In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Wskazówki] Smartfony serii Mi i Redmi rekomendowane przez Mi Fanów

2021-07-29 23:05:11
13528 48
Mili,

regularnie pytacie o polecane smartfony. W jednych wątkach prosicie o rekomendacje do kilkuset złotych. Innym razem ustawiacie limit na poziomie 1000 zł albo więcej. Stwierdziliśmy, że warto zebrać pytania i odpowiedzi Mi Fanów w jednym wątku, który powinien być pomocny przynajmniej przez kilka tygodni.

Trzy założenia

Wątek z trzech części. W pierwszej przedstawiam smartfony serii Mi i Redmi, które są obecnie dostępne w oficjalnym kanale sprzedaży. Zaczynam od modeli z najniższej półki cenowej. Po przejrzeniu aktualnej oferty dotrzecie do ankiety. Głosowanie trwało do 14 sierpnia. Pytanie było proste: w jakim przedziale cenowym jest Wasz obecny smartfon.

Trzecią częścią są Wasze komentarze. Możecie podzielić się krótszym albo dłuższym wpisem: jaki macie smartfon?, kiedy kupiliście? jak dziś się sprawuje? Również możecie wspomnieć o cenie. Komentarz powinien być przydatny także w przypadku starszych modeli, które, jak biały kruk, ciężko już kupić.  

Smartfony niskobudżetowe

Obecnie na rynku dostępnych jest dziewięć modeli. Najtańsze - Redmi 9A - kosztują w promocji 399 zł. Wyposażone w minimum pamięci: 2 GB RAM i 32 GB ROM. Nie są demonami prędkości. Z drugiej strony powinny zadowolić osoby, które potrzebują smartfon, by przede wszystkim dzwonić i wysyłać wiadomości, a tylko okazjonalnie korzystać z internetu. Redmi 9C jest o 50 zł droższy. Pamięć identyczna. Różnicę robił moduł NFC do płatności zbliżeniowych.

Jeśli jednak potrzebujecie modelu z nieco większą pamięcią - choćby po to, by trzymać więcej zdjęć i jednak częściej korzystać z internetu - Wasza uwaga powinna skupić się na Redmi 9C w konfiguracji 3 GB RAM i 64 GB ROM. Wariant ma również NFC. Alternatywnie możecie wybrać - teraz w promocji - Redmi 9. Nie ma co prawda NFC, za to oferuje 4 GB RAM. Modele te kostują 599 zł. Ale dokładacie 50 zł i dostajcie również w promocji Redmi 9T. Smartfon został wyposażony w identyczną pamięć (4 GB RAM i 64 GB ROM), jednak ma m.in. lepszy aparat i pojemniejszą baterię. Redmi 9T z 128 GB ROM kosztuje teraz w promocji 749 zł.

Smartfony z większymi możliwościami

Oferta jest zróżnicowana. Możecie dostać modele, które Xiaomi wprowadził wiosną, jak i rok wcześniej. Choćby legendarny Redmi Note 9! Wyposażony w 3 GB RAM i 64 GB ROM kosztuje w promocji 799 zł. W porównaniu z Redmi 9 ma jednak mocniejszy procesor i aparat. O 100 zł więcej wyceniony jest RN9 z 4 GB RAM i 128 GB ROM. W identycznej cenie tj 899 zł Redmi Note 8 i najnowszy Redmi Note 10. Oba modele wyposażono w 4 GB RAM i 64 GB ROM. I tak jak RN9 mają poczwórny aparat z głównym obiektywem 48 MP. Ale różnice między modelami jak najbardziej są!

RN8 ma baterię o pojemności 4000 mAh, a moc ładowania wynosi 18W. W RN9 moc jest identyczna, ale bateria większa (5020 mAh). W RN10 pojemność jest jak w RN9, ale superszybkie ładowanie korzysta z 33W. W ok. 25 min. można naładować 50 proc. akumulatora. RN10 napędza również mocniejszy procesor Snapdragon 678. W RN8 mamy natomiast Snapdragon 665. Jednak nie podejmuje się porównania i oceny w przypadku RN9. Model napędza Mediatek Helio G85. Rżnicę robi też ekran. W RN10 mamy AMOLED. Jeśli chcecie AMOLED, ale z większą pamięcią, i wciąż nie chcecie przekroczyć budżetu do 1000 zł, naturalnym wyborem będzie RN10 z 4 GB RAM i 128 GB ROM. Ewentualnie możecie przyjrzeć się RN8 Pro. Oba modele kosztują 999 zł, przy czym cena za wariant Pro jest promocyjna.  

