In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

MIUI Genel

[Yazılım\ROM] MIUI ROM Geliştirici Seçenekleri Hakkında Her şey!

2021-02-24 05:24:14
723 27


Merhaba Mi Fanları

Bugün size geliştirici seçeneklerinin ne olduğunu açıklamaya çalışacağım. Her öğe tam olarak neyin sorumlusu.

Geliştirici seçeneklerini etkinleştirin:


Öncelikle geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için Ayarlara gidin, Telefon hakkında sekmesini açın MIUI sürümünü bulun birkaç kez üzerine dokunun. Bundan sonra, Ek ayarlarda Geliştirici seçenekleri olarak adlandırılacak yeni bir öğe olacaktır.

Ana ekran yedek şifresi:
Cihaz uygulamalarını ve verilerini parola koruması altında yedeklemek ve geri yüklemek için adb komutlarını kullanabilmeniz için bir yedekleme parolası ayarlar.

Uyanık kal:
Şarj olurken ekran hiçbir zaman kapanmayacaktır.

Kilit ekranını atla:
Doğrudan Ana ekrana gider, Akıllı telefonu kilitlemek için bir şifreniz, deseniniz veya parmak iziniz varsa, bu işlev çalışmayacaktır.

Bluetooth HCI snoop günlüğü:
Bazen bir geliştiricinin (veya güvenlik uzmanının) Bluetooth HCI (Ana Bilgisayar Denetleyici Arayüzü) paketlerini analiz etmesi gerekebilir.  Bunu etkinleştirmek, onları geri alınmak üzere aygıt depolama alanındaki (/sdcard/btsnoop_hci.log) bir dosyaya yerleştirir.

OEM kilit açma:
Öğe, önyükleyicinin kilidini açmayı mümkün kılar.  Kilidi açmaz, ancak yalnızca yapmanıza izin verir.  Ama bu işten anlamıyorsanız, o zaman yapmamak daha iyidir. Ayrıca, engelini kaldırırsanız, koruma işlevleri cihazda çalışmayacaktır.

WebView uygulaması:
Burada web içeriğini görüntülemek için bir ortam seçebiliriz.

Mi kilit açma durumu:
Bu menüde, önyükleyicinin durumunu kontrol edebilir ve ayrıca daha sonra kilidi açmak için bir hesap ve cihaz ekleyebiliriz.

Otomatik sistem güncellemeleri:
Bu ayarları etkinleştirirseniz, cihazınız güncellemeyi otomatik olarak yükler.  Etkinleştirmeden, güncellemeyi yüklemek için güncelleyicideki yeniden başlat düğmesine dokunmanız gerekir. Bu seçenekle, güncelleyicide onaya ihtiyacınız yoktur.

Demo modu:
Durum çubuğunda demo simgesini gösterir.

Hızlı ayarlar geliştirici blokları:
Bildirimlere yeni geçiş ekleyin (animasyon, RTL düzeni, GPU oluşturma ve diğer)

Hata Ayıklama


USB hata ayıklama:
Android Debug Bridge kullanarak bir bilgisayarla bağlantı kurabilmek için USB üzerinden hata ayıklama gereklidir. Genellikle bu, ürün yazılımını değiştirmek için gereklidir.

USB hata ayıklama yetkilendirmelerini geri al:
USB üzerinden ilk kez hata ayıklamak için bir bilgisayar kullandığınızda, onu yetkilendirmeniz ve bir anahtar ayarlamanız gerekir. Bu ayar, tüm bu eylemleri iptal eder ve sizi tekrar yapmaya zorlar.

USB üzerinden yükle:
USB yoluyla uygulama yüklemeye izin verir.

USB hata ayıklama (Güvenlik ayarları):
Giriş yöntemi için simülasyon. Bu ayar, daha fazla eylem için PC'nize izin verir. Örnek: akıllı telefonu doğrudan bilgisayardan kontrol edebilir veya metin yazabilirsiniz.

Tam GNSS ölçümlerini zorla:
Global Navigasyon Uydu Sistemi - GNSS verilerini kaydetmek ve analiz etmek için GNSS ölçümlerinin yanı sıra araçlar da kullanılır.

