In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Warhammer Odyssey - pierwsze spojrzenie na grę

2021-02-24 18:26:28
1119 14
Hej Wam,

Chciałem dzisiaj podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami z nowej gry - Warhammer Odyssey.

Zanim jednak to zrobię taka mała dygresja - może na nowej wersji forum znalazłby się dział "gry"? ;)

Ale wracając do tematu. Gra została wydana kilka dni temu oficjalnie w PlayStore i jak każdy kto pamięta czasy chociażby Warhammer FRP i zabaw w fantasy roleplay gry z mistrzem gry itd. z ogromną ciekawością zarejestrowałem się i zainstalowałem grę jak tylko wyszła.

Gra testowana na Mi 10T.

Jest to typowa gra RPG, w której mamy do wyboru kilka klas (i obie płci dla każdej klasy) i w pewnym mocno ograniczonym sensie otwarty świat.

Przejdźmy do kilku działów tematycznych, które warto tutaj opisać.

GRAFIKA

Ogólnie rzecz ujmując grafika jest ładna - mamy dopracowane modele postaci i ładne otoczenie jak widać poniżej:

Niestety w miarę zagłębiania się w grę i wykonywania zadań możemy dostrzec niedociągnięcia takie jak na przykład to, że tekstury postaci NPC i głównej nachodzą na siebie, co oznacza, że są to postaci których ruch jest oparty na stałej ścieżce i zamiast omijać główna postać, po prostu przez nią przechodzą. Poza tym animacje walki są mało dynamiczne i opierają się na sekwencjach tych samych ruchów przy automatycznym ataku (po 3 takie same ataki i sekwencja 3 od nowa i tak dalej). Mamy również stosunkowo ograniczoną możliwość personalizacji wyglądu postaci - około 6-8 różnych opcji dla twarzy, postury, koloru skóry.

Gra przypomina graficznie trochę Wiedźmina 2.

GRYWALNOŚĆ

Zacznijmy od tego czym możemy grać. Klasy przedstawiają się następująco:

Każda klasa ma swoje zestawy umiejętności a także specjalizacje po przekroczeniu 10 poziomu. Każda ma, przynajmniej w zamyśle, swoją odrębną specyfikę gry, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Każda umiejętność może również być dodatkowo rozwijana:

Mamy również możliwość polepszania statystyk wraz ze zdobywaniem nowych poziomów:

Niestety mimo wszystko, przynajmniej dla mnie, jest to trochę zbyt mało rozwinięte i w dużym stopniu uproszczone, ponieważ przy tak małej ilości kombinacji zawsze będą powstawać proste schematy typu "chcesz grać tankiem, to musisz wybrać takie i takie umiejętności i inwestować w to i to". Niemniej mamy możliwość jakiegoś wpływu na rozwój postaci.

Po stworzeniu postaci mamy oczywiście samouczek i wprowadzenie do historii (nie będę tutaj się nad nią rozwodzić, bo każda gra ma jakąś historię w tle, o której można pisać i pisać). Wspomnę w kwestii historii i grywalności, że jedna rzecz mnie trochę rozczarowała - czasem mam tak, że nie czytam po co robię danego questa, bo chcę się skupić na tym jak zrobiona jest mechanika questów. A tutaj niestety większość zadań oparta jest na "pójdź i pogadaj" albo "pójdź i ubij" ewentualnie "pójdź i poklikaj". Natomiast rozsądnie zrobiona jest mapa i możliwość śledzenia zadań zarówno na mapie, jak i uruchomienie nawigacji pod dane zadanie:

Mamy oczywiście również ekwipunek ale tutaj też mam problem - przynajmniej na razie zmiana ekwipunku nie ma wpływu na wygląd postaci a to duży minus:

Warto również wspomnieć, że nie mamy tutaj wszechobecnego autoplay, za co gigantyczny plus. Mamy za to obramowanie postaci w kolorze żółtym że strzałka pomagająca znaleźć drogę do rozwiązania wybranego zadania:

Jest to również gra multiplayer, co oznacza że możemy formować grupy. Jednak nie dotarłem jeszcze do takiego etapu, żeby powiedzieć czy są jakieś rajdy czy też grupowe zadania czy podziemia bądź pvp.

