In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne

[Wskazówki] Wybierz lub przedstaw swój ulubiony scenariusz inteligentnego mieszkania!

2021-11-26 00:38:35
2815 15
Mili

wątek przede wszystkim kieruję do Fanów, którzy dotąd niespecjalnie interesowali się ekosystemem Xiaomi. Aczkolwiek osoby zafascynowane koncepcją inteligentnego domu nie powinny czuć się odtrącone. Wręcz przeciwnie! Liczę na Wasze wsparcie w komentarzach, gdzie będziecie mogli wyjaśnić zainteresowanym, jak zautomatyzować wybrane procesy z wykorzystaniem aplikacji Mi Home. Bo tu i teraz w prosty sposób chciałbym pokazać przykładowe korzyści z połączenia w jeden system wybranych urządzeń typu smart. Urządzenia, rzecz jasna, z oferty Xiaomi.

Czym są wspomniane scenariusze? I czym jest aplikacja Mi Home? Scenariuszami są tworzone we wspomnianej aplikacji działania, które realizują inteligentne urządzenia. Samodzielnie. I wtedy, kiedy Wy tego chcecie. Jednocześnie aplikacja Mi Home, dostępna z poziomu smartfonu, pełni funkcję mobilnego centrum dowodzenia. Jak takie scenariusze mogą wyglądać? Poniżej cztery przykłady.

Scenariusz nr 1 |Nawiedzony dom
Wychodzicie z mieszkania. Wyciągacie z kieszeni jeszcze smartfon i włączacie w aplikacji Mi Home odpowiednik przycisk. Oto, co pod Waszą nieobecność zaczyna się dziać w czterech ścianach:

• Żarówki wyłączają się automatycznie;
  • Również przestaje pracować oczyszczacz lub nawilżacz powietrza;
  • Jednocześnie kamera bezpieczeństwa przechodzi w tryb monitorowania;
  • Podgląd z kamery przesyłany jest na smartfon w czasie rzeczywistym;
  • Swoją pracę zaczyna robot-odkurzacz, szoruje i czyści;

Scenariusz nr 2 | Władca wraca do domu
Wracacie z pracy albo ze spotkania ze znajomymi. Wystarczy, że otworzycie drzwi i podłączone do sieci i aplikacji Mi Home urządzenia samodzielnie wykonują określone czynności:

• Lampy włączają się mieniąc się wybranym kolorem;
  • Robot-odkurzacz wraca do doku ładującego;
  • Oczyszczacz lub wiatrak zaczyna pracować pełną parą;
  • W tryb uśpienia przechodzi kamera bezpieczeństwa;
  • Frytownica zaczyna odgrzewać posiłek;
  • A ty siedzisz na kanapie i zerkasz w aplikację, sprawdzając jak długo dzieci myły zęby szczoteczką soniczną;

Scenariusz nr 3 | Kto rano wstaje, temu Xiaomi daje
Noce coraz dłuższe, jednak do roboty trzeba wstać. Ale najlepiej delikatnie, spokojnie, bez gwałtownych zrywów. Niech rzeczy dzieją się swoim tempem:

• smartwatch lub opaska zadba o delikatne wybudzanie;
  • równolegle lampy zaczną powoli się rozjaśniać;
  • czajnik zacznie podgrzewać wodę na kawę z mleczkiem
  • ryżowar lub frytownica jednocześnie odgrzeją ciepły posiłek;
  • oczyszczacz zaczyna pracować i filtrować powietrze;
  • z pierwszym siorbnięciem kawy można sprawdzić w aplikacji Xiaomi Wear jakość snu;

Scenariusz nr 4 | Do łazienki w środku nocy
Po całym dniu pracy na nic nie ma się już ochoty. Najlepiej - jak w samolocie - włączyć autopilota. Niech się wszystko dzieje samo. Ale zgodnie z planem, czyli tak:

• telewizor się wyłącza;
  • oczyszczacz powietrza przechodzi w tryb nocny;
  • a kamera bezpieczenstwa w tryb monitoringu;
  • lampy powoli się ściemniają, sen skrada się pod powieki;
  • ale kiedy wstaniecie w nocy za potrzebą, czujnik ruchu włączy światło w łazience;

Który scenariusz wybieracie? Możecie wszystkie ;) A jeśli macie swoje, piszcie w komentarzach: co połączyliście?, co zyskaliście? Bo jedno jest pewne! Scenariuszy, które możecie układać w aplikacji Mi Home jest więcej. Tak jak zresztą inteligentnych urządzeń, które mogą uprościć nasze życie: także solo, choć efektowniej i efektywniej grają razem. Ale w każdym przypadku pod Waszą batutą i przez Mi Home.

Oferta Smart Home

_doMIno_
Multiple Poll thread: ( Maximum4 choices ) Total 51 Users Voted This Poll has ended.

45.1% (23)

33.33% (17)

58.82% (30)

47.06% (24)
Submit
2021-11-26 00:38:35
Favorites11 RateRate
Zagłosowane. Najbardziej podoba mi się scenariusz 3. ;)
2021-11-26 00:46:15

Master Bunny

PIEREK | from app

trójka u mnie się sprawdza
2021-11-26 00:56:50
Nawiedzony dom to kwit esencja smart Home :)
2021-11-26 01:06:13
Od Mi Fana do własnego Mi Pointu.
https://instagram.com/konskyyy
Zagłosowałam na wszystko bo wszystko brzmi zbyt dobrze żeby było prawdziwe xD
2021-11-26 01:07:13

Advanced Bunny

Kamileck | from app

Ogólnie fajnie by było gdyby w jakimś sklepie Xiaomi zrobić taki przykładowy koncept inteligentnego domu. Czujniki, kamery, gniazdka itp. nie chodzi mi o taką mankiete tylko koncept z życia wzięty. :) Fajnie byłoby mieć taki bliższy kontakt z tym :)
2021-11-26 01:20:15

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

Biorę wszystkie cztery scenariusze. Jak będę miał wszystkie urządzenia, to wypróbuję je u siebie.
2021-11-26 01:25:36

Master Bunny

Edi_UC | from app

Fajne są wszystkie opcje.
2021-11-26 01:58:24
Gotowe.
2021-11-26 04:00:00

Pro Bunny

Andrewik Endru | from app

zagłosowane super pomysł jutro napiszę swój scenariusz trochę rutynowy (bo codziennie tak mam) ale podrasuje o te sprzęty, których jeszcze nie mam ale skoro jutro Black Friday to może będę mieć hihi
2021-11-26 04:12:59

Advanced Bunny

Krzysiek M | from app

Głos oddany na 3 scenariusz jest najlepszy
2021-11-26 05:03:24
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

_doMIno_

Admin

100 MLN

Read moreGet new

Xiaomi Comm APP