Smartfony ze średniej półki cenowej

Jeśli chcecie mieć w omawianym przedziale smartfon z modułem 5G, zwróćcie uwagę na RN10 5G. Smartfon nie ma co prawda ekranu AMOLED, lecz FHD+, ale oferuje naprawdę wydajny procesor MediaTek Dimensity 700 zaprojektowany w 7 nm. RN10 5G z 4 GB RAM i 128 GB ROM kosztuje 1099 zł. Tyle samo kosztuje Redmi Note 10S. Model nie obsługuje sieci 5G, z drugiej strony ma wspomniany AMOLED i 6 RAM. Bateria o pojemności ładowana jest z mocą 33W.

Jeśli jednak zależy Wam i na 5G i na większej pamięci RAM, RN10 5G wciąż powinien być dobrym wyborem. W wariancie 6 GB RAM i 128 GB ROM kosztuje 1199 zł. Alternatywnie możecie kupić Redmi Note 9T. Model zawitał do Polski zimą. RAM wynosi co prawda 4 GB, ale procesor jest mocniejszy. RN9T napędza MediaTek Dimensity 800. Z pamięcią 64 GB ROM kosztuje 1199 zł, a z 128 GB ROM - 1299 zł. W identyczej (promocyjnej) cenie otrzymacie też Mi 10T Lite. Smartfon, który wyposażono w 6 GB RAM i 64 GB ROM, korzysta ze Snapdragona 750G, również obsługuje sieć 5G. Ale atutem jest też aparat. W RN9T i RN10S główny obiektyw ma 48 MP, a w Mi 10T Lite 64 MP.

Smartfony bliskie flagowcom

W ofercie mamy 3 modele: wspomniany już Mi 10T Lite z pamięcią 128 GB ROM oraz Redmi Note 10 Pro oraz Mi 11 Lite. Wymieniony w  pierwszej kolejności kosztuje 1599 zł. Jeśli cena jest za wysoka, warto rozważyć RN10 Pro. Dostępny jest w trzech konfiguracjach. Wyposażony w 6 GB RAM i 64 GB ROM kosztuje 1399 zł. Wariant z dwukrotnie większą pamięcią ROM dostaniecie za 1499 zł. Dlaczego RN10 Pro jest wart uwagi? Bo robi bardzo dobre zdjęcia. Główny obiektyw w poczwórnym aparacie ma 108 MP. Ale świetnie wychodzą też makro- i szerokokątne ujęcia. Całość dopełnia ekran AMOLED o częstotliwości odświęzania 120 Hz i mocny procesor Snapdragon 732G.

Między RN10 Pro a Mi 10T Lite w wersji z 128 GB ROM plasuje się najnowszy Mi 11 Lite. Smartfon wykorzystuje ten sam procesor, co RN10 Pro. Jednak z pamięcią 6 GB RAM i 128 GB ROM kosztuje 1499 zł. Ekran AMOLED oferuje częstotliwość odświęzania na poziomie 90 Hz. Główny aparat jest też słabszy niż w RN10 Pro. Tam, przypomnę, mamy 108 MP, a w Mi 11 Lite 64 MP. Mi 11 Lite działa jednak na MIUI 12.5, a RN10 Pro na MIUI 12. Osobnym tematem jest design. Mi 11 Lite bardziej czaruje wyglądem. Jest też lżejszy.

Smartfony z aspiracjami

Przedział otwiera Mi 11 Lite w wariancie obsługującym sieć 5G. Przy czym model z 6 GB RAM kosztuje 1899 zł, a z 8 GB RAM 1999 zł. W obu konfiguracjach dostajecie 128 GB i mocniejszy niż w Mi 11 Lite 4G - procesor. Wariant z 5G napędza Snapdragon 780G.

