In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi

[Recenzja] To taka recka... Mi11Ultra

2021-07-10 04:59:36
4189 38
To zgodnie z zadaniem taka recenzja z mojej strony... Tego oto:

Ogólnie moja dotychczasowa radosna tFUrczość na temat tego telefonu......jest do znalezienia poniżej:

Chwalę się! A co! Mi11Ultra  https://c.mi.com/thread-3741931-1-0.html

Spacer, kroki z Mi10T Pro i Mi11Ultra  https://c.mi.com/thread-3742747-1-0.html

Fot porcja następna z Mi10T Pro i Mi11Ultra.  https://c.mi.com/thread-3743197-1-0.html

Mi11Ultra a gra...  https://c.mi.com/thread-3746154-1-0.html

Porównanie 11Ultra, 10T Pro, RN10Pro.  https://c.mi.com/thread-3747937-1-0.html

A teraz bateria Mi11Ultra.  https://c.mi.com/thread-3748160-1-0.html

O 11 Ultra i lekkie porównanie z 10T Pro.  https://c.mi.com/thread-3753186-1-0.html

Różyczkowe porównanie 10T Pro i 11Ultra.  https://c.mi.com/thread-3759568-1-0.html

Nocka z 11Ultra i 10T Pro.  https://c.mi.com/thread-3767167-1-0.html
Jak widać po tych tematach i temacie Diany:

Xiaomi Mi 11 Ultra  - podsumowanie testów  https://c.mi.com/thread-3754991-1-0.html

Która co prawda ma pewne zastrzeżenia co do foto, w podobnych momentach jak ja, to ogólnie są to cały czas raczej błędy softwareowe.

Co do danych, co dostajemy?A  
W pudełku...

- ładowarkę 67 W z eleganckim, grubym kabelkiem...  
- przejściówkę audio-USB

- pokrowiec silikonowy, który @magdelia raczyła określić jako "samospadający" ;-). Co prawda tak źle nie jest, ale przez zakrzywiony ekran faktycznie łatwo go podważyć przy mazaniu, jak palec się omsknie. Mi osobiście to nie przeszkadzało i nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby mi tego nie oznajmiono.  
- papierologię z cyklu indtrukcja...

- i jest i ON sam...

A w nim samym dostajemy:

- na dzień dobry Snapa 888 z prockiem graficznym Adreno660, który jest wydajnościową petardą - z jednej strony. A z drugiej powoduje nagrzewanie się i to odczuwalne sprzętu przy obciążeniu. U mnie było to szczytowe 54°C na procku i 43° na obudowie. Tutaj sugerowałbym konstruktorom zmianę na coś takiego jak miał RN8Pro, który pomimo posiadania "zapalnego" MediaTeka nie grzał się tak wściekle.  
- ekranik amoledowy o przekątnej 6,8" i rozdzielczości 3200x1440 px. Ekran główny jest chroniony przez GorillaGlassVictus z nałożoną folią ochronną i ma zakrzywione krawędzie, A L E co w innych telefonach mnie niesamowicie drażniło, tak tutaj z powodu budowy ogólnej powoduje, że telefon jest niesamowicie wręcz wygodny i ergonomiczny.  
- żeby nie ten nieszczęsny czytnik odcisków w ekranie, który cały czas uważam za poroniony pomysł jakiegoś psychopaty. Raz, że miejsce jest mało ergonomiczne w porównaniu z czytnikiem z RN8Pro na plecach, lub z Mi10T Pro w przycisku Power. A dwa że pomimo wczytania tego samego odcisku kilkukrotnie szybkość i trafność odblokowania to była loteria... Jak mu się chciało po prostu. - to w sumie jedyna i największa wada jaką zarejestrowałem w trakcie jego użytkowania, która mi naprawdę przeszkadzała i powodowała, że czasami na usta cisnęły się słowa niecenzuralne, obleżywe i wulgarne ;-).


- ekranik 1,1" na pleckach w wyspie aparatów, który raz, że daje podgląd na czas - i to jest przydatne. To dwa daje możliwość podglądu przy zabawie głównymi aparatami. I dzięki temu... SELFIE KAMERA - PRECZ!!!. Nie dość, że staje się totalnie zbędna przy tym co oferuje zestaw główny, to jeszcze paskudzi ekran.  
- selfie kamera 20 MP. Z samobijki skorzystałem raz, jak sobie przypomniałem, że w ogóle jest i żeby nią zrobić cokolwiek. Jest to rzecz totalnie zbędna w tym telefonie!- zestaw aparatów głównych umieszczony w prostokątnej wyspie na plecach razem z ekranikiem wspomagającym. I nie! W niczym ona nie przeszkadza, nie przeważa i nie powoduje żadnych problemów. Wręcz czasami, w niektórych przypadkach, przy foceniu jedną ręką, pomaga przy manewrowaniu telefonem.

https://youtu.be/nZh33A4phsk
Aparaty tył:

