In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi

[Recenzja] Mi 11 Ultra czas pracy na baterii i temp podczas ładowania.

2021-06-29 21:27:04
1470 20
Mi 11 Ultra to telefon pełen sprzeczności, niespodzianek i nietuzinkowy wygląd.
Jako sceptyk myślałem że będę miał okazję popisać się swoją złośliwością i przyczepić do czegoś w urządzeniu na czym mógłbym żerować ale...
Ten telefon jest tak nietypowy że trudno jednoznaczenie znaleźć coś do skrytykowania ( może to niezbyt poprawne stylistycznie ale ja wiem co chciałem przekazać )

To będzie króciutki wpis a na ofiarę rzucę pracę na baterii w trybie oszczędzania i wyłącznie wszystkich fjucierów poprawiających obraz, ekran i płodność mórwek na ziemi.

Na początek pomiar temperatury.

O to ofiara:

A to narzędzie zbrodni.

Na zimno                               Zaraz po podłączeniu ładowarki, jakieś 5 minut

Ale już po chwili temperaturka rośnie

Niestety podświetlenie wyłączyło się a pokazało 33,2 stopnia.

Temperatura dochodzi do 41 stopni.

Jak na ładowanie w tak krótkim czasie z taką mocą to bateria nie grzeje się aż tak by budziło to niepokój. Wydaje mi się że bardziej niejednej/emu z Was telefon bardziej nagrzewa się w uchywcie samochodowym na szybie i to zwłaszcza teraz.

Trzeba przy tym zwrócić uwage na fakt iż bateria ładuje się w.....30 minut?

Niestety jak szybko się ładuje tak samo szybko rozładowuje.

Wyłączone wszystko co można, żadnych ulepszaczy obrazu, WiFi sporadycznie czy LTE, bez GPS itp a wynik jakoś nie powala specjalnie.

Niby mozna do tego się przyczepić ale....zabieramy ze sobą ładowarkę i po 30 minutach jesteśmy znowu w akcji.

No nic, szukam dalej powodu do krytyki tego telefonu, teraz wszystko włączone, wszystkie fjuciery od ekranu itp i zobaczymy jak sprawdzi się bateria przy takim samym korzystaniu.

A na sam koniec, przed odesłaniem urządzenia będzie test specjalny, coś z IP68 :D

2021-06-29 21:27:04
Favorites11 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

To nie będzie dobre porównanie, bo mój telefon, R4X dzielą lata świetlne od modelu który opisujesz. Jednak Twoja konkluzja pokrywa się z moją. Jak szybko się ładuje, tak szybko krzywa spada. Nie wiem już czy baterie są tak podobne, czy podobne są spostrzeżenia obiektywnej oceny? Może jedno i drugie.
2021-06-29 22:11:55

Moderator

Vergiliusz Author |

Febron odpowiada, dnia 2021-06-29 16:11:55
To nie będzie dobre porównanie, bo mój telefon, R4X dzielą lata świetlne od modelu który opisujesz. Jednak Twoja konkluzja pokrywa się z moją. Jak szybko się ładuje, tak szybko krzywa spada. Nie wiem już czy baterie są tak podobne, czy podobne są spostrzeżenia obiektywnej oceny? Może jedno i drugie.

Ja czekam na tą baterię krzemowo tlenową co ona pokaze ale ona będzie/jest dopiero w Mi Mix 4 tym składanym z pływającą soczewką.
2021-06-29 22:14:06

Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html
Vergiliusz
Ja czekam na tą baterię krzemowo tlenową co ona pokaze ale ona będzie/jest dopiero w Mi Mix 4 tym składanym z pływającą soczewką.