PRZYJEMNOŚĆ

Tutaj warto wspomnieć o tym, że jak już mówiłem gra jest miła dla oka, questy są niewymagające ale jednak mimo minusów gra z niewytłumaczalnych względów wciąga. Jest niby taka sama jak wszystkie inne ale jednak inna. Nie przytłacza mnogością opcji i mikropłatności, mimo że czasami możemy odczuć, że jest to taka bardziej rozbudowana beta.

PODSUMOWANIE

Chociaż gra posiada wiele minusów, to jednak sądzę, że to kwestia tego, że została dopiero co wypuszczona i jest wciąż dopracowywana. Chciałoby się, żeby była trochę bardziej rozbudowana pod względem zadań, drzewka rozwoju, zmian wizualnych postaci ale może to po prostu przyjdzie z czasem. Póki co, dla mnie to takie 6-7/10 ale to w końcu Warhammer ;) jakże go nie sprawdzić?

Zaznaczam, że gram dopiero kilka dni i jeżeli czegoś nie opisałem, to zapewne jest to kwestia tego, że po prostu nie mam aż tylu informacji jeszcze, żeby to poruszyć.

Na koniec filmik z gry:

https://youtu.be/ZniVMp0ZIl8

Rate

Number of participants 1 Experience +10 Pack Reason

View Rating Log

2021-02-24 18:26:28
Favorites6 RateRate

Master Bunny

sastraMR | from app

<span style="background-color:#7BAAF7;">Dziękuję za informację
2021-02-24 18:56:59

Mi Gaming Team

mini21 | from app

O dział "gry" prosiłem już dawno dawno temu...
Co do Warhammer to ja go akurat pamiętam z firmowych gier.<br>
Zbierałem je głównie by malować - sama gra mnie tak nie kręciła (zbyt skomplikowana).
Przez większość tekstu zastanawiałem się z jakiej perspektywy poruszany postacią... czy jak w Diablo czy Baldurs Gate czy jak w Gothic.<br>
Dopiero wzmianka o Wiedźminie mi trochę rozjaśniła.
Z tego co widzę to gra nie jest produktem "matki" - Games Workshop więc nie wiem na ile to oficjalna gra a na ile ktoś użył po prostu tytułu (co zdarza się dość często).
2021-02-24 19:20:36

Mi Gaming Team

Janiszu Author | from app

Dla oddania jak wygląda rozgrywka wrzuciłem filmik a co do producenta to jest to Virtual Realms, która w 2019 podpisała umowę z Games Workshop na stworzenie tej gry więc produkt jest w pełni licencjonowany.
2021-02-24 19:26:11

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

diablo 2 remake będzie :))
2021-02-24 21:43:05

Mi Gaming Team

Tomek081
diablo 2 remake będzie :))

resurrected ;) ale na konsole i pc tylko i to z dużymi wymaganiami jak na remake graficzny de facto, który jakiś kolosalny nie jest :)
2021-02-24 21:44:50

Grand Master Bunny

hatim57 | from app

dziękuję za udostępnienie
2021-02-25 00:35:46

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Janiszu
resurrected ;) ale na konsole i pc tylko i to z dużymi wymaganiami jak na remake graficzny de facto, który jakiś kolosalny nie jest :)

pierwotna oryginalna bez modów wersja chodziła z tego co pamiętam na 800x600. Także jak dowalą nie mówię grafę 4k to będzie cudo. Poprzednia wersja była bajeczna a co to będzie jak to w Wyższej rozdziale pójdzie.
2021-02-25 01:22:34

Mi Gaming Team

Tomek081
pierwotna oryginalna bez modów wersja chodziła z tego co pamiętam na 800x600. Także jak dowalą nie mówię grafę 4k to będzie cudo. Poprzednia wersja była bajeczna a co to będzie jak to w Wyższej rozdziale pójdzie.

widziałem w Internecie gameplaye i jakoś mi to wyglądało jakby przyspieszone wideo było :) ale wygląda klimatycznie i zachowuje starą jakość
2021-02-25 01:36:46

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

mam to do nadrobienia także tego czekamy :))
2021-02-25 02:51:24

Master Bunny

Sugi Surya | from app

lovely
2021-03-04 10:54:47
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Janiszu

Mi Gaming Team

• Followers

12

• Threads