In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

İpuçları ve Püf Noktaları

[İpuçları] Xiaomi Cihazlarda RAM Bellek Rahatlatma Tavsiyeleri

2020-12-08 23:47:04
788 16
Merhaba değerli forum üyeleri. Son zamanlarda kendim bizzat denemiş olduğum RAM bellek rahatlatma tavsiyelerini paylaşmak istedim. Dilerseniz konuya geçelim :)

Galerideki Otomatik Senkronizasyon Ayarları

İlk yöntemimiz otomatik olarak gerçekleşen galerideki senkronizasyon ayarları. Göstereceğim seçenekleri kapatmak Xiaomi Cloud'un arka planda fazla veri işlemesi ve işlem yapmasını engelleyecektir. Baya bir etkisi olduğunu söyleyebilirim.

Oyun Oynarken Game Turbo Kullanmak

Oyun oynarken Game Turbo'yu kullanmak, hem performans artışı hem de oyun oynarken arka plan uygulamalarını kısıtlaması cihazın RAM belleğinin zorlanmasını engelliyor. Hem daha rahat bir oyun keyfi sürüyorsunuz hem de arka plandaki uygulamaların birçoğunu kapatarak RAM belleği zorlamamış oluyoruz. Aynı zamanda WhatsApp, Instagram gibi uygulamalardan bildirim almaya devam edebileceksiniz. Ayarlara gelerek "Özel Özellikler" kısmından Game Turbo'yu aktif edebilirsiniz.

Güvenlik Uygulaması İle Cihazı Optimize Etmek

Gelelim 3. ve son tavsiyemize. Güvenlik uygulamasına girerek günde 1-2 defa optimize ederek cihazı ve RAM belleği rahatlatabilirsiniz. Çalışan gereksiz uygulamaları kapatıyor, uygulama önbelleğini temizlemiş oluyorsunuz ve cihazınızı bu yöntemle rahatlatıp hızlandırmış oluyorsunuz. Sıklıkla "Temizlik" kısayolu veya "Hızlandırıcı" kısayolunu kullanarak optimize etmeden de hızlıca cihazı rahatlatabilirsiniz.

Hepsi bu kadar :) Umarım tavsiyelerim işinize yarar. Bu yöntemler ile 3gb RAM belleğe sahip cihazımda genellikle 1.7gb boş RAM belleğe kadar çekebildim. Maksimum 2.2gb kullanılabilir RAM miktarını gördüm. Umarım sizin de işinize yarar. İyi forumlar dilerim :)

2020-12-08 23:47:04
Favorites6 RateRate

Moderator

MARDE | from Redmi Note 8 Pro

Eline sağlık hocam güzel konu.👍🏼👍🏼👍🏼
2020-12-09 00:03:21

Master Bunny

Reis Note 8 Author | from Redmi Note 8

MARDE
Eline sağlık hocam güzel konu.👍🏼👍🏼👍🏼

Rica ederim hocam sağolun 🙂👍🏻👍🏻
2020-12-09 00:06:39

Master Bunny

TahaSureyya,__dndr | from Redmi Note 8 Pro

inşaAllah android 11 ile 3.tavsiyeye ihtiyacımız olmayacak ve kendi kendine hem ram temizleyecek hemde arka plandaki uygulamaları kendi kendine kapatacak bu sayede hem ramimiz rahatlayacak hemde pilimiz çok daha iyi gidecek
2020-12-09 00:24:12

Master Bunny

TahaSureyya,__dndr
inşaAllah android 11 ile 3.tavsiyeye ihtiyacımız olmayacak ve kendi kendine hem ram temizleyecek hemde arka plandaki uygulamaları kendi kendine kapatacak bