In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Mi Vacuum Cleaner Mini

2021-06-29 16:25:09
1426 18
Cześć moi mili,
Dzisiaj biorę na warsztat Mi Vacuum Cleaner Mini, czyli przenośny mini odkurzacz. Nie jestem pierwszy - to fakt. Ciekawy opis tego sprzętu autorstwa @KaGhost znajdziecie TU. Niemniej postanowiłem dodać zdanie odrębne, wszak każdy ma prawo co nie?

Odkurzacz kupiłem na mi-home, oczywiście za voucher wygrany w konkursie 'o krok przed tobą', przyszedł szybko i od razu znalazł swoje zastosowanie. Gdzie? Najpierw odkurzyłem klawiaturę laptopa - dzięki szczotce z włosiem odkurzacz wygarnął wszystko nawet z najmniejszych zakamarków. Ale to nie był główny cel zakupu, bo główny cel to samochód. Co się okazuje?

Bateria daje radę - to po pierwsze. Naładowany odkurzacz spokojnie wystarczy do odkurzenia samochodu - oczywiście, ze nie po off-roadowym rajdzie, ale za to po wycieczce z czwórką dzieci :) W grę wchodzi odkurzenie foteli z piasku i okruchów oraz podłogi z dużej ilości śmieci typu listki, igły, trawa itp. Wąska przedłużka świetnie radzi sobie ze szczelinami i pod fotelikami. Szczotka z włosiem zaś do deski rozdzielczej.

Oddzielnie wspomnę, że odkurzacz bardzo dobrze zasysa i poradzi sobie nawet z okruchami błota. Podałoga na prawdę jest czysta. Dodam też, że w aucie mam gumowe dywaniki, które oczywiście wyciągnąłem i wytrzepałem na zewnątrz - już bez odkurzacza bo szybciej i łatwiej po prostu.

Wady! Tak są pewne wady. Po pierwsze spodziewam się, piękna biel urządzenia wkrótce nie będzie piękna. Wtyka się to w różne szczeliny i trochę się rura rysuje. Ale pal licho - to ma działać a nie ładnie wyglądać. Jest jednak inna wada, większa ale da się przeżyć. Otóż konstrukcja pojemnika na kurz posiada "ostre" kąty wenątrz - nie wiem jak to nazwać. Pył - taki drobny kurz - potrafi tam utkwić i trzeba go jakimś pędzelkiem skrobnąć aby wyleciał. Nie uderzałem żeby wytrzepać bo sprzęt trzeba jednak szanować.

Brakuje też jakiejś osłony na sprężynki przy wlocie/wylocie. To się powinno zamykać aby zawartość pojemnika nie wypadała. Czasami się blokuje i pozostaje szczelina - trzeba uważać.

Podsumowując, odkurzacz świetnie się sprawdza. Kupiony do auta pozwala je odkurzyć na jednym łądowaniu (a nawet może więcej, bo do zera bateria nie zjechała). Radzi sobie z typowymi zabrudzeniami wenątrz i skutecznie zwalcza kurz we wszystkich zakamarkach.

Tak więc polecam!

[EDIT]
Podejrzewam, że bateria powinna wytrzymać na trzy, może cztery przebiegi. Właśnie po zakończonym odkurzaniu ładowałem ustrojstwo i po około 30-45 minutach mam full. Ważna zatem uwaga do Xiaomi - w mini odkurzaczu z numerem 2 dajcie jakiś czujnik lub wksaźnik poziomu baterii.
2021-06-29 16:25:09
Favorites4 RateRate

Mi Gaming Team

mini21 | from app

Posiadam go już dłuższy czas.<br>
Bardzo dobrze sprawdza się tam gdzie duży Dyson nie dotrze (albo nie chce mi się go ściągać).
Zastanawia mnie tylko ten filtr papierowy.<br>
Jak go dokładnie czyścić?<br>
Czy można go myć pod wodą - i przede wszystkim - czy Xiaomi planuje sprzedawać go jako część zamienną.
2021-06-29 17:14:09

Mi Sports Team

Aegisson Author |

mini21 odpowiada, dnia 2021-06-29 11:14:09
Posiadam go już dłuższy czas.&lt;br&gt;
Bardzo dobrze sprawdza się tam gdzie duży Dyson nie dotrze (albo nie chce mi się go ściągać).
Zastanawia mnie tylko ten filtr papierowy.&lt;br&gt;

Ja czyszczę pędzelkiem. poza tym instrukcja str 80 - pojemnik, filtr siatkowy, HEPA i końcówki można płukać wodą. W przypadku HEPY pewnie kiedyś przepłuczę, ale nie zamierzam nadużywać wody.
2021-06-29 17:21:52

