In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Redmi Note 9T 5G - Unboxing i pierwsze wrażenia.

2021-02-07 02:25:01
2191 13
Cześć Mi fani!Jak pewnie wiecie zostałem wybrany jako jeden z szczęścliwców, którzy będą mieli przyjemność przetestować nowy telefon Redmi Note 9T 5G.
Jako, że jestem uczniem technikum i żołnierzem WOT potrzebuję być w stałym kontakcie z ludźmi, mieć dostęp do informacji i w każdym momencie być w stanie zapisać jakieś notatki lub zrobić zdjęcie, więc musi być on niezawodny. Telefon jest dla mnie jak komputer, który mogę mieć ze sobą w każdej chwili. Podczas moich testów największą wagę przyłożę do najważniejszych (jak dla mnie) elementów telefonu, takich jak: długość działania na pełnym naładowaniu, płynność działania, jakość zdjęć i wygodę użytkowania. Ale koniec tego wstępu, czas przejść do najważniej części czyli samego telefonu.

Rozpakowanie pudełka

W pudełku poza samym telefonem znajdziemy 22,5 watową ładowarkę, przewód USB, gumowe etui ochronne, szpilkę do otwarcia szufladki na karty, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Pierwsze spojrzenie

Pierwsze co rzuca się w oczy po rozpakowaniu telefonu to przedni aparat, który znajduję się w lewym górnym rogu ekranu, według mnie wygląda to lepiej i mniej przeszkadza niż jest to w przypadku Redmi Note 8T, w którym znajduję się on jako wycięcie na środku górnej krawędzi ekranu. Tył telefonu Redmi Note 9T wykonany jest z poliwęglanu, dzięki czemu nie palcuje się tak jak szkło w 8T. Czytnik linii papilarnych umieszcony na prawej krawędzi telefonu, jako przycisk Power, jest zdecydowanie wygodniejszym umiejscownieniem niż środek plecków w Redmi Note 8T, łatwiej trafić bez etui. Redmi Note 9T w standardzie posiada naklejoną folię ochronną, nie przepadam za takimi osłonkami ekranu, ale zdecydowanie jest to na plus. Umiejscowienie wyspy z aparatami w kółku w centrum plecków jest dużo ładniejszym rozwiązaniem. Po podniesieniu Redmi Note 9T czuć, że jest on delikatnie cięższy, ale wydaję się być przez to solidniejszy i wytrzymalszy.

Bateria

Przy moim użytkowaniu telefonu (YouTube, Chrome, Instagram, Messeger, What's Up) mój Redmi Note 8T przy pełnym naładowaniu wystarczy na cały dzień działania 5:00-2:00, natomiast jestem już po 72 godzinach z Redmi Note 9T mogę niezaprzeczalnie stwierdzić, że wytrzymuję on zdecydowanie dłużej, 1000mAh więcej robi różnicę.

Wydajność

Mimo, że oba telefony posiadają 4GB pamięci RAM Redmi Note 9T działa dużo płynniej, robotę robi tu 2,4GHz 8 rdzeniowy MediaTek Dimensity 800U. Nie ma tu zbyt dużej różnicy, ale z czasem najpewniej ta różnica będzie większa.

Zasięg i WIFI

Czyli myślę, że dla wielu w tych czasach najważniejsze elementy. Z moich odczuć od razu mogę zauważyć, że Redmi Note 9T obsługujący technologię 5G, mimo że nie jestem jeszcze w jej zasięgu, posiada u mnie w domu zdecydowanie lepszy zasięg i nie ma problemów z łączeniem się z internetem tak jak to bardzo często ma mój Redmi Note 8T i internet działa praktycznie tylko na oknie. Jeśli natomiast mowa o WIFI to Redmi Note 8T co 25-30 minut rozłącza się na 10-15 sekund, potrafi to przeszkadzać, nie wiem czy to wina tylko mojego modelu. Redmi Note 9T nie posiada takiego problemu i bez problemu śmiga na pełnej prędkości.

