In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Watch

[Wskazówki] Watch MI!!! czyli podejście drugie

2021-02-13 20:54:47
927 23
Miał być tryptyk wyszło jak zwykle.
Czyli tryptyk. Dzisiaj część pierwsza
Mi Watch podejście drugie.
Po pierwszych zachwytach nowym zegarkiem sportowym od Xiaomi przyszła pora... tak, niestety na drugą część. Może nie zachwytów co spostrzeżeń ale pozytywnych. W zasadzie po dwóch tygodniach użytkowania jedynym nasuwającym się stwierdzeniem jest pytanie po co do tego zegarka jest apka?  Skoro wszystkie odczyty można zobaczyć na ekranie zegarka.

Po kolei
Ekran główny, palcem w lewo i mamy podsumowanie dnia Kalorie, kroki i przerwy.
Po kliknięciu w żółtką kropelkę na górze mamy każdą z tych danych przedstawioną osobno na wykresie, co widać na dołączonych obrazkach.

Lecimy dalej w lewo odtwarzacz muzyki, tu nie ma się co za bardzo rozwodzić niestety na razie jest spory kłopot z wyświetlaniem tytułów. Tzn. wyświetla poprawnie przy zmianie utworu przez jakieś 0.5 sekundy póżniej niestety już nie widać kto wyje w słuchawki.
Dalej jest natlenienie krwi i tętno.

Stres

Pogoda oczywiście we wszystkich przypadkach rozwijamy podmenu. Pogoda raczy nas dodatkowymi informacjami siła wiatru, wilgotność powietrza i współczynnik osłony przed słońcem. Palącym jak na Saharze w te lutowe dni.

Kolejna zakładka sen.

Podstawowe dane i dwa rodzaje wykresów gdzie możemy oprócz ogólnego czasu snu lekkiego i twardego zobaczyć również w jakich godzinach owe fazy przechodzimy.
Kolejno energia wyliczana na podstawie pewnie gps i tętna oraz dodawanych aktywności.

no i serce.

Częstość uderzeń srednie pory dnia kiedy jest wyższe, niższe słowem pełen komplet danych które możemy podejrzeć również w apce.
Jedyna różnica, że w apce możemy dotykając poszczególnych oznaczeń na wykresach dowiedzieć się bardzo precyzyjnie co do minuty jakie fazy snu, bicia serca czy stresu odczytał sensor zegarka.
Poluzowanie obostrzeń pozwoli:) w przyszłym tygodniu przeprowadzić parę testów na hali.
Nie omieszkam podzielić się wynikami oraz porównaniem do innych produktów Xiaomi:)

To tyle. W następnej części Xiaomi Wear czyli wychodzimy z fazy alfa apki:)
Zapomniałbym. Bonusik mała rzecz a cieszy

Możemy udostępniać rysowane trasy swoich wycieczek pieszych czy rowerowych:)
Może to i żadne odkrycie Ameryki:) ale mnie cieszy:)
Funkcja znaleziona przez Marcina ze Sports Team:)

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2021-02-13 20:54:47
Favorites17 RateRate

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Jest potencjał i w sikorze i w apce. Kawał dobrej roboty chłopaki !!!
2021-02-13 21:35:37

Grand Master Bunny

Febron | from app

Bardzo fajnie to opisałeś.
2021-02-13 21:52:56

Moderator

przybort | from app

Super opisałeś. I zegareczek też klasa. Ja też jestem zadowolony z niego. Dzięki Krzyś.
2021-02-13 22:07:26

Admin

_doMIno_ | from app

Ja tylko dodam do pytania po co apka. Jak zaczynałem biegać to biegałem bez sensu, żadnego planu. Owszem, im głębiej w las tym więcej myśli co zrobić żeby uporządkować przygotowania do jakiś zawodów. No więc tam podbiegi tam interwaly albo drugi zakres. Ale to wciąż chaotyczne. Dopiero po jakimś czasie powiedzieli mi, że plan to nie pojedyncze jednostki treningowe tylko proces. Nie widać go, zwłaszcza związków między budowaniem formy a bodźcami które te formę budują jak nie widzi się całości. Można ją zobaczyć jak się spojrzy na dane z ostatniego miesiąca, kwartału. I nie chodź tylko o to jak i co biegaliśmy, ale też jak spaliśmy czy było dużo stresu w robocie itd. Dlatego, tak, apka jest ważna.
2021-02-13 22:58:57

Mi Sports Team

Krzysztof5791 Author | from app

_doMIno_
Ja tylko dodam do pytania po co apka. Jak zaczynałem biegać to biegałem bez sensu, żadnego planu. Owszem, im głębiej w las tym więcej myśli co zrobić żeby uporządkować przygotowania do jakiś zawodów. No więc tam podbiegi tam interwaly albo drugi zakres. Ale to wciąż chaotyczne. Dopiero po jakimś czasie powiedzieli mi, że plan to nie pojedyncze jednostki treningowe tylko proces. Nie widać go, zwłaszcza związków między budowaniem formy a bodźcami które te formę budują jak nie widzi się całości. Można ją zobaczyć jak się spojrzy na dane z ostatniego miesiąca, kwartału. I nie chodź tylko o to jak i co biegaliśmy, ale też jak spaliśmy czy było dużo stresu w robocie itd. Dlatego, tak, apka jest ważna.

o apce będzie w drugiej części. region chiny pozwala na uczestniczenie w różnych programach treningowych. Z tego co wiem to opcji trening interwałowy jako taki na istnieje jeszcze w watch. Ale patrząc na rozwój i dodanie kolejnych dyscyplin i możliwości przy ostatniej aktualizacji .. kto wie kto wie. O apce będzie... w poniedziałek: - )
2021-02-13 23:04:37
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

Mi Foto Team

dkisiala | from app

Trochę tych możliwości jest 😀👍
2021-02-14 03:18:44
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala ,  MiFotoTeam

Rookie Bunny

Radek87 | from app

Pytanie oczywiście banalne i nie chciałbym być zlinczowany za to pytanie:) <br>
Czy warto zakupić ten zegarek chociażby porównując go do Huawei gt 2?
2021-02-14 06:02:54

Mi Sports Team

Krzysztof5791 Author | from app

Radek87
Pytanie oczywiście banalne i nie chciałbym być zlinczowany za to pytanie:) &lt;br&gt;
Czy warto zakupić ten zegarek chociażby porównując go do Huawei gt 2?

to już musisz porównać materiały z forum h***** z naszymi. miałem w ręku oba. Ja wybieram watch
2021-02-14 06:19:32
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

Rookie Bunny

Radek87 | from app

Krzysztof5791
to już musisz porównać materiały z forum h***** z naszymi. miałem w ręku oba. Ja wybieram watch

Dziękuję Krzysztofie za odpowiedź również bardziej mi się podoba Mi Watch, a teraz jeszcze można go nabyć w atrakcyjnej cenie. Napotkałem się z opinią, że Amasfit GTS 2 mini, jest "lepszy" od Watcha, tylko jeśli tak jest to pod jakim względem?
2021-02-14 07:12:48
Świetny sprzęcik, piękny i opis też :-)
Fajne fotki. Dwie tarcze zegarka w jednym. Profesjonalne podejście.
2021-02-14 14:35:39
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Krzysztof5791

Mi Sports Team

• Followers

325

• Threads

119

• Replies

1802

7226