In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Gaming Team

[Recenzje] Człowiek kontra maszyna, maszyna kontra człowiek – runda 2

2021-06-11 14:46:11
2455 24
Trochę to trwało Mi Fani ale po chwili przerwy wracamy na ring. Niech się dzieje co ma się dziać i niech wygra najlepszy. W tej rundzie podkręcamy troszkę tempo (tak Mi się zdaje) i wrzucamy kolejny pakiet gier, które sprawdzą wydajność telefonu Redmi Note 10. Także bez zbędnego wstępu i rozjazdu lecimy z koksem.

Eno ten tego…

W dzisiejszej części testu za bary z REDMI NOTE 10 weźmiemy gry, które również testowane były w gameingowym teście telefonu POCO M3. Wprawdzie nie sprawiły one  trudności testowemu samplowi, ale fajnie będzie wrócić do nich i sobie w nie ponownie pograć testując oczywiście telefon. Pojedynek zaczynamy od kombinacji dwóch prawych prostych i lewy na tułów, a jak. Aby sprawdzić czy będą skuteczne i położą zmęczonego przeciwnika na deski. Na szalę rzucamy więc Real Racing 3, Wild Rift i Genshin Impact. Na trybunach robi się gorąco, kibice wymagają krwi od zawodników więc zobaczymy co się będzie działo.

Więc zapraszamy na ring i niech lecą iskry

6.Real Racing 3 – wyścigi samochodowe

Tą grą miałem również przyjemność testować telefon POCO M3, dlatego pominę opis i przedstawienie o co w tej grze chodzi. Ale wrzucę tutaj skrót/link do postu w którym ta gra została opisana i odpowiednio przedstawiona. Nadmienię tylko, że jest to gra z kategorii gier wyścigowych. Poza tym gra charakteryzuje się bardzo ładną oprawą graficzną. Przyznam POCO M3 nie miało z nią problemów no ale tą grę chciałem sprawdzić jako następną na REDMI NOTE 10. Szykuje się Redmi będzie ostra zabawa.

Gra uruchamia się nam automatycznie w domyślnych ustawieniach graficznych. Niestety w ustawieniach gry nie znajdziemy żadnych opcji ani parametrów graficznych, które można by przestawiać, gdyż gra sama sobie dobiera parametry i nie pozwala nam w to ingerować. Może to i dobrze dlatego skupiamy się na grze i możemy sobie fajnie pojeździć.
Gra pod względem graficznym na REDMI NOTE 10 prezentuje się bardzo dobrze. Kolorki na ekranie mamy bardzo dobrze odwzorowane. Toż to przecież Amoled za to odpowiada a animacje na nim są bardzo płynne i nie da się zauważyć żeby działy się tu jakieś zacięcia lub spowolnienia nawet w przypadku, gdy pojawia nam się kilka samochodów na raz. Wszystko działa tak jak powinno działać czyli płynnie i bez niepotrzebnych zwolnień.
Muzycznie i dźwiękowo mamy tutaj niezmiennie bardzo dobrze, odgłosy silników, uderzeń w inne samochody, w bandy czy jazda poza torem i na torze brzmią bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o temperatury to po przejechaniu paru wyścigów obudowa telefonu pod palcami zaczynała robić się lekko cieplutka. Wcale nie przeszkadza to w zabawie no ale czuć, że temperatura telefonu rośnie wraz z długością grania (odkrywcze nie?). Wygląda na to, że walka zaczyna się rozkręcać na dobre. Zawodnicy wyprowadzają coraz poważniejsze ataki a na ringu iskrzy coraz bardziej.   

A co się działo na ringu prezentuję dość obszerny materiał filmowy. Zapraszam do jego obejrzenia.

7. LOL Wild Rift – multipojedynek 5 na 5

Jest to gra którą miałem przyjemność testować telefon POCO M3, dlatego pominę opis i prezentację o co w tej grze chodzi. Wrzucę tutaj skrót/link do postu w którym ta gra została już przeze mnie opisana i odpowiednio przedstawiona. Nadmienię tylko, że jest to gra strategiczna multiplayer z elementami rpg w której na arenie do walki 5 na 5 staja różni gracze. Gra w teście na REDMI NOTE 10 podobnie jak i na POCO M3 nie sprawiała żadnych problemów. Dlatego ten model telefonu radził sobie z grą bardzo dobrze. Spróbujemy tego Redmi czymś zaskoczyć może imitacja ataku z lewej a prawdziwy atak pójdzie z prawej?

