In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Nowości

[Nowe produkty] Mi Pad 5 - nowy tablet w czasach upadku tabletów...

2021-03-01 17:44:59
1491 11

Dzień dobry drodzy Mi Fani.

Ile osób z Was korzysta obecnie z tabletu?
Pewnie niewiele...

Sam kupiłem pół roku temu tablet do oglądania filmów w komunikacji miejskiej ale po miesiącu trafił do szuflady bo nie chciało mi się go nosić - tym bardziej mając dość duży wyświetlacz w telefonie...

A tu nagle... Mi Pad 5.
Coś co w Polsce jest praktycznie nieznane właśnie - poprzednie modele nie trafiły oficjalnie do dystrybucji - wlascie ujrzało światło dzienne.

I mowa tu o nie byle tablecie...
Mamy do czynienia z naprawdę mocną maszyną!

Ekran 144 Hz, obudowa z aluminium, ogromną baterię aż 10000 mAh , procesor Snapdragona 870 i do 16 GB RAM i 1 TB pamięci ROM.
Nie zabrakło oczywiście obsługi 5G.
Nieźle...

A teraz fanfary... czyli cena!
Za wariant 8 GB RAM i 128 GB przestrzeni na dane zapłacić musimy 3999 juanów.
Dla porównania dodam że to tyle ile kosztuje Mi 11.

Droższy wariant z 16 GB RAMU i 1 TB pamięci dyskowej to koszt 5499 juanów!

Tak więc mamy tu chyba jeden z najmodniejszych tabletów na rynku.
Czy trafi do Polski - wstępie, ale trzymam kciuki.

A jak wam się podoba?
Skusili byście się na takiego potworka?
2021-03-01 17:44:59
Favorites5 RateRate

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

kurcze ciężko powiedzieć ale wydaje się że u nas się w takiej cenie nie przyjmie. Wiadomo że im wyższe i lepsze parametry to tym lepiej no ale bez przesady. Zastanawiam się jeszcze po kij takie duże odświeżanie ekranu? do grania? no ludzie 75hz wywystarczy. Tablet do czytania? za drogie na ebooki gdzie czytniki chodzą za 400-500 a nawet taniej kupisz. Może należy tutaj szukać logiki gdzieś indziej nie tam gdzie inni. Może to super sprzęt dla speców od programowania. Nie znam się być może.
2021-03-01 18:19:43

Grand Master Bunny

Febron | from app

Mój jeszcze nie upadł:-D. Do dzisiaj używam Lenovo 7 cali. Prawdę mówiąc w obecnej chwili nie dałbym tej kasy za tablet.
2021-03-01 18:28:03

Mi Gaming Team

mini21 Author |

Febron odpowiada, dnia 2021-03-01 11:28:03
Mój jeszcze nie upadł:-D. Do dzisiaj używam Lenovo 7 cali. Prawdę mówiąc w obecnej chwili nie dałbym tej kasy za tablet.

Mój Lenovo 8" skończył żywot zalany (rada - nie brać tableta do łazienki).
2021-03-01 20:09:14

Mi Gaming Team

mini21 Author |

Tomek081 odpowiada, dnia 2021-03-01 11:19:43
kurcze ciężko powiedzieć ale wydaje się że u nas się w takiej cenie nie przyjmie. Wiadomo że im wyższe i lepsze parametry to tym lepiej no ale bez przesady. Zastanawiam się jeszcze po kij takie duże odświeżanie ekranu? do grania? no ludzie 75hz wywystarczy. Tablet do czytania? za drogie na ebooki gdzie czytniki chodzą za 400-500 a nawet taniej kupisz. Może należy tutaj szukać logiki gdzieś indziej nie tam gdzie inni. Może to super sprzęt dla speców od programowania. Nie znam się być może.