Sahte konum uygulamasını seçin:
Android'de konumunuzu uzaklaşmadan program düzeyinde değiştirebilirsiniz. Bazı oyunlarda veya uygulamalarda kullanışlı olabilir. Bunu yapmak için, Sahte GPS için bazı uygulamaları indirmeniz ve yeni bir konumda yapılandırmanız gerekir.  Ardından, Sahte konum için bir uygulama seçin öğesinden uygulamayı seçin.

Hata ayıklama uygulamasını seçin:
Bu ayar, hata ayıklamak için bir uygulama seçmenize izin verir. Gerçekten bir hata ayıklayıcıya eklemenize gerek yoktur, ancak bunu yaparsanız, bir sorun ile duraklatıldığında hata mesajlarını engeller. Bunun ne anlama geldiğini anlamıyorsanız, bu ayarı asla kullanmanız gerekmeyecek ve muhtemelen kullanmamalısınız. Uygulama geliştiricilerin, uygulamalarının amaçlandığı gibi çalıştığından emin olmak için kullandıkları araçlarla kullanılmak üzere oluşturulmuştur.

Hata ayıklayıcıyı bekle:
Hata ayıklamak için bir uygulama ayarlamadıysanız bu ayar gri renkte görünür.  Ayarlandığında ve seçildiğinde, seçilen uygulamanın hata ayıklayıcı eklenene kadar başlamasını engeller. Bu, çoğumuzun asla ihtiyaç duymayacağı daha fazla uygulama hata ayıklamasıdır.

Uygulamaları USB üzerinden doğrula:
Google'ın, kötü niyetli davranışlar için ADB aracılığıyla yüklediğiniz uygulamaları taramasına izin verir.

GPU çözümleme katmanlarını etkinleştir:
Android 9 (API seviyesi 28) ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarda mevcuttur, bu seçeneği Vulkan doğrulama katmanlarının yerel cihaz depolama alanından yüklenmesine izin vermek için etkinleştirin.Kablosuz ekran sertifikası:
Wi-Fi Alliance Wi-Fi Ekran Spesifikasyonunda belirtilen spesifikasyonlara göre Kablosuz Ekran sertifikasyonu için gelişmiş yapılandırma kontrollerini ve ayarlarını etkinleştirir. Sertifika, Android 4.4 (API seviyesi 19) ve üstü için geçerlidir.

Wi-Fi ayrıntılı günlüğü aç:
Bağlandığınız her kablosuz ağ (SSID) için Wi-Fi günlük kaydı düzeyini, alınan sinyal gücüne (RSSI) göre artırır. Günlükler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Logcat ile günlükleri yazma ve görüntüleme.

Wi-Fi kapsama genişletmeyi aç:
Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, bir WiFi ağına bağlanın, ağ ayarlarına gidin, bağlı WiFi ağınızın yanındaki dişli simgesine tıklayın, ardından üstteki kalemi tıklayın, gelişmiş seçenekler'i aşağı kaydırın ve wifi kapsamını genişlet'i tıklayın. Artık telefonunuz WiFi genişletici olarak çalışıyor.  (MIUI'de test edilmedi)

Hücresel veri her zaman etkin:
Ağlar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak için, etkin bir Wi-Fi bağlantısıyla bile mobil ağ üzerinden veri aktarımına devam etmenizi sağlayacak bir değeri etkinleştirebilirsiniz. Bu modda, bir ağdan diğerine geçmek daha kolay ve daha hızlı olacaktır.

Varsayılan USB Yapılandırması:
Bu adımda, telefon bir bilgisayara bağlandığında bildirim perdesinde kurduğumuz şeyi yapılandırabilirsiniz. Yani USB'nin çalışma modu.  Ancak bu durumda, yalnızca değeri değil, varsayılan değeri de seçebilirsiniz.

Mutlak sesi devre dışı bırak:
Bu öğe, uzak cihazda sorunlar olduğunda Bluetooth'un mutlak sesini kapatmanıza izin verir.  Örneğin, çok yüksek ses veya ayarının imkansızlığı anlamına gelir.