Gra oczywiście uruchomiała się domyślnie w ustawionej opcji JAKOŚĆ na 30 fps. Istniała oczywiście możliwość przestawienia trybu graficznego na opcje WYDAJNOŚĆ z 60 fps lub też nazwaną NIESTANDARDOWO. Sprawdziłem tutaj tylko te dwa pierwsze tryby. Trzeci niestety z powodu braku czasu nie został sprawdzony. Grało się bardzo dobrze szczególnie w tej pierwszej opcji gdzie grafika była bardzo ładna a nawet można rzec piękna. W drugiej opcji balans graficzny był ustawiany bardziej po stronie podwyższonej płynności kosztem piękna oprawy graficznej. Ja osobiście wolę równowagę czyli ładną grafikę ale i płynność w tym przypadku musiała być w granicach 30 fps.
Jeśli chodzi o kwestię dotyczącą kolorów to mamy je bardzo dobrze odwzorowane. Nie ma tu co dywagować ale potwierdza to moje wcześniejsze wnioski, że Amoled robi tutaj robotę i spełnia swoje zadanie. Wiadomo ustawienia graficzne maja tutaj niebagatelną wagę ponieważ  możemy się ekscytować  grą piękną i płynną bez zarywania.
Niezmienne są również muzyka i efekty dźwiękowe które stoją na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie odgłosy, szczęk broni, kroki, niszczenie wrogich wieżyczek etc. słychać bardzo dobrze i wyraźnie.
Po dłuższej sesji z grą telefon wydawał się ciepły od spodu czyli dał się trochę podgrzać. Z wymienionych pozytywów wynika, że telefon będzie się mocno bronił a jak trzeba to będzie ostro działał i atakował. Pod względem wydajności jest tutaj nieźle a temperatura w ringu zawsze rośnie ponieważ raz się bronisz a raz atakujesz. Najważniejsze jest, że telefon działa i ciężko będzie położyć go na łopatki powiedzmy jednym ciosem.

A co się działo na ringu prezentuję dość obszerny materiał filmowy. Zapraszam do jego obejrzenia.

8. Genshin Impact – rpg w akcji

Tą grą również męczyłem telefon POCO M3. Opis tej gry jak i jej przedstawienie zawarłem w poście którego (link tu podrzucam). Przypomnę tylko, że jest to gra z gatunku action rpg w której do zwiedzenia mamy ogromny świat gry w którym czekają nas niesamowite przygody. W teście na POCO M3 gra działała zdumiewająco płynnie, natomiast na REDMI NOTE 10 nie mogła działać inaczej jak również bezproblemowo i płynnie. Dlatego Redmi szykuj się bo będzie ostro i koniec zabawy.

.

Gra uruchamia się nam standardowo w ustawieniach graficznych domyślnych. Jest oczywiście możliwość manipulacji i przestawienia różnych opcji przedstawionych powyżej jednak ma to wpływ na płynność jej działania. Można poeksperymentować i sprawdzić co się stanie gdy wybierzemy to lub tamto bądź połączymy to i tamto. Ja poczyniłem pewne ruchy ale wszystkiego nie zdołałem sprawdzić ponieważ czas mnie goni dlatego lecę dalej z tematem. I tak można np. w części GRAPHICS przestawić opcje GRAPHICS QUALITY z domyślnego „Low” na „Medium” co może spowodować spadki w płynności animacji. W części CUSTOM natomiast mamy cała gamę opcji do zmiany jak choćby FPS z „30” klatek na więcej, RENDER RESOLUTION z „Low” na „Medium” itp.   

I tak bez tego wszystkiego gra prezentuje się bardzo dobrze pod względem graficznym. Amoled jednak robi swoją pozytywna robotę bo i kolorki mamy również bardzo dobrze odwzorowane. Animacje są bardzo płynne i nie zauważyłem w trakcie rozgrywki aby miały miejsca jakieś zacięcia lub spowolnienia. Dlatego wszystko działa tak jak powinno działać.
Jeśli chodzi o kwestie związane ze sferą muzyczną i dźwiękową w grze to mamy również bardzo dobrze i nic w tej materii nie uległo zmianie. Chociaż w trakcie nagrywania tego co dzieje się na ekranie telefonu za pomocą aplikacji stockowej wystąpił problem i nie rejestrowało wcale sfery dźwiękowej. No cóż ale po wyłączeniu aplikacji dźwięk i muzyka wracały i było oki.
W przypadku temperatur to po solidnym pograniu telefon wydawał się ciepły od spodu. Ale nie parzył w dłonie czyli nie jest źle. W kwestii temperatur i nagrzewania telefonu mamy bardzo dobrze.  
Mamy tu kolejne pozytywy z których wynika, że telefon się broni pod względem wydajności i temperatur. Nie będzie lekko położyć tej bestii wiec musze być czujny by nie przeholować i nie oberwać za ten wycisk dany przeciwnikowi.

