In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Czat

[Poznajmy się] W drodze do Rzymu, czyli kilka słów o moim turnieju Mutua Madrid Open

2021-05-07 19:10:54
3889 36
Cześć,

Miło mi dołączyć do zacnego grona Mi Community. :) Nie mam doświadczenia w pisaniu tekstów w formie notki na bloga (właściwie ostatni raz pisałam coś dłuższego na maturze wzeszłym roku), ale czasami w taki sposób, ewentualnie kręcąc wideo lub wstawiając zdjęcia, będę starała się przybliżyć Wam mój świat, w którym sporo się dzieje. Mam nadzieję, że pomożecie mi się tu odnaleźć i wesprzecie mnie, gdybym ewentualnie miała jakieś pytania o MIUI lub moje Mi 11 : )

Kort kortowi nierówny
Współczesny tenis to nie tylko trening i mecze, ale także wiele obowiązków i aktywności, których nie da się zobaczyć na ekranie telewizora. Spójrzmy na przykład na ostatnie dwa tygodnie - do Madrytu na turniej WTA 1000 (drugi odnośnie do rangi - po Wielkich Szlemach, oczywiście) Mutua Madrid Open przyjechałam po kilku dniach trenowania na południowym wybrzeżu Hiszpanii, w spokojnym mieście Sotogrande. Wraz z trenerami uznaliśmy, że warto wyjechać z Warszawy i potrenować w dogodniejszych warunkach. Było to bardzo ważne (przy okazji - współczuję tegorocznej deszczowej majówki).

W mojej dyscyplinie jednym z najważniejszych aspektów przygotowania jest adaptacja do warunków, w jakich gra się mecze. Przez cały rok podróżujemy po całym świecie i gramy na kortach, które mimo tego, że teoretycznie mają być do siebie podobne, różnią się kolosalnie.

Życie w bańce
Wracając do tematu - przygotowania wyszły wzorowo - w ciągu sześciu dni pracy spędziłam na korcie około 18 godzin, a każda z nich sporo wniosła. Ale o trenowaniu opowiem może innym razem, bo to dłuższa historia.

Cztery dni przed rozpoczynającym się turniejem przyjechaliśmy do Madrytu - do oficjalnego hotelu i weszliśmy do tak zwanego “bubble”, czyli wolnej od koronawirusa bańki, obowiązkowej dla każdego zawodnika. Mimo tego że z pandemią zmagamy się już od roku, wciąż ciężko mi się jest przyzwyczaić do tego, że czas pomiędzy meczami muszę spędzać właśnie w bańce, czyli w hotelu albo na kortach, bez możliwości wyjścia choćby na spacer czy do restauracji. Dobrze, że wzięłam ze sobą grubą książkę…

700 metrów robi różnicę
Gdy następnego dnia zaczęłam trenować na obiekcie turniejowym i adaptować się do warunków odkryłam, że pierwsze mecze nie będą dla mnie do końca komfortowe - zauważyliśmy, że w mieście, które położone jest na wysokości prawie 700 m n.p.m. piłki po odbiciu “zachowują się” zupełnie inaczej - ciężej jest je skontrolować, bo powietrze jest rzadsze i zdarzały się auty “po plandekach” (taki tenisowy slang). Nie obyło się więc bez irytacji i dodatkowej presji, bo przecież za trzy dni miałam grać pierwszą rundę.

Na szczęście - dla tych, którzy śledzą, to nie będzie spoiler - pierwsze mecze przeszłam bezwiększych problemów, a z dnia na dzień czułam się na korcie coraz pewniej. W trzeciej rundzie czekało mnie jednak większe wyzwanie. Miałam zagrać z liderką światowego rankingu - Ashleigh Barty, która w tym roku jest najbardziej solidną zawodniczką na tourze WTA. I mimo że przegrałam, jestem bardzo zadowolona - zagrałyśmy bardzo widowiskowy, wyrównany i świetny jakościowo mecz, o którym przez chwilę mówił cały tenisowy świat.

