In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Unboxing] Frytownica Mi Smart Air Fryer 3.5L rozpakowana, ale nie tylko ona ...

2021-10-31 03:22:53
443 28
Cześć Xiaomi Rodzinko,

Pewnego piątkowego popołudnia, a dokładnie wczoraj :P przybyła do moich rodziców (bo tam spędzę najbliższy tydzień) taka oto fajna paczucha prosto od szanownego Admina @_doMIno_ :

Mitku od razu przejęły paczuchę:

I zaczęły wdzierać się do środka:

I wreszcie przedarły sie przez tonę folii i bombelków, a tam nic innego jak wyczekiwana Frytownica Mi Smart Air Fryer 3.5L:

Ale to nie wszystko. Przyszła do mnie jeszcze druga paczucha, a tam kolejne cudowności od Xiaomi:

Ale o nich w innym wątku niedługo, a tymczasem wracamy do naszej gwiazdy. Mitku szybko rozpakowały pudełko i zaczęły przyglądać się bliżej nowemu urządzeniu:

Przymierzyły się do rusztu:

I nawet zrobiły psikusa koledze... oj niedobre paskudy:

Nawet chciały upiec nowy telefon i słuchawki...

Nie  pozostało zatem nic innego jak przygotować pierwsze danie. Zatem uruchomiłam frytkownicę i połączyłam ją z aplikacją Xiaomi Home. (O aplikacji i o tym co w niej znajdziemy napisze w innym wątku). Na pierwszy rzut dla próby poszły nóżki z kurczaka z frytkami. Najpierw przygotowałam 8 nóżek, przyprawiłam je i polałam niewielką ilością oleju. Frytkownicę wyłożyłam folią aluminiową, nagrzałam i na dolnej warstwie ułożyłam 5 nóżek, a następnie na sitku pozostałe 3.

Nastepnie uruchomiłam program z przepisów na kurczaka (był najbliższy temu co włożyłam do środka, 170 stopni na 49 minut). Nie bawiłam się w ręczne ustawienia, bo nie wiedziałam jeszcze jak działa frytkownica więc pozwoliłam sobie wybrać program, który był najbliższy temu co dałam do środka. W aplikacji znajdziemy wiele przepisów w języku polskim (o nich jeszcze napiszę w innym wątku) i jednym z nich jest przepis na całego kurczaka.
Pieczenie ruszyło:

Mitku cały czas doglądały jak idzie :)

W trakcie pieczenia doglądałam tego co dzieje się w środku. Możemy bez problemu otworzyć frytkownice i program ustawi się na Pauzę. Po włożeniu ponownie szufladki do środka program ruszy dalej. Warto wtedy przełożyć warstwę dolną na górną, a górną na dolną. Na górze bardziej się przypiekają.

Po 40 minutach (9 minut wcześniej) wszystko było już gotowe. Zatem powstał nowy program na pieczone nóżki :) - 170 stopni przez 40 minut.

Dodatkowo postanowiliśmy zrobić jeszcze frytki na próbę. Udka odłożyłam do ciepłego piekarnika, żeby podtrzymać w nich ciepło i wzięłam się za frytki.

Tutaj poszedł już gotowy program na frytaski w porcji x2 - czyli 200 stopni na 25 minut.

Pierwsze sprawdzenie po 10 minutach i przemieszanie frytek:

Potem kolejne po kolejnych 10 minutach:

I ostateczne otwarcie:

I nałożenie na talerze:

Mitku powiedziały tylko: Pychotka :) Zjadły i poszły leżakować :)

Potem było jeszcze ... a nie o tym już kiedy indziej :) Wystarczy wrażeń na pierwszy dzień. Macie pytania? Piszcie je w komentarzu :) Do następnego :)

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2021-10-31 03:22:53
Favorites9 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

Pytań nie mam. Życzę smacznego. :-)
2021-10-31 04:00:11

Mi Foto Team

dkisiala Author | from app

quoteurl=home.php?mod=space&uid=6180126792Febron/url
Pytań nie mam. Życzę smacznego. :-)/quote

A dziękuję. Jak następne będą tak samo smaczne jak te dziś, to coraz bardziej się polubimy z nową frytkownicą:)
2021-10-31 04:18:49
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

Smakowitych testów :-)
2021-10-31 04:26:32

Mi Foto Team

JacoL7513
Smakowitych testów :-)

:) podziękować
2021-10-31 04:30:52
Diana

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

udanych testów :)
2021-10-31 07:54:15

Master Bunny

PIEREK | from app

smacznie wygląda
2021-10-31 08:20:25

Pro Bunny

goszka | from app

Kupiłam tą frytownice i... kocham ją:D Tam można zrobić wszystko. Robiłam już też tosty z piankami z przepisów appki i... Bosko:D Pałki kurczaka też piekłam, wybrałam z przepisów udka kurczaka. Uprzednio zamarynowane mięso upiekło się bardzo dobrze :-) Piekło się krócej niż 49 min. z nagrzewaniem.(20 minut) Czy to był przepis na całego kurczaka?
2021-10-31 13:01:53
MILover.

https://www.facebook.com/fotogoszka/ - moja radosna mobilna twórczość :-D
Teraz Diana rozumiesz już moje zastrzeżenia odnośnie konkursu z przepisami? Osoby które nie mają do tego urządzenia dostępu nie są w stanie napisać czegokolwiek z sensem... I tyle.
2021-10-31 13:52:52

Mi Foto Team

RuraSzczecin
Teraz Diana rozumiesz już moje zastrzeżenia odnośnie konkursu z przepisami? Osoby które nie mają do tego urządzenia dostępu nie są w stanie napisać czegokolwiek z sensem... I tyle.

Wręcz przeciwnie. Nie podasz ilości i czasu, ale możesz podejść kreatywnie do tematu. Powiem Ci, że przepisy co są w aplikacji są zaskakująco proste. Zrób przepis ilościowy na 1 osobę, w którym wykorzystujesz piekarnik i w 100% odtworzysz go w tym urządzeniu
2021-10-31 14:29:47
Diana

Mi Foto Team

goszka
Kupiłam tą frytownice i... kocham ją:D Tam można zrobić wszystko. Robiłam już też tosty z piankami z przepisów appki i... Bosko:D Pałki kurczaka też piekłam, wybrałam z przepisów udka kurczaka. Uprzednio zamarynowane mięso upiekło się bardzo dobrze :-) Piekło się krócej niż 49 min. z nagrzewaniem.(20 minut) Czy to był przepis na całego kurczaka?

tak ustawienia wykorzystałam  z całego kurczaka, ale wiadomo już jak można to modyfikować i nawet w trakcie więc kolejne będę już kombinować po swojemu :)
2021-10-31 14:32:06
Diana

please sign in to reply.
Sign In Sign Up

dkisiala

Mi Foto Team

• Followers

531

• Threads

289