In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Sohbet

[Konu dışı] Mobil İçin Çok Sağlam 2 Oyun Önerisi

2021-03-24 21:38:40
949 41
Merhabalar, uzun bir aradan sonra ilk defa boş bir zaman buldum ve gönderi oluşturmaya karar verdim. Bu gönderimde mobil için 2 oyun önerisinde bulunacağım.

1. Minecraft

Uzun bir zamandır oyun pazarında bulunan Mojang Studios' un Android platformundaki tek oyunu.

Neredeyse sonsuz denebilecek bir oyun alanına sahip; 4 milyar 960 milyon br² lik dünyası ile açık ara farkla oyunlar arasında en büyük dünyaya sahip. Ayrıca gerçek dünyadan (510 milyon km²) yaklaşık 10 kat daha büyük.

Hayatta kalma, yaratıcı veya online server'lardaki mini oyunlar ile bir çok oyun moduna sahip.

Karelerden oluştuğu için çok fazla donanım gücü gerektirmez gibi görünse de en ağır oyunlardan biridir. Orta segmentte sabit 60 fps alamayan cihazlar var. Ayrıca PC versiyonunda donanımı bir hayli zorlayan Nvidia'nın RTX (Ray-Tracing) teknolojisini de kullanıyor. Bu teknoloji basit olarak ışık izleme olarak adlandırılabilir. Minecraft'ta ise bir hayli güzel işlenmiş:

Sıra 2. oyuna geldi;

2. League of Legends: Wild Rift

Bilgisayarda yıllardır var olan Riot Games'in çıkardığı League of Legends'in mobil versiyonu. 5v5 moba oyunlarının zirvesi denebilir.

Çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası ya da MOBA (Kısaltma: Multiplayer Online Battle Arena), bir gerçek zamanlı strateji savaş video oyunu türüdür. Genellikle beş kişiden oluşan iki farklı takımın üç ana yoldan oluşan bir harita üzerinde karşı takımın enerji kaynağını yok etmeyi amaçlar.

Oyun, Play Store' da yeni ve her geçen gün geliştiriliyor. Yeni karakterler ve yeni oyun modları ekleniyor. Ayrıca kısa süreli etkinlikler ile ödüller dağıtılıyor. Yine, daha yeni bir oyun olduğu için tam olarak optimize değil. Yani güçlü sayılabilecek bir cihaz bile ara ara fps drop (ani donmalar) verebiliyor. İleriki zamanlarda tam optimize olarak kararlı sürümü çıkacaktır.

Bugünlük benden bu kadar. Siz bu oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz, görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Herkese iyi forumlar!
2021-03-24 21:38:40
Favorites3 RateRate

Pro Bunny

Xiomi Redmi 8a | from Redmi 8A

çok teşekkür ederim hocam buraya bir çok oyunu eklememussiniz brawl stars pubg ve s gibi oyunlar yok amma konu güzel ben Minecraft oynarım
2021-03-24 21:54:12

Pro Bunny

MFZ Author | from Mi 9T

Xiomi Redmi 8a
çok teşekkür ederim hocam buraya bir çok oyunu eklememussiniz brawl stars pubg ve s gibi oyunlar yok amma konu güzel ben Minecraft oynarım

Evet, ekleyecek daha bir çok oyun var, gönderiyi kısa zamanda hazırlamak istedim bu sefer de baya kısa oldu. Ayrıca rica ederim 👍
2021-03-24 21:56:20

Semi Pro Bunny

Eneski | from Redmi 8

konu için teşekkürler wr oynuyosanız ekleyebilirsiniz :) Coxein#BF1
2021-03-24 22:30:16

Pro Bunny

MFZ Author | from Mi 9T

Eneski
konu için teşekkürler wr oynuyosanız ekleyebilirsiniz :) Coxein#BF1

Rica ederim. Wild Rift'i şu anlık sildim, 3 ay sonra YKS' ye gireceğim sınavdan sonra oynayabiliriz 😉
2021-03-24 22:31:45

Advanced Bunny

Tekno | from Redmi 8A

oyundan anlayanın hali bir başka oluyor.
2021-03-24 22:41:02

Pro Bunny

YkslTR/3 | from app

wild Rift indirmiştim ama sildim ve sizin dediğiniz gibi gerçekten güzel aslında drop sorunları düzeldi galiba ben oynarken hiç bir drop ve FPS düşüklüğü yoktu ve bilgi için teşekkürler hocam :)
2021-03-24 22:45:04

Semi Pro Bunny

Arda Demirkan | from Redmi Note 9 Pro

Minecraft, çok garip ve eğlenceli bir oyunn :)
2021-03-24 22:46:18

Pro Bunny

MFZ Author | from Mi 9T

YkslTR/3
wild Rift indirmiştim ama sildim ve sizin dediğiniz gibi gerçekten güzel aslında drop sorunları düzeldi galiba ben oynarken hiç bir drop ve FPS düşüklüğü yoktu ve bilgi için teşekkürler hocam :)

Rica ederim. Evet cidden oyun sarıyor. Daha Türkiye'de sunulmadan ücretsiz en popüler'de 1. sırada idi.
2021-03-24 22:47:01

Pro Bunny

MFZ Author | from Mi 9T

Arda Demirkan
Minecraft, çok garip ve eğlenceli bir oyunn :)

Mountain ve cave biyomu güncellemeleri çıkınca daha da eğlenceli olacak :)
2021-03-24 22:47:53

Intern Moderator

DaMgaSea | from Redmi Note 8 Pro

Bilgilendirmeler icin tesekkurler hocam :)
2021-03-24 22:48:31
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

MFZ

Pro Bunny

• Followers

41

• Threads

46

• Replies

1181

3912