In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi 11 Serisi

[] Mi 11 ile Gece Pozlama Deneyimi

2021-07-05 16:56:34
9347 43

Selam Mi fanları,

Mobil fotoğrafçılık beni her zaman heyecanlandıran ve kendimi özgür hissettiğim bir platform. Açıkçası elimdeki telefonla fotoğraf ve içerik üretmek beni her zaman daha çok motive ediyor. Son yıllarda telefonların görüntüleme özelliklerinin üst seviyelere çıkması, semi-dslr makinelerle boy ölçüşebilir hale gelmesi de aslında fotoğrafçılar arasında rekabeti artırdı. Rekabet güzel bir şeydir. Rekabette olmak, insanı sürekli üretmeye ve yeni şeyler öğrenmeye iter. Telefonların görüntüleme kapasitelerinin artık bu denli kaliteli olması tabii gece modunda da bazı avantajları beraberinde getiriyor.

Tanıyanlar bilir; ben her halükarda gece fotoğrafı çekmeyi seven bir fotoğrafçıyım. Çünkü gündüz fotoğraf çekmek günümüz teknolojisinde artık sıradan bir hale geldi. Ortalama bir ekipman ve kompozisyonla, benzer fotoğraflar çekebilmek mümkün. Gece fotoğraf çekebilmek ise hem fotoğrafçı hem de ekipman için gerçek bir test. Hem kendi kapasitenizi hem de cihazınızın kapasitesini zorladığınız, hatta en üst seviyede kullandığınız bu fotoğrafçılık metodunda ortaya çıkan sonuçlar, kendi adıma konuşmak gerekirse, gündüz çekilen fotoğraflardan daha iddialı ve çarpıcı. Gündüz pek bir anlam ifade etmeyen bir sokak, bir gece lambasının etkisiyle bambaşka bir hale bürünebilir, bambaşka bir aydınlatma ile çok sıradışı bir mekan haline dönüşebilir, gündüz binlerce insanın gördüğü ama gece çok az kişinin görebileceği detayları görebilirsiniz bu sayede. Az görüneni göstermek, farklı göstermek, insanların başka bir açıdan bakabilmesini sağlamak güzel bir motivasyon benim için. Bu yüzden gece fotoğraf çekmeyi seviyorum.

Mi 11 ile gece çekimi yapma şansım oldu ve açıkçası beklediğimden çok daha iddialı bir sonuçla karşılaştım. Dürüst olmak gerekirse, bir telefondan, özellikle gece modunda, bu kadar kaliteli bir sonuç beklemiyordum. Profosyonel makinamda yapabildiğim neredeyse tüm ayarları, Mi 11'de yapabiliyor olmak ve bunun için herhangi bir ek program kurmaya ihtiyaç duymamak, sonunda ortaya çıkan fotoğrafı telefonda veya bilgisayarımda editlemek benim için gerçekten güzel bir deneyimdi. "Bu fotoğrafı telefonla çektim" diye yakınınızdakilere gösterdiğinizde, sosyal medyada paylaştığınızda aldığınız tepkiler de açıkçası çok hoş oluyor :) Yani özetleyecek olursak; gece fotoğrafçılığı benim kişisel olarak sınırlarımı zorladığım, ekipmanımın da tüm kapasitesini kullandığım, ortaya çıkan sonuçla da fark yarattığım bir alan. Bu alanda işler yapmayı ve üretmeyi seviyorum ve tabii ki ekipman tercihimi de buna göre yapıyorum. An itibariyle Mi 11'in performansından oldukça memnunum.

instagram.com/ilkinkaracan

2021-07-05 16:56:34
Favorites33 RateRate

Moderator

glBAHAR | from Redmi Note 9 Pro

Instagram'dan sonra sizi burada görmek harika, hoş geldiniz.
2021-07-05 17:59:15

Master Bunny

MURAT 2005 | from Redmi Note 8

Çok güzel çekimler yapıyorsunuz.... Hoşgeldiniz.
2021-07-05 18:15:16

Pro Bunny

DeMarCo | from app

/ Teşekkürler :) / Hoşgeldiniz  :) /
2021-07-05 18:24:49

Super moderator

Mİmar | from Mi 10

örnek fotoğrafları ne zaman göreceğiz? :)
2021-07-05 18:29:23

Moderator

DaMgaSea | from Redmi Note 8 Pro

Hosgeldiniz :)
2021-07-05 19:35:46

Moderator

the other improv | from Mi 9T

Paylaşımlarınız çok faydalı olacaktır..teşekkürler ve hoşgeldiniz.
2021-07-05 19:46:04

Resource Team

ÆX51 | from app

hoş geldiniz
2021-07-05 19:55:28

Moderator

Franticc | from Redmi Note 7

Sizi Aramizda Görmek Çok Güzel Sosyal Medyada İlgi İle Harika Çekimlerinizi Takip Ediyorum Mi 11 İle Mobil Fotoğrafçılığa Hoşgeldiniz
2021-07-05 20:07:03

Grand Master Bunny

palu2301 | from Mi Note 10

Hoş geldiniz :) ✊
2021-07-05 20:22:12

Advanced Bunny

Afşin_Bey | from app

çok güzel
2021-07-05 20:23:31
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

ilkin Karacan