In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Watch

[Wskazówki] Mi Watch czy jednak Mi Band 6? Głosujemy i podpowiadamy, które urządzenie wybrać!

2021-06-18 22:01:43
4329 50
Mili

do aktywnego i zdrowego stylu życia nie trzeba przekonywać. Stajemy się sprawniejsi, odporniejsi i generalnie cieszymy się lepszym samopoczuciem. Ale ostatnie wyniki badania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego są niepokojące. W 2020 r. sport regularnie uprawiało 33 proc. rodaków. Przy czym aktywnych było więcej pań niż panów. Najszybciej tyli mężczyźni w wieku 20-44 lata, a kobiety po 45. roku życia. Powodem była pandemia i przejście na home office. Wiele zajęć zostało odwoływanych, a kina, teatry czy restaruracje zamknięte. Tak odeszły naturalne bodźce, by wyjść i zrobić kilka dodatkowych kroków. Efekt? Kilka kilogramów w górę!

Bierność w krajach UE w 2017. Źródło: raport NIZP, Eurobarometr np 472 (2018).

Bierni fizycznie
Nie wiem, czy podobne negatywne zjawisko zaobserwowano w pozostałych krajach UE. Chociaż już przed pandemią jako społeczeństwo do aktywniejszych nie należeliśmy! Tylko spójrzcie na powyższą mapę. Im większe nasycenie czerwonym kolorem, tym więcej biernych fizycznie. W 2017 r. w Polsce wskaźnik wynosił 56 proc. Aktywność fizyczną przynajmniej raz w tygodniu deklarowało 28 proc. rodaków. Tymczasem średnia dla UE wynosiła 40 proc. Porównanie poniżej. Słupki granatowe odpowiadają ćwiczeniom raz w tygodniu.

Jak często ćwiczymy w tygodniu? Źrodło: raport NIZP

Niepokojący jest jeszcze inny trend. Aktywności zaniechują najmłodsi. W 2018 r. wśród 11- i 12-letnich uczniów regularnie ćwiczyło 23 proc. Wśród uczniów o dwa lata starszych odsetek nie przekraczał 16 proc. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, polecam wspomniany raport. Dostępny tutaj.

O krok przed Tobą
Co zrobić, by odwrócić negatywny trend? Zacznijmy więcej chodzić. Zaparkujmy auto albo wysiądźmy z autobusu kilometr od docelowego adresu. Tak możecie wykonać nawet tysiąc kroków. A jeśli potrzebujecie dodatkowej motywacji, to zapraszamy do konkursu "O krok przed Tobą". Zaplanowaliśmy kilka rund. Każda zaczyna się w południe w poniedziałek i trwa do niedzieli i wymaga m.in. wydeptania 50 tys. kroków. Po zakończeniu rundy 100 Mi Fanów otrzymuje voucher o wartości 219 zł. Więcej informacji tutaj.

Konkurs obejmuje 6 rund. W każdej do wydeptania 50 tys. kroków!

A zatem nic, tylko chodzić! Kroki policzy za Was Mi Band 6 lub Mi Watch. Co lepsze? Inteligentna opaska czy smartwatch? Głosowanie na końcu wątka. A w międzyczasie dzielę się kilkoma wskazówkami.

Mi Band 6, czyli o krok przed Tobą!
Opaska zadebiutowała na polskim rynku pod koniec kwietnia i śmiem twierdzić, że będzie godną następczynią wcześniejszych edycji. Podobnego zdania są Mi Fani. Tutaj
doświadczeniami po ponad miesiącu noszenia podzieliła się PapierowaZyrafa. Swoimi pierwszymi wrażeniami podzielił się także Serkovsky, o tutaj.

W porównaniu do piątej edycji MB6 ma większy ekran.

Mi Band 6 został wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 1,56". W porównaniu z piątą edycją jest większy, co tylko podnosi komfort odczytywania danych. Opaska monitoruje ważne dla zdrowia parametry: tętno, jakość snu, poziom stresu, a także natlenowanie krwi. Na jednym ładowaniu baterii opaska - bez aktywowania trybów treningowych - działa ok. 2 tygodni. Dodatkowo wyświetla i sygnalizuje powiadomienia, które przychodzą na smartfon. Jednocześnie pozwala odtwarzać i zmieniać muzykę ze smartfonu. Rejestruje 30 aktywności sportowych m.in. maszerowanie, bieganie, ćwiczenia typu fitness, jazdę na rowerze, a nawet taniec. Podczas aktywności mierzy m.in. kroki, spalone kalorie, dystans, tętno. Dodatkowo przez aplikację Xiaomi Wear można dowiedzieć się o czasie potrzebnym do pełnej regeneracji po ostatniej aktywności.

Szczegóły promocji sprawdźcie u partnerów.

Obecnie Mi Band 6 możecie kupić w promocji. Do końca czerwca kosztuje 179 zł. Wcześniej opaska była dostępna za 219 zł. Oferta dostępna na mi-home.pl, mimarkt.pl lub mi-store.pl.

Mi Watch, czyli bądźmy w formie
Najnowszy smartwatch Xiaomi oferuje wszystkie rozwiązania, które znajdziecie w opasce Mi Band 6. Również bardzo długo pracuje na jednym ładowaniu baterii. Bez aktywowania trybów sportowych działa ok. 2 tygodni. Gdy włączamy rejestrację treningu bateria powinna wystarczyć na ok. 2 dni. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej odsyłam do wcześniejszych recenzji Mi Fanów z Mi Sports Team: tutaj i tutaj. Swoimi doświadczeniami dzieli się także admin w oddzielnym wątku.

