In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ресурси

Community Game Room
Subscribed
Subscribe

[Додатки] Mass Effect Legendary Edition. Частина 3

2021-08-18 02:52:51
4336 4

Вітаю, Мі-фани!
Представляю вам третю частину огляду найкультовішої космосаги у комп'ютерній індустрії. Епічне завершення пригод Шепарда, в якому йому доведеться в прямому сенсі врятувати Галактику.

Купуйте новенький Mi Notebook, щоб на повну насолоджуватися перевиданням класики!


У 2012 році – витративши лише 2 роки на розробку – світ побачила неоднозначна третя частина Mass Effect, своєрідне закінчення цілої епохи BioWare. Цього разу Шепарду потрібно востаннє вступити в нерівний бій проти галактичної загрози. Здавалося б, що може піти не так?

Окремо треба уточнити, що (як і в другій частині) ви можете перенести свого старого персонажа. Тож всі ваші дії з першої та другої частин впливатимуть на події Mass Effect 3. До речі, такої кількості пов’язаних між частинами моментів, які, до того ж, ще й впливають на події, я запевняю, більше ніде неможливо побачити! Це унікальна риса серії.

Сюжет

«Земля у вогні. Удар з-за меж відомого космосу завдали страшні машини, почалося знищення людської раси як такої. Шепард – єдина надія на порятунок людства. Настав час цивілізаціям Галактики згуртуватися й почати останню місію – повернення Землі.
Не всім судилося вижити. Давня інопланетна раса, відома як Женці, почала глобальне вторгнення, залишаючи за собою руїни цивілізацій. Землю захоплено, Галактика стоїть на межі повного знищення. І тільки ти можеш виправити становище. Ціна помилки – небуття».


Минув рік після подій другої частини. Капітан Шепард перебуває на Землі, у Ванкувері, в статусі підсудного у зв'язку зі співробітництвом з «Цербером». Шепарда викликають до суду Ради Альянсу і повідомляють, що щойно було втрачено зв'язок з далекими колоніями. Шепард переконаний, що це Женці. Одночасно надходить повідомлення, що Женців помічено в районі Місяця, а пізніше вони висаджуються на Землю й починають свою експансію. Шепарду разом з Девідом Андерсоном доводиться пробиватися крізь руйнування, щоб терміново покинути планету й рушити за допомогою.

Під час шляху Шепард бачить, як Женці знищують евакуаційний човник, на якому з-поміж врятованих був маленький хлопчик, якого перед цим Шепард бачив на початку гри, а пізніше намагався витягнути з вентиляції. Андерсон залишається на Землі і наказує Шепарду летіти на Цитадель, щоб сповістити Раду Цитаделі.

Відразу після відльоту Шепард отримує повідомлення від адмірала Хакетта з проханням летіти на Марс – там знаходиться Ліара Т'Соні, яка знайшла щось важливе. Ліара перебуває на археологічній базі, на яку напали сили «Цербера». Їхній лідер, наш старий знайомий Привид, дотримується думки, що їм слід підкоритися Женцям та спробувати домовитись та почати співпрацювати. Після того, як Шепард врятував Ліару, вона розповіла, що в цьому місці Марса було знайдено деякі протеанські артефакти, одним з яких було креслення Горну – гігантської зброї, яка, якщо вірити записам, може знищити Женців.

Шепард доставляє креслення Горна Раді Цитаделі та просить про допомогу. Рада відмовляє, тому що, по-перше, поки Женці займаються Землею, є час перегрупуватися, і, по-друге, Горн свого часу не врятував протеан. Ліара вважає, що протеанам, можливо, просто не вистачило часу на завершення будівництва, оскільки вони не встигли прилаштувати до Горна якоїсь деталі, названу в кресленнях Каталізатором.

Впродовж гри Шепарду доведеться заручитися підтримкою інших галактичних рас, розв’язуючи давні конфлікти між ними, допомагати союзникам у складних ситуаціях, а також знаходити потрібні для побудови Горна ресурси.

Окремо треба згадати теорію запаморочення (англ. Indoctrination theory), яка й досі активно обговорюється у фанатському середовищі. Щоб не було спойлерів, скажу лише те, що ця теорія повністю змінює ставлення до всіх 8 можливих кінцівок Mass Effect 3. Причому, судячи з деяких інтерв’ю ключових співробітників BioWare, можна зробити висновки, що ця теорія має шанс на існування. Якщо це зацікавило, рекомендую погуглити про це. Можливо, у Mass Effect 4 ми зможемо отримати підтвердження чи спростування цієї теорії.


Геймплей, рольова система

Бойова система Mass Effect 3 не надто відрізняється від другої частини. З найпомітнішого – протагоніст став мобільнішим, стало легше пересуватися в укриттях, швидко перебігаючи з одного в інше. Було додано перекати, індикатори гранат та інші незначні речі, властиві жанру бойовиків. Шепард тепер може використовувати важку атаку в ближньому бою (для кожного класу вона унікальна). А шкалу здоров'я було поділено на 5 частин.