Bluetooth AVRCP sürümü:
Cihazınızın erişebildiği tüm Bluetooth A / V ekipmanını kontrol etmek için kullanmak istediğiniz profil sürümünü seçin. Ek olarak, cihazda ses çalmaya ince ayar yapmak için, üzerine dokunun ve aşağıdaki seçenekleri ayarlayın:

Bluetooth ses kodlayıcısı:
Aşağıdaki kodlayıcı bileşenlerinden birini seçerek aygıtlarınızın ses kalitesini (kod) ayarlayın:

  • SBC: Verileri kulaklık ve hoparlör gibi Bluetooth ses çıkış cihazlarına aktarın.
  • AAC: Kablolu cihazlardan benzer bit hızlarında MP3'ten daha iyi ses kalitesi.
  • aptX: Yüksek kaliteli akıllı telefonlar, hoparlörler, ses çubukları, kulaklıklar ve tabletlerde saf kablosuz ses.
  • aptX HD: Bluetooth cihazlarda yüksek çözünürlüklü akış.
  • LDAC: Kablosuz bağlantılar üzerinden yüksek kaliteli müzik dinleme sağlar.


İsteğe Bağlı Kodlayıcıları Etkinleştirin ve İsteğe Bağlı Kodlayıcıları Devre Dışı Bırakın:
Yüklü ek kodlayıcı uygulamalarınız varsa, bunları etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için bu seçenekleri kullanın.

Bluetooth ses örnek hızı:
Bir ses kodlayıcı bileşeni örnekleme oranı seçerek saniyedeki ses örneği sayısını ayarlayın. Daha yüksek örnek hızları daha fazla kaynak kullanır.

Örnek başına Bluetooth ses bitleri:
Her ses örneğindeki bilgi bitlerinin sayısını ayarlayın. Bit hızı ne kadar yüksekse, ses daha iyidir ancak örnek dosya daha büyüktür.

Bluetooth ses kanalı modu:
Mono veya stereoyu seçin.

Bluetooth ses LDAC kodlayıcısı:
Ses kalitesini artırmak, ses ve bağlantı kalitesini dengelemek, bağlantı kalitesini artırmak veya ses ve bağlantı kalitesini dengelemek için uyarlanabilir bir bit hızı kullanmak için sesi optimize edin.

Giriş


Dokunmaları göster:
Bir dokunuşun ne zaman ve nerede kaydedildiği ekranda görsel bir ipucu görmek için bunu seçin.

İşaretçi konumu:
Bu ayar, ekranınızın üst kısmına, ekranın dokunduğu son yerin ekran koordinatlarını bildiren bir bilgi çubuğu yerleştirir.

Çizim


Yüzey güncellemelerini göster:
İçeriği güncellendiğinde bir pencere kenarının yanıp sönmesini sağlar. Çok sinir bozucu.

Ekran düzeni sınırlarını göster:
Bir iletişim kutusundaki tüm öğelerin kenarlarını işaretler, böylece herhangi bir dokunuşun onları nerede etkinleştireceğini bilirsiniz. Bunu deneyin, sonra hemen kapatın.

RTL ekran düzeni yönünü zorla (sağdan sola):
Ekran düzeni yönünü tüm konumlar için RTL zorla.

Pencere animasyon ölçüsü:
Pencere animasyonu oynatma hızını ayarlar.  Daha düşük sayı daha hızlıdır.

Geçiş animasyon ölçüsü:
Geçiş animasyonu oynatma hızını ayarlar. Yine, daha düşük daha hızlıdır.

İkincil ekranları simüle et:
Bu ayar, geliştiricilerin farklı ekran boyutlarını simüle etmelerine olanak tanır. Oldukça riskli.

Donanım Hızlandırmalı Çözümleme


4x MSAA zorla:
Bu ayar, çoklu örnek kenar yumuşatmayı (MSAA) zorlar. Diğer herhangi bir bilgisayar grafik donanımı gibi, daha fazla AA, her şeyin daha iyi görünmesini sağlar, ancak performans bir darbe alır.

Donanım katmanlı güncellemeleri göster:
Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bir donanım katmanına yapılan her güncelleme, bu katmanın, güncellemenin gerçekleştiği çerçeve süresince yeşil renkte vurgulanmasına neden olur.  Uygulamanız düzgün çalışıyorsa, yalnızca kısa yeşil vurgular görmelisiniz. Varsayılan Android başlatıcısı, katmanların nasıl davranması gerektiğine dair iyi bir örnektir. Uygulama listesini açın ve doğru davranışı gözlemlemek için sayfalar arasında kaydırın.

