In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Foto Team

[Foto Testy] Redmi Note 9T - aparaty - moja ocena

2021-02-20 19:45:08
351 25
Cześć Mi Rodzinko,

Z racji, że kilka osób testuje równolegle również Redmi Note 9T np.:
i ich recenzje są naprawdę bogate, to ja postanowiałm skupić się tylko na samej części foto.

Chciałabym nieco podsumować moje zmagania z tym smartfonem.
Zacznijmy od specyfikacji aparatów:
Tył
Potrójny tylny aparat 48MP + 2MP + 2MP
Główny aparat 48MP | Sensor 1/2”, 1,6μm Super Pixel 4-w-1 | f/1,79, obiektyw 6P, AF
Czujnik głębi 2MP | Rozmiar piksela 1.75μm, f/2.4
Aparat makro 2MP | Rozmiar piksela 1.75μm, f/2,4, FF
LED-owy flash
PrzódPrzedni aparat 13MP wbudowany w ekran
Rozmiar piksela 1.12μm, obiektyw f/2.25, 5P

Powiedziałabym, że nieco skromny zestaw. Aparat glówny 48 MP ok., ale gdzie się podział szeroki kąt :(. Do tego brak tele (do przeżycia) oraz obiektyw macro tylko 2 Mpx. Tutaj od razu nasuwa się jedno: wyrzucić zbędny obiektyw macro i zamienić na szeroki kąt.
Dla porównania Mi 10T lite, który jest niewiele droższy i też obsługujacy sieć 5G (wiadomo trzeba popatrzeć jeszcze na inne parametry, ale ja skupiłam się tutaj na kwesti aparatu w smartfonie z obsługą sieci 5G w mniej więcej podobnej półce cenowej):

Redmi Note 9T  ( cena od 1299 zł - 4 GB RAM + 128  ROM, MediaTek Dimensity 800U)
Mi 10T lite (cena od 1499 zł - 6 GB RAM + 64 GB ROM,  Qualcomm Snapdragon 750G)

Tył

• Główny aparat 48MP | Sensor 1/2”, 1,6μm Super Pixel       4-w-1  | f/1,79, obiektyw 6P, AF  
  • Czujnik głębi 2MP | Rozmiar piksela 1.75μm,       f/2.4  
  • Aparat makro 2MP | Rozmiar piksela 1.75μm, f/2,4,       FF  
  • LED-owy flash
  • ƒ/1,89, 1/1,7", 0,8-1,6µm, 6P (64       MP)  
  • ƒ/2,2, 1,12µm, 5P (8 MP)       (ultra-szerokokątny)  
  • ƒ/2.4, 1/5", 1,75µm (2 MP)  
  • ƒ/2.4, 1,75μm (2 MP)

Przód

• Przedni aparat 13MP wbudowany w ekran  
  • Rozmiar piksela 1.12μm, obiektyw f/2.25, 5P
  • 16 MP, ƒ/2,45, 1,0µm  
  • Filtry wideo  
  • Fotografia poklatkowa  
  • Krótkie wideo  
  • Upiększanie SI

Zdjęcia:

Przeglądajac zdjecia z Mi10t lite i Redmi Note 9T, to od razu zauważymy, który zestaw wygrywa. Niezaprzeczalnie fotki z Mi10t lite są dużo ładniejsze o bardzo dobrej kolorystyce i plastyczności. Na te zdjęcia aż miło się patrzy. No i mamy szeroki kąt, który ja np. używam bardzo często. Szczególnie będac w mieście takim jak Warszawa. Wysoki budynki aż proszą się o tego typu kadry. No dobra w obu mamy zbędny obiektyw macro 2 Mpx, ale to jest do przemilczenia. Ciągle nie rozumiem po co producenci ładują ten obiektyw do telefonu. 5 Mpx jest już w miarę ok, ale marzeniem byłoby 8 Mpx czy 12 Mpx, ale to już raczej we flagowej półce. Tutaj 5 Mpx byłby jak najbardziej OK. Jak uważacie?

Co do Redmi Note 9T, to też mozemy wykrzesać z niego ładne fotki, ale tutaj już musi być ładna pogoda. Wtedy aż miło się patrzy na takie ujęcia. Zerknijcie na moje ostatnie kadry w pełnym słońcu z obiektywu głównego z włącząnym AI. Kolory są ładnie podbite, a detale bardzo szczegółowe:

Można by powiedzieć WOW. Ale magia znika jak znajdziemy się już w gorszych warunkach pogodowych czy wieczorem (też obiektyw główny i AI). Nadal nie jest źle, ale już widać delikatny spadek jakości i odbija się również na kolorach :

Nocą możemy skorzystać z trybu nocnego. I tutaj myślę, że będziecie zadowoleni z efektu końcowego. Owszem pojawiają się drobne szumy czy nieostrości, ale są do zaakceptowania w tej półce cenowej. Nie oczekujmy tutaj kadrów poziomu nowego Mi 11 :)

Tryb portretowy również radzi sobie nienajgorzej. Ładnie rozmywa tło i uwydatnia postać / obiekt z pierwszego planu:

I tyle dobrego, bo gdy już zechcemy pójść dalej, to zaczynaja się mocne spadki jakości. Zoom x2 - niestety cyfrowy pozwoli nam na wykonanie zbliżeń czy zdjęć macro, ale widać już mocne wyostrzenia i cyfrowe szumy.

No i brak szerokiego kąta....
A Wy jak oceniacie nowy Redmi Note 9T pod kątem zdjeć, opierając się na tym co Wam pokazałam?

Wiadomo, że telefon to nie tylko zdjęcia, bo ma nam służyć przede wszystkim do komunikacji.  Teraz jednak jest to już dosyć ważny element naszego smartfona. Często dostaje pytanie: Hej Diana, który smartfon robi najlepsze zdjęcia ? :D I powiem Wam, że nie ma jednej odpowiedzi, bo wszystko zależy od tego ile chcecie wydać na niego pieniążków i co znaczy dla Was "najlepsze zdjęcia". Pamietajcie też, że telefon to tylko narzędzie, a zdjęcia robicie Wy i nawet tym za 500 zł możecie wykonać kadry, którymi zaskoczycie wszystkich wokoło.

PS. Jak już przy zdjęciach jesteśmy, to zapraszam również na pierwsze spotkanie z Mi11: https://c.mi.com/thread-3592117-1-1.html

Rate

Number of participants 2 Experience +11 Pack Reason

View Rating Log

2021-02-20 19:45:08
Favorites8 RateRate

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

Ja jestem laikiem jeżeli chodzi o fotografię i uważam, że nie tylko apart jest ważny. Ważniejszy jest forograf i jego "zmysł fotograficzny". Super zdjęcia Diana.
2021-02-20 20:29:33

Grand Master Bunny

Febron | from app

A ja nie wiem. Na małym ekranie telefonu trudno ocenić Mi jakość zdjęć. Tobie brak szerokiego kąta, a mnie słów, by ocenić Twoje kolejne wejście. Jak zwykle pełne, merytoryczne, poparte fotami, które nie zawsze Cię zadowalają, ale są adekwatne do słowa pisanego. Myślę, że Warszawa ma się z Tobą dobrze, jak pewnie i Ty z nią, a my mamy się jeszcze lepiej, bo mamy i Ciebie, i ją.
2021-02-20 20:57:23

Admin

_doMIno_ | from app

Wszystko jasne. I dobre porównanie z Mi 10T Lite. Mamy tu odpowiedź dlaczego Mi 10T Lite jest nieco wyżej wyceniany. Nie znaczy to że RN9T nie można zrobić dobrych zdjęć. Można co też potwierdzasz :)
2021-02-20 22:04:55

Master Bunny

jarecki | from app

Poczciwy Febron(myślę, że się nie obrazi) w tych kilku zdaniach opisał Twoje profesjonalne podejście i zaangażowanie w testowanie nowych modeli.Nie każdy potrafi czytelnie i umiejętnie przekazać swoją wiedzę innym.Dobrze Dianko, że jesteś z nami i dzięki za piękne fotki i ciekawą relację. Pozdrawiam serdecznie :-)
2021-02-20 22:53:52
Yaretzky
Aparat robi takie foty jakie każe mu zrobić operator... ;). Ty mu kazałaś ładne... I on się starał... Słabszy od RN8pro jest wybitnie :-D. A ogólnie zdania mamy podobne... Każde makro poniżej tych 8 mega to nieporozumienie... Nawet te makro 5 megowe jest słabe...
2021-02-20 23:39:28

Mi Foto Team

dkisiala Author | from app

JacoL7513
Ja jestem laikiem jeżeli chodzi o fotografię i uważam, że nie tylko apart jest ważny. Ważniejszy jest forograf i jego "zmysł fotograficzny". Super zdjęcia Diana.

To prawda. Dziękuję 🥰
2021-02-20 23:41:11
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Mi Foto Team

Febron
A ja nie wiem. Na małym ekranie telefonu trudno ocenić Mi jakość zdjęć. Tobie brak szerokiego kąta, a mnie słów, by ocenić Twoje kolejne wejście. Jak zwykle pełne, merytoryczne, poparte fotami, które nie zawsze Cię zadowalają, ale są adekwatne do słowa pisanego. Myślę, że Warszawa ma się z Tobą dobrze, jak pewnie i Ty z nią, a my mamy się jeszcze lepiej, bo mamy i Ciebie, i ją.

Dziękuję bardzo. Aż się zaczerwieniłam 😁.  Mam nadzieję, ze uda mi sie w tym roku zajrzeć nieco dalej niz do Warszawy i trochę więcej fajnych fotek podrzucic 😀
2021-02-20 23:42:54
Diana

Mi Foto Team

_doMIno_
Wszystko jasne. I dobre porównanie z Mi 10T Lite. Mamy tu odpowiedź dlaczego Mi 10T Lite jest nieco wyżej wyceniany. Nie znaczy to że RN9T nie można zrobić dobrych zdjęć. Można co też potwierdzasz :)

Zgadza się można. 😀
2021-02-20 23:44:12
Diana

Mi Foto Team

jarecki
Poczciwy Febron(myślę, że się nie obrazi) w tych kilku zdaniach opisał Twoje profesjonalne podejście i zaangażowanie w testowanie nowych modeli.Nie każdy potrafi czytelnie i umiejętnie przekazać swoją wiedzę innym.Dobrze Dianko, że jesteś z nami i dzięki za piękne fotki i ciekawą relację. Pozdrawiam serdecznie :-)

Dziękuję 😁 Polecam się na przyszłość :)
2021-02-20 23:45:14
Diana

Mi Foto Team

RuraSzczecin
Aparat robi takie foty jakie każe mu zrobić operator... ;). Ty mu kazałaś ładne... I on się starał... Słabszy od RN8pro jest wybitnie :-D. A ogólnie zdania mamy podobne... Każde makro poniżej tych 8 mega to nieporozumienie... Nawet te makro 5 megowe jest słabe...

Zgadza się
2021-02-20 23:45:30
Diana

please sign in to reply.
Sign In Sign Up

dkisiala

Mi Foto Team

• Followers

384

• Threads