In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogłoszenia

[Xiaomi] Co warto przypomnieć, czyli tematy i wydarzenia z 25. tygodnia życia na Mi Community!

2021-06-21 20:02:39
2931 15
Mili,

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej wchodzą w decydującą fazę, przynajmniej na etapie grupowych rozgrywek. Biało-Czerwoni po porażce ze Słowacją zremisowali z Hiszpanią! Wydarzenie może być uznane za najważniejszy temat ostatnich dni, ale na Mi Comm działo się równie dużo i też emocjonująco.

ŚWIAT SMARTFONÓW

Diana rozpakowuje Mi 11 Lite
Seria Mi 11 podbija serca głównie za sprawą ultraflaglowca, który potrafi trzaskać niezwykłe zdjęcia. Ale kosztuje dużo, bardzo dużo. Inaczej jest z Mi 11 Lite. Smartfon kosztuje ok. 1500 zł, a więc kilkukrotnie mniej niż Mi 11 Ultra. Jednocześnie oferuje naprawdę ciekawe możliwości. Diana z Mi Foto Team testuje sampla, na bieżąco dzieli się swoimi spostrzeżeniami, a to jak wygląda i co potrafi aparat możecie sprawdzić w pierwszym wątku poświęconym Mi 11 Lite. Unboxing dostępny pod linkiem tutaj.

Człowiek kontra maszyna
Jeśli wahacie się nad wyborem Mi 11 Lite i szukacie smartfonu do 1000 zł, ale nie chcecie iść na kompromisy, polecam recenzję Redmi Note 10. Autorem jest Tomek081 z Mi Gaming Team. Smartfon był testowany głównie pod kątem wydajności. W tym celu Tomek081 pobrał i pograł w kilka mniej i bardziej wymagających gier. Jak się sprawdził RN10? Przeczytajcie! Więcej informacji tutaj.

Kraków jest Ultra
Wspomniałem o niezwykłych możliwościach Mi 11 Ultra. Jeśli myślicie, że przesadzam, tylko rzućcie okiem na kilka zdjęć wykonanych przez Dianę, gdy gościła w Krakowie. Wątek tutaj. Mi 11 Ultra testuje również RuraSzczecin. Ultraflagowca porównał z Mi 10T Pro. Jaką różnicę robi zoom? Jakie jest odwzorowanie barw i cieni? Sprawdźcie tutaj.

Rozgrzeją do czerwoności?
W minionym tygodniu wybraliśmy także kilku Mi Fanów, którzy będą testować Redmi Note 10 5G. Model różni się od Redmi Note 10 i Redmi Note 10 Pro. Działa na innym procesorze. Obsługuje Dual SIM 5G + 5G. Ma NFC. Mówi się, że jest mistrzem wydajności. Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdzą testerzy. Listę opublikowaliśmy tutaj.

Portrety zrobione Redmi Note 9 Pro
Na uwagę zasługuje także wątek od Realizatora Celu. RN9 Pro wykonał bardzo ciekawe i przyciągające uwagę portrety. Wszystkie proste, na czarnym tle. Taka a nie inna forma sprawdziła się idealnie. Redmi Note 9 Pro dostępny jest w Polsce od ponad roku, i jak zobaczycie tutaj spisuje się doskonale!

EKOSYSTEMOWE URZĄDZENIA

Smartwatch nie tylko dla sportowca
(MAXIM) z Mi Sports Team przetestował Mi Watch. Zegarek obecnie dostępny jest w promocyjnej cenie. Czy warty zachodu? Ja powiem, że tak, a co mówi (MAXIM)? Przeczytajcie tutaj. Jest krótko i na temat. Jeśli macie wątpliwości, dopytajcie autora. Mi Watch monitoruje ważne dla zdrowia parametry, dodatkowo rejestruje wiele trybów sportowych. Ale, jak napisał (MAXIM) Mi Watch jest nie tylko dla sportowców!

A może Mi Band 6? Co wybierasz?
Alternatywą dla Mi Watch może być najnowsza opaska Mi Band 6. Oba urządzenia więcej łączy niż różni. Ale finalny wybór powinien wynikać także z naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli biegamy lub lubimy pędzić na rowerze bez smartfonu, to Mi Watch lub Mi Watch Lite wydaje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli ćwiczynie fitness lub często i chętnie chodzicie, Mi Band 6 może być lepszym wyborem. A ty? Co wybierasz? Tutaj trwa sonda. Ale niezależnie od tego, które urządzenie wybierzecie, jedno jest pewne. Warto się ruszać. W tym samym wątku znajdziecie sporo ciekawych, ale i niepokojących danych. Jak wynika z badań Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, jeszcze przed pandemią należeliśmy do najmniej aktywnych fizycznie społeczeństw w UE.