Mnie to trochę wygląda jakby chcieli konkurować z Apple (ojej, co za zaskoczenie hahaha).
I o ile konkurowanie w wydajności to jeszcze rozumiem, o tyle konkurowania z ceną to już nie bardzo.
A tak bardziej serio... u Nas to nie ma racji bytu.
Nawet Mi Pad 4 który kosztował 1500 zł nie pokazał się w PL jak sądzę właśnie dlatego że nie byłoby na niego popytu w tej cenie.
2021-03-01 20:11:40
Tablet od Apple'a i Lenovo mam i są super,działają bez zarzutu.
2021-03-01 20:13:13

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

mini21
Mnie to trochę wygląda jakby chcieli konkurować z Apple (ojej, co za zaskoczenie hahaha).
I o ile konkurowanie w wydajności to jeszcze rozumiem, o tyle konkurowania z ceną to już nie bardzo.
A tak bardziej serio... u Nas to nie ma racji bytu.

właśnie tego bałem się napisać co Ty z tym jabcokiem :)) Myślę że nawet taki sprzęt w tak wygórowane cenie znalazłby nabywców.  Mamy w sprzedaży Mi11 z bonusami i w mi storze internetowym piszą że wyprzedali promocyjne sztuki. Żeby było jeszcze zabawniej Mi10 dostępny jest u nich w tej samej cenie. Ja czegoś tu nie rozumiem :)))
2021-03-01 20:39:54

Pro Bunny

Janiszu | from app

Ja też jakoś tego do końca nie pojmuję, co nie zmienia faktu, że w rozrachunku globalnym sprzedaż tabletów w 2020 była większa niż zwykle - dane mówią o tym, że w 4 kwartale 2020 sprzedano najwięcej tabletów od ponad 3 lat. Wynika to oczywiście z pandemii i tego, że mnóstwo firm/osób przerzuciło się na pracę zdalną. Oczywiście królem jest jabłko... Problem w tym, że to się szybko skończy i nie do końca widzę długotrwały wzrost na tym rynku. Głównym problemem według mnie jest kwestia oprogramowania tabletów i tego, że mimo wszystko to nie jest komputer i wielu rzeczy się nie zrobi. Owszem można kupować stacje dokujące, klawiatury, myszki, zapewne nawet jakiś czytnik płyt istnieje jakby ktoś serio musiał mieć... jednak nadal jest to inne oprogramowanie i oczywiście są tablety z windowsem ale jak trzeba dokupić stację i cały osprzęt, to zaraz taniej wyjdzie kupić jakiegoś super mega małego cienkiego szybkiego laptopika... trochę nie rozumiem racji bytu dla tych urządzeń ale to ja...
2021-03-01 20:49:31
Ja też. 10" Della który gdzieś mam, który chyba jeszcze działa już poszedł w kąt ze względu ograniczeń, podobnie Mak_zbuk Air. Nawet lapka z rok nie odpalałem, bo to co chcę jestem w stanie zrobić na smarkfonie. ;-D)))
Ze mnie klienta na toto nie będzie.
2021-03-01 21:49:19

Advanced Bunny

turboni | from app

No a ja mam troszkę inne spojrzenie w obecnych czasach. Fakt cena wysoka ale i sprzęt fajny. U mnie w domu żona na laptopie ma pracę zdalną a córka na tablecie lekcje online. Tablet ma już swoje lata (ponad dwa) Huawei MediaPad T5 i daję spokojnie radę. Dobrze że ma wyświetlacz 10", na telefonie nie wyobrażam sobie lekcji online nawet na M11. Każdy potrzy pod swoimi względami i potrzebami, więc napewno chętni się na niego znajdą.
2021-03-01 23:14:09
turboni
No a ja mam troszkę inne spojrzenie w obecnych czasach. Fakt cena wysoka ale i sprzęt fajny. U mnie w domu żona na laptopie ma pracę zdalną a córka na tablecie lekcje online. Tablet ma już swoje lata (ponad dwa) Huawei MediaPad T5 i daję spokojnie radę. Dobrze że ma wyświetlacz 10", na telefonie nie wyobrażam sobie lekcji online nawet na M11. Każdy potrzy pod swoimi względami i potrzebami, więc napewno chętni się na niego znajdą.

W tej cenie wolaľbym 15,6 Lenovo po prostu... I tyle... A to jest to takie nic, gdzie bez peryferii nic, poza włączeniem jutuba, albo przeglądarki - nue zrobisz...
2021-03-02 02:30:29
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

mini21

Mi Gaming Team

• Followers

502

• Threads

423

• Replies

4571

26481