In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Foto Team

[Foto Spacery] W poszukiwaniu Pani Zimy.

2021-01-11 03:07:12
434 9
Hej Mi Fani!
Dzisiaj zabieram Was na poszukiwanie zimy! Wiadomo, śnieg to teraz towar deficytowy, ptrzynajmniej w Krakowie. Buro, szaro i smog. Człowiek jednak nie takie czasu zapamiętał, i styczeń to był kiedyś biały. To kiedyć to było 30 lat do tyłu, teraz nie jest tak łatwo. Na szczęście dzisiaj mam samochód (30 lat temu nie miałem, i dobrze bo gdzie bym po tych zaspał jeździł?) i tym samochodem mogę z samego rana myknąć do... Zakopanego! A z racji, że noclegi w Zakopanem zeszły do podziemia, przedstawię Wam super plan na jeden dzień z podróżą.
Zaznaczam, że z racji iż to sa jednak góry i jest co podziwiać, czasowo można się nie wyrobić (zwłaszcza, że grzaniec w zimie smakuje jakoś lepiej). Wycieczka składa się z dwóch etapów: Spaceru i kuligu. Zaczynamy od spaceru.

Samochód zostawiamy gdzieś pod Doliną Strążyską i dalej idziemy już pieszo. Jeśli pogoda sprzyja i nie ma zbyt wiele turystów, możemy wejść do doliny. Śnieg i widoki gwarantowane. Przez całą drogę towarzyszy nam szumiący strumyk a zwieńczeniem wycieczki będzie rozległa hala, ciepła kawa lub grzaniec w schronisku - dla nieletnich kawa, herbata lub czekolada z bitą sietaną i mega widok na Giewont. Znajdziedzie się bowiem tuż pod ścianą północną Giewontu, lepszy widok na ten wspaniały szczyt jest tylko z Sarniej Skały (plus 30 minut w lecie, w zimie... no ślisko jest) lub z góry, czyli jak już na tym Giewoncie jesteśmy i patrzymy pod stopy. Czekolada zrobiła furrorę, choć o tym, że nalewana jest z wielkiego gara chochlą wiem już tylko ja i teraz wy (ale ma to swój urok, na piecu wielkie garnki a w nich wszystko to co w menu i wszystko gorące). A tego grzańca to czuć na kilometr, taki aromatyczny jest! Dobre rady? Weźcie kolce lub raki, jest ślisko - trasa nie jest trudna ale można się wyrąbać. Czas potrzebny - 3 godziny.

Po zejściu z powrotem możemy od razu skręcić w prawo i kontunuwać spacer Ścieżką pod Reglami. Odkryłem tę ścieżkę dopiero w tym roku, a szkoda. Generalnie od Chochołowa do skoczni wiedzie ta ścieżka, ale my tacy ambitni nie jesteśmy (pamiętajcie, że nie macie noclegu). Idziemy więc do skoczni. Trasa łatwa, z dużymi możliwościami na jazdę sankami (dzieci będą zadowolone). Po drodze mijamy malowniczą bacówkę i przepiekny wodospad. Po jednej stronie mamy widok na Zakopane i Podhale, po drugiej Park Narodowy czyli las porastający pierwsze górskie zbocza Tatr (Regiel dolny).

W trakcie czeka na nas jeszcze jedna dolina - Dolina Białego. Od razu powiem, że raki lub co najmniej kolce obowiązkowe. Sama dolina nie jest zbyt uczęszczana w zimie bo jest znacznie bardziej stroma od poprzedniej, a jak się zrobi do tego ślisko to jest trudno. Nie mniej jak ktoś ma sprzęt i czuje się na siłach, to jak najbardziej polecam. Gdyby ktoś w lecie szedł... W dolinie tej ruscy szukali uranu. Tak uranu na bomby atomowe. Są nawet dwie sztolnie, nie specjalnie zabezpieczone ale uwieżcie mi - dziura na 400 m to gwarantowane egipskie ciemności. Mało pociesza fakt, że część zbłąkanych turystów świeci w tej jaskini oczami (uran, przypominam). Prawda jest jednak taka, że nie znaleźli tam niczego sensownego bo poszukiwania porzucono. A jednak jak tak pomyśleć, że ruskie striejali do ludzi bo wszystko było zamknięte i ściśle tajne...

Z Doliny Białego mamy 5 minut do Wielkiej Krokwi, czyli mekki polskich skoków narciarskich. Można wyciągiem pojechać na górę, albo zrobić zakupy na dole. Tysiąc turystycznych gadżetów czeka.

Tu możemy zakończyć, jednak przypominam, że samochód macie w okolicach strążyskiej. Dlatego trzeba być sprytnym. Na pewno zaczepi was ktoś od organizacji kuligów. Pierwsza myśl - naciągają i zdzierają. Niby tak, ale moze raz warto? Ja się dałem namówić. Kosz to 50 dych od osoby. W programie kulig saniami, ognisko, herbatka góralska, graniec (a jakże) i kiełbaski. OK, myślę - raz się żyje.

Okazuje się, że impreza typu kulig jest dobrze zorganizowana. Bus zabiera nas na miejsce (ha, wciąż samochód nam niepotrzebny) i odwozi. Kulig miał tylko jedną wadę... Kojarzycie jak w Potopie Kmicić z Oleńką na ty saniach tak przez las mknęli pod typi futrami, pochodnie zaspy śnieg? Tak nie będzie. Ale nie jest źle. Konie są, sanie są, śnieg jest - nawet koc z barana dostaniecie (albo z owcy). Grunt, ze ciepło i  widoki ładne. Nasz kulig był na trasie Pardałówka - Bahledzki Wierch. Prześwietny widok i klimat.

Czy potzrabne jakieś rady? Trzy pary skarpet wskazane - zimno w stopy strasznie. Na wierchy (po naszemu: na szczycie) będzie wiało. Woźnica potwierdził: 'na wiyrhu to nima ze nie duje'. Więc czapka, szalik i rękawiczki też obowiązkowe. Na szczęście można potem zagrzać się przy ognisku. Napić grzańca (akurat zimny był, bo śieżo dolany do gara). Herbata góralska była bez prądu, ale górale nic nie mają na przeciw, cobyście swoich powerbanków używali. Jak będziecie wracać tym busem do Zakopanego, to kierowca bardzo często wysadzi was gdzie chcecie, można zagadać coby bliżej Strążyskiej było, ale tu was musze zaskoczyć - z Krupówek do Strążyskiej w 30 minut spacerkiem dojdziecie.

Pozdrawiam i pamietajcie, Polska jest piękna a w domu nie ma co siedzieć!

Zdjęcia wykonane telefonem Mi 10T Pro.

BONUS.
ZObaczcie jak spisuje sie stabilizacja obrazu podczas kręcenia wideo. Moim zdaniem bomba! A saniami telepało jednak. Obraz jest pomimo tego bardzo stabilny.

2021-01-11 03:07:12
Favorites4 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

#1

Świetna relacja. Przeczytałem z przyjemnością.
2021-01-11 04:13:39

Master Bunny

Aleksandrawu | from app

#2

Bardzo ładne foteczki, chociaż na niektórych jest lekki problem z balansem bieli, ale przy śniegu to normalka. Ogólnie cała relacja bardzo mi się podobała. Czekam na więcej.
2021-01-11 04:14:12

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

#3

Eeelegancko Grzesiu 👍
2021-01-11 04:50:24
Super :)
2021-01-11 05:16:46
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

#5

Panie dzięki Ci za fajną wycieczkę. Ja cały czas jeszcze aromat grzańca czuję. Super fotki i opisik pierwsza klasa. Pozdrawiam
2021-01-11 05:29:06

Moderator

styliana | from app

#6

Wycieczka i poszukiwanie śniegu udane, ładne zdjęcia i opis
2021-01-11 17:46:56

Mi Gaming Team

domix30 | from app

#7

Super fotorelacja i piękne widoki 🏔️
2021-01-11 18:24:14
Bardzo ładnie proszę Kolegi Szanownego 😊😁
2021-01-11 18:59:06

Rookie Bunny

483 | from app

#9

pięknie!
2021-02-05 15:53:25
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Aegisson

Mi Sports Team

 • Followers

  91

 • Threads

  142

 • Replies

  1132

 • Points

  6274

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
MIUI Geek
App Maniac
50k fanów w Polsce!
design wallpaper
#TrainWithMi
Mi To You July
Theme Medal
Anniversary
First Anniversary
Mi Gamers' Medal
10th mi fan stories
K2K #4
Mi2U August
10 years
Mitu Shares Vol.1
Mi10 espacio
Ringtone Medal
Mi UK Treasure Hunt
Spam Crusher
Photo Challenge : Lockdown Day 1
The View Outside Your Window
Codename Finder
Music Player
Favorite Cartoon Series
No Mi without You
Third in the World
Music Medal
Mi to You November medal
St Andrew Day
Halloween Medal
2000+
MIUI Gallery
MiWatch
Mi Quiz
Mi Foto Team
UK Quiz #1
POCO X3 NFC Color
POCO M2 Color
POCO X3 NFC feature
Uk Photo Comp January 2021
100 MLN
Mi to You January 21
namedesign medal
Update to MIUI12
+1 Medal
Happy Year of the Ox
Workshop 1 : Medal Maker by Yoga P R
comments
St David's Day
Mi 11 Favourite Features
Navigation Master
Phone Finder
POCO M3 Feature
POCO M3 Color
Xiaomi Wear App
Doing our Part 1 : World Environment Day
Dragon Boat Festival
Mi to You June 2021
Suggestions for Events Medal
Mid Autumn Festival
Doing our Part September
Doing our Part October : United Nations
Mi to You October 2021

Read moreGet new

Xiaomi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list