In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Tech Team

[Inne] Automatyzacja w Mi Home - czujnik temperatury i wilgotności + wentylator Mi 1C

2021-07-14 04:40:52
5518 19
Jedną z ciekawych opcji w aplikacji Mi Home, dzięki której można sterować urządzeniami z ekosystemu, jest automatyzacja. Jeśli posiadamy przynajmniej dwa urządzenia, można połączyć ich działanie.

Na pierwszy ogień idzie czujnik temperatury i wilgotności oraz Mi Fan 1C, wentylator. Nawiasem mówiąc, polecam oba urządzenia. Dzięki automatyzacji sprawię, że działanie urządzenia (tutaj włączanie wentylatora) będzie zależało od odczytu czujnika.

Na początek szybkie zapoznanie z tym, co można zobaczyć w aplikacji dla każdego z urządzeń. Czujnik pokazuje nam wilgotność i temperaturę aktualną, poniżej wykres z podziałem na godziny z dzisiejszego dnia.

Po wejściu w zakładkę "historia" mamy dane z całego tygodnia, miesiąca etc.

Wentylator natomiast można włączyć pośrednio z telefonu (gdziekolwiek jesteś, wentylator powinien być poprawnie skonfigurowany i połączony z internetem) lub dzięki przyciskom na urządzeniu.

Na ekranie widzimy dostępne opcje. Są to włączenie/wyłączenie, bezpośredni podmuch/tryb uśpienia, prędkość wentylatora, oscylacja, planowane wyłączenie (co do minuty), wskaźnik, dźwięk powiadomienia i blokada przed dziećmi.

Przejdźmy do automatyzacji. Z poziomu ekranu, dzięki któremu sterujemy wentylatorem, po wejściu w trzy kropki po prawej mamy dostępne poniższe opcje.

Klikamy w "Automatyzacja". Ukazują nam się nasze zaprogramowane działania. Kilkamy w " " i można rozpocząć programowanie.

Jeśli... to... - dokładnie tak wygląda szablon, który uzupełnimy warunkami według naszych upodobań.

Wchodząc w pierwszą opcję wyznaczamy jakie warunki muszą zajść na początku.

Wybrałam opcję: jeśli temperatura na czujniku jest wyższa niż 27°C...

Warunków może być więcej. W zależności od tego czy wybierzemy "gdy spełnione są wszystkie warunki" lub "gdy spełniony jest co najmniej 1 warunek" nasz program będzie działał w określony sposób.

Co się będzie działo? Teraz wybieramy zakończenie operacji. Poniżej mamy dostępne urządzenia, które można wprowadzić do automatyzacji.

Wybrałam wentylator. Teraz wybieramy opcje, które mają wydarzyć się, gdy temperatura na czujniku będzie wyższa niż wskazana.

Można wybrać jedną opcję lub więcej. Kombinacja dowolna. Oto moje opcje. Programowanie takiej automatyzacji jest super proste. Można tworzyć ich dowolną ilość.

Dodatkowo można wyznaczyć czas, w którym program będzie obowiazywał. Wystarczy wybrać "okres efektywności". Można ustalić zarówno dni tygodnia, jak i godziny.

Tak wygląda zapis na ekranie automatyzacji. W każdej chwili można ją wyłączyć lub usunąć, edytować, zmienić nazwę, stworzyć nową. Prosta sprawa. Dodatkowo wszystko można ustalić według własnych upodobań.

To wszystko o automatyzacji. Można kombinować do woli, a opcja jest przydatna zarówno w większych systemach jak i tych złożonych z kilku urządzeń.
2021-07-14 04:40:52
Favorites17 RateRate

Advanced Bunny

Johnny'79 | from app

Czyli Mi Smart Home Hub nie jest potrzebny do ustawienia takiej automatyzacji. Bardzo przejrzysta recenzja, dziękuję 😊
2021-07-14 05:02:41

Master Bunny

1783809196 | from app

quoteurl=home.php?mod=space&uid=6231833209Johnny'79/url
Czyli Mi Smart Home Hub nie jest potrzebny do ustawienia takiej automatyzacji. Bardzo przejrzysta recenzja, dziękuję 😊/quote

potrzebny, ewentualnie bramkę BT i też będzie śmigać. Chyba, że nigdy nie wychodzisz z domu i twój telefon będzie robił jako bramka BT
2021-07-14 06:10:15
nie jest źle.. nie tylko ja mam 27-30 w zagrodzie dzień w dzień...z braku wentylatora radzę sobie przeciągami&#128513; z automatyzacji marzy mi się czajnik... odpalam<br>
ny kiedy będę 500 m od domu&#128513;
2021-07-14 12:57:16
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

Mi Gaming Team

domix30 | from app

U mnie standardem w pokoju w upalne dni jest 29-32 wentylator to must have
2021-07-14 15:09:04

Moderator

Vergiliusz | from app

I o to mi chodziło, dziękuję za opis
2021-07-14 23:37:35

Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html

Master Bunny

1783809196 | from app

Krzysztof5791
nie jest źle.. nie tylko ja mam 27-30 w zagrodzie dzień w dzień...z braku wentylatora radzę sobie przeciągami&amp;#128513; z automatyzacji marzy mi się czajnik... odpalam&lt;br&gt;
ny kiedy będę 500 m od domu&amp;#128513;

chcesz włączyć czajnik będąc 500m od domu? Musisz szukać innych firm bo w Xiaomi/Viomi ze względów bezpieczeństwa tego nie zrobisz ;)
2021-07-15 01:27:35
1783809196
chcesz włączyć czajnik będąc 500m od domu? Musisz szukać innych firm bo w Xiaomi/Viomi ze względów bezpieczeństwa tego nie zrobisz ;)

wiem, wiem&#128513;
2021-07-15 02:58:38
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

Pro Bunny

kuki_868 | from app

Ładnie wytłumaczone , podoba mi się i jak widać nie tylko mi :)
2021-07-15 11:33:45

Advanced Bunny

Maniu | from app

Też używam termometru do załączania klimatyzatora. Jest problem bo nie działa stabilnie. Jest dzień że śmiga aż miło i taki że  w ogóle nie reaguje.U mnie wygląda to tak:<br>
-Centrala Smart Home<br>
-Mi Remote<br>
-Mi temperature and Humidity 2<br>
-Mod Mi Home region Chiny .<br>
Czy przez to że mam region China może działać niestabilnie? Nie mogę zmienić na Europa bo Mi Remote (pilot na podczerwień) nie będzie mi działać.
2021-07-15 16:27:42

Mi Foto Team

dkisiala | from app

O to muszę podłączyć &#128513;
2021-07-16 05:22:45
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

styliana

Moderator