слідуючому шляху та завантажте: "Налаштування" - "Google" - "Акаунт Google" - "Дані та персоналізація" - *Прогорніть до "Ваші дії та дані" та виберіть "Переглянути всі"* - *У "Ваших сервісах Google" знайдіть "Контакти", натисніть стрілочку поряд, натиснувши на 3 крапки ви можете завантажити всі контакти.
Увага! Даний спосіб запрацює якщо ваші контакти було синхронізовано з Google.
2
П
Чи можливо включити, щоб відображалось, що блютуз увімкнено?
В
На Android 9 неможливо, тому що смартфон за замовчуванням використовує з'єднання WiFi та Bluetooth для збільшення точності місцезнаходження, і приховали значок Bluetooth для того, щоб він постійно не відображався в треї. Значок з'являється при з'єднанні з іншим гаджетом.
3
П
Не підключається Мі А1 до пристроїв через bluetooth, що робити?
В
Спробуйте очистити дані та кеш програм, за допомогою яких ви підключаєтесь. Також спробуйте використовувати аналогічні програми для з'єднання з вашими гаджетами. Якщо не можете через Bluetooth з'єднатися - перейдіть наступним шляхом: "Налаштування" - "Система" - "Додатково" - "Скидання налаштувань" - "Скинути налаштування WiFi, Bluetooth, мобільного інтернету".
4
П
Як увімкнути розділення екрану?
В
Затисніть значок додатка, як на ФОТО
5
П
Постійно вискакує така помилка як на ФОТО, як це виправити?
В
"Налаштування" - "Мережа та інтернет" - "Мобільна мережа" і перевірте, щоб жодній сім карті не було надано дозволу передачі даних у роумінгу.
6
П
Чи можливо прибрати рядок пошуку Google знизу екрану?
В
Пошук Google стандартними методами прибрати неможливо. Це фішка голого Android. Ви можете прибрати це встановленням стороннього лаунчера з Google Play, наприклад, POCO Launcher.

Оновлено: 22.01.2019