In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Nowości

[Nowe produkty] XIAOMI STWORZYŁO NARZĘDZIE DO PŁATNOŚCI ZBLIŻENIOWYCH Z PASKA DO ZEGARKA

2021-09-29 21:06:48
3862 11
Myśleliście, że Xiaomi już niczym nie zaskoczy? Otóż nie, to wielki błąd.

W Indiach na Global Fintech Festival odbyła się impreza prasowa, podczas której Xiaomi pokazało ciekawe akcesorium. Jest to pasek do ubieralnej elektroniki, a to, co go wyróżnia, to wbudowany moduł NFC do płatności zbliżeniowych. Jego nazwa to pasek NFC Mi Pay.

To wszystko, co wiemy o nowym produkcie. Na chwilę obecną firma ograniczyła się jedynie do pokazania paska i wskazania, że ​​będzie oferować obsługę technologii NFC, a moduł niezbędny do jej działania jest wbudowany bezpośrednio w pasek. Obiecuje się również, że wkrótce się pojawi. Ale kiedy dokładnie i na jakich urządzeniach będzie działać, nie jest zgłaszane.
W tej chwili pojawiają się informacje, że NFC Mi Pay Strap skupia się przede wszystkim na rynku indyjskim i stanie się częścią systemu Mi Pay. Firma prowadzi obecnie negocjacje z lokalnymi firmami finansowymi RBL, RuPay i Zeta.
Sam pomysł jest ciekawy, ale na szczegóły na jego temat trzeba jeszcze poczekać, zwłaszcza jeśli chodzi o to, jak zostanie przeprowadzona identyfikacja osoby. Nie jest też do końca jasne, dlaczego to akcesorium celuje przede wszystkim na rynek indyjski, gdzie płatności zbliżeniowe nie są zbyt popularne, a firma woli sprowadzać tutaj smartfony bez NFC. Nie wiadomo, czy ten produkt pojawi się poza Indiami.

2021-09-29 21:06:48
Favorites16 RateRate

Master Bunny

Edi_UC | from app

Wszak Indie to duży rynek, a pasek tańszy niż telefon to może NFC się upowszechni. Po za tym u nich małe zainteresowanie to i tak więcej potencjalnych nabywców niż w Polsce całej ;-) A gadżet interesujący.
2021-09-29 21:42:57

Grand Master Bunny

Febron | from app

Wcale tak nie myślałem, bo wiem, że firma zaskoczyć uMie. Nawet w gusta. Czym jeszcze zaskoczy? Może tym, że pewnego lipcowego poranka, po zajrzeniu pod kamień w obejściu, znajdziesz tam promocyjny kupon na kolejne zaskoczenie? Skoczysz więc szybko, by go zrealizować i by nikt Cię nie zaskoczył lepszym od Ciebie zaskokiem, w tych zaskakujących okolicznościach przyrody. Zaskoczyć to trzeba uMić. Dzisiaj pasek, jutro klamerka, pojutrze dziurka w pasku z dyskretnym obiektywem 64 MP i szerokim kątem, a w uchu klips z mikrofonem. Nie tylko w Indiach. Poza tym, Na Zachodzie bez zmian. :-D
2021-09-29 21:56:58

Moderator

Vergiliusz Author |

Febron odpowiada, dnia 2021-09-29 15:56:58
Wcale tak nie myślałem, bo wiem, że firma zaskoczyć uMie. Nawet w gusta. Czym jeszcze zaskoczy? Może tym, że pewnego lipcowego poranka, po zajrzeniu pod kamień w obejściu, znajdziesz tam promocyjny kupon na kolejne zaskoczenie? Skoczysz więc szybko, by go zrealizować i by nikt Cię nie zaskoczył lepszym od Ciebie zaskokiem, w tych zaskakujących okolicznościach przyrody. Zaskoczyć to trzeba uMić. Dzisiaj pasek, jutro klamerka, pojutrze dziurka w pasku z dyskretnym obiektywem 64 MP i szerokim kątem, a w uchu klips z mikrofonem. Nie tylko w Indiach. Poza tym, Na zachodzie bez zmian. :-D

Ha ha ha nie no nawet nie będę próbował odpisać w podobnym stylu bo to trzeba uMIć. MIć talent do tego :D
2021-09-29 21:58:44

Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html
Ciekawe rozwiązanie pewnie za nieduże pieniądze. Poczekajmy na więcej informacji.
2021-09-29 22:31:10

Moderator

Vergiliusz Author |

Wygląda na to, że pasek będzie miał chip NFC który zaprogramuje się przykładając do telefonu ale będzie potrzebna aplikacja podobna do google pay. Aplikacja wgra dane karty i wówczas będziemy mieli pasek którym można zapłacić ale....co jeżeli zgubimy pasek. Zawsze może się zerwać, ktoś może ukraść.
2021-09-29 22:44:36

Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html

Advanced Bunny

Kamileck | from app

W sumie rozwiązanie ciekawe, a jak z bezpieczeństwem? Bo w telefonie lub zegarku są kody i wg do wpisania żeby odblokować funkcje płacenia. A tutaj jak by to wyglądało? Bo jeśli trzeba potwierdzać w telefonie to trochę utrudnia sprawę :)
2021-10-01 16:56:11

Mi Gaming Team

mini21 | from app

Mi Watch z NFC - i w końcu ten zegarek będzie kompletny.
2021-10-01 17:05:21

Pro Bunny

$alvador | from app

Świetna wiadomość!
2021-10-01 18:11:41

Rookie Bunny

Eruanneth | from app

Taki James Bond hhh. No moduł NFC jest już w pierścionku, to może być w pasku tylko po co. Jak mam wydać na zegarek bez NFC i dokupić pasek z NFC to wyjdzie na cenę zegarka z NFC.<br>
Ale jak kto lubi. Jak ma mechaniczny po dziadku z sentymentu, to może kupi.
2021-10-01 19:01:34

Semi Pro Bunny

Żabol | from app

no ciekawe rozwiązanie :) celowanie w rynek gdzie kogoś nie stać na zegarek z NFC , to stać go powinno na to ;D fajny bajer ..
2021-10-01 21:26:21
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderator

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!