In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogłoszenia

[Xiaomi] Podsumowanie 41. tygodnia. Był pełny mocy!

2021-10-11 21:18:46
1496 17
Mili,

mam wrażenie, że miniony tydzień - pełny mocy i emocji - wcale się nie skończył! Od premiery Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro, owszem, upłynęło kilka dni, ale relacje z wydarzenia wciąż żywe. Dzięki piękne za rozmowy, i te podczas streamingu, i te na miejscu podczas wydarzenia. Było Mi bardziej niż miło móc się z Wami spotkać i pogadać! Raz jeszcze dziękuję i mam nadzieję, że kolejne wydarzenie będzie szybciej niż później. Również podbijam kapitalne podsumowania, które RuraSzczecin, Diana, @dpol i mini21 przygotowali zaraz po premierze najnowszej serii smartfonów. Jest co przypomnieć!

ŚWIAT SMARTFONÓW

Seria Xiaomi 11T w sprzedsprzedaży z odkurzaczem
Trwa przedsprzedaż najnowszych smartfonów Xiaomi. Przypomnę, że model 11T z 8 GB RAM i 128 GB ROM kosztuje 2499 zł, a 11T Pro z identyczną pamięcią kosztuje pięćset złotych więcej. Przy zakupie dowolnego modelu otrzymujecie za 1 zł odkurzacz Xiaomi Robot Vacuum Essential warty 800 zł. Promocja trwa do 17 października lub wyczerpania zapasów. Więcej o przedsprzedaży tutaj.

Triki z Xiaomi 11T Pro
Żeby nie było, triki, które tutaj Diana pokazała, można uzyskać wykorzystując inne smartfony, ale skoro już szefowa Mi Foto Team mogła przetestować smartfon, to warto pokazać czary mary na przykładzie najnowszego modelu. A wyszło niesamowicie. Jestem przekonany, że Andy Warhol pozazdrościłby Dianie i pomysłowości i skuteczności.

Ścianka Chwały
Za nami drugie już głosowanie na najlepsze fotografie tygodnia. Tutaj możecie sprawdzić, jakie zdjęcie uznaliście za najciekawsze w minionym tygodniu! Ale niezależnie od wyniku głosowania, i to jest zresztą powód, dlaczego wspominam o Ściance Chwały w rozdziale poświęconym smartfonom, a nie konkursom, na brawa i uznanie zasługują wszyscy. Udowadniacie, że pomysł jest równie ważny, co moc aparatu w smartfonie.

EKOSYSTEM

5 nowości w ofercie
Podczas premiery zaprezentowano pięć ekosystemowych produktów, które wreszcie trafiły do polskiej oferty. I musiały cieszyć się ogromnym zainteresowaniem, skoro promocja na start zakończyła się szybciej niż planowano. Rzecz dotyczy zwłaszcza tabletu Xiaomi Pad 5. Ale Wasza uwaga skupiła się także na opasce Mi Band 6, frytkownicy i kamerkach bezpieczeństwa. Więcej o ekosystemowych nowościach tutaj i tutaj.

Jak spisują się oczyszczacze powietrza Xiaomi?
Pytanie znów zyskuje na znaczeniu. Idzie jesień, więc temperatury w dół. Nad miastami i miasteczkami ponownie uniesie się smog. Bez skrzydeł, ale z gardzieli będzie wydychać trujące i niebezpieczne dla zdrowia cząsteczki, które potem wdychamy. Oczyszczacze powietrza nie uchronią nas w stuprocentach. Jeśli chcemy zmiany jakości powietrza na lepsze, potrzebne są systemowe rozwiązania, ale jeśli możemy siągnąć po sprawdzone urządzenia tu i teraz, to dlaczego nie skorzystać z oferty. Niedawno Arni7713 opublikował ciekawą recenzję oczyszczacza Xiaomi. Recenzja dostępna tutaj.  