Z perspektywy kilku dni
Wiem, jakie błędy popełniłam i czego zabrakło mi do tego, żeby w decydujących momentach dominować, a na tym etapie kariery to jest dla mnie najważniejsze. Z kilkudniowej perspektywy mogę też stwierdzić, że niezależnie od wyniku zyskałam dużo doświadczenia podczas grania w tak specyficznych warunkach, co w przyszłym roku na pewno oszczędzi nam sporo nerwów.

Muszę już kończyć (mam nadzieję, że nie przynudzam), bo zaczyna się boarding, zaraz wchodzę do samolotu. Lecimy do Rzymu na kolejny ważny etap sezonu na ceglanej mączce. Mam nadzieję, że będziecie śledzić moje zmagania. Do zobaczenia niebawem. Może w formie wideo? :)

Iga

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2021-05-07 19:10:54
Favorites27 RateRate
Pani Igo będzie nam bardzo miło pomóc. A mi osobiście jest bardzo miło zobaczyć Panią u nas. Oby jak najczęściej :-). I powodzenia życzę! I proszę pamiętać - każda porażka nas czegoś uczy! Więc bardzo proszę się nimi nie przejmować negatywnie, na utyskiwania "znaFFcUF" proszę nie zwracać uwagi. Robi Pani świetną robotę! I chcemy więcej!
2021-05-07 20:12:09

Mi Fans Team

hardziol | from app

super się czyta :)) czyli jeden kort drugiemu nierówny, ostatnio mnie to zastanawiało czy rzeczywiście jest taka mega różnica przy. Ostatnio kilka meczyków obejrzałem i taka rozkmina mnie naszła :D powodzenia! Ps. Kilku speców tu jest od takich spraw jak miui i inne :p jeśli będą pytania to można śmiało zadawać :p
2021-05-07 20:18:38

Mi Sports Team

szefo | from app

Oczywiście bardzo miło gościć Panią w naszej społeczności i jak najbardziej wspomożemy słowem . Czego mogę życzyć oczywiście że pierwszego miejsca WTA .pozdrawiam
2021-05-07 20:20:37
szefo
hardziol odpowiada, dnia 2021-05-07 14:18:38
super się czyta :)) czyli jeden kort kortowi nierówny, ostatnio mnie to zastanawiało czy rzeczywiście jest taka mega różnica przy. Ostatnio kilka meczyków obejrzałem i taka rozkmina mnie naszła :D powodzenia!

Przed turniejem czytałem tekst Wojciecha Fibaka, wspominał tam właśnie o tej wysokości. Tylko brałem to w nawias. Nie sądziłem, że to może mieć takie przełożenie. Okazuje się, że ma. Detal na takim poziomie robi gigaróżnicę!
2021-05-07 20:20:39

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

Witaj na forum. Miło, że zawitałaś na Mi Community. Powodzenia w kolejnych turniejach. Znaczy, samych wygranych oczywiście.
2021-05-07 20:54:49
Cześć, jestem Jarek :-) Twoje imię w Nicku, więc i ja się przedstawiam.
Witam na Forum i Pozdrawiam :-)
2021-05-07 22:42:22

Master Bunny

koni.grochal | from app

Witamy i życzymy wielu sukcesów!
2021-05-07 22:50:58

Pro Bunny

1783809196 | from app

naprawdę myśliciel, że to sama Iga pisała...? nie bądźcie naiwni ;) Już widzę, jak Iga zadaje pytaniu typu: "... mam problemy z moim Xiaomi..." Przecież ona nawet nie wie co to Mi community ;)
2021-05-08 00:46:37

Rookie Bunny

6394187835 | from app

tu Iga pani Igo ja też życzę sukcesów 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳
2021-05-08 00:48:26

Admin

_doMIno_ | from app

1783809196
naprawdę myśliciel, że to sama Iga pisała...? nie bądźcie naiwni ;) Już widzę, jak Iga zadaje pytaniu typu: "... mam problemy z moim Xiaomi..." Przecież ona nawet nie wie co to Mi community ;)

Zdzwisz się, ale tak, słowo w słowo od Igi. I to jest kapitalna sprawa.
2021-05-08 01:21:29
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Iga Świątek

Ambasadorka Xiaomi

• Followers

47

• Threads

2

• Replies

1

29