In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ресурси

Community Game Room
Subscribed
Subscribe

[Додатки] Mass Effect Legendary Edition. Частина 2

2021-07-29 03:31:53
4916 2

Mass Effect Legendary Edition. Частина 2

Вітаю, Мі-фани!
Сьогодні у нас – продовження огляду Mass Effect. Ми розглянемо другу частину трилогії, а також познайомимося з ключовими соратниками нашого протагоніста.

Частина 1

Частина 3

Але спочатку хочу нагадати, що грати стане ще цікавіше з новеньким Mi Notebook!


Розробку гри було розпочато майже відразу після виходу першої частини. Оскільки у сценаристів вже було чимало ідей для продовження, розробка тривала лише 2 роки. І ось, в 2010 році це сталося – легендарне продовження побачило світ.

Дуже важливою фішкою серії стало перенесення свого персонажа з частини в частину. Майже все, що ви робили впродовж Mass Effect 1, буде так чи інакше впливати на події другої частини. Щось – дуже глобально, щось – майже непомітно. Проте, це просто не може не тішити: стільки можливих варіантів подій, що в голові не вкладається, та все матиме відображення в майбутньому. Навіть ваші фрази, у, здавалося б, не дуже важливих діалогах першої частини, матимуть продовження в Mass Effect 2.


Сюжет

Після нападу на «Нормандію SR-1» та її знищення капітан Шепард 2 роки перебував на операційному столі на одній з секретних станцій «Цербера». Після несподіваного і несвоєчасного пробудження Шепард зустрічається з керівником організації «Цербер» Привидом. За 2 роки у всесвіті багато чого змінилося. Рада Цитаделі загрузла в бюрократії і відкидає всі думки про те, що «Володар» (корабель Сарена з першої частини серії) був лише першим з багатьох загарбників, відомих як Женці.

Колишня команда розбіглася по всій галактиці, кожен зайнятий своїми справами. Поселенці кількох людських колоній зникли без будь-яких натяків на те, куди і як. Ані Рада, ані Альянс не звертають на це своєї уваги, вважаючи, що тут попрацювали звичайні работорговці. У Привида щодо цього інша думка, тому він просить Шепарда довідатися хоча б що-небудь про щойно спорожнілі колонії. Попри свої розбіжності з «Цербером», Шепард погоджується на це завдання – заради порятунку тих, хто вижив.

З'ясовується, що напад скоєно таємничими Колекціонерами. У зв'язку з цим Шепард за допомогою «Цербера» вирішує зібрати команду різнофахових спеціалістів з метою проникнути на територію Колекціонерів і з'ясувати, для чого їм знадобилися люди. Оскільки Колекціонери володіють багатьма досконалими технологіями, місія Шепарда цілком може стати «самогубною місією» як для його команди, так і для нього самого.


Геймплей, рольова система

Порівняно з першою частиною ігровий процесс зазнав значних змін. Основними з них стало ще більше спрощення власне RPG-елементів, наприклад, інвентаря персонажа як такого тепер просто не існує, з ворогів не випадають предмети і т.д.. Будь-які зміни до екіпірування персонажа можна вносити тільки на борту «Нормандії» через спеціальні модулі.

Також змінено й бойову систему: тепер у персонажів є різні боєприпаси, які можуть закінчуватися і які треба знаходити на локаціях. Сама стрільба теж зазнала змін і стала мати ще більше значення. Цілитися та стріляти стало зручніше та більш реалістично. Зброя тепер має віддачу, також відчувається ефект від влучення в ворога (чого зовсім не було в першій частині).

Окремо треба виділити зміни «Нормандії» та команди. Оскільки першу версію корабля було повністю знищено Колекціонерами, тепер у нашому розпорядженні цілковито нове судно, зроблене «Цербером» за кресленнями оригінальної «Нормандії», тільки значно збільшене в розмірах і на додачу – з купою покращень. Команда корабля та кількість можливих напарників героя також значно збільшилася. Більше того, вас сюжетно зобов’яжуть кілька разів використовувати кожного з них, що досить сильно урізноманітнює геймлей.


Ключові персонажі серії (романтичні взаємини)

Ліара Т’Соні (Liara T’Soni)


Народилася в 2077 році на Тесії. Батьками Ліари були двоє матріархів азарі: Бенезія та Етіта, тож Ліара є однією з небагатьох чистокровних азарі. Етіта майже не брала участі в долі Ліари, тому Бенезія, мати дівчинки, виховувала її самостійно і ніколи не розповідала Ліарі про свою партнерку.

На момент поточних подій Ліара – достатньо молода азарі. Для своєї раси вона зовсім нещодавно вийшла з підліткового віку, проте має неабиякі здібності – як розумові, так і біотичні.