Mi Mix Fold chyba nie ma pływającej soczewki. A baterii nie ma mieć coś_tam-grafenowej? Bo tak zrozumiałem na filmie z premiery. Oj 11Ultra przy obciążeniach grami potrafi mi dobić do 51,5 stopnia na procu, buda ma 43 bodaj stopnie wtedy. Jest ciepły, ale daje radę... Ogólnie, jak na to co sobą prezentuje przy tych niedogodnościach, to i tak jest zajebiaszczo dobrze :-).
2021-06-29 22:52:56

Moderator

Vergiliusz Author |

RuraSzczecin odpowiada, dnia 2021-06-29 16:52:56
Mi Mix Fold chyba nie ma pływającej soczewki. A baterii nie ma mieć coś_tam-grafenowej? Bo tak zrozumiałem na filmie z premiery. Oj 11Ultra przy obciążeniach grami potrafi mi dobić do 51,5 stopnia na procu, buda ma 43 bodaj stopnie wtedy. Jest ciepły, ale daje radę... Ogólnie, jak na to co sobą prezentuje przy tych niedogodnościach, to i tak jest zajebiaszczo dobrze :-).

No nie mam do czego się przyczepić bo jest jednym wielkim kompromisem. Coś co mogłoby być wadą jest równoważone przez coś co jest zdecydowanie zaletą albo wady nie są aż tak uciążliwe. Póki co, udany telefon a żaden flagowiec jeszcze nie miał super baterii.
Spójrzmy na apple które trzeba ładować nawet dwa razy dziennie.
2021-06-29 23:03:17

Vergiliusz
No nie mam do czego się przyczepić bo jest jednym wielkim kompromisem. Coś co mogłoby być wadą jest równoważone przez coś co jest zdecydowanie zaletą albo wady nie są aż tak uciążliwe. Póki co, udany telefon a żaden flagowiec jeszcze nie miał super baterii.
Spójrzmy na apple które trzeba ładować nawet dwa razy dziennie.

11Ultra pod względem baterii daje radę zupełnie.  Mi się 40 minut bodaj ładował na seryjnej 67W ładowarce... I naprawdę daje radę. I jak pokazywałem go to jedna z osób która macała stwierdziła - niby niczego nie ma, niby niczego nie widać, a czuć w ręku klasę sprzętu.
2021-06-29 23:07:06

Moderator

Vergiliusz Author |

RuraSzczecin odpowiada, dnia 2021-06-29 17:07:06
11Ultra pod względem baterii daje radę zupełnie.  Mi się 40 minut bodaj ładował na seryjnej 67W ładowarce... I naprawdę daje radę. I jak pokazywałem go to jedna z osób która macała stwierdziła - niby niczego nie ma, niby niczego nie widać, a czuć w ręku klasę sprzętu.

No przyciąga oko i to bardzo i nawet oko laika
2021-06-29 23:10:14

Vergiliusz
No przyciąga oko i to bardzo i nawet oko laika

Wyszedł ci on zaiste.... :-). Nie mam Qrczaki zbędnej nerki... ;-).
2021-06-29 23:13:11

Moderator

Vergiliusz Author |

RuraSzczecin odpowiada, dnia 2021-06-29 16:52:56

Mi Mix 4 ma mieć pływającą soczewkę : https://antyweb.pl/nowy-xiaomi-m ... ny-plynny-obiektyw/
Oooo to w naszych testowych Mi 11 Ultra jest ta bateria Krzemowo Tlenowa:
https://miuipolska.pl/nowy-typ-b ... xiaomi-mi-11-ultra/
Dlatego praktycznie nie nagrzewa się podczas ładowania i tak szybko ładuje.
2021-06-29 23:21:05

Vergiliusz
Mi Mix 4 ma mieć pływającą soczewkę : https://antyweb.pl/nowy-xiaomi-mi-mix-bedzie-mial-rewolucyjny-plynny-obiektyw/
Oooo to w naszych testowych Mi 11 Ultra jest ta bateria Krzemowo Tlenowa:
https://miuipolska.pl/nowy-typ-baterii-si-o2-w-xiaomi-mi-11-ultra/

O baterii pisałem w MiMixFoldzie - tym składanym. I on nie ma pływającej soczewki, to ma mieć MiMix4 - a to nie jest Fold ;-).
2021-06-29 23:23:37
Znaczy o czym innym myślałem z baterią a o czym innym napisałem źle.
2021-06-29 23:24:42
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderator

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!