Rumakujemy z Mi Electric Scooter Pro 2
kinga1984 wygrałą wyzwanie "O Krok przed tobą" i zdobyła główną nagrodę Mi Electric Scooter Pro 2. Jak spisuje się elektryczna hulajnoga? Ile pokonuje kilometrów na jednym ładowaniu? Ile czasu trwa samo ładowanie? Czy hamulce są pewne? O tym wszystim dowiecie się z recenzji, o tutaj.

INNOWACJE

Przyszłością kamera pod ekranem?
Mi MIX 4 raczej do oficjalnego kanału sprzedaży w Polsce nie trafi. Niemniej warto o nowym smartfonie kilka słów powiedzieć za sprawą nie tylko HyperCharge (tak, tem model również wykorzystuje technologię hiperszybkiego ładowania), ale też kamery, którą zainstalowano pod ekranem. Jak się sprawdza? O tymtutaj mówi i pisze Unax.

Będą certyfikować ładowarki USB-C
Jak raportuje przybort, organizacja USB-IF ogłosiła nowy system oznaczeń dla przewodów USB-C. Odsyłam do źrodłowego wątku. Tam dowiecie się, jak będą wyglądać wspomniane oznaczenia. Pomysł może mieć dwa skutki. Po pierwsze uporządkuje i zniweluje ryzyko kupowania ładowarek, które nie spełniają norm USB-IF, a przez to mogą być niebezpieczne dla ładowanych urządzeń. Ale z drugiej strony może spowodować wzrost ceny ładowarek.

Poszerz pamięć RAM, zaoszczędź ROM
Długo wyczekiwana funkcja wreszcie zawitała do globalnego MIUI 12.5. Prostym ruchem można poszerzyć RAM o jeden gigabajt. Ale to nie wszystko. W smartfonach Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro aplikacje prekonfigurowane są dostępne na żądanie. Dzięki temu można zyskać dodatkowy ROM. Sukcesywnie rozwiązanie powinno być udostępniane na pozostałych modelach z MIUI 12.5. Więcej o RAM i ROM tutaj.

KONKURSY

Zostań sportowym fotoreporterem Superpucharu Polski
Konkurs z myślą o fanach sportu i siatkówki. Dla pięciu kibiców przygotowaliśmy podwójne bilety na mecze Superpucharu Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce. Turniej odbędzie się w Lublinie 20 października. Wybrani kibice, oprócz biletów, zostaną wyposażeni w smartfony Xiaomi, aby mogli przygotować fotorelację z wydarzenia. Autor najlepszej zgarnie Redmi Note 10S. Szczegóły tutaj.

Zabawy z pełną mocą!
Mi Foto Team ruszył z kolejną edycją fotograficznego konkursu. Zasady są proste. W komentarzach do wątku konkursowego, o tutaj, publikujecie 10 zdjęć, które ilustrują 10 z 22 tematów konkursowych. Poszczególne tematy są inaczej punktowane. Najwięcej można zdobyć za temat Pełna moc. Dodam, że hasło to jest motywem przewodnim serii Xiaomi 11T. Konkurs trwa do 7 listopada br.  

Xiaomi Imagery 2021
Równolegle do naszych rodzimych aktywności prowadzony jest konkurs globalny Xiaomi Imagery. Wcześniej konkurs nazywał się Shot By Mi. Tym razem do wygrania jest m.in. Xiaomi 11T Pro. Tematem przewodnim jesiennej edycji są "Szczęśliwe momenty". Szczegóły tutaj.

Duma na medal
Projekt realizujemy we współpracy z globalnym Mi Community. Celem konkursu jest zaprojektowanie medalu prezentującego miejsca, z których jesteście dumni. Bo tam mieszkacie. Bo tam pracujecie. Bo tam się urodziliście. Na Wasze medale czekamy do 15 października. Więcej o zabawie na poważnie tutaj.

SPOŁECZNOŚĆ I XIAOMI

Xiaomi się rozpędza
Jeśli oglądaliście transmisję z premiery Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro, to wiecie o sukcesie Xiaomi. W drugim kwartale br Xiaomi zwiększyło dostawy smartfonów o 83 proc. Żadna firma nie odnotowała tak dużego wzrostu. O tym zresztą jeszcze przed premierą pisał przybort. Wątku możecie zobaczyć, jak rozwija się Xiaomi i jak marka prezentuje się na tle innych firm. Szczegóły tutaj.