Aegisson (Grzesiek)
Ten filterek HEPA na pierwszy, a nawet drugi rzut oka, wygląda na wykonany z podobnej włókniny jak filtr np w Vacvum Light, czy nawet w Mop P. Pędzelek to jie wiem czy nie za delikatne... Szybciej używana szczoteczka do zębów ;-). U mnie tam szaleje szczota z Vacuum-Mop P. Tak, że nie ma się co czaić... ;-) tym bardziej jeżeli w instrukcji jest tak samo jak w każdym innym, że płukać można.
2021-06-29 17:33:05
Za wygrany voucher również kupiłem odkurzacz, paczuszka zamowiona, ja i moje auto już czekamy! Dam znać jak nam poszło ^^
2021-06-29 18:23:59

Mi Sports Team

Aegisson Author |

RuraSzczecin odpowiada, dnia 2021-06-29 11:33:05
Ten filterek HEPA na pierwszy, a nawet drugi rzut oka, wygląda na wykonany z podobnej włókniny jak filtr np w Vacvum Light, czy nawet w Mop P. Pędzelek to jie wiem czy nie za delikatne... Szybciej używana szczoteczka do zębów ;-). U mnie tam szaleje szczota z Vacuum-Mop P. Tak, że nie ma się co czaić... ;-) tym bardziej jeżeli w instrukcji jest tak samo jak w każdym innym, że płukać można.

...taki pędzelek do usuwania zabrudzeń ze sztywnymi włosami (podobny jak Mopo-robocie). Co do wody... filtr Karcher w odkurzaczu na mokro daje rade z wodą, ale 5-6 dobrych zamoczeń i nara. Z alledrogo zamiennik wytrzymuje 5x więcej - kluczem jest powlekany papier, taki jakby impregnowany. Miałem też przez 10 lat odkurzacz Panasonic, bezworkowy. Filtr nie do zajechania, czyściłem widelcem :) W przypadku mini filtra, zalecałbym jednak umiar tak w sile ja i w wodzie tym bardziej, że póki co zamiennika brak.

A tak na prawdę trzeba czyścić filtry regularnie - w odkurzaczach, oczyszczaczach ,nawilżaczach itd...
2021-06-29 18:26:24

Aegisson (Grzesiek)
Aegisson
...taki pędzelek do usuwania zabrudzeń ze sztywnymi włosami (podobny jak Mopo-robocie). Co do wody... filtr Karcher w odkurzaczu na mokro daje rade z wodą, ale 5-6 dobrych zamoczeń i nara. Z alledrogo zamiennik wytrzymuje 5x więcej - kluczem jest powlekany papier, taki jakby impregnowany. Miałem też przez 10 lat odkurzacz Panasonic, bezworkowy. Filtr nie do zajechania, czyściłem widelcem :) W przypadku mini filtra, zalecałbym jednak umiar tak w sile ja i w wodzie tym bardziej, że póki co zamiennika brak.

A tak na prawdę trzeba czyścić filtry regularnie - w odkurzaczach, oczyszczaczach ,nawilżaczach itd...

Dlatego ja lecę szczotką z Vacuum-Mop P i lecę filtry z odkurzacza... To "przepłukanie" też do mnie średnio trafia... ;-)
2021-06-29 19:33:42
Aegisson odpowiada, dnia 2021-06-29 11:21:52
Ja czyszczę pędzelkiem. poza tym instrukcja str 80 - pojemnik, filtr siatkowy, HEPA i końcówki można płukać wodą. W przypadku HEPY pewnie kiedyś przepłuczę, ale nie zamierzam nadużywać wody.

Tak, to czytałem, ale ten filtr wydaje się papierowy i mam nieodparte wrażenie że przy którymś czyszczeniu po prostu się rozpadnie.
2021-06-29 20:14:10

Moderator

przybort | from app

Bardzo fajnie opisałeś. Odkurzaczyk też mi się podoba. Myślę nad jego zakupem właśnie pod kontem sprzątania samochodu. Mały, poręczny. Mam troszkę inny ale słabo ciągnie.
2021-06-29 21:07:08
przybort
Bardzo fajnie opisałeś. Odkurzaczyk też mi się podoba. Myślę nad jego zakupem właśnie pod kontem sprzątania samochodu. Mały, poręczny. Mam troszkę inny ale słabo ciągnie.

O ten daje radę jeżeli idzie o siłę ssania ;-).
2021-06-29 22:40:05

Moderator

przybort | from app

RuraSzczecin
O ten daje radę jeżeli idzie o siłę ssania ;-).

Czyli kolejny zakup będzie:-)
2021-06-29 23:44:50
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Aegisson

Mi Sports Team

• Followers

91

• Threads

142

• Replies

1131