З раннього дитинства Ліара була в тіні своєї знаменитої матері – шанованого релігійного наставника і вчителя азарі, котра мала чимало послідовниць. Всі вважали, що донька мала піти вслід матері, але сама Ліара мала щодо цього іншу думку: вона з дитинства виявляла цікавість до досліджень. Одного разу вона полізла в старі руїни, але ледве вибралася звідти. Коли мати дізналася про це, то насварила дівчину, але наступного дня купила Ліарі її першу книгу з історії. Приблизно в 50 років закінчила Серайський університет на Тесії, отримавши докторський ступінь з археології. Наступні приблизно півсторіччя Ліара подорожувала Галактикою, досліджуючи руїни протеан (невелику розповідь про її дослідження можна почути відразу після її порятунку з планети Терум у першій Mass Effect). Самостійно сформувала теорію про цикли, але з огляду на молодість і чистокровність більш впливові азарі не сприймали її всерйоз. Також варто додати, що Ліара, на відміну від переважної більшості своїх ровесниць, вела спокійне, майже самотнє життя.

Ліара – найважливіший персонаж трилогії (звісно, якщо не брати до уваги Шепарда). Дівчина відіграє колосальну роль в сюжеті саги, тому братиме участь у всіх важливих подіях. Саме завдяки їй Шепард повертається до життя в другій частині. А в Mass Effect 3 тільки завдяки Ліарі Галактика отримає шанс на порятунок від Женців.

Ліара – можливий романтичний інтерес для Шепарда будь-якої статі.

Талі’Зора нар Райя (Tali’Zorah nar Rayya)


Tali’Zorah nar Rayya (в подальшому – Tali'Zorah vas Normandy) народилася в 2161 році на борту корабля «Райя». Досягнувши зрілості, вона покинула Мігруючий флот для здійснення паломництва, якого могла б і уникнути як дочка адмірала Раеля'Зори і видатний технік.

У своїх подорожах вона перехоплювала звіти гетів, які проникли за Вуаль Персея. Оскільки її народ було вигнано гетами з рідного світу, боротьба з ними стала її головною місією. Талі отримала інформацію про Сарена, відключивши патрульного гета і вилучивши модуль пам'яті синтетика до його самознищення. В одному з файлів містилася інформація про Спектра Сарена, а також про його зв'язки з нападом на людську колонію Іден Прайм. Отримавши цю інформацію, Талі ховається на Цитаделі. Врешті шляхи Шепарда та Талі перетинаються. Після свого порятунку в перестрілці на Цитаделі, Талі допомагає Шепарду із доказами проти Сарена та стає одним з його найвидатніших союзників.

Як і у більшості персонажів, майбутнє Талі залежатиме безпосередньо від гравця. Якщо вона не загине під час певних подій та і матиме підтримку від Шепарда впродовж всіх трьох частин гри, Талі перетвориться на одного з наймогутніших союзників.

Талі – можливий романтичний інтерес для Шепарда чоловічої статі.

Гаррус Вакаріан (Garrus Vakarian)


Туріанець, колишній слідчий Служби Безпеки Цитаделі, вірний соратник і один з кращих друзів протагоніста впродовж всієї трилогії.

Народжений на Палавені, Гаррус виріс в родині оперативника СБЦ і з ранніх років дивився репортажі, в яких раз у раз миготів його батько. Втім, останній не міг часто відвідувати сім'ю, а його суворий і вимогливий характер не сприяв зміцненню родинних стосунків, тому Гаррус зі своїм більш м'яким характером підпорядковувався батькові, навіть в розмовах з матір'ю часом гірко зауважував: «Батько говорив правду. Він підтримує мене в усіх моїх прагненнях до того часу, поки я прагну до того, що потрібно йому».

Зрештою, вплив батька навіть змусив Гарруса відмовитися від бажання стати Спектром, оскільки Вакаріану-старшому була бридкою сама думка, що його син виявиться вище за закон. Саме тому замість навчання на Спектра Гаррус вступив до Служби Безпеки Цитаделі, де працював впродовж декількох років.

Ще в підлітковому віці, на відміну від більшості туріанців, Гаррус відрізнявся запальністю і вельми несерйозним ставленням до загальноприйнятих норм і правил, оскільки, за його власними словами, бюрократична тяганина і лазівки в законах не раз змушували його відпускати на свободу небезпечних злочинців, на піймання яких він витрачав чимало часу. Мабуть, саме з цієї причини він з готовністю приєднався до загону Шепарда, оскільки відчував, що повноваження Спектра дозволять йому нарешті скинути з себе гніт законодавства і принести справжню користь Галактиці.

