In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Mi Watch Lite - nie sportowo

2021-01-12 02:08:13
561 6
Ten dwuznaczny tytuł nie od parady, gdyż po pierwsze primo, nie nabyłem watcha aby wykorzystywać jego sportowe funkcje a po primo ultimo, w nazwie nie ma nic sportowego za to w środku odwrotnie.
Zacznę może od tego w jaki sposób zostałem posiadaczem mi watcha.
Otóż mikołaj przyniósł mi opaskę mi band 4, która miała testować moje osiągi w pracy i po niej. Po pracy miała głównie skupić się na śnie abym mógł efektywnie wypocząć.
No i tu w pierwszych dniach wydawało się, iż wszystko śmiga za wyjątkiem drzemki.
Po pierwszej zmianie często po zjedzeniu kładę się na drzemkę, której band nie zarejestrował.
Za to po nocnej zmianie opaska nie zarejestrowała snu miedzy 6.30 a 13.00.
I tu pomyślałem wymiana na Watch Lite chyba będzie dobrym pomysłem. Przecież to już WATCH nie sportowy band i kosztuje trochę więcej to i pewnie zastosowali coś lepszego. Nawet aplikacja jest już inna i wyglądało, że trochę więcej i lepiej zbiera informacje.
Pooglądałem, poczytałem i z racji iż jestem użytkownikiem Xiaomi od paru lat wybór padłwłaśnie na niego.
Mi Watch Lite -czyli jak wynikało by z nazwy bardziej zegarek z funkcjami sportowymi niż opaska.
Nic bardziej mylnego mi watch lite to opaska sportowa w kształcie zegarka.
I już spieszę z wyjaśnieniami.
Po pierwsze oprócz większego wyświetlacza i kształtu nie posiada żadnej funkcji zegarka. Oj przepraszam no przecież pokazuje godzinę i pogodę i dodali latarkę, której ciężko użyć jako latarki nie zdejmując zegarka z ręki.
Reszta funkcji to nic innego jak opaska sportowa.
Jest plus w tym zegarku, gdyż nie korzystając z funkcji treningowych w tym i z GPS zegarek jest w stanie wytrzymać naprawdę długo na baterii.
Barometr –niestety nie działa poprawnie. Co sprawia iż wysokość jaką pokazuje też nie jest prawidłowa. Siedząc w domu na kanapie dzień po dniu pokazywał inną wysokość a przecież pobierając informacje pogodowe i ciśnienie atmosferyczne powinien w miarę dokładnie określać wysokość względem ciśnienia.
Brak możliwości odebrania rozmowy. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Biegniemy sobie w słuchaweczkach i dzwoni telefon. Spoglądamy na zegarek a tu mamusia dzwoni i mamy tylko przycisk odrzuć. A więc musimy sięgnąć po telefon albo po omacku znaleźć odpowiedni guziczek na słuchawkach aby odebrać.
Kolejnym minusem jest brak możliwości uruchomienia migawki aparatu w telefonie. W bandzie rozumiem, bo przecie biegając czy siedząc na siłowni nie będziemy se cykać fotek, ale w zegarku chyba mogło by być.
Drzemki i sen w ciągu dnia. Zapomnij, będziesz tydzień chodził na trzecią zmianę, odsypiał w dzień a zegarek stwierdzi, że masz problem z bezsennością bo nie śpisz piątą dobę.

A ja chciałem tylko zoptymalizować swój sen i ruch bo jestem już po czterdziestce, a dożyć chciałbym co najmniej 90-tki.
Tak więc jeżeli decydujesz się na Mi watch lite z podobnych względów co ja to odpuść.
Zegarek może monitorować tętno przez cały dzień z częstotliwością od 1 do 30 minut i zaalarmować w razie przekroczenia pewnego także ustalonego przez użytkownika progu.
Kontroluje czy nie za długo siedzisz. Co dla osób siedzących w biurze lub za kierownicą napewno jest przydatne.
Ciekawą opcją jest też kompas, który w połączeniu z mapą papierową lub na telefonie może dać sporo frajdy  np. podczas zabaw terenowych.
Reszty nie będę opisywał, gdyż została poruszona w innych recenzjach.
Mam nadzieję,że pomogłam szukającym takich informacji o Mi Watch Lite.
Oczywiście nie ma rzeczy idealnych, a każdy ma swoje wymagania.
Dlatego jak chcesz zegarek sportowy to Mi Watch Lite jest właśnie dla ciebie.

2021-01-12 02:08:13
Favorites2 RateRate

Master Bunny

pawelt | from app

Z tego co piszesz lepiej już kupić było haylou solar ls05 ew mibro air., albo imilab kw66 o wiele ciekawsze, tańsze fakt bez gps ale okrągła metalizowana koperta daje lepszy efekt. Niestety niewiele zegarków od xiaomi daje możliwość rozmowy przez zegarek np verge nexo.
2021-01-12 04:40:07
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność

Pro Bunny

Paweł 158 | from app

jeżeli masz jeszcze mi band 4 to proponuję wypróbować apke "miband tools" jest tam opcja drzemki i wiele innych opcji o których Xiaomi nie pomyślało. Niestety nie mam już mi band tylko stratosa3 i na to już tą apka nie działa. Jak miałem banda to też nie monitorowałem snu. Polecam sprawdzić recenzje w necie na temat monitorowania snu, Stratos chyba też.robi te same błędy do mi band.
2021-01-12 04:58:26

Mi Foto Team

Broda79 Author | from app

no niestety banda oddałem do sklepu. Szkoda tylko że pojawiające się recenzje nie uwzględniają wszystkiego. Sam jeszcze nie sprawdziłem wszystkich opcji. A te opisane można pewnie poprawić programowo i może z jakąś aktualizacją coś poprawią.  
2021-01-12 05:04:53

Mi Sports Team

szefo | from app

Broda79
no niestety banda oddałem do sklepu. Szkoda tylko że pojawiające się recenzje nie uwzględniają wszystkiego. Sam jeszcze nie sprawdziłem wszystkich opcji. A te opisane można pewnie poprawić programowo i może z jakąś aktualizacją coś poprawią.

świetnie opisałeś bolączki Sikora , tak jak wcześniej pisałem problem leży po stronie samej aplikacji która kuleje na jedną nogę , nie przez przypadek pisałem o aplikacji która jest nie dopracowana myślę że z biegiem czasu Xiaomi uzupełni braki jak i wypracuje w pełni funkcjonującą autorską aplikację która zadowoli użytkowników.
2021-01-12 14:34:09
szefo
Broda79 odpowiada, dnia 2021-01-11 22:04:53

Przymierzałem się do niego, ale padło na Mi Band 5. Jest ok.
2021-01-12 16:01:22
Super opisane - dodał bym jeszcze jakieś poglądowe foto i recka jak ta "lala"
2021-01-12 18:36:20
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Broda79

Mi Foto Team

• Followers

61

• Threads

38

• Replies