In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi

[Recenzja] Ultras na wakacjach! Powakacyjna recenzja Mi 11 Ultra!

2021-09-02 01:13:53
3961 11
Salut Mili!
Wakacje już niestety za nami, dni coraz chłodniejsze i krótsze, noce zimne... Co tu robić wieczorami? A przez moją kobietę wieczorami i ja zacząłem przeglądać zdjęcia. A najlepsza pamiątka z wakacji to wspomnienia, a wspomnienia fajnie jest uwiecznić na DOBRYM zdjęciu. A wiecie jakie zdjęcia robi Mi 11 Ultra? Wiem że wiecie... było już o tym kilka recenzji... I nie będę się tutaj zbytnio rozposywał, zdecydowanie koledzy i koleżanki mnie uprzedzili z recenzjami. Ja niestety trochę zwlekałem z recenzją czego żałuję, ale niestety brak czasu wziął góre...
Przechodząc do samej recenzji.
Każdy zna już Ultrasa i wie co tam w nim siedzi, jakie ma możliwości i wszyscy wiedzą że nie jest to "stare" Xiaomi - czyli tańszy odpowiednik konkurencji.
Snapdragon 888, 12 GB Ramu, AMOLED 120 Hz, WQHD+, 256 GB ROM, trzy główne aparaty (50 MPx + 48 MPx + 48MPx), nagłośnienie z wyższej półki (harman/kardon)... Czy coś więcej można wymagać od takiego potwora? No tak... Dodatkowo wrzucili ekran z Mi Banda z tyłu... Ale powiem Wam szczerze, że używałem tego ekraniku do selfie... I naprawdę to świetne rozwiązanie! Nawet w pełnym słońcu wszystko widziałem!
Co tu dużo mówić. Nie miałem do tej pory styczności z ekranami 120 Hz w smartphonach. To jest niesamowite jaka jest płynność działania. Przeglądanie stron facebooka, nawet granie w różne gry to zupełnie inne doświadczenie.
Do czego teraz używam smartphona? Szczególnie to używam go jako aparatu, ale także pełni ważną rolę w codziennych czynnościach tj. nawigacji, przeglądania social mediów, czasami praca zdalna, rozmowy - z tym były problemy, ale o tym później - no i czasem rozrywka, różne gry, Youtube.
Jak podkreśliłem wyżej, po co teraz komu lustrzanka na spacer w plener, super aparat do fotografowania księżyca czy zachodów słońca, skoro może mieć telefon z mega dobrym aparatem? No właśnie, Mi 11 Ultra zalicza się do najlepszych aparatów w smartphonach, o ile nie jest najlepszy! Przez moją krótką przygodę z tym telefonem wycykałem ponad 80 GB zdjęć. Oczywiście nie wrzuce Wam tu wszystkich bo nie wiem czy serwery by to wytrzymały Podziele się tylko kilkoma, które zrobiły na mnie oszałamiające wrażenie.

Zaraz po rozpakowaniu, sam wygląd robi piorunujące wrażenie.

Kilka pierwszych fotek zrobionych w ciągu pierwszych dni używania. Oczywiście moje kochane kuzynki jak zobaczyły ten tył... Powiedziały "Jaki ma duży aparat! Kamil zrób nam sesje!!!!" No i oczywiście po tym fakcie, jak wracałem w rodzinne strony i mnie odwiedzały to nie obyło się bez sesji, tak im się spodobało że zamiast odpocząć to latałem za nimi i robiłem im zdjęcia gdzie tylko sobie zażyczyły... :D

Oczywiście modelki wyraziły zgodę na udostępnienie zdjęć.

Oczywiście poprosiłem administrację o możliwość przesłania telefonu w terminie moich wakacji za granicą. Dlaczego? Proste... Bo zdjęcia! Teraz będzie troszkę zdjęć z Tunezji. Wakacje w 100% udane, pogoda cudowna, a zdjęcia przypominają tylko te błogie chwile spędzone na plaży i podczas zwiedzania.

Nawet w nocy aparat sobie radził niesamowicie. Widział więcej niż ja gołymi oczami :D

Za tą modelką to ja i w ogień skoczę!

Troszkę kolorków dla umilenia oczu. Odwzorowanie barw szczerze powiem troszkę naciągane, ale bardzo przyjemnie się na to patrzy.

I znowu ta modelka... ah...

Trochę zabawy z makro.

No cud nie kobieta.. To chyba za te dobre zdjęcia taki buziak

Zachody...

Wschody...

Wchody są super! Timelaps mi się udał :D

I zaraz po powrocie...

Testowanie przybliżeń. Daje radę. Nawet bardzo. Świetnie sobie radzi zoom 5x. Bezstratnie. Dosłownie bezstratnie... Nadal jestem w szoku

Tu już troszkę strat jest, ale zoom powala.

I znowu troszkę kolorków..

No i tutaj się zaczyna moje zdziwienie jak chciałem zrobić zdjęcie księżyca. JAK TO JEST MOŻLIWE? Nawet kiedyś próbowałem taki efekt osiągnąć lustrzanką... Co prawda po kilku próbach, na statywie się udało. A to są zdjęcia z biegu... Z ręki... Jestem w szoku.

No i gwiazdy. Piękne gwiazdy :)

Wschód nad Warszawą... Niesamowicie to wygląda...

No i co tu dalej robić jak muszę zaraz odesłać ten wspaniały telefon?