Mi Watch monitoruje ponad 100 trybów sportowych!

A co dodatkowo oferuje Mi Watch, a czego nie ma w Mi Band 6? Różnicę robi przede wszystkim GPS. Nie musicie brać ze sobą smartfonu, by smartwatch wyświetlał wiarygodne informacje o tempie i pokonanym dystansie. Do wyboru mamy także ponad 100 trybów sportowych. Mi Watch jest oczywiście większy. Ekran ma 1.39", ale jest jednocześnie lekki. Waży 32 g.

Komu poleciłbym Mi Watch? Wszystkim, którzy podczas aktywności fizycznej lubią się zmęczyć. Zwłaszcza biegaczom lub miłośnikom szybkiej jazdy na rowerze.

Szczegóły promocji sprawdźcie u partnerów.

Mi Watch, tak jak MB6, dostępny jest teraz w niższej cenie. W promocji kosztuje 479 zł, a wcześniej 549 zł. Oferta dostępna na mi-home.pl, mimarkt.pl i mi-store.pl. Dostępny jest w trzech kolorach: białym, ciemnym niebieskim i czarnym.

A może Mi Watch w wersji "Lite"?
Odchudzona wersja Mi Watch Lite wygląda inaczej. Cztery boki koperty są lekko zaokrąglone. Podobnie jak krawędzie. Ekran jest mniejszy. Przekątna wynosi 1,4". Na jednym ładowaniu bez aktywowania trybów sportowych powinien pracować nieco ponad tydzień. Smartwatch rejestruje 11 trybów sportowych, a więc mniej niż Mi Watch i Mi Band 6, ale - inaczej niż opaska - ma wbudowany GPS, więc do biegania czy jazdy na rowerze jak znalazł.

Mi Watch Lite dla tych, którzy cenią sobie dobry styl.

Mi Watch Lite monitoruje tętno i jakość snu. Obsługuje połączenia przychodzące ze smartfonu. Umożliwia sterowanie muzyką. Przypomina, by wstać i rozruszać mięśnie. Zapisuje spalone kalorie, liczy też czas, które spędzamy stojąc lub gdy jesteśmy w ruchu.

Ale bezprzecznie wyróżnikiem zegarka jest design. Mi Watch Lite oferuje na ekran ponad 120 motywów, więc zegarek można dostosować do niemal każdego uniformu. Służbowego i mniej zobowiązującego. Dostępny jest kilku kolorach: czarnym, ciemnym niebieskim, a także w kolorze zbliżonym do odcieni kości słoniowej.

Mi Watch Lite dostępny jest za 249 zł. Oferta dostępna na mi-home.pl, mimarkt.pl i mi-store.pl.

A co łączy smartwatch i opaskę?
Zarówno Mi Band 6, jak i Mi Watch i Mi Watch Lite są wodoodporne. Spełniają standrad 5 ATM. Jeśli więc w wakacje wybieracie się nad morze lub jezioro, każde urządzenie powinno sprawdzić się podczas pływania.

Xiaomi Wear umożliwia eksport danych do Strava!

Opaskę i smartwatch należy sparować z aplikacją Xiaomi Wear, gdzie będziecie mogli sprawdzić dane z ostatniego dnia, tygodnia i miesiąca i znaleźć ciekawe korelacje między Waszym samopoczuciem, a np. aktywnością fizyczną, snem czy poziomem stresu. O tym możecie poczytać w oddzielnym wątku, o tutaj.

Dodatkowym atutem jest możliwość eksportowania danych z Xiaomi Wear do aplikacji Strava! Dzięki temu możecie dzielić się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi i znajomymi, którzy korzystają z innych urządzeń wearables. Jak połączyć obie aplikacje? Odsyłam do poradnika szefo. Uprzedzę! Po aktualizacji Xiaomi Wear połączenie jest proste i szybkie!


_doMIno_
Single Poll thread Total 159 Users Voted This Poll has ended.
 
39.62% (63)
 
50.94% (81)
 
9.43% (15)
Submit
2021-06-18 22:01:43
Favorites16 RateRate

Mi Gaming Team

mini21 | from app

#1

Hmmm... hard choice...<br>
Nie, jednak nie<br>
Biorę Mi Watch :)
2021-06-18 22:23:55

Master Bunny

PIEREK | from app

#2

zaglosowane
2021-06-18 22:46:35

Grand Master Bunny

hatim57 | from app

#3

mi band 6
2021-06-18 23:08:20

Mi Foto Team

Broda79 | from app

#4

poszło
2021-06-18 23:09:57

Moderator

DaMgaSea | from Redmi Note 8 Pro

#5

mi watch
2021-06-18 23:38:44

Mi Sports Team

szefo | from app

#6

voted :)) tak naprawdę każdy z w/w wearable ma to coś w sobie jednak ja osobiście wybieram MI Watch :)))
2021-06-18 23:45:00
szefo
Zagłosowane.
Jeżeli już, to Mi Watch :-)
2021-06-18 23:56:22

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

#8

Głos oddany :-)
2021-06-18 23:59:04
mi watch
2021-06-19 00:04:32

Grand Master Bunny

Febron | from app

#10

Wzięło i poszło.
2021-06-19 00:50:57
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

_doMIno_

Admin

100 MLN

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list