Alternatywnym wyborem dla Mi 11 Lite może być Mi 10T. Smartfon został wprowadzony ostatniej jesieni. Obecnie w konfiguracji z 6 GB RAM i 128 GB ROM kosztuje 1999 zł. Został wyposażony w procesor Snapdragon 865. Bateria ma pojemność 5000 mAh, a szybkie ładowanie 33W. Aparat tylny wykorzystuje trzy obiektywy. Główny ma 64 MP.

Smartfony z wyższej półki cenowej

Oferta obejmuje 3-4 modele. Mi 10T Pro z 8GB RAM i 128 GB ROM dostępny jest obecnie za 2499 zł. W porównaniu z modelem za 1999 zł ma mocniejszy m.in. aparat. Matryca w głównym obiektywie wynosi 108 MP. Wariant Pro z dwukrotnie większą pamięcią ROM kosztuje 2799 zł. W identycznej cenie dostępny jest tegoroczny Mi 11i. Smartfon wyposażony jest w 8 GB RAM i 128 GB ROM, ale działa z mocniejszym procesorem Snapdragon 888. W wariancie 8 GB RAM i 256 GB ROM model kosztuje 2999 zł. Dalej mamy Mi 11 oraz Mi 10. Oba smartfony w konfiguracji 8 GB RAM i 128 GB ROM kosztują tyle samo, tj. 3499 zł. Dlaczego? Ufam opiniom Mi Fanów, którzy po przetestowaniu obu modeli nie widzieli większych różnic. Dodam tylko, że Mi 11 z 256 GB ROM kosztuje 3699 zł.

Przedział zamyka Mi 11 Ultra. Prawdziwa bestia, która w rankingu DXO zajęła pierwsze miejsce. I bynajmniej pozycja lidera nie jest na wyrost. Po prostu ma najpotężniejszy aparat. Chcecie więcej dowodów? Pytajcie Mi Fanów, którzy już przetestowali lub testują. Tylko ma jeden minus. Kosztuje 5699 zł. Ale nawet ten fakt zdaje się nie jest zaporowy. Bo ultraflagowiec raz jest, a raz go nie ma. Trzeba polować.

Który smartfon polecacie?

Mam świadomość, że charakterystyka smartfonów, które są obecnie w ofercie Xiaomi, ogranicza się do kilku, najważniejszych parametrów. Ale nawet podanie pełnej specyfikacji nie wyczerpie odpowiedzi na pytania o najlepszy smartfon Redmi lub Mi w wybranym przedziale cenowym.

Dlatego w komentarzach podzielcie się informacjami o smartfonach Mi lub Redmi, które macie czy testujecie. Jaki model macie? Kiedy kupiliście? Jak się sprawuje?

_doMIno_
Single Poll thread Total 195 Users Voted This Poll has ended.

12.31% (24)

20.51% (40)

14.36% (28)

17.44% (34)

9.74% (19)

25.64% (50)
Submit

Rate

Number of participants 1 Experience +10 Pack Reason

View Rating Log

2021-07-29 23:05:11
Favorites24 RateRate

Advanced Bunny

mineadam328 | from app

RN8 Pro mam od roku. Nigdy mnie nie zawiódł, a testowałem go ostro. Aparat 64MP potrafi zaskoczyć dużą ilością szczegółów, a macro - po prostu jest. Nie wszystko wychodzi, ale da się zrobić pełne szczegółów zdjęcie. Pewnie zapytacie o wydajność? Tak, cholernie wydajny! Tak, mikro ścinki są, ale z wszystkiego wychodzi silną ręką. Bardzo dobrze radzi sobie z nagrywaniem i streamowaniem gier z głosem i muzyką w tle. 6/128GB robi robotę! Nawet Genshin Impact nieźle pójdzie. Grzeje się wtedy jak cholera xD, ale jest grywalny. +NFC ma, a dziś to ważne. I bardzo wygodne do płacenia telefonem. Bo zegarki z NFC są jeszcze sporo za drogie. Z wad? Są 2. A mianowicie, co nie przeszkadza za bardzo, LCD z 60 Hz, ale niestety dość ciemny LCDek. Nie najlepsza czytelność w słońcu. Ale to tyle. A co najlepsze - można go teraz wyrwać za 840 zł, więc warto! Przypomnę tylko, że ja go rok temu kupiłem za 1100zł. A, i będzie miał jeszcze aktualizację do MiUI 12.5. Jednym słowem - telefon legenda! Mam nadzieję, że pomogłem ;)
2021-07-29 23:53:37

