In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi

[Inne] Od zera do numeru 1 - historia Xiaomi

2021-10-15 14:56:30
201 2
Witam Mili
Wtym poście przedstawię wam historię xiaomi od A do Z, od początku do końca, od zera do numeru 1.

Więc bez przedłużania przechodzimy do pisania:-)
WSTĘP:
Założycieli Xiaomi było siedmiu, jednak najważniejszą osobą z nich wszystkich był Lei Jun, który do dzisiaj pełni rolę prezesa firmy. W latach 90. rozpoczął on karierę w Kingsoft i w 1998 został prezesem. W 2004 roku firma została sprzedana Amazonowi za sumę 75 milionów dolarów.
POCZĄTEK XIAOMI:
6 kwietnia 2010 roku należy uznać za początek firmy Xiaomi. Wtedy jednak nie zaprezentowano pierwszego urządzenia lecz oprogramowanie oparte na Androidzie 2.2 oraz CyanogenMod 6 mam tu na myśli MIUI, nakładkę którą do dziś xiaomi stosuje w swoich smartfonach.Interfejs tego oprogramowania był zbliżony do TouchWiza Samsunga. Pierwszy model zadebiutował w czerwcu 2011 roku, był to Xiaomi Mi1. Model ten wyróżniał się tym, że posiadał znakomity stosunek ceny do jakości. W zaledwie 34h od premiery udało się sprzedać cała pierwszą partię. Mi1 był to smartfon z Snapdragonem S3, 1 GB RAM i 4-calowym ekranem. Model ten był bardzo podobny do iphona w skutek czego Xiaomi nazywano chińskim Apple. Co więcej, sam Lei Jun nie krył się z kopiowaniem niektórych strategii Amerykanów.

NIETYPOWE PODEJŚCIE:
Od początku firma ta stawiała na niecodzienne podejście w kwestii marketingu. Dotychczas firmy zajmujące się elektroniką użytkową wydawały ogromne kwoty na reklamy i zatrudnianie celebrytów. Xiaomi uznało, że warto podejść do tego inaczej. Po prostu zaoszczędzili pieniądze na tym elemencie. Ich postawa udowodniła, że najzwyklejsze, pozytywne opinie klientów wystarczą do tego, aby stworzyć silną pozycję marki oraz jej rozpoznawalność. Później podobną ścieżkę obrało OnePlus. W sierpniu 2012 roku zaprezentowano Xiaomi Mi 2, drugą generację flagowca. Wtedy większy, 4,7-calowy ekran HD, czterordzeniowy Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM i aparat główny 8 albo 13 Mpix były bardzo dobrymi parametrami. W 2012 sprzedano łącznie 7,2 miliona smartfonów.

FIRMA SIĘ ROZWIJA:
W lipcu 2013 roku zapoczątkowano produkcję telefonów Xiaomi Redmi. Telefon ten uzupełniał się w ofercie razem z high-endowym Mi 3, który podniósł poprzeczkę innym rywalom. Udane modele przełożyły się na wynik sprzedaży na poziomie 18,7 miliona egzemplarzy. W 2013 roku zatrudniono Hugo Barrę, nowego wiceprezesa. To zatrudnienie wiązało się przede wszystkim z samym prestiżem, wynikającym z dołączenia tak wartościowego człowieka do zespołu. Ostatecznie w 2017 roku opuścił Xiaomi przeszedł do facebooka.W kolejnym roku  zaczęła się prawdziwa ofensywa produktowa. Firma zdecydowała się skupić na innych kategoriach, poza sprzedawaniem smartfonów. Iinwestowała w nie i oferowała sprzęt wykorzystujący najnowsze rozwiązania. W końcu dzięki temu do sprzedaży trafił smartband Mi Band, oczyszczasz powietrza Mi Air Purifier, waga elektroniczna Mi Smart Scale, kamerki sportowe Xiaoyi, telewizory Mi TV czy inteligentne buty Xiaomi Mijia SmartShoes, w którym zastosowano miniaturowy układ Intel Curii.

KOLEJNY WAŻNY KROK, TABLET:
W 2014 roku zaprezentowano oficjalnie również pierwszy tablet firmy, Mi pad który obecnie ma już  5 odsłonę. Jego cena była konkurencyjna. Posiadał 7,9-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, procesor Nvidia Tegra K1 z grafiką w architekturze Kepler, 2 GB RAM i głośniki stereo. Sprzęt ten okazał się być wielkim sukcesem komercyjnym.Pierwsze rewolucyjne urządzenie pojawiło się dopiero w 2016. W październiku 2016 Hugo Barra zaprezentował flagowego Mi Note 2 oraz Mi Mixwtedy jeszcze prototyp bezramkowego, ceramicznego smartfona, które na dobre odmieniło segment telefonów. Można powiedzieć, że to ten model wykreował nowe trendy O ile Flagowe Mi udowadniały, że topowe modele nie muszą kosztować wiele; Mi Note, że chińskie nie znaczy gorsze, a Redmi pokazywało, że można połączyć niską cenę i wysoką jakość; o tyle Mi Mix umiejętnie wykorzystał dopiero tworzącą się modę. Jeden z jego egzemplarzy trafił nawet do fińskiego Muzeum Architektury i Wzornictwa. Natomiast w 2017 roku zaprezentowano Xiaomi Mi A1 - pierwszy ich produkt należący do serii Android One, tj. z czystym systemem.  

ZDOBYWAMY ŚWIAT:
Dla Xiaomi ważnym rynkiem stały się Indie. Początkowo producent stawiał na samodzielną sprzedaż, dzięki czemu mógł oferować własne ceny bez zbędnych marż i jednocześnie oszczędzając kolejne pieniądze. Właśnie za sprawą odpowiednich oszczędności, firma była w stanie zachować atrakcyjną wycenę urządzeń. Obecnie wartość firmy szacuje się na kwotę 100 miliardów dolarów. Jestem przekonany, że nadchodzące miesiące będą należały do Xiaomi

2021-10-15 14:56:30
Favorites6 RateRate

Master Bunny

Sławek M | from app

Super historia. Na prawdę dobrze opisana, gratuluję chęci.
2021-10-15 15:50:22

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Świetna robota. Historia Xiaomi pokazuje że jednak można od małego stać się dużym graczem na rynku.
2021-10-15 23:49:35
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

MatGumka

Advanced Bunny

• Followers

4

• Threads

13

• Replies

43

368