9. Critical ops – biegamy i strzelamy

Jest to gra z długiej listy którą miałem okazję testować telefon POCO M3. Prezentację opisu gry zawarłem w poście który znajduje się pod tym (linkiem).
Podobnie jak poprzednie strzelanki które testowałem na tym modelu telefonu, ta gra jest sieciową strzelanką, w której mamy spory wybór trybów rozgrywki. Wiążę się to oczywiście ze spora dawką dobrej zabawy. Telefon POCO M3 dawał sobie z tą grą wyśmienicie radę co było widać w utrzymaniu dobrej płynności rozgrywki i brakiem przeskoków w animacji.

.

Gra uruchomiła się w automatycznych ustawieniach graficznych z domyślnie ustawioną docelową płynnością animacji w liczbie 60 klatek na sekundę. Oczywiście liczbę klatek można było modyfikować ale jak dla mnie ta ilość była wystarczająca (aby nie porazić swoich zmysłów wzrokowych). Rejestracja rozgrywki również nie wpływała w żaden sposób na poziom płynności animacji. Dlatego można śmiało nagrywać swoje poczynania bez obawy o to że zobaczymy jakieś nieatrakcyjne przeskoki i problemy w animacji. Musze Was zmartwić drodzy kibice, ponieważ moje ciosy w tym przypadku nie dochodzą do celu. Przeciwnik niestety nie jest osłabiony i zaczyna się odgryzać wyprowadzając co chwila to nowe i skuteczne ciosy. Wygląda na to, że trzeba będzie trochę bardziej pokombinować.
Gra działa niezwykle płynnie a animacja nie ulega w żadnym momencie klatkowaniu. Wrażenia robi również to co widzimy na ekranie czyli mamy ładnie odwzorowane kolory. Sfera muzyczna i dźwiękowa jest również bardzo dobra. Odgłosy które dochodzą z pola walki są prawidłowe jak wystrzały, kroki i wybuchy czyli jednym słowem takie jak powinny być.
Po dłuższej zabawie w Critical Ops telefon wydawał się być od spodu ciepły także widać i czuć, że walka między nami toczy się na poważnie.

Teraz przechodzimy do gier, które nie były przeze Mnie testowane wcześniej na telefonie POCO M3. W związku z tym postaram się w kilku zdaniach przybliżyć każdą z kolejnych tytułów. Nie będą to oczywiście obszerne opisy, gdyż nie mam tutaj niestety na to czasu. Ale obiecuję, że przedstawię je i opiszę bardziej szczegółowo w oddzielnych postach, które będą właśnie im dedykowane. Ale to oczywiście nastąpi po skończonych testach telefonu chyba, że MI coś innego wypadnie w tak zwanym międzyczasie. Trzymajcie więc Mnie za słowo i przypominajcie o tym, bo pamięć mam krótką i wybiórczą niestety albo stety. No to co lecimy z koksem i unkamy kolejnych ciosów przeciwnika.

10. Traffic Rider - jeździmy i szalejemy po drodze

Gra jest swoistym i nietypowym wyścigiem. Dlaczego nietypowym? A no dlatego, że poruszamy się w ruchu ulicznym w dodatku jednośladem i walczymy jak to w grach wyścigowych nie z innymi przeciwnikami tylko z uciekającym czasem. W skrócie można napisać, że gra polega na przebyciu w określonym czasie z punktu A do punktu B. Jedziemy sobie jednośladem, który możemy ulepszać lub zmieniać na mocniejsze maszyny oczywiście za zarobione w każdej rundce wyścigowej pieniążki. Jeździ się fajnie miło i przyjemnie gdyby nie wszędobylski ruch uliczny, który troszkę utrudnia nam jazdę na wprost (szkoda że nie ma zakrętów bo było by ciekawiej). Jadąc drogą do celu poruszamy się po kilkupasmowej drodze szybkiego ruchu lub autostradą. Gdy braknie nam pasa zawsze możemy skorzystać lub posiłkować się częścią drogi dla pojazdów jadących z naprzeciwka. Za wykonanie odpowiedniego manewru wyprzedzania (just in time) dostajemy bonifikaty czasowe, które wydłużają uciekający nam czas. Zapomniałem wspomnieć, że nasze jazdy odbywają się o różnych porach dnia i nocy oraz w różnych warunkach atmosferycznych.

