In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Już nie straszne Mi upały – Mi Smart Standing Fan 2 Lite

2021-07-16 06:43:43
4483 28
Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam mój najnowszy nabytek ze stajni Xiaomi, a jest nim - Mi Smart Standing Fan 2 Lite, czyli w skrócie Mi wentylator :)

Początkowo wentylator miał być zakupiony u nas w kraju, jednak upały spowodowały nagłe zainteresowanie tego typu urządzeniami więc szybko znikły z półek. Dlatego też kupiony został na letnich promocjach Aliexpress z wysyłką z magazynu zlokalizowanego w naszym kraju, było to jeszcze przed 1 lipca więc nie było problemów z dostawą i naliczaniem dodatkowych opłat. Przesyłkę dostarczono w ekspresowym tempie, zamówiona w środę wieczorem, a w piątek przed południem już kurier stał pod moimi drzwiami.

Wentylator został dostarczony w solidnym kartonowym pudełku, które dodatkowo ma wygodną rączkę ułatwiającą przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce. Wewnątrz opakowania znajdziemy podstawę wentylatora, osłonę wentylatora razem z łopatkami wirnika, silnik z górną podporą, przedłużkę podpory, instrukcję obsługi, 2 plastikowe nakrętki, śruby mocujące - małą i dużą oraz klucz do ich przykręcenia.

Biała, okrągła podstawa wentylatora zbudowana jest z matowego dobrze spasowanego tworzywa sztucznego, nic tam się nie rusza, nie skrzypi itp. Aby zapewnić stabilność urządzenia producent wyposażył dolną część podstawy w 5 gumowych stopek/podkładek. Dodatkowo znajdziemy tam tabliczkę informacyjną oraz otwór montażowy podpory wentylatora.

Najważniejszą częścią wentylatora jest oczywiście silnik, który będzie wykonywał całą pracę. Zespolony jest razem z podporą ruchomą podstawą, dzięki której możemy regulować kąt nachylenia wentylatora góra-dół w zakresie 30 st. oraz umożliwia obrót w zakresie 90 st. Na górze urządzenia znaleźć możemy 4 przyciski pozwalające na manualną obsługę wentylatora. Mamy tu idąc od góry: włącznik/wyłącznik; zmiana prędkości wentylatora/zmiana trybu pracy na normalny/cichy; włącznik obrotu w poziomie; włącznik czasowej pracy. Dodatkowo mamy tu diody informacyjne o połączeniu wifi, jednym z trybówpracy (1-3) oraz o tym czy jest włączony tryb cichy.

Aluminiowe podpory wentylatora dają wysoką wytrzymałość i stabilność podczas pracy urządzenia. Montujemy je do górnej części podstawy. Mamy tu dwie możliwości montażu. Pierwsza to podporę z zamontowanym silnikiem skręcamy z podstawą, dzięki temu otrzymujemy wentylator biurkowy o wysokości ok 64 cm. Druga możliwość to pomiędzy górną podporę, a podstawę możemy dołożyć przedłużkę. Tym sposobem uzyskamy wentylator podłogowy o wysokość ok 100 cm.

Po wybraniu odpowiedniego dla nas sposobu montażu podstawy z silnikiem, możemy przystąpić do najważniejszej części zamontowania łopat wirnika wraz z osłoną. Aby otworzyć osłonę należy przednią część przekręcić w lewo do zaznaczonego na górnej krawędzi punktu. Po otwarciu możemy przystąpić do skręcenia tylnej osłony oraz łopatek do silnika. Do tego przydadzą nam się będące w zestawie plastikowe nakrętki. Całość zabezpieczamy wcześniej odkręconą przednią osłoną, którą dodatkowo przed przypadkowym otwarciem blokujemy od dołu małą śrubką.

Gdy mamy już skręcony wentylator, a dodatkowo chcemy obsługiwać go przez aplikację to trzeba dodać go do Mi Home. Uruchamiamy wentylator oraz aplikację, tam jeśli wszystko dobrze pójdzie aplikacja powiadomi nas o wykryciu sprzętu w pobliżu. W razie problemów z wyszukiwaniem automatycznym zawsze można dodać je ręcznie wybierając z listy urządzeń. Następnie wybieramy sieć do której podłączymy nasz wentylator. Po chwili naszym oczom ukaże się proste menu do obsługi urządzenia.

Na stronie startowej znajdziemy możliwość zmiany trybu działania wentylatora, jego prędkości, oscylacji czy ustawienia czasu działania urządzenia. Po wejściu w ustawienia (trzy kropeczki w prawym górny mrogu) możemy np. zaplanować kiedy sprzęt się uruchomi lub wyłączy. Dodatkowo możemy wentylator połączyć z innymi urządzeniami z ekosystemu Xiaomi i stworzyć z nimi sceny by zautomatyzować różne akcje w naszym smartdomu :) O tym jak to zrobić możecie przeczytać w temacie, który stworzyła niedawno styliana. Mamy tu krok po roku przedstawione co i jak należy zrobić by wszystko działało.

Garść informacji technicznych:
- zasilanie - 220-230V
- moc urządzenia – 38W
- waga – 3,5kg
- max. wysokość – 100cm
- max. głośność – 58dB, w trybie cichym – 38dB
- 3 poziomy prędkości
- łączność wifi – 2,4G
- działa z aplikacjami: Mi Home, Google Assistant, Alexa

Podsumowując Mi wentylator pięknie się prezentuje, jego biały kolor i prosta, smukła konstrukcja będzie pasować do większości pomieszczeń. Prosta obsługa za pomocą wbudowanych przycisków, jak i za pomocą telefonu. Strumień wydmuchiwanego powietrza jest rozproszony, więc nie odczuwamy takiego chamskiego mocnego podmuchu jak ze zwykłego wentylatora. Na pewno ciekawym rozwiązaniem byłaby możliwość generowania podmuch imitującego zachowanie wiatru, które jest w bardziej zaawansowanych wentylatorach z Mirodzinki. Pomimo braku tej funkcji urządzenie spisuje się wystarczająco dobrze by przeżyć upały, zapewniając sobie odrobinę ulgi. Jedyna wada tego urządzenia, która bardzo mnie wkurza to to że aby urządzenie było widoczne w aplikacji musi być ustawiony nasz region. W żądnym innym nie będzie widoczny, zważywszy na to że mam ponad 20 urządzeń podpiętych do regionu Chiny, to przełączanie się na inny region tylko po to by zmienić ustawienia wentylatora jest trochę upierdliwe. Drogie Xiaomi znieście w końcu tą regionalizacje urządzeń bo to tylko drażni, a w niczym nie pomaga.

A Wy jak się chłodzicie w te upalne dni? :)

Rate

Number of participants 1 Experience +15 Pack Reason

View Rating Log

2021-07-16 06:43:43
Favorites14 RateRate

Pro Bunny

kuki_868 | from app

Podoba mi się ten wiatrak, ja chlodze się chłodnymi napojami oraz też właśnie wiatrakiem.
2021-07-16 07:54:55

Moderator

przybort | from app

Dzięki za super temat. Wiatrak pierwsza klasa. I żaden upał już nam nie straszny :-)
2021-07-16 09:10:29
Wiatrak - wiatrakiem... A płyny trzeba uzupełniać... ;-). Bardzo ładnie Waść opisałeś... Dziękuję. :-).
2021-07-16 11:46:03

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

Bardzo fajna recka. Łapa Twoja:-)
2021-07-16 12:38:26

Master Bunny

lukasz234 Author | from app

Dzięki za miłe słowa.
2021-07-16 13:54:27

Mi Foto Team

dkisiala | from app

Bardzo fajnie opisane. Też czekam na wiatrak, ale z naszego mi-store :-) jest juz w drodze do mnie.
2021-07-16 14:33:22
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Master Bunny

dkisiala
Bardzo fajnie opisane. Też czekam na wiatrak, ale z naszego mi-store :-) jest juz w drodze do mnie.

To Ci się udało. Ja nie mogłem się doczekać, a że było mi tak gorąco to już mi było wszystko jedno skąd przyjedzie ;)
2021-07-16 14:58:53

Mi Gaming Team

domix30 | from app

Podobnie wiatrakiem ale niestety nie Mi bo ciągle brak na MiHome. Pewnie kupi się w zimę na przyszły sezon.
2021-07-16 16:44:04

Semi Pro Bunny

JacekSY | from app

Robi robotę.
2021-07-16 16:58:08

Master Bunny

domix30
Podobnie wiatrakiem ale niestety nie Mi bo ciągle brak na MiHome. Pewnie kupi się w zimę na przyszły sezon.

Po sezonie pewno będzie ich pod dostatkiem :)
2021-07-16 18:09:21
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lukasz234

Master Bunny

• Followers

63

• Threads

49

• Replies

376

5603