Тепер всі вороги діляться на 3 основні групи: «Цербер», «Женці» та «Гети». Деякі з навичок можна комбінувати, тим самим завдаючи ворогам значно більше шкоди. Як і в попередніх частинах трилогії, в грі є тактична пауза, коли під час зупинки можна скористатися тактичними навичками, вибрати зброю гравцеві та команді. Також в режимі тактичної паузи відображається радар, який показує розташування найближчих ворогів і напрямок до мети поточної місії.

Було дещо покращено систему модифікації спорядження. Відтепер є можливість вдосконалювати будь-яку зброю різними модулями (щось подібне було у першій частині, але відсутнє в другій). Завдяки деяким вдосконаленням (в купі з навичками персонажів) можна повністю змінити дію зброї, налаштувавши її під конкретних ворогів чи під ваш особистий стиль гри.

У Mass Effect 3 можна вибрати один з трьох стилів гри: Рольовий, Дія та Історія. Традиційним для Mass Effect є рольовий, тому тут без зайвих пояснень. Наступний – Дія. Це стиль, що робить наголос на битви, а от відповіді в діалогах будуть вибиратися автоматично, Герой та Відступник чергуватимуться. Для тих, хто хоче зосередитися на сюжетній складовій Mass Effect та віддає перевагу спрощеним битвам – останній варіант стилів, Історія.


Ключові зміни (в порівнянні з Mass Effect 2)

 • Зросла складність гри. «Нормальний» рівень у третій частині відчуватиметься як «Ветеран» у другій.
 • Загальна швидкість битв зросла на 10-15%.
 • У бою тепер можна різко повернути вбік, перестрибнути через перешкоду; оптимізовано загальну маневреність та стрільбу з-за укриття.
 • Покращено штучний інтелект ворогів. Тепер вони виконують на полі бою різні функції, координуючи дії між собою.
 • Будь-який клас може володіти будь-якою зброєю. Проте, є обмеження щодо кількості зброї, яку одночасно може нести з собою персонаж.
 • Повернено можливість модифікації зброї та її окремих частин, що впливатиме на характеристики та зовнішній вигляд.
 • До арсеналу – як навички персонажа – повернуто гранати.Висновки

Mass Effect 3 було (вже традиційно – як для серії, так і для компанії) засипано компліментами й гарними відгуками від преси. Але... Гру було просто знищено відгуками більшості звичайних гравців – за фінал трилогії, причому відлуння від цього відчувається в BioWare й досі. Головною проблемою у третій частині стало звільнення зі студії ключової людини всесвіту Mass Effect, незмінного сценариста Дрю Карпішина, котрий був основним творцем всього Mass Effect – від діалогів персонажів до ключових подій сюжету. Тому, щонайменше третину третьої частини (власне, закінчення гри) створювали без його участі, і це помітно дуже сильно.

Вся просто фантастична епічність сюжету третьої частини під кінець зводиться в нікуди. Та й розв’язка… Про фінал всієї історії не розповідатиму – хто грав, і так знає, що там не так, а для тих, хто не грав, це стане спойлером галактичних масштабів. І хоча патчами та доповненнями ситуацію з кінцівкою вдалося трохи виправити, проте зовсім не так, як очікували фанати серії.

Дрю Карпішин – геніальний письменник-фантаст. Тому сценаристи, які залишилися без лідера та головної бойової одиниці, на мою думку, зробили все можливе. Адже, за непідтвердженою інформацією, вони не могли використовувати напрацювання та ідеї Дрю для завершення трилогії. Тому викрутилися, як змогли. Але навіть попри такий фінал історії, Mass Effect переважно залишає незабутні враження.


У Mass Effect 3 ви отримаєте відповіді на більшість питань, які могли виникати впродовж трилогії. Майже кожну сюжетну лінію, на якій робився акцент у попередніх частинах, буде завершено. Персонаж матиме можливість вирішити конфлікт кваріанців та гетів, розібратися з «генофагом» кроганів, згладити кути між туріанцями та людьми, і ще багато іншого – чого лише варта можливість відвідати рідну планету кваріанців… Заключна частина трилогії дарує гравцям цілу купу моментів, про які можна було тільки мріяти у двох попередніх частинах. До того ж, на більшість ключових подій в грі ми можемо впливати безпосередньо. Тому як саме закінчиться та чи інша історія, залежить тільки від нас.