Pod względem graficznym gra prezentuje się na bardzo dobrym poziomie. Gra oczywiście uruchamia się domyślnie z ustawieniami grafiki ustawionymi na poziomie „WYSOKA” (wyżej już nie można). Fajno więc gramy i podziwiamy świetne detale i szczegółowość szaty graficznej. Powiem jedno zachwyciłem się bardzo tym, co widziałem na ekranie amoleda, gdyż kolory były bardzo dobrze odwzorowane. Animacja podczas gry była płynna i w trakcie rozgrywki nie zaobserwowałem żadnych przeskoków ani ścięć. Muzycznie i dźwiękowo mamy bardzo dobrze. Silniki warczą aż miło, mijane samochody od czasu do czasu zatrąbią także jest bardzo dobrze. Jeśli chodzi o sterowanie to mamy opcję kierowania za pomocą manewrowania telefonem jak kierownicą przyciski jeden po prawej stronie ekranu odpowiada za gaz a po lewej stronie za hamowanie. Mamy jeszcze możliwość ustawienia skrzyni biegów z automatycznej na manualną. Odpalamy silnik i wruummmmm. Po dłuższej zabawie telefon nie wydawał się być od spodu bardzo ciepły także radzi sobie z obciążeniem bardzo dobrze. Unikamy sprytnie ciosów ale przeciwnik uderza coraz mocniej. Po okresie odpoczynku trzeba się brać do roboty bo może być nieciekawie dla mnie. Czuje już zmęczenie ale walczę dalej. Nie można się poddawać w takim momencie.

11. Fifa Mobile - kopiemy w gałę

Czym jest Fifa każdy to wie, bo każdy chłopak zagrać w nią chce - można by napisać. Jest to przedstawiciel gier sportowych a dokładniej gier piłkarskich serii znanej z konsol ale i również z komputerów osobistych. W związku z tym, że gra jest znana na innych platformach sprzętowych głównie stacjonarnych to została również przygotowana jej wersja na urządzenia przenośne w tym smartfony. Dzięki temu możemy zagrać swoją ulubioną drużyną w meczyki stojąc np. w kolejce do kasy, w korku, jadąc autobusem, czekając na tramwaj lub pociąg. Po krótce więc gra oferuje sporo zabawy piłkarskiej. Grę zaczynamy od trybu akademii w której poznajemy zasady i sposoby gry w piłkę. Uwierzcie gra przed telewizorem lub ekranem komputera z padem w reku jest o wiele bardziej intuicyjna i grywalna. Sterowanie w grze telefonem w reku – do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić. Ponieważ mamy tu wiele skrótów i ciekawych rozwiązań jak choćby pokazanie palcem (dosłownie) do kogo mamy zagrać piłkę to możemy z tych uproszczeń skrzętnie korzystać. Wymagana jest tutaj podzielność uwagi na poziomie skilla 100 %. Aby najpierw do tego dojść musimy przejść przez obszerny tryb wprowadzenia lub jak to się w tej grze nazywa tryb Academii w której poznamy zasady gry od podstaw. Wykonując kolejne zadania zasilamy swoja drużynę coraz to lepszymi zawodnikami poza tym zwiększamy umiejętności posiadanych już zawodników jak i formacji w których oni występują. Po przejściu kolejnych poziomów Academii odblokowują nam się kolejne tryby gry Division Rivals, Seasons oraz League Matchups. Wybieramy sobie drużynę, którą oczywiście możemy wzmacniać kupując zawodników lub sprzedając słabszych i niepotrzebnych gromadząc środki na kolejne zakupy.