Foto z moim Mi-etkiem :D

Korzystając z okazji, jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia mojej wspaniałej kobiety - modelki zapraszam na jej instagrama no i na mojego, jednak aktualnie nie mam na nim zdjęć, ale z czasem się pojawią - oczywiście większość z nich wykonana Xiaomi.
Troszkę Wam moi drodzy zaspamiłem zdjęciami. No cóż... W końcu takimi zdjęciami warto się pochwalić. Jak to powiedziała moja kobieta "Czemu musisz już odsyłać ten telefon? Czym my będziemy robić takie zdjęcia? Czemu, czemu, czemu...". No niestety, wszystko przemija, ale te zdjęcia mi zostaną. I napewno będę bardzo miło wspominał czas spędzony z Mi 11 Ultra.

Teraz troszkę wad tego telefonu jakie zauważyłem podczas mojego krótkiego okresu testowego.

Otóż...

Aparat robi super zdjęcia. Jednak podczas dłuższej sesji zdjęciowej telefon niemiłosiernie się nagrzewa i wyskakuje komunikat, że trzeba schłodzić telefon aby poprawnie łapać ekspozycję. Co prawda warunki w jakich zdjęcia robiłem, czasami nie były zbyt miłe. Słońce grzało, 35 stopni w cieniu, jednak nigdy nie spotkałem się z takim komunikatem.

Samo grzanie się telefonu było odczuwalne, nawet podczas codziennego użytkowania. Miałem chwilę żeby pograć... Po chwili nie można było utrzymać telefonu w ręku. Denerwowało mnie to troszkę, ale cóż, zdarza się nawet najlepszym. Chociaż w tym przedziale cenowym, wydaje mi się że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Druga sprawa to rozmowy o których wspominałem. Podczas rozmowy przez telefon, ekran samoczynnie się wybudzał i czasami polikiem wyciszałem się lub włączałem głośnik podczas gdy wokół było troszkę ludzi... Niezręczna sytuacja.

To chyba tyle z wad które mnie najbardziej denerwowały. A jeśli były jeszcze jakieś to już o nich zapomniałem - czyli były niewyczuwalne :D

No i czasami zasięg. W garażu podziemnym ciężko jest o zasięg, jednak przez moje Mi9 mogę normalnie prowadzić rozmowę w garażu, a w Mi11 Ultra niestety nie mogłem w żadnym stopniu.

Z plusów telefonu

Zdecydowanie aparat - jak widać wyżej zrobił na mnie kolosalne wrażenie.

Bateria i szybkie ładowanie. Rozumiem że bateria się zużywa i po czasie dopiero by wyszedł problem z baterią, jednak podczas mojego użytkowania tego telefonu, bateria spokojnie mi trzymała cały dzień. Nawet rano jak miałem 70% to na spokojnie cały dzień mogłem normalnie działać na telefonie. A nawet jeśli w ciągu dnia brakowało mi energii to w ciągu 20 minut mogłem go podładować spokojnie żeby dalej coś robić i starczało mi na cały dzień spokojnie. A myślałem że to moje Mi9 się ładowało szybko. Tutaj naprawdę, ładowanie telefonu jest mega szybkie.

Ekran - to kolejna rzecz która zrobiła na mnie kolosalne wrażenie.

Dodatkowy ekranik z tyłu. Super się spisuje do selfie, a naprawdę robiłem sobie zdjęcia tylnym aparatem. Jak nigdy

I na samym końcu chciałbym serdecznie podziękować administracji i w szczególności @lewqos za udostępnienie mi tego wspaniałego telefonu do testów. Mam nadzieję że jeszcze się załapię na jakieś testy i będę mógł znowu podzielić się z wami moją opinią o produktach Xiaomi. W najbliższym czasie też planuję się podzielić krótką opinią na temat produktu ekosystemowego... Ale to w swoim czasie, dopiero wczoraj to odpakowałem

Podejrzewam że ze swojej strony wyczerpałem temat dotyczący tego wspaniałego smartphona. Osobiście gdybym dysponował budżetem i problemy wymienione wyżej zostałyby rozwiązane w aktualizacjach (o ile by się dało) to bym kupił tego małego potwora.
Jak narazie dziękuję wszystkim za uwagę, mam nadzieję że ta "krótka" recenzja przypadła Wam do gustu. Trzymajcie się, bądzcie zdrów i do usłyszenia następnym razem! 3

2021-09-02 01:13:53
Favorites11 RateRate

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Piękne wspomnieni i fotka i recka. Super tak trzymaj
2021-09-02 01:57:04

Advanced Bunny

Kamileck Author | from app

Tomek081
Piękne wspomnieni i fotka i recka. Super tak trzymaj

Jak zawsze pierwszy w komentarzach. 😅 Dzięki 😀
2021-09-02 01:58:59
Świetna relacja:)
2021-09-02 11:53:04

Mi Foto Team

dkisiala | from app

Fajne wspomnienia i recenzja :). Ps. Ten Twój instagram jakiś pusty :)
2021-09-03 03:20:13
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Advanced Bunny

Kamileck Author | from app

dkisiala
Fajne wspomnienia i recenzja :). Ps. Ten Twój instagram jakiś pusty :)

Tak, dokładnie. Zamierzam się za niego zabrać, stare zdjęcia były marne jak na dzisiejsze standardy. Za to na drugim jest kilka zdjęć robionych Xiaomi. Ale obiecuję że rozwinę swojego! :)
2021-09-03 03:55:15

Mi Foto Team

dkisiala | from app

Kamileck
Tak, dokładnie. Zamierzam się za niego zabrać, stare zdjęcia były marne jak na dzisiejsze standardy. Za to na drugim jest kilka zdjęć robionych Xiaomi. Ale obiecuję że rozwinę swojego! :)

:-) trzymam kciuki :)
2021-09-03 13:42:47
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala
bardzo doobra robota
2021-09-05 06:04:09

Pro Bunny

art350 | from app

Super relacja
2021-09-05 06:08:35
nice