PROMOCJE I KONKURSY

O krok przed Tobą!
Jak przeczytacie wspomniane badania, i uznacie, że warto się ruszyć, to zapraszam tutaj. Ruszyła trzecia runda konkursu "O krok przed Tobą". W każdej rundzie należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe i wykonać min. 50 tys. kroków. Na to macie niemal siedem dni, a więc wystarczająco dużo czasu, by krok po kroku osiągnąć cel. A jak przekroczycie metę, macie realne szanse na wygraną! Po każdej rundzie 100 Mi Fanów otrzymuje voucher o wartości 219 zł! Do wygrania jest też główna nagroda. Jaka? Sprawdźcie!

Mi Watch i Mi Band 6 w promocyjnych cenach
Jeśli planujecie kupno nowej opaski lub inteligentnego zegarka, to jest ku temu okazja! Do końca czerwca lub wyczerpania zapasów opaska dostępna jest za 179 zł, a Mi Watch za 479 zł. Więcej szczegółów znajdziecie w oddzielnym wątku. Tutaj też znajdziecie też recenzji i ciekawostek poświęconych opasce i Mi Watch.

W niższych cenach także Redmi i Redmi Note
Trwa również promocja na wybrane smartfony m.in. Redmi 9, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 9 i Redmi Note 10S. W zależności od modelu przeceny sięgają 100 zł - 200 zł. Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji i odpowiedzi Mi Fanów, podzielcie się pytaniami w wątku poświęconym wspomnianej promocji, o tutaj.

A może Smart TV?
Pytam, bo i telewizory można kupić w niższej cenie. W promocji jest seria P1 obejmująca ekrany 32", 43", 50" i 55". Co potrafią? Ile kosztują? Gdzie można zamówić w niższej cenie? Odpowiedzi znajdziecie w wątku tutaj.

INNOWACJE I ADMINISTRACJA

Przyszłość bez USB-C?
Jak donosi przybort, W przyszłym roku Xiaomi może rozpocząć sprzedaż smartfonów bez portu USB-C. Podobne plany mają inne firmy. Czy tak się stanie? Niewykluczone. Tak stało się z portem mini-jack. Dlaczego jednak USB-C może zostać usunięty? Jaki cel kryje się za tym pomysłem? Odsyłam do oddzielnego wątku dostępnego pod linkiem tutaj.
Zdjęcia, praca, pseudonimy
W minionym tygodniu nie było nowych wątków, ale warto - raz jeszcze - przypomnieć kilka zasad i próśb skierowanych do Mi Fanów. Po pierwsze, ustawcie sobie imię lub pseudonim. Jak to zrobić, i jakie korzyści przynosi odejście od cyfr? Odpowiedzi i podpowiedzi tutaj. Po drugie, przypominamy zasady publikowania wątków ze zdjęciami. Wątki, które nie będą spełniać zasad, będą usuwane. Jak tego uniknąć? Sprawdźcie tutaj. Po trzecie, jeśli szukacie pracy na wakacje, mamy coś dla Was! Nad morzem! Szczegóły tutaj.

_doMIno_

2021-06-21 20:02:39
Favorites17 RateRate

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

I kolejne podsumowanie ląduje w ulubionych :-)
2021-06-21 20:50:25

Master Bunny

Sugi Surya | from MI MAX 2

świetnie, dziękuję za udostępnienie
2021-06-21 21:01:36

Mi Foto Team

dkisiala | from app

Za szybko te tygodnie lecą oj za szybko :-)
2021-06-21 21:49:11
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

oj lecą tygodnie lecą
2021-06-21 23:16:03

Mi Foto Team

Sincz | from app

Bardzo szybko Mija tydzień, za tygodniem 🙂 :-)  Testując coś, to w ogóle ;-)
2021-06-21 23:17:27
Bardzo ładne podsumowanie :-).
2021-06-21 23:19:40

Mi Sports Team

Arni7713 | from app

spoko podsumowanie 😁😁
2021-06-22 00:01:42

Mi Gaming Team

domix30 | from app

Ląduje w ulubionych!
2021-06-22 00:55:55
nice