Gręuruchamiałem na rekomendowanych ustawieniach HIGH, dlatego gra od stronygraficznej prezentuje się bardzo ładnie. W sumie to biegamy za piłką po trawie tfu a dokładniej po murawie, która jest żywo zielona, bandy okalające murawę (nie trawę) są kolorowe. Nieruchoma publika na trybunach szaleje a dobrze odwzorowani zawodnicy (większości zawodników nie znam i nie wiem jak wyglądąją w realu) więc piszę bezpiecznie że są dobrze odwzorowani. Inna sprawa dotyczy zawodników z tak zwanego TOPU, którzy są specjalnie skanowani i skalowani w procesie produkcji, żeby jak najwierniej i najdokładniej oddać ich sylwetki i znaki rozpoznawcze choćby cieszynki czy zwody i gesty przez nich wykonywane a reszta to śmietana.
Animacja jest płynna co w grach sportowych jest niezwykle ważne. Kolory mamy bardzo dobrze odwzorowane (amoled rulez). Ważnym elementem gry jest nie tyle muzyka, która jest dobrze wkomponowana w menu gry ale dźwięki a dokładniej odgłosy występujące w grze. Odgłosy np. kopania piłki, odbicia jej od murawy czy nieruchoma ale żywo reagująca kibicowska publiczność są na właściwym poziomie i powodują fajne realistyczne odczucia jakbyśmy rzeczywiście biegali za piłka i brali żywo udział w meczu (w sumie to gramy).  
Sterowanie jest precyzyjne i musimy sie do niego przyzwyczaić oczywiście po jego odpowiednim ustawieniu pod siebie. Wiadomo łatwiej steruje się padem no ale tutaj mamy jeszcze ekran dotykowy, który możemy wykorzystać aby np. wskazać do którego z zawodników zagrać piłkę. Walka na boisku podobnie jak w ringu jest emocjonująca do ostatniej sekundy i do ostatniego gongu znaczy gwizdka. Po zabawie z Fifą telefon nie wydawał się być od spodu bardzo ciepły także jest bardzo dobrze jeśli o to chodzi.

W tej chwili rozlega się gong sygnalizujący koniec rundy. Runda była bardzo żywiołowa i widać było mocne zaangażowanie z jednej jak i drugiej strony. Zawodnicy kolejno przejmowali inicjatywę i wypracowywali sobie przewagi dlatego rundę można ocenić na remis ze wskazaniem jednak na Redmi który sobie odrobinę lepiej radził i nie był tak zmęczony jak przeciwnik. Zobaczymy co będzie się działo w ostatniej rundzie. Już na nia Państwa zapraszam ale wcześniej oddaję głos do studia.

Rate

Number of participants 1 Experience +10 Pack Reason

View Rating Log

2021-06-11 14:46:11
Favorites11 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

Granie to sama przyjemność, ale napisanie tak obszernego materiału to już kawał ciężkiej i dobrej roboty. Brawo.
2021-06-11 15:17:27

Mi Gaming Team

Tomek081 Author | from app

Febron
Granie to sama przyjemność, ale napisanie tak obszernego materiału to już kawał ciężkiej i dobrej roboty. Brawo.

Dziękuję Febronie za uznanie. Zgadzam się z Tobą szczególnie gdy teraz za oknem jest naprawdę  ładnie a i poruszać się trzeba. Pozdrawiam
2021-06-11 15:28:48
Elegancko Waść wszystko opisałeś. I widać, że ze znajomością materii... Uchylam czapkę. :-)
2021-06-11 15:29:36

Mi Gaming Team

RuraSzczecin
Elegancko Waść wszystko opisałeś. I widać, że ze znajomością materii... Uchylam czapkę. :-)

Kłaniam się najniżej jak tylko potrafię a i pisząc teksty staram się to robić tak aby było w miarę strawne ;))) Pozdrawiam
2021-06-11 15:36:45

Mi Sports Team

Serkovsky | from app

powiem tyle gram w wild rifta na rn8pro na 60fps podkręcając wszystkie wymogi na high i żadnej ścinki nie odczuwam to domyślałem że że rn10pro powinnjen tą grę zjeść później obejrzę filmiki bo teraz pora na treningi 💪
2021-06-14 23:13:23

Mi Gaming Team

Serkovsky
powiem tyle gram w wild rifta na rn8pro na 60fps podkręcając wszystkie wymogi na high i żadnej ścinki nie odczuwam to domyślałem że że rn10pro powinnjen tą grę zjeść później obejrzę filmiki bo teraz pora na treningi 💪

na RN10 bez PRO gra działa fajnie oczywiście również i można na 60 fps
2021-06-14 23:43:51
Elegancko. Granie jakoś to nie moja bajka :) Wolę męczyć aparaty, ale dobrze opisane :D
2021-06-14 23:56:00
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala
Elegancko
2021-06-15 00:24:25

Mi Gaming Team

dkisiala
Elegancko. Granie jakoś to nie moja bajka :) Wolę męczyć aparaty, ale dobrze opisane :D

Ja lubię grać i coraz bardziej lubię robić zdjęcia ;)
2021-06-15 01:33:20

Mi Gaming Team

Julil358
Elegancko

Dziękuję :)
2021-06-15 01:38:45
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Tomek081

Mi Gaming Team

• Followers