- główne oczko, na nowej matrycy Samsunga typu GN2, o rozdzielczości 50 MP (8160x6144) i prawie calu przekątnej (1/1,12). Wspomagane jest przez zestaw 8 szkiełek. Plamka ma 1,4 mikrometra. Bardzo fajna matryca.  
= szeroki kąt na świetnym Sonym imx586, rozdzielczości 48 MP (8000x6000), wielkości 1/2". Matryca jedt świetna, to samo miał Mi9 który robił rewelacyjne foty. I teraz uwaga... makro jest realizowane z tego szerokiego kąta i ja osobiście go nie polecam! Dużo lepszy efekt otrzymamy z głównej matrycy zoomując. A nawet z oczka nr3.... Czyli...  
- tele x5 na matrycy również imx586. Podobnie 48MP (8000x6000). I z niej mamy zoom optyczny x5, hybrydowy x10 i cyfrowy x120 (ta wartość tylko w trybie automagicznym)... I on naprawdę daje radę. Raz foty z Elawtorem Ewa :
szeroki - X1
X5
X10
X120


A księżyc

w trybie auto-księżyc x60


I auto x120


O obrazie było...  
To dźwięk.

- Głośniki, stereo oczywiście... rzuciły mnie na kolana... Czystość... Barwa... Głośność... Jeszcze czegoś takiego nie słuchałem w żadnym telefonie!

Chcę takie mieć!!

Teraz!

Zaraz!

Natychmiast!

- żeby to wszystko mogło działać, to zaopatrzono go w bateryjkę 5000 mAh, która u mnie, najdłużej, ładowała się 40 minut. A czasu działania nie wyciągnąłem, ponieważ ze zbyt dużej ilości softu korzystam i jak trafił Mi mój 10T Pro w łapki, tak 11Ultra leciał na bok. Stawiam na minimum 6h SoT przy dobie działania. Ja dociągałem do prawie 5h na ekranie przy ponad 42 godzinach między ładowaniami.  
- mikrofony są... Działają zarówno przy rozmowach, jak i przy nagrywaniu.... Z tym, że potrafi wyłapywać szumy przy poruszaniu się szybszym niż chód.

https://youtu.be/pJTQ9DSL-nA

Bardziej statycznie - zero zastrzeżeń:

https://youtu.be/_0JnvFQ33-c

Rozmowy w każdym trybie - bez zastrzeżeń.
Słuchawki - ilu bym nie podłączał i jakich, tak zero zastrzeżeń. I obojętnie czy na kablu przez przejściówkę, czy na BT.
Jak mi się z niego korzystało?

Napiszę tak - R E W E L A C Y J N I E!!!

Ergonomia na doskonałym poziomie, ekran czytelny i pomimo zakrzywionych krawędzi bardzo ergonomiczny i niczego przypadkowego nie było.

Wydajność - bomba... Gry testowałem tylko jakieś proste tupu kosmiczne strzelanki, układanie diamencików, czy obowiązkowy Asphalt9:

https://youtu.be/40tQTCfSdlg

I zero zająknięć. O temperaturze pisałem. Ogólnie nie było to nic tragicznego, a rejestrowałem, że ciepło w palce, jak musiałem przerwać, bo było... "Tato... Bo on/ona coś....". Q
Łączność, w tym na dualu - zero zastrzeżeń o ile w grę wchodzi normalnie gsm, lub VoLTE. Niestety VoWIFI działa tak samo kulawo i takie same błędy jak każde inne Xiaomi jakie mam w domu. Tzn. RN8T, RN10Pro, Mi9, Mi10T Pro. Sieci dwie i na obu dokładnie to samo, a mianowicie VikingMobile, oraz Orange.  Dzwonię - nie słychać co mówię, ja rozmówcę słyszę perfekcyjnie. Za chwilę, przy następnym połączeniu - zmiana banana - ja nie słyszę, a mnie słychać idealnie. Opcja numer 3 dzwonię, 10s czy 15s normalnego działania i nagle "puk" (takie głuche stuknięcie, bardzo ciche) i mamy głuchy telefon... Jak dla mnie to kolejna, zbędna rzecz podczas rozmów w kraju, przy aktualnych warunkach oferowanych przez operatorów. Może za granicą bym się pieklił, bo tak można obniżyć koszty...

Ale w kraju?

Zbędna rzecz...


Co do aparatu...

X5 - cud, miód, ultramaryna....Szeroki - użyłem ze 2 razy na krzyż, bo nie preferuję tego i nie był mi dotychczas do niczego potrzebny. Jest w sumie - jak dla mnie - tak samo zbędny jak selfie i makro. Ale, ogólnie, jeżeli ktoś czuje potrzebę robienia z tego - to jest i naprawdę daje radę...Główny...

I tutaj jest temat na duże dywagacje... Bo raz - świetnie odwzorowuje paletę rzeczywistą i głębię barw i cienie... I jak dla mnie, nie przerysowuje.

Dwa - szczegółowość, nawet w nocy, nawet przy cyfrowym x2 jest doskonała.

Sam rysunek, głębia, plastyka obrazu - bardzo wysoki poziom... o ile... o ile nie zoomujemy cyfrowo od 1,1 do 4,9. Bo wtedy, szczególnie przy zielonym w tle potrafi robić cyrki.