Заключна частина подарує нам зустріч майже с кожним більш-менш важливим персонажем, якого ми могли бачити у першій та другій частинах. Всі дії, що робилися протагоністом впродовж всієї трилогії, матимуть свої наслідки. Ви знищили расу рахні у першій Mass Effect чи відпустили останню королеву на волю? Це рішення матиме свої наслідки та впливатиме на сюжет у Mass Effect 3. І це стосується чималої кількості персонажів та подій. Можливо, не настільки масштабно та важливо, як нам би хотілося, але велика подяка BioWare за те, що було реалізовано.

А на повно насолоджуватися грою, Вам допоможе новенький Xiaomi Mi Monitor 1C

Оцінки оригінальної Mass Effect 3

Оцінка в Steam: 74% позитивних відгуків.
Metacritic: 89/100.
Моя суб’єктивна оцінка: 8 з 10 (-2 бали – виключно за фінал історії).

Легендарне видання

Очевидно, що третьої частини зміни торкнулися найменше. Як і в Mass Effect 2, тут в цілому покращено графічну складову та керування персонажем. Також змінено деякі діалоги та «кат-сцени».


Mass Effect. Легендарне видання

Оцінка в Steam: 95% позитивних відгуків.
Metacritic: 86/100.
Моя суб’єктивна оцінка: 10 з 10.

Вибирайте новенький Mi Notebook, щоб грати в найкращі ігри!

PS.

Відразу хочу наголосити на тому, що серія Mass Effect – це моя улюблена гра, в якій я провів чимало часу. Я полюбив цей всесвіт, цих персонажів – за неймовірну атмосферу, заворожуючий науково-фантастичний сюжет та нечувану увагу до найменших сюжетних дрібниць. Світ гри настільки гіперреалістично продуманий, наскільки це взагалі можливо було зробити: інші галактичні раси, їх історія, еволюція, планети… Якщо ви не грали, то навіть уявити не можете, скільки тут всього і наскільки науково коректно все продумано.

Тієї BioWare, що робила оригінальну трилогію Mass Effect, вже немає. Ключові люди, хто працював над іграми «золотої епохи» студії, вже давно залишили компанію. Дрю Карпішин, якого зовсім недавно несподівано повернули до компанії, знову звільнився, причому, судячи з його декількох інтерв'ю, надії на його третє повернення тепер точно немає. Інші люди, хто зробив вагомий внесок в всесвіт гри, вже давно не мають відношення до студії і також навряд чи колись повернуться.

Mass Effect Legendary Edition, найімовірніше, є останньою можливістю для нового покоління гравців доторкнутися до однієї з кращих в історії ігрової індустрії ігор так званої старої школи… Це серія з кращих років BioWare, коли компанія була на олімпі слави, коли в ній працювали найкращі спеціалісти в своїй області. Це шедевр, повз який не можна проходити.

Mass Effect – це витвір мистецтва. Гра, яка підкорила мільйони гравців. Це майбутнє, в яке хочеться вірити. Це галактика, в якій хочеться залишитися.


А закінчити хочеться трохи зміненою цитатою (причому саме з третьої частини гри!) мого улюбленого персонажа серії – Ліари Т’Соні.

«Mass Effect, я люблю тебе, дякую… За все.»


Напишіть в коментарях, а що думаєте ви? Чи побачимо ми ще ігри такої якості та масштабу від BioWare, чи Mass Effect Legendary Edition стане лебединою піснею компанії?Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2021-08-18 02:52:51
Favorites4 RateRate
Community Game Room
Доступний для кожного - світ мобільних розваг
17 Article Description     455 Subscribers
Subscribed
Subscribe

Rookie Bunny

Zow1eeX | from app

#1

Круто, ждём)
2021-08-18 15:27:35

Master Bunny

Сергій Величко Author | from Mi Note 10

#2

Zow1eeX
Круто, ждём)

Ви про Mass Effect 4?
2021-08-18 15:37:59

Pro Bunny

Пси | from app

#3

неплохо
2021-08-19 11:42:01

Rookie Bunny

6486476942 | from app

#4

ого, Круто!!!! я в шоке
2021-08-19 17:10:13
please sign in to reply.
Sign In Sign Up
 • Followers

  73

 • Threads

  23

 • Replies

  246

 • Points

  10397

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
New Home
7 років MIUI
10 000 Мі-Фанів
Вбивця смартфонів
Halloween
World Records
З Новим роком!
100 Коментарів
Telegram
Are you OK?
Color Your Planet
З Великоднем!
50К
Мі Дослідники
Mi A2
З Днем Незалежності України!
Нас 100К!
Mi Explorer Challenger
Різдво 2018
Message in a bottle
Новорічне Диво
Throw Back with Mi 2018
Xiaomi Number One In Ukraine
Mi #1
8 Березня 2019
Відгадай Мі-гаджет за його описом
Дротові VS Бездротові навушники
 Розіграш. Відгадай Мі-гаджет за його описом.
Мі-батл: Епізод 7

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list