In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Tech Team

[Inne] Dom na miarę mojej wyobraźni - konkurs - Mi Tech Team

2021-12-20 22:14:26
6154 19
Każdy z nas ma możliwość stworzenia w swoim domu własnego ekosystemu, który łączy w sobie funkcjonalne urządzenia najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. Wszystkie elementy składają się w spójną całość. Możemy konfigurować ich działanie w aplikacji dokładnie według naszych upodobań. Niesamowite!

Zainspirowani ekosystemem, który można stworzyć, Mi Tech Team przychodzi do Was z konkursem. Waszym zadaniem będzie projekt inteligentnego domu, który powinien zawierać:

- nazwę scenariusza, który Uczestnik chciałby stworzyć w aplikacji Xiaomi Home i na bazie którego urządzenia mogłyby automatycznie wykonywać swoje zadania;
- liczbę i nazwy urządzeń, które są uwzględnione w scenariuszu;
- sposób połączenia ze sobą urządzeń (np. przez Bluetooth, Wi-Fi, Gateway);
- korzyści z automatyzacji zadań wykonywanych przez wymienione urządzenia;
- minimum trzy zdjęcia wybranych urządzeń Xiaomi, przy czym zdjęcia mogą przedstawiać własne zakupione produkty lub pochodzić z globalnej lub polskiej strony internetowej Xiaomi
(przykładowe urządzenia z działu “inteligentny dom” na mi-home.pl);
- opis może zawierać także inne grafiki, wizualizacje, plany, przy czym materiały takie muszą być stworzone przez Uczestnika Konkursu;
- opis powinien być realistyczny i szczegółowy.

Nagrody otrzymuje trójka Uczestników, którzy zostaną najwyżej ocenieni przez jury, przy czym:

-uczestnik, który zajmie pierwsze miejsce, wybiera i otrzymuje jedną z trzech nagród. Dodatkowo otrzymuje figurkę Mi Bunny;
-uczestnik, który zajmie drugie miejsce, wybiera i otrzymuje jedną z dwóch nagród,które nie zostały wybrane przez Uczestnika z największą liczbą punktów.Dodatkowo otrzymuje figurkę Mi Bunny;
-uczestnikowi, który zajmie trzecie miejsce, przypada jedna nagroda, której nie wybrali Uczestnicy zajmujący pierwsze i drugie miejsce. Dodatkowo otrzymuje figurkę Mi Bunny;

Nagrodami są: bezprzewodowy głośnik Mi Portable Bluetooth Speaker (16W), bezprzewodowe słuchawki Redmi Buds 3 oraz inteligentna opaska Mi Band 6 (bez NFC). Więcej na temat nagród i przebiegu konkursu przeczytasz w regulaminie.

Swoje prace konkursowe tworzycie jako oddzielny wątek, a link do niego wrzucacie w komentarzu do niniejszego wątku konkursowego od 20.12.2021 od godziny 16:00 do 17.01.2022, do godziny 23:59 (do końca dnia). Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników planowane jest na 15.02.2022.

Jeżeli poszukujesz inspiracji, odsyłam do zapoznania się z wątkami poniżej. Myślę, że dzięki nim stworzenie scenariusza nie powinno stanowić problemu :)))
Przykładowe scenariusze inteligentnego domu: link
Wątek z ankietą dotyczącą ilości posiadanych urządzeń u użytkowników Mi Community. Wynika z niej, że sporo z nas, bo aż 25% posiada osiem lub więcej urządzeń ekosystemowych u siebie: link
Zapraszam również do domu Blaszaka, w którym prezentuje on swój dom, a w nim cały spójny ekosystem: smart home Blaszaka

Powodzenia!

2021-12-20 22:14:26
Favorites28 RateRate

Semi Pro Bunny

pablo_ck | from app

Mhm.....mize coś się napisze
2021-12-21 03:04:08

Mi Sports Team

Arni7713 | from app

Mój inteligentny dom.  https://c.mi.com/thread-3952350-1-0.html
2021-12-26 07:29:27
trochę trudne ;)
2021-12-28 17:33:51

Admin

_doMIno_ | from app

Minecraft_Puma9
trochę trudne ;)

po prostu opisz jak taki Smart Home sobie wyobrażasz :) ile urządzeń , jakie? jak połączone czy wifi czy bluetooth plus parę zdjęć z strony Xiaomi i gotowe!
2021-12-28 20:33:01

Rookie Bunny

Maskalero | from app

Posiadam 3 urządzenia + 3 kamery i czujnik otwarcia drzwi oraz nasza rodzina 3 smartfony. ten ci robił zdjęcia to Poco. Zadowolenie super z Waszych sprzętów
2021-12-28 23:11:45

Rookie Bunny

Eruanneth | from app

Jak ktoś oglądał Star Treka to wie.<br>
Chcę domowy teleporter, replikator (nie zwykłą druksrkę 3D), drzwi, które otwierają się na mój widok, ale nie obcych. Sterowanie głosowe światłem, multimediami, agd.  Chcę łóżko, które samo się składa jak wstanę. Lodówkę, która sama wysyła mailem zamówienie do sklepu jak braknie w niej podstawowych produktów. Kiedy wychodzę, chcę by temperatura obniżała się do 15 st. zimą i gasły światła.<br>
Chcę mieć pokój holograficzny, gdzie mogłabym się relaksować w najpiękniejszych ogrodach lub zwiedzać różne miejsca bez wychodzenia.<br>
Chcę by ściana w salonie była ekranem w zależności od potrzeb TV, komputera lub ramką na zdjęcia.<br>
Chcę mieć monitorowany skład i ciśnienie powietrza w domu. Także monitorowany poziom fal wszelkiego rodzaju i możliwość odcięcia domu jak przekroczy niezdrowe limity.<br>
Chcę by nikt się do tego nie mógł włamać.<br>
Konkurs pewnie dotyczy osiągalnych dziś pomysłów, więc odpuszczę, ale chcę się podzielić.
2021-12-29 00:11:14
Invalid floor, the posts have been deleted #7

Pro Bunny

Dioer1993 | from app

Cześć wszystkim :) przesyłam moją propozycję domu marzeń :) https://c.mi.com/thread-3957734-1-0.html
2021-12-31 22:47:35
Dioer1993

Admin

_doMIno_ | from app

Eruanneth
Jak ktoś oglądał Star Treka to wie.&lt;br&gt;
Chcę domowy teleporter, replikator (nie zwykłą druksrkę 3D), drzwi, które otwierają się na mój widok, ale nie obcych. Sterowanie głosowe światłem, multimediami, agd.  Chcę łóżko, które samo się składa jak wstanę. Lodówkę, która sama wysyła mailem zamówienie do sklepu jak braknie w niej podstawowych produktów. Kiedy wychodzę, chcę by temperatura obniżała się do 15 st. zimą i gasły światła.&lt;br&gt;
Chcę mieć pokój holograficzny, gdzie mogłabym się relaksować w najpiękniejszych ogrodach lub zwiedzać różne miejsca bez wychodzenia.&lt;br&gt;

musisz stworzyć wątek z opisem i link tu dodać jak chcesz wziąć udział w konkursie
2021-12-31 23:24:34
Heeeeeeeej,

to ja też przesyłam swój (a raczej Kowalskiego) dom "marzeń" (?)
https://c.mi.com/thread-3960342-1-1.html
2022-01-03 21:01:24
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

styliana

Moderator

• Followers

2788

• Threads

87

• Replies

771