Techniczne środy
Raz w tygodniu do przysłowiowej kupy zbieramy wątki, w których prosicie o pomoc, i tę pomoc w komentarzach dostajecie. W ostatanim podsumowaniu zebraliśmy kilkanaście tematów. Przydatne i ciekawe, bo dodatkowo pozwalają zwiększyć naszą wiedzę o smartfonach i w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje mobilna technologia. #Lekcja 2 dostępna tutaj.
Xiaomi Explorers
Ostatnia, ale nie mniej ważna informacja. W tym tygodniu będziemy chcieli ogłosić dwóch zwycięzców Xiaomi Explorers. Do nich trafią smartfony Xiaomi 11T Pro. Na nich też będzie spoczywać obowiązek przygotowania kilku recenzji :)

_doMIno_

2021-10-11 21:18:46
Favorites14 RateRate

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

Kolejne podsumowanie ląduje w ulubionych :-)
2021-10-11 21:25:03

Moderator

przybort | from app

Ojjjj działo się.
2021-10-11 21:36:12

Master Bunny

Aleksandrawu | from app

Kolejny ciekawy tydzień za nami, oby kolejne tygodnie były równie, albo bardziej ciekawe. ;-)
2021-10-11 21:47:23
Na wstępie to nie wiem od czego zacząć. Bo chciałbym bardzo podziękować za możliwość spotkania się ze wszystkimi i za możliwość bycia na takiej wypasionej imprezie :-). Bardzo dziękuję @_doMIno_ i @lewqos za tę możliwość i spotkanie i pogadanie :-). I reszcie fanów (nie będę wymieniał Wszystkich ;-).) bo i tak bym o kimś zapomniał ;-). Podsumowanie klasa jak zwykle... Czekam na testowe egzemplarze, żeby porównywać z Mi10T Pro i RN10Pro ;-) :-D ;-D :-D. A hulajki będą na testy? Bo ucichło w temacie ;-).
2021-10-11 21:59:13

Mi Sports Team

Arni7713 | from app

brawo Ty
2021-10-11 22:15:19

Admin

_doMIno_ Author | from app

RuraSzczecin
Na wstępie to nie wiem od czego zacząć. Bo chciałbym bardzo podziękować za możliwość spotkania się ze wszystkimi i za możliwość bycia na takiej wypasionej imprezie :-). Bardzo dziękuję @_doMIno_ i @lewqos za tę możliwość i spotkanie i pogadanie :-). I reszcie fanów (nie będę wymieniał Wszystkich ;-).) bo i tak bym o kimś zapomniał ;-). Podsumowanie klasa jak zwykle... Czekam na testowe egzemplarze, żeby porównywać z Mi10T Pro i RN10Pro ;-) :-D ;-D :-D. A hulajki będą na testy? Bo ucichło w temacie ;-).

no ja. już powiedziałem że przyjemność po mojej :)
2021-10-11 22:16:46

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Przyjemnie się czyta i wraca do zagadnień/tematów poruszanych w zeszłym tygodniu pełnym mocy.
2021-10-11 23:26:47
To ja skromnie dodam jeszcze recenzję Tabletu Xiaomi Pad 5 : https://c.mi.com/thread-3877841-1-0.html
A jak będzie chwilka, to wrzuce jeszcze 11 T Pro :)
2021-10-11 23:43:58
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Admin

_doMIno_ Author | from app

dkisiala
To ja skromnie dodam jeszcze recenzję Tabletu Xiaomi Pad 5 : https://c.mi.com/thread-3877841-1-0.html
A jak będzie chwilka, to wrzuce jeszcze 11 T Pro :)

tablecik jutro rano leci :)
2021-10-11 23:44:49

Master Bunny

PIEREK | from app

i do ulubionych dodajemy
2021-10-12 01:31:59
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

_doMIno_

Admin

100 MLN

Read moreGet new