In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Fotografia

[Album] Zapraszam do Ustki :-)

2021-01-23 20:20:57
1017 42
Witam Serdecznie.

Przybliżę Wam kilka miejsc w mieście.
Nie są to nieznane miejsca dotąd, ale i tak budzą wielkie zainteresowanie, zawsze.

Ustka, jest jednym z najpopularniejszych polskich nadmorskich uzdrowisk.
Wcześniej  „ Stara Osada Rybacka

Miasto Ustka rozłożyło się u ujścia Słupi do Zatoki Słupskiej Morza Bałtyckiego.
Rzeka dzieli miasteczko na dwie części — zachodnią przemysłową i wschodniąwczasowo-uzdrowiskową.

Przemieszczając się jej ulicami, w kierunku nabrzeża miniecie dawne mieszczańskie kamienice,
oraz odrestaurowane rybackie chaty w biało-brązową kratę.

Dziś rybackie centrum odzyskuje blask dzięki rewitalizacji. Najpiękniejsze chałupy zobaczysz przy ul.Marynarki Polskiej i Czerwonych Kosynierów.
Zachował się tu jeszcze układ uliczek średniowiecznej wsi, który z uwagi na jego wartość historyczną objęty został ochroną konserwatorską.

Usteckie Łazienki .

W XIX wieku zapanowała moda na zimne kąpiele, które miały wspaniale przywracać zdrowie,
a nawet leczyć z melancholii.
Centrum Aktywności Twórczej.

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku 15 sierpnia 2013 roku otworzyła,
po modernizacji - Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.
Jest to pierwszy tego typu ośrodek w Polsce i jeden z nielicznych w Europie i na świecie.
Podobne miejsca znajdują się między  innymi w Kecskemet na Węgrzech,Vallauris we Francji, czy Tokoname w Japonii.

Kierujemy się w stronę portu.

Co będąc w porcie?

Macie możliwość wejścia na Latarnię Morską.

Budynek z czerwonej cegłypowstał w 1892 roku.

Z 20-metrowej wieży roztacza się świetny widok na Ustkę i na olbrzymią część wybrzeża.

Idąc dalej, na molo, spotkacie Ustecką Syrenkę.

Pół-kobieta, pół-ryba przesłania ręką oczy patrząc w kierunku Dani, a w lewej ręce trzyma rybę.
Od połowy jest naga, a legenda głosi, że kto pogłaska pierś syreny, temu spełnisię 1,5 życzenia.
Reszty dowiecie się na miejscu ;-).

W porcie jest kładka.

Przejdziecie przez nowoczesną, ruchomą kładkę na zachodnią stronę portu,
gdzie będziecie mieli okazję zwiedzenia poniemieckich bunkrów z czasów II wojny światowej,
tzw. BunkryBlüchera.

W tych bunkrach zorganizowano ciekawą wystawę multimedialną opowiadającą o okresie drugiej wojny.
Usłyszysz tam oryginalne nagrania z początków wojny, poznasz historię zatopienia niemieckiego okrętu Wilhelm Gustloff,
a hologram ducha żołnierza opowie Ci, o jego przeżyciach.
W pomieszczeniach bunkrów, zgromadzono kolekcje przedmiotów z lat 30. I 40. XX wieku.
W 22 pomieszczeniach na blisko 300 metrach kwadratowych oglądać można wyposażenie wnętrz,
sprzęty,mundury, przedmioty codziennego użytku. Zakaz robienia zdjęć.

Wracając przez kłądkę.
Możecie odpocząć na strzeżonej nadmorskiej plaży, oczywiście w sezonie letnim strzeżona.
Możecie również przejść się Promenadą Nadmorską, czyli ulubionym deptakiem usteckich kuracjuszy.
Spotkasz tum.in. zrobioną z brązu postać nieżyjącej już aktorki Ireny Kwiatkowskiej, która przysiadła na ławeczce i zaprasza Cię dziś, do zajęcia miejsca obok niej.

Wracając z portu – promenady:

Np. - ulicą Marynarki Polskiej, macie możliwość zwiedzenia Muzeum Chleba.

Muzeum Chleba w Ustce, jest jak wielka kapsuła czasu,
w której skryło się ponad dwatysiące eksponatów służących, nie tylko do wypieku chleba.

Bulwar Portowy.
-druga opcja, to Bulwar Portowy. Pięknie się prezentujący, w przedstawionej panoramie.

Restauracje, apartamenty, piękne widoki i super klimat :-) Muzyka w tle ( w sezonie ).
Ustka, to wyjątkowe miasto i wspaniałe miejsce na odpoczynek i zabawę, spacery.
Dancingi w lokalach i dyskoteka na statku " Dragon ".
Zapraszam Serdecznie.

Małe przybliżenie spaceru, na mapce.

Stworzenie - przygotowanie dobrej fotoprezentacji, jest możliwe, tylko przy użuciu sprawdzonej Marki Smartfonu, jaką jest Xiaomi.
W moim przypadku Redmi Note 8 Pro.
Pozdrawiam :-)

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2021-01-23 20:20:57
Favorites10 RateRate

Mi Foto Team

Sincz Author | from app

Sporo jest inaczej, niż w przygotowaniu :-(
2021-01-23 20:27:45

Grand Master Bunny

Febron | from app

Dzięki Sincz. Moja żona była tam w 2012 roku, w sierpniu. Nie pojechałem, bo pobyt był zbyt krótki jak na taki kawał drogi(raptem siedem dni, z czego na podróż przez cały kraj należy odliczyć przynajmniej dobę w obie strony). Przywiozła równie fajne foty(nikon coolpix). Bywaj.
2021-01-23 21:32:07

Master Bunny

PIEREK | from app

ładne Ci to wyszło
2021-01-23 21:57:45

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Brawo super wycieczka. Bardzo mi się podobało. Kolejne miejsce które muszę odwiedzić. Pozdrawiam
2021-01-23 22:18:07

Mi Foto Team

Sincz Author |

Febron odpowiada, dnia 2021-01-23 14:32:07
Dzięki Sincz. Moja żona była tam w 2012 roku, w sierpniu. Nie pojechałem, bo pobyt był zbyt krótki jak na taki kawał drogi(raptem siedem dni, z czego na podróż przez cały kraj należy odliczyć przynajmniej dobę w obie strony). Przywiozła równie fajne foty(nikon coolpix). Bywaj.

Cała przyjemność, po mojej stronie :-)
Pozdrawiam.
2021-01-23 23:26:40

Mi Foto Team

Sincz Author |

Bardzo dziękuje :-)
2021-01-23 23:27:09

Mi Foto Team

Sincz Author |

Tomek081 odpowiada, dnia 2021-01-23 15:18:07
Brawo super wycieczka. Bardzo mi się podobało. Kolejne miejsce które muszę odwiedzić. Pozdrawiam

Dziękuje Tomku :-) Niezmiernie mi miło.
2021-01-23 23:28:00

Mi Foto Team

Broda79 | from app

fajnie i mimo iż byłem i widziałem to zachęca do ponownego odwiedzenia tych miejsc
2021-01-23 23:54:53

Master Bunny

Aleksandrawu | from app

Ekstra. Nie byłam jeszcze w Ustce, ale jak tak czytam i ogladam Twoje relacje, to coraz bardziej przekonuję się do tego, że muszę tam pojechać. 😉
2021-01-24 00:07:16
Invalid floor, the posts have been deleted #10
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Sincz

Mi Foto Team

• Followers

159

• Threads

373

• Replies

8102