Aparat

Jeszcze nie miałem okazji przetestować możliwości aparatu w pełnej okazałości, ale przedemną jeszcze 1,5 tygodnia by mieć do tego wiele okazji :). Redmi Note 9T wygrywa jak dla mnie pod względem tego, że posiada możliwość fotografowania w formacie RAW, co dla osób lubiących obrabiać własne zdjęcia przed pokazaniem ich komuś jest na duży +. Oba telefony mogą zrobić zdjęcia w rozdzielczości do 48Mpx, a także nagrywać filmy w jakości 4K30fps. W trybie PRO natomiast można zauważyć ogromną różnicę w możliwościach różnych ustawień. Co do przedniej kamery to nie jestem typem osoby, która robi selfie, więc się nie będę o niej wypowiadał ;).

Podsumowanie pierwszych 3 dni z telefonem

Jako, że przedemną jeszcze 1,5 tygodnia testów to nie będę się zbytnio rozpisywał a bardziej rozbudowaną opinię będę miał po zakończeniu testów. Jestem bardzo zadowolony z mojego Redmi Note 8T, ale myślę, że dosyć szybko przesiądę się na nowszy model tej serii, głównie ze względu na pojemniejszą baterię, bardziej rozbudowany aparat, minimalnie lecz zauważalnie większy wyświetlacz i przede wszystkim zasięg u mnie w mieszkaniu. Telefony czeka jeszcze konfrontacja fotograficzna, w której będę starał się robić zdjęcia z obu telefonów na identycznych ustawieniach i wtedy zobaczę czy widać większą różnicę.

Moja opinia to spostrzerzenia i ocena, która nie bardzo zna się na wszystkich smaczkach technicznych, a jestem bardziej osobą, której zależy aby wszystko dobrze działało :). Jeśli ktoś chce poczytać o tych telefonach pod względem specyfikacji i jak to wygląda okiem fachowca to zdecydowanie polecam arykuł Łukasza

https://c.mi.com/thread-3569966-1-1.html

Na koniec kilka zdjęć, które zrobiłem :)

Rate

Number of participants 3 Experience +21 Pack Reason

View Rating Log

2021-02-07 02:25:01
Favorites10 RateRate

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

dobra robota kolego
2021-02-07 02:59:50

Admin

_doMIno_ | from app

Dokładnie, szacunek dla mojego imiennika:)
2021-02-07 03:12:54
Mega recenzja-porównanie. Kawał dobrej roboty.
2021-02-07 03:42:47
Bardzo dobra recenzja :-)
2021-02-07 04:11:40

Moderator

hardziol | from app

super robota! i powiedzonka w dalszych testach :))
2021-02-07 04:18:31
Bardzo elegancki unbox... Naprawdę. Pełna profeska... Czekam na dalsze części... :)
2021-02-07 04:56:00

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

No i super Ci to wszystko wyszło :))). Brawo, podobnie jak i reszta cz mam na ciąg dalszy 👍
2021-02-07 05:41:37

Rookie Bunny

xxzielakxx | from app

Mam ten telefon 5 dni, i szczerze mówiąc bawiąc się tym modelem telefonu jestem na prawdę bardzo zachwycony. Taki telefon w takiej cenie w dodatku z zasięgiem 5G to jest na prawdę bajka. Jedynym minusem jest to że wiadomości i dialler jest od googli(nawet się zdziwiłem jak to zobaczyłem), bo te aplikacje fabryczne od Xiaomi były bardzo fajne. Ale są alternatywy jak na wszystko i długo nie myśląc ściągnąłem od razu aplikacje "Signal". Jest póki co najlepszym komunikatorem ogólnie. Jestem zachwycony tym telefonem. Od Siebie mogę go polecić każdemu. Nie ukrywam że nic by się wielkiego nie stało jakby jednak miał to 6GB RAMU, bo 4GB, to już tak na prawdę robi się przeżytkiem a tym bardziej na telefony średniej klasy. A co do baterii to mi trzymała 3 i pół dnia. Przy takim normalnym użytkowaniu. Korzystając z internetu, grając, oglądając filmy na YT.
Ogólnie jest bardzo fajny model. Ale te 2GB RAMU mogli dorzucić;)
2021-02-07 18:56:59
Super recenzja.
2021-02-07 19:39:25
Witam i słowo zostawię.

Mi Gaming Team

domix30 | from app

Świetnie opisane, czekam na kolejne efekty testów :)
2021-02-07 22:13:34
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Dominikk_0001

Mi Gaming Team

• Followers

4

• Threads

2

• Replies

14

143