Pro Bunny

Ptako | from app

mi 9t pro od dwóch lat prawie. Powoli czas na zmianę, tylko ciężko znaleźć dobrego kandydata. każdy telefon ma coś nie tak, te które mają wszystko ok w podzespołach mają nie ok cenę :p
2021-07-30 00:04:27
Posiadam Redmi Note 9 zakupiony u niderlandzkiego dealera. Bardzo wytrzymały na upadki a przy okazji bardzo praktyczny i funkcjonalny. Bardzo intuicyjny oraz obsługujący wszystkie możliwe płatności w bankach zagranicznych.
2021-07-30 00:05:46

Semi Pro Bunny

JacekSY | from app

mineadam328
RN8 Pro mam od roku. Nigdy mnie nie zawiódł, a testowałem go ostro. Aparat 64MP potrafi zaskoczyć dużą ilością szczegółów, a macro - po prostu jest. Nie wszystko wychodzi, ale da się zrobić pełne szczegółów zdjęcie. Pewnie zapytacie o wydajność? Tak, cholernie wydajny! Tak, mikro ścinki są, ale z wszystkiego wychodzi silną ręką. Bardzo dobrze radzi sobie z nagrywaniem i streamowaniem gier z głosem i muzyką w tle. 6/128GB robi robotę! Nawet Genshin Impact nieźle pójdzie. Grzeje się wtedy jak cholera xD, ale jest grywalny. +NFC ma, a dziś to ważne. I bardzo wygodne do płacenia telefonem. Bo zegarki z NFC są jeszcze sporo za drogie. Z wad? Są 2. A mianowicie, co nie przeszkadza za bardzo, LCD z 60 Hz, ale niestety dość ciemny LCDek. Nie najlepsza czytelność w słońcu. Ale to tyle. A co najlepsze - można go teraz wyrwać za 840 zł, więc warto! Przypomnę tylko, że ja go rok temu kupiłem za 1100zł. A, i będzie miał jeszcze aktualizację do MiUI 12.5. Jednym słowem - telefon legenda! Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Też z mojego RN8Pro jestem bardzo zadowolony. Nic dodać, nic ująć z tego co napisałeś. Tylko w gry nie grywam.
2021-07-30 00:06:11
RN7 w konfiguracji 4/64, lepszego smartfonu nie mogłam sobie wymarzyć brakuje tylko NFC
2021-07-30 00:17:05

Advanced Bunny

Czaszka | from app

Mi9t ponad dwa lata i nadal bez zastrzeżeń. To byl moj wspanialy wybór 🙂 Nawet bateria jeszcze spoko wytrzymuje 🤗.   💯/💯
2021-07-30 00:24:13

Rookie Bunny

1688286166 | from app

Mam mi10t lite,aktualizacji brak,messenger nie działa,używam go głównie jako nawigacje,na codzień używam Samsungi S21 ultra i Note 20 ultra,tu na nic nie narzekam.To był ostatni fon od xiaomi jaki kupiłem
2021-07-30 00:27:49
Mam Redmi note 10 pro, bo Mi 10T zagarnęła rodzinka. Wybrałam go, bo jest dosyć tani i kompletny, ma fajne macro i obiektyw główny :) . Używam go raczej do zdjeć i głównie macro.
2021-07-30 00:34:39
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Mi Foto Team

@dpol | from app

Mam RN10PRO i jestem zadowolony :-) Mam też służbowego Samsunga A51 i nie jestem z niego zadowolony.. haha Pozdrawiam
2021-07-30 00:40:40
Adam
Mam RN7 w na wersji 6/64 i RN10 4/64,z obu jestem bardzo zadowolony:)
2021-07-30 00:46:47
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

_doMIno_

Admin

100 MLN

Read moreGet new

Xiaomi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list