In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] Czy funkcja Face Unlock zostanie wycofana ze smartfonów?

2021-04-23 21:44:23
8686 39
Mili

pytanie postawione wtemacie wątku jest jak najbardziej zasadne.

W minioną środę Komisja Europejska przedstawiła propozycje zakazujące niedopuszczalne wykorzystanie Sztucznej Inteligencji. Jako niedopuszczalne zdefiniowała sytuacje, gdy zagrożone jestbezpieczeństwo, źrodło utrzymania i prawa obywateli UE. Złamanie regulacjimogłoby skutkować nawet karę w wysokości 6 proc. rocznych przychodów.

źródło: pixabay

Ludzki nadzór
Zobaczymy, jaki kształprzybiorą finalne zapisy. Teraz będą dyskutowane w krajach członkowskich. Alekrytycy zabrali już głos. Twierdzą, że nowe regulacje mogą stłumić innowacje.Drudzy kontrargumentują. Wskazują, że przepisy nie uderzają w technologię, a mająokreślić jedynie sposób wykorzystania AI, która z pewnością nie może byćwykorzystywana do manipulowania ludzkim zachowaniem. Dodają, że wszelkiesystemy oparte o AI i dedykowane do analizowania np. zdolności kredytowej czyrekrutowania kandydatów do pracy muszą mieć ludzki nadzór.

Dzień dobry, robot z tej strony
Potencjalną zmianąmoże być również sposób obsługi klientów z wykorzystaniem czatbotów. Obecnienie wiemy, czy po drugiej stronie ekranu siedzi człowiek czy maszyna? Jeślizapisy KE znajdą się w rozporządzeniu, obywatel ma to wiedzieć. I muszęprzyznać, że akurat to bardzo mi się podoba. Ale nowości może być więcej!

Skanowanie pod nadzorem?
Pod lupę wziętorównież systemy biometryczne, które umożliwiają rozpoznawanie obywatela pozeskanowaniu rysów twarzy. Dyskusja ogranicza się do wykorzystania zdalnejidentyfikacji przez instytucje porządku publicznego i w publicznych miejscach,np. na lotniskach. Ale z łatwością wyobrażam sobie zapisy, które będą miećzastosowanie do funkcji Face Unlock, która jest powszechnie stosowana wsmartfonach.

Jeśli okaże się, żeodblokowanie smartfonu spojrzeniem przestanie być możliwe, pytanie co wtedy? A może ewentualnej zmiany nie odczujecie, bo korzystacie z innych funkcji? No właśnie, pytanie!

Który sposób odblokowywania smartfonu najchętniej stosujecie?  

_doMIno_
Single Poll thread Total 313 Users Voted This Poll has ended.

5.75% (18)

74.12% (232)

6.71% (21)

13.42% (42)
Submit
2021-04-23 21:44:23
Favorites17 RateRate

Grand Master Bunny

hatim57 | from app

ok
2021-04-23 22:38:26

Master Bunny

koni.grochal | from app

Jak widać, mało kto używa Face Unlock. Żeby nie powiedzieć, że nikt ;-)
2021-04-23 23:12:47

Mi Tech Team

DinoMi | from app

Ja używam do odblokowania ekranu, ale rzeczy wrażliwe mam dodatkowo zabezpieczone juz bez możliwości odblokowania twarzą. (chyba sztuczna inteligencja zadziałała i powycinała spacje w tekście😃
2021-04-23 23:17:53

Grand Master Bunny

Febron | from app

Wzięło i poszło. Finger, finger:-)
2021-04-24 01:55:53

Moderator

DaMgaSea | from Redmi Note 8 Pro

voted
2021-04-24 02:30:27

Master Bunny

him kill | from app

voted
2021-04-24 04:38:10

Pro Bunny

Zuzanna Rok | from app

Ankieta wypełniona. Używam czytnika linii papilarnych.
2021-04-24 04:52:45

Master Bunny

Mbodmk | from app

czytnik
2021-04-24 06:45:34
Głos oddany - nie byłem orginalny - Czytnik Linii Papilarnych. A odnośnie Twojego pytania: Co wtedy? Ja wiem, ale z przyczyn niezależnych ode mnie - nie mogę niestety WAM tego powiedzieć.
2021-04-24 07:51:11