Гаррус – можливий романтичний інтерес для Шепарда жіночої статі.

Якщо у протагоніста немає романтичних стосунків ні з Талі, ні з Гаррусом, двоє останніх закрутять роман між собою.

Ешлі Медлін Вільямс (Ashley Madeline Williams)


Ешлі – талановитий солдат, вона народилася 14 квітня 2158 року. Майже вся її військова кар'єра минула у віддалених гарнізонах, тому Ешлі неодноразово подавала прохання перевести її на службу до діючого флоту. Щоразу її прохання відхиляли без пояснення причини, але вона точно знала, що це пов'язано з репутацією її сім'ї.

Пізніше з'ясувалося, що дідусь Ешлі був генералом під час війни Першого контакту. Він тримав оборону Шаньсі, але йому довелося здати гарнізон туріанцям, щоб зберегти життя своїм людям. Попри те, що це рішення було мудрим і гідним схвалення, адмірал Вільямс втратив будь-яку повагу, а разом з нею – і звання. Ця історія і стала однією з головних причин, через які Ешлі намагається стати неперевершеним солдатом.

Дівчина – один з найцікавіших персонажів серії, зокрема, через свою дуже високу нетерпимість до інших рас у Галактиці. Свою ксенофобію вона намагається ретельно маскувати, тим не менш, у багатьох діалогах (зокрема наодинці з Шепардом) вся її сутність виринає на поверхню. Після усвідомлення цього стає ще більш цікаво спостерігати за її діалогами, особливо з представниками інших рас.

Ешлі – можливий романтичний інтерес для Шепарда чоловічої статі.

Висновки

Mass Effect 2 отримала позитивні відгуки критиків. Журналісти хвалили різноманітних, відмінно опрацьованих персонажів, динамічний розвиток сюжету, гарну роботу акторів озвучки та графіку.

Друга частина продалася ще більшим тиражем та закріпила успіх серії. Суттєве спрощення RPG-елементів допомогло залучити ще більшу кількість геймерів. Але чимало справжніх поціновувачів рольових ігор були не дуже задоволені вектором розвитку серії.

Попри це все, Mass Effect 2 стала справжнім хітом. Особисто у мене особливо тепле ставлення саме до неї – свого часу я ознайомився спочатку саме з другою частиною серії, а вже потім – з першою. Саме у другій частині з усіх трьох я провів найбільше часу, і саме вона припала мені до душі найбільше.


Оцінки оригінальної Mass Effect 2

Оцінка в Steam: 94% позитивних відгуків.
Metacritic: 94/100.
Моя суб’єктивна оцінка: 10 з 10.

Mi Notebook допоможе максимально відчути всю ігрову потужність!

Легендарне видання:

Змін у легендарному виданні порівняно із першою частиною вже не так багато. Звичайно ж, покращено графіку, освітлення та трохи геймплейні елементи. Дещо перероблено «кат-сцени». В деяких моментах доопрацьовано музичний супровід. І, безумовно, виправлено баги та помилки.

В цілому враження від змін не такі серйозні, як в першій частині, хоча вони відчуваються. Особливо це помітно на текстурах персонажів та фонових процесах на планетах. Відчувається покращення в керуванні персонажем та стрільбі. А взагалі стало якось більш комфортно.

Частина 1

Частина 3


Як завжди, запрошую вас висловити свою думку в коментарях – як по грі, так і по огляду. До зустрічі в заключній частині.

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2021-07-29 03:31:53
Favorites6 RateRate
Community Game Room
Доступний для кожного - світ мобільних розваг
17 Article Description     437 Subscribers
Subscribed
Subscribe

Master Bunny

Georgiy Pokhvalit | from Redmi Note 9 Pro

#1

Цікаво
2021-07-29 13:55:07

Semi Pro Bunny

Ko3ik | from Redmi 6

#2

Круто
2021-08-10 14:02:55
please sign in to reply.
Sign In Sign Up
 • Followers

  72

 • Threads

  22

 • Replies

  245

 • Points

  10341

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
New Home
7 років MIUI
10 000 Мі-Фанів
Вбивця смартфонів
Halloween
World Records
З Новим роком!
100 Коментарів
Telegram
Are you OK?
Color Your Planet
З Великоднем!
50К
Мі Дослідники
Mi A2
З Днем Незалежності України!
Нас 100К!
Mi Explorer Challenger
Різдво 2018
Message in a bottle
Новорічне Диво
Throw Back with Mi 2018
Xiaomi Number One In Ukraine
Mi #1
8 Березня 2019
Відгадай Мі-гаджет за його описом
Дротові VS Бездротові навушники
 Розіграш. Відгадай Мі-гаджет за його описом.
Мі-батл: Епізод 7

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list