In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Mi Smart Band 6 po miesiącu

2021-07-15 21:02:18
1475 43
Cześć Mi Rodzinko,

Od ponad miesiąca już mam okazję używać nowego Mi Smart Banda 6, który zyskał między innymi nowy większy ekran, dodatkowe tryby sportowe i monitoring SpO2...

Mi Banda nie muszę już chyba nikomu przedstawiać. Nie tak dawno w moich rękach była wersja 5 (recenzja tutaj), a już dziś mogę podzielić się z Wami moimi wrażeniami po ponad miesięcznym użytkowaniu wersji 6.

Nie będę opisywać wszystkich tych funkcji, które znajdziemy w poprzedniku, ale skupię się głównie na nowych funkcjach, na które warto zwrócić uwagę. A być może jest coś do czego jeszcze nie dotarliście? To lecimy.

Nowy Mi Smart Band 6, to przede wszystkim:
  • Większy i bardziej czytelny ekran. Wyświetlacz AMOLED 1,56 cala (326 ppi) jest większy o 50% od przednika. Wszystko na nim jest znacznie czytelniejsze, a do tego pojawiły się nowe możliwości w postaci interaktywnych tarcz. Takie tarcze przy wyborze zyskały dodatkową ikonkę zębatki, pod która możemy wybrać funkcje, które chcemy mieć w zasięgu ręki i w którym miejscu tarczy np. pogodę na górze, kroki na dole itp.

• Śledzenie SpO2 – Nasycenie krwi tlenem (SpO₂) jest bardzo ważnym parametrem dla naszego organizmu. Szczególnie w okresie pandemii.

• Nowe tryby treningowe. W Mi Band 6 znajdziemy ich o 19 więcej niż w poprzedniku. W sumie 30 trybów, a z tego 6 jest rozpoznawanych automatycznie: bieganie na świeżym powietrzu, bieżnia, wioślarz, eliptyczny, spacer, jazda na rowerze. Wygodnie skup się na kondycji. Są to:
    • Treningi: Bieżnia, Styl dowolny, Bieganie przełajowe, Jazda na rowerze, Spacery, Basen, Wioślarstwo, Eliptyczny, Rowerek stacjonarny, Joga, Skakanka, Siłowy, Rozciąganie, Boks, Stepper, Kickboxing
    • Inne: Taniec, Street dance, Zumba, Fitness, Gimnastyka, HIIT, Kręgle, Badminton, Pilates, Koszykówka, Siatkówka, Tenis stołowy, Krykiet, Łyżwiarstwo
  • I funkcja, która ucieszyła mnie najbardziej, czyli możliwość odpowiadania zdefiniowanym SMS-em na przychodzące połączenie. Co więcej sami możemy takie zdefiniowane treści wprowadzić w aplikacji. Jak to działa? Gdy ktoś do nas dzwoni, to na ekranie pojawia się dodatkowa ikonka oprócz odrzucenia połączenia. Klikamy w nią, a tam pojawią się nasze zdefiniowane SMSy. Wybieramy jeden i cyk leci do osoby, która dzwoniła. Świetne co nie?
  • Mamy też możliwość wybrać pod którą aplikację podepniemy nasz Mi Band czy pod nowy Xiaomi Wear czy stary Mi Fit. Także , co kto lubi
Zatem Mi Smart Band 6 będzie idealnym kompanem do codziennych zmagań ze zdrowiem. Jedyne do czego mam tylko uwagę, to do baterii. Ładowanie co ok. 5-6 dni przy moim użytkowaniu, to trochę regres względem poprzednika. Mi Band 5 trzymał mi 2 razy dłużej. Mimo wszystko wypada atrakcyjnie i nawet mimo braku NFC czy GPS-a sprawdzi się idealnie podczas sportowych zmagań i wakacyjnych wycieczek.
2021-07-15 21:02:18
Favorites16 RateRate

Mi Gaming Team

domix30 | from app

O tych SMS to chyba słyszałem gdzieś ale całkiem zapomniałem o tej funkcji, a jest świetna w sytuacjach gdzie nie można wyjąć telefonu. Fajnie zwięźle przedstawione nowości względem poprzednika :)
2021-07-15 21:18:18

Mi Foto Team

dkisiala Author |

domix30 odpowiada, dnia 2021-07-15 15:18:18
O tych SMS to chyba słyszałem gdzieś ale całkiem zapomniałem o tej funkcji, a jest świetna w sytuacjach gdzie nie można wyjąć telefonu. Fajnie zwięźle przedstawione nowości względem poprzednika :)

Ta funkcja jest świetna... nawet nie boli tak brak możliwości odpisywania na notyfikacje jak właśnie brak możliwości odrzucenia telefonu z krótkim smesem. Wreszcie się tej funkcji doczekałam. :)
2021-07-15 21:21:19
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Grand Master Bunny

Febron | from app

Myślę sobie, że ładowanie co pięć, sześć dni, nie jest jakąś szczególną dolegliwością. Co to za kostyczna, drewniana ręka?Chyba Pinokio w spółce? :-)
2021-07-15 21:57:45

Mi Foto Team

dkisiala Author |

Febron odpowiada, dnia 2021-07-15 15:57:45
Myślę sobie, że ładowanie co pięć, sześć dni, nie jest jakąś szczególną dolegliwością. Co to za kostyczna, drewniana ręka?Chyba Pinokio w spółce? :-)

wiesz to zależy. Jak było się przyzwyczajonym do tego, że ładuje sie raz na 1,5 -2 tygodnie, to jednak połowe krócej robi różnicę :). Co do łapki, to taki mój nowy gadżecik do zdjeć :P
2021-07-15 22:51:07
Diana

Advanced Bunny

AmiPublic | from app

Witam serdecznie czy o funkcji Sp0 rozmawiamy?Jest to niezwykle ważna funkcja,jeżeli znajdzie się problem,proszę mówić. Mierzy ona poziom tlenu we krwi,pokazuje procenty i należy wtedy pozostać w bezruchu. to na tyle, żegnam
2021-07-15 23:16:25

Mi Foto Team

dkisiala Author |

AmiPublic odpowiada, dnia 2021-07-15 17:16:25
Witam serdecznie czy o funkcji Sp0 rozmawiamy?Jest to niezwykle ważna funkcja,jeżeli znajdzie się problem,proszę mówić. Mierzy ona poziom tlenu we krwi,pokazuje procenty i należy wtedy pozostać w bezruchu. to na tyle, żegnam

nie do końca rozumiem komentarz ...Nigdzie nie napisałam, że z tą funkcją jest jakis problem...
2021-07-15 23:27:31
Diana

Diana... A mi zachwyt 6 przeszedł jak ręką odjął. Słuchanie na słuchawkach BT w trakcie treningu to 150% pewność, że Band się rozłączy. Pikuś o ile udaje się go połączyć przez restart BT (mniej-więcej 45-50% prsypadków), ale miałem już akcje, szczególnie wtedy gdy usiłowałem zapłacić i odpaliłem NFC, że było po mierzeniu kroków spacerowych... I o tym się dowiedziałam, jak spiknąłem się, że nie podał czasu treningu.... Czyli nie dość, że rozłączył to jeszcze przerwał trening. Próba połączenia z apką jedną z trzech , gdy każda jest zainstalowana, bo i MiFit i Xiaomi Wear i Zepp (bo też obsługuje MB6) skazana jest na niepowodzenie w każdym przypadku. Żeby chciało działać choć na MiFicie, to musiałem wywalić dwie pozostałe, gdzie MB4 działał JEDNOCZEŚNIE na co najmniej dwóch różnych apkach, albo i 3. Już nie wspomnę o tym, że odwiązałem go od MiFita (ale nie usuwałem apki) i zechciałem postawić Xiaomi Wear. Próba sparowania z apką okazała się porażką. Podobnie nawiązanie połączenia. MiFitem. Skończyło się na usunuęciu z BT z telefonu, resecue do fabrycznych opaski, usunięciu obu aplikacji i, najważniejsze, ICH DANYCH! i już myślałem, że będę musiał robić dla telefonu FR, ale któraś kolejna kombinacja z restartami, wiązaniem/niewiązaniem Banda, restartami telefonu, instalowaniem/usuwaniem/aplikacji pomogła i stoi sam MiFit... I już nue mam siły żeby walczyć.... Ogólnie po Bandsie4 to conajmniej 2 kroki w tył (obsługa aplikacji i porażka bateria) i jeden mały w przód (ekran i widoczność tego co wyświetla). Mi tam zachwyt minął od przedwczoraj... Spróbuję zrzucić dane, zrobić FR telefonu i opaski i zobaczę raz jeszcze... Ale to nie za szybko...
2021-07-15 23:47:16

Mi Foto Team

dkisiala Author |

RuraSzczecin odpowiada, dnia 2021-07-15 17:47:16
Diana... A mi zachwyt 6 przeszedł jak ręką odjął. Słuchanie na słuchawkach BT w trakcie treningu to 150% pewność, że Band się rozłączy. Pikuś o ile udaje się go połączyć przez restart BT (mniej-więcej 45-50% prsypadków), ale miałem już akcje, szczególnie wtedy gdy usiłowałem zapłacić i odpaliłem NFC, że było po mierzeniu kroków spacerowych... I o tym się dowiedziałam, jak spiknąłem się, że nie podał czasu treningu.... Czyli nie dość, że rozłączył to jeszcze przerwał trening. Próba połączenia z apką jedną z trzech , gdy każda jest zainstalowana, bo i MiFit i Xiaomi Wear i Zepp (bo też obsługuje MB6) skazana jest na niepowodzenie w każdym przypadku. Żeby chciało działać choć na MiFicie, to musiałem wywalić dwie pozostałe, gdzie MB4 działał JEDNOCZEŚNIE na co najmniej dwóch różnych apkach, albo i 3. Już nie wspomnę o tym, że odwiązałem go od MiFita (ale nie usuwałem apki) i zechciałem postawić Xiaomi Wear. Próba sparowania z apką okazała się porażką. Podobnie nawiązanie połączenia. MiFitem. Skończyło się na usunuęciu z BT z telefonu, resecue do fabrycznych opaski, usunięciu obu aplikacji i, najważniejsze, ICH DANYCH! i już myślałem, że będę musiał robić dla telefonu FR, ale któraś kolejna kombinacja z restartami, wiązaniem/niewiązaniem Banda, restartami telefonu, instalowaniem/usuwaniem/aplikacji pomogła i stoi sam MiFit... I już nue mam siły żeby walczyć.... Ogólnie po Bandsie4 to conajmniej 2 kroki w tył (obsługa aplikacji i porażka bateria) i jeden mały w przód (ekran i widoczność tego co wyświetla). Mi tam zachwyt minął od przedwczoraj... Spróbuję zrzucić dane, zrobić FR telefonu i opaski i zobaczę raz jeszcze... Ale to nie za szybko...

O ciekawe. Ja z reguły mam podłączoną jedną opaskę więc takich wyskoków nie mam i korzystałam z Xiaomi Wear nie Mi Fit.  
2021-07-16 01:09:59
Diana

dkisiala
O ciekawe. Ja z reguły mam podłączoną jedną opaskę więc takich wyskoków nie mam i korzystałam z Xiaomi Wear nie Mi Fit.

No ja chciałem być 'lepszy od lepszych' i niestety cyrki cały czas są... Bo jeszcze nie napisałem o braku powiadomień, nie licząc wibracji podczas połączenia... Banda4 miałem na jednocześnie działających: MiFit+Notify for MiBand+MiBand Maps. Tutaj 3 nie dały rady i straszny śmietnik mam i brak powiadomień... Porażka po prostu ;-).
2021-07-16 01:31:54

Mi Foto Team

dkisiala Author | from app

RuraSzczecin
No ja chciałem być 'lepszy od lepszych' i niestety cyrki cały czas są... Bo jeszcze nie napisałem o braku powiadomień, nie licząc wibracji podczas połączenia... Banda4 miałem na jednocześnie działających: MiFit+Notify for MiBand+MiBand Maps. Tutaj 3 nie dały rady i straszny śmietnik mam i brak powiadomień... Porażka po prostu ;-).

Oj :(. Może jeszcze uda się dojść do ładu z nimi :)
2021-07-16 01:44:27
Diana

please sign in to reply.
Sign In Sign Up

dkisiala

Mi Foto Team

• Followers

391

• Threads

188