GPU fazla çizim hata ayıklaması:
Aşırı çekme, uygulama sistemden başka bir şeyin üzerine bir şey çizmesini her istediğinde gerçekleşir. Bu ayar, bunun ne zaman ve nerede olduğunu görmenizi sağlar, böylece bir sorun olup olmadığını bilirsiniz.

Renk alanını simule et:
Tüm cihaz kullanıcı arayüzünün renk düzenini değiştirin. Seçenekler, renk körlüğü türleriyle ilgilidir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Kare olmayan klip işlemleri hata ayıklaması:
Olağandışı (dikdörtgen olmayan) tuval alanları oluşturmak için tuval üzerindeki kırpma alanını kapatır. Normalde, kırpma alanı, dairesel kırpma alanının sınırları dışındaki herhangi bir şeyin çizilmesini engeller.

Medya


USB ses yönlendirmeyi devre dışı bırak:
Bir bilgisayara USB bağlantı noktası üzerinden bağlı harici ses cihazlarına otomatik yönlendirmeyi devre dışı bırakın. Otomatik yönlendirme, USB'ye duyarlı uygulamalara müdahale edebilir.

Takip


Katı mod etkinleştirildi:
Bir uygulama uzun, yoğun işlemler gerçekleştirmek için ana iş parçacığını kullandığında bu ayar ekranı yanıp söner.

Profil HWUI çözümleme:
Bu ayar, ekrana bir grafik çizebilir veya bir dosyaya yazabilir. Grafik, GPU'nun ne kadar sıkı çalıştığının görsel bir sunumudur. Bu, gerçekten güzel.

Uygulamalar


Etkinlikleri saklama:
Bu ayar, ana görünümden çıktığınız anda her uygulamayı yok eder (olduğu gibi, her şeyi kapatmaya zorlar). İnternette ne duymuş olursanız olun, bundan iyi bir şey çıkamaz.

Arkaplan işlem sınırı:
Arka planda aynı anda kaç işlemin çalışabileceğine ilişkin özel bir ayara izin verir.  Çoğu kullanıcı, çok sık uğraşmamalı.

Tüm arkaplan UYV'lerini göster:
Bu ayar, her işlemin askıya alındığında Uygulama Yanıt Vermiyor iletişim kutusu göstermesini sağlar - kullanıcının başlamadığı arka plan işlemleri bile. Bir uygulama diğerine müdahale ediyorsa kullanışlıdır.

Uygulamaları harici depolama alanına yazmasına izin vermeye zorla:
Uygulama için harici bir sürücüye yükleme yeteneğiniz yoksa, bu öğeyi etkinleştirmek, uygulamanın isteğine bakılmaksızın bunun gerçekleşmesine izin verecektir. Ancak, çoğu zaman uygulamaların yalnızca harici bir sürücüye yüklemeyi reddetmediğini ve bunun için nedenlerin olduğunu unutmayın. Bu nedenle, bu olasılığı etkinleştirirseniz, bir şeylerin ters gidebileceğine hazırlıklı olun.

Etkinlikleri yeniden ölçeklendirilmeye olmaya zorla:
Ayar, bu uygulamayla uyumlu olup olmadığına bakılmaksızın, çoklu pencere modunda pencerelerin boyutunu değiştirmenize olanak tanır. Yine, eğer geliştirici buna karşıysa, o zaman elbette, bunun için bir sebebi vardır ve içine girmemek daha iyidir.

ShortcutManager hız sınırlamasını sıfırla:
Test sırasında hız sınırlaması, böylece arka plan uygulamaları hız sınırına tekrar ulaşılana kadar kısayol API'lerini çağırmaya devam edebilir.

Güvenlik uygulamasında bir optimizasyon çalıştırırsanız, geliştirici seçeneğinin kapatılacağını lütfen unutmayın.
2021-02-24 05:24:14
Favorites28 RateRate

Master Bunny

Polatt | from Redmi Note 8

#1

Çok teşekkür ederim hocam konu ve bilgi için :))
2021-02-24 05:27:56

Pro Bunny

batuhan güney1 | from Redmi Note 8

#2

bilgilendirmeler için teşekkürler hocam sağ olun
2021-02-24 05:29:24

Intern Moderator

glBAHAR | from Redmi Note 9 Pro

#3

hiç girmemem gereken konular, içerik için teşekkürler
2021-02-24 05:36:52

Master Bunny

palu2301 | from Mi Note 10

#4

Konuyu : yarın Erkenden tekrar yayınlayın ! Herkes faydalansın :)
2021-02-24 06:06:35

Master Bunny

Rabia Köse | from Redmi Note 7

#5

galiba en uzun ve resimsiz olan tek konunuz bu , çay yapayım kendime tek solukta bitmez bu :d
2021-02-24 06:19:29

Resource Team

aleynanayman | from Redmi Note 8

#6

Teşekkürler
2021-02-24 06:41:24
Peace at Home, Peace in the World.

