In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Air Purifier

[Dyskusja] Odetchnąć pełną piersią, czyli jaki oczyszczacz do mieszkania?

2021-02-18 23:14:56
885 12
Cześć Mi Fani!

Wczoraj po raz kolejny aż dwa polskie miasta znalazły się na niechlubnej liście najbardziej zanieczyszczonych dużych miast świata. Na 8 i 9 miejscu znalazły się kolejno Kraków i Warszawa… i to nie jest jest rywalizacja, w której chcielibyśmy wygrywać.

Dodatkowo, również wczoraj, media obiegła informacja o przełomowym odkryciu naukowców z Krakowa właśnie. Krakowscy medycy, po 3-letnich badaniach, udowodnili że pyły zawieszone mogą uczulać – czyli mówiąc po ludzku, istnieje alergiana smog. Zła wiadomość jest taka, że to nie jest dobre odkrycie. Żeby tego było mało na tę alergię można działać jedynie doraźnie, nie można się „odczulić”. Oczywiście były to badania pilotażowe, ale wyniki są dosyć jednoznaczne.

I chyba wielu z nas doświadcza powietrza złej jakości powietrzana co dzień. Pamiętacie „zapach zimy” z dzieciństwa? Dopiero po latach dotarło do mnie, że to nie zapach skrzypiącego pod butami śniegu, a po prostu dymu i pyłów zawieszonych. No cóż…

Powiem szczerze, że na dniach będę się przeprowadzał i zdecyduję się na zakup oczyszczacza powietrza do mieszkania. Wspominałem zresztą o tym już już w moim 1 poście  I ostatnio wpadła fajna infografika, która mega mi się przydała. Może i Wam się przyda, jeżeli jeszcze na nią nie wpadliście. Wygląda na to, że zdecyduję się na 3H do salonu z aneksem i może 3C do sypialni.

A Wy jakie macie doświadczenia z oczyszczaczami? Lepiej mniejsze w wielu pokojach? Jeden, większy na mieszkanie? Co sądzicie o 3C i 3H?

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2021-02-18 23:14:56
Favorites5 RateRate

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

powiem Ci dobry wybór. Nie mam oczyszczacza jeszcze ale też zastanawiam się nad zakupem
2021-02-18 23:53:12

Mi Sports Team

szefo | from app

3H bardzo fajny model i jak najbardziej polecam , jednak wybór powinien być uzależniony od wielkości pokojów .
2021-02-19 00:04:06
szefo
Nie mam ale gdybym miał kupić to kompromis pomiędzy ceną a wydajnością czyli 3C
2021-02-19 00:07:40
Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html
Jak dla mnie, to 3C :-)
2021-02-19 00:14:48
Ja mam Pro... I na 56m mieszkania (biorąc pod uwagę, że mamy tylko 4 drzwi nie licząc szaf i szafek  (wejściowe, balkonowe, toaleta i łazienka) jest perfekcyjny.... Brzydki zapaszek po przypaleniu zlikwidował w 4-5 minut... ;). A stoi na środku mieszkania tak jakby...
2021-02-19 00:15:35
Jeszcze raz... I daje jak widać radę utrzymać czystość powietrza. ;)
2021-02-19 00:23:51

Mi Sports Team

Aegisson | from app

Mam 2h razy dwa I 3c razy jeden. Dają radę, ogólnie do dużej powierzchni lepsze dwa małe, zwłaszcza przy kilku pokojach.
2021-02-19 00:59:39

Aegisson (Grzesiek)

Mi Gaming Team

mini21 | from app

Już od dłuższego czasu mi chodzi po głowie ale $$$ brak.<br>
Najchętniej wziąłbym wersję Pro - wystarczyła by na oczyszczenie całego mieszkania.
2021-02-19 01:26:15

Mi Foto Team

Broda79 | from app

w pracy się tyle nawdycham że musiał bym chyba zakupić pro h żeby to co wydechne przeczyściło. A tak na serio to do mojego ogromnego mieszkania to raczej 1x3h w centralnym punkcie.
2021-02-19 02:01:46

Master Bunny

DinoMi | from app

Różnica w cenie pomiędzy 3C i 3H niewielka. W wydajności też. 3C będzie prawdopodobnie minimalnie cichszy. Wybrałbym któryś z tych dwóch. Lepiej dwa mniejsze niż jeden duży. Sam mam już od ponad dwóch lat starszy Mi 2, bez wyświetlacza i gorszym czujnikiem optycznym. Działa w sypialni około 16m2 i spokojnie daje radę. Filtr na sezon grzewczy wystarcza z zapasem. Latem nie ma sensu, bo często okna się otwiera.
2021-02-19 04:51:39
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lewqos

Admin

• Followers

294

• Threads

72

• Replies

93

815