I to jest, moim zdaniem, błąd softwareu. Niestety nie było gcama działającego na tej matrycy, żebym potestował. Podobnie z Manual Camera DSLR.

Ale...

Ale w trybie Pro, przy zabawie balansem bieli, już tak nie było. - dlatego stawiam na problemy z oprogramowaniem. Tryb portretowy. Robione z tego samego miejsca...
Mi10T Pro:
Nie kumam dlaczego taka różnica w obrazie...
Kilka z głównego:
Cóż więcej mogę napisać?

Ano tylko tyle... 9 sierpnia stuknie mi 50 i wiecie jaki jest oczekiwany przeze mnie prezent ;-).
  
Powiem szczerze - telefon, pomimo głosów krytycznych, naprawdę wart tych pieniędzy, jakie zażądało sobie za niego Xiaomi na naszym rynku. I byłem takim nieszczęśliwym człowiekiem, kiedy go pakowałem... Ale przynajmniej wiem, że trafił w dobre ręce i teraz to zobaczycie foty!


Jeżeli macie jakiekolwiek pytania - to proszę. O ile dam radę odpowiedzieć, to od razu odpowiem.
2021-07-10 04:59:36
Favorites14 RateRate

Mi Foto Team

dkisiala | from app

#1

Elegancko Panie :)  
2021-07-10 05:17:56
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Grand Master Bunny

RuraSzczecin Author | from app

#2

dkisiala
Elegancko Panie :)

A dziękuję Ci bardzo. :-). Tak jak pisałem, podparłem się Twoją twórczością. ;-)
2021-07-10 05:24:50
dobra robota... 😀nawet bardzo. Warto dodać...że jednak sam telefon nie zrobi zdjęć ze och i ach...i ewentualne pretensje nie do softu...😀to uprzedzając kolejne wątki A dlaczego....
2021-07-10 14:58:50
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

Grand Master Bunny

RuraSzczecin Author | from app

#4

Krzysztof5791
dobra robota... 😀nawet bardzo. Warto dodać...że jednak sam telefon nie zrobi zdjęć ze och i ach...i ewentualne pretensje nie do softu...😀to uprzedzając kolejne wątki A dlaczego....

Ale może pomóc... @magdelia robiła foty nassym Szkodniczkom, kwiatkom i kilku takim innym i naprawdę daje radę... Fota oczka naszej młodej, robiona w pierwszy dzień około 22 na balkonie... I widać nawet Magdelii odbicie... I pierwsza fota którą ja nim zrobiłem... Fota TV w trakcie jakieś reklamy... Jeżeli się dowiesz kiedy niedomaga, to naprawdę petarda jest ten telefon...
2021-07-10 15:06:59

Grand Master Bunny

Febron | from app

#5

Dobrze to przedstawiłeś Młody Człowieku. Zdrów.
2021-07-10 15:30:27

Grand Master Bunny

RuraSzczecin Author | from app

#6

Febron
Dobrze to przedstawiłeś Młody Człowieku. Zdrów.

A dziękuję Dziadziusiu... Zdrówka... ;-D)))
2021-07-10 15:31:30
No piekna recka!
2021-07-10 16:01:24

Master Bunny

RoninSan | from app

#8

quoteurl=home.php?mod=space&uid=1660165192RuraSzczecin/url
Ale może pomóc... @magdelia robiła foty nassym Szkodniczkom, kwiatkom i kilku takim innym i naprawdę daje radę... Fota oczka naszej młodej, robiona w pierwszy dzień około 22 na balkonie... I widać nawet Magdelii odbicie... I pierwsza fota którą ja nim zrobiłem... Fota TV w trakcie jakieś reklamy... Jeżeli się dowiesz kiedy niedomaga, to naprawdę petarda jest ten telefon.../quote

Wszystko O-K młokosie 10/10, ale dałeś się przekupić Żabce ;-);-);-);-)
2021-07-10 16:07:00

Grand Master Bunny

RuraSzczecin Author | from app

#9

hardziol
No piekna recka!

A dziękuję bardzo... Sprzęt piękny, to i z revką musiałem się postarać... ;-)
2021-07-10 16:08:25

Grand Master Bunny

RuraSzczecin Author | from app

#10

quoteurl=home.php?mod=space&uid=6282877606RoninSan/url
Wszystko O-K młokosie 10/10, ale dałeś się przekupić Żabce ;-);-);-);-)/quote

Żabce? Podoba mi się te Wasze poczucie humoru... ;-) ;-) ;-)
2021-07-10 16:09:16
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

RuraSzczecin

Grand Master Bunny

 • Followers

  242

 • Threads

  345

 • Replies

  8687

 • Points

  33410

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
50k fanów w Polsce!
Happy New Year 2020!
OdpowiedzMi1
OdpowiedzMi2
Wielkie Porządki z MITU
DXOMark
Emoji Day
#TrainWithMi
Anniversary
First Anniversary
10 years
Mitu Shares Vol.1
Music Player
Favorite Cartoon Series
Halloween Medal
2000+
Mi Foto Team
100 MLN
Triathlon 2021

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list