Master Bunny

MURAT 2005 | from Redmi Note 8

#7

Bilgiler için teşekkürler hocam sağolun :-)
2021-02-24 07:16:24
Konu ve Bilgiler için teşekkürler hocam:)
2021-02-24 07:53:31

Master Bunny

Sugi Surya | from MI MAX 2

#9

beautiful
2021-02-24 09:39:56

Master Bunny

RagiL123 | from app

#10

Teşekkürler
2021-02-24 09:57:49
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

the other improv

Intern Moderator

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
1 Year Check-In
Mi Explorers
Misafirperver
Suited and Booted
Tech Talent
Mi 9T
MIUI Geek
App Maniac
30 Bin Üye Madalyası
40 Bin Üye Madalyası
50 Bin Üye Madalyası
MIUI 11
Yeni Yıl Madalyası
Mi Community 2020 Anket Madalyası
100K Madalyası
Sevgililer Günü Madalyası
#ComparteTuLockscreen
Mi Community 2. Anket Madalyası
House of Power
Redmi Note
Mi Community Üçüncü Anket Madalyası
Mi2U March
Mi 10th Birthday Medal
Medalla #GradientsInLife
Window View
Indoor Game
Mobile Game
App Star
150.000 Madalyası!
23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Kutlu Olsun
23 Nisan Kutlu Olsun!
Ramadan Kareem
Meetings from Home
Mi2U April
Favorite Author
Streaming Geek
Favorite Actor
Favourite Football Team
Redmi Note 8 30 Milyon!
Redmi Note 8
Mail Lover
Radio
Super Thursday
Día de las Madres
Başkana Cevap Madalyası
AlzaTuXiaomi
19 Mayıs
Redmi Note 8 Pro
MIUI 12
Coin
Chipset
Corona Awareness
Map
MIUI 12
Ramazan Bayramı
Phone Finder
2 anni insieme
Vecinooo
MIUI 12
Eid Mubarak
TV Series Freak
MIUI 12 Madalyası
MI Note 10 Lite
Eid Day Photo
MIUI12
MIUI Boot Animation
Serie Redmi Note 9
200 Mil Mi Fans En México
RN9 Series
Babalar Günü
Favorite YouTube Channel
Father's Day
Design Together
Redmi Note 9S
Mother's Day
Mi Bunny
Redmi Note 9
Travel
Cloud Storage
30 Million Redmi Note 8 Series
Redmi Note 9 Pro Feature
200K Madalyası
200K Registered Users
MFF2020
Nepal "Happy New Year"
Emoji Day
design wallpaper
Theme Medal
Kurban Bayramı
#SmartLivingParaTodos
#YoungAtHeart
Redmi Note 9 Feature
10.000 Mi Fans
Performance Mi 10
10 Aniversario
Xiaomi 10. Yıl Madalyası
Dirgahayu ke-75 Indonesia
First Anniversary
10th mi fan stories
K2K #4
Favorite Bangladeshi Food
Eid Mubarak 2020
Redmi Note 9 Pro Camera
Football Manager
The UI Mode
Material Expert
Redmi 9A Feature
Favorite Soft Drinks
10 years
Mi-stery Box
Mitu Shares Vol.1
Battery Survey
Agosto Cometas
30 Ağustos Zafer Bayramı
Ringtone Medal
Display Expert
Favorite Radio Station
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Madalyası
Mi Note 10 Lite Feature
NFC
10 Kasım Madalyası
1 milione
MiWatch
POCO X3 NFC Color
POCO X3 NFC feature
2021's Wish Medal
namedesign medal
Valentine's Day Medal
Update to MIUI12
Christmas Medal
Winter is Here
New Year 2021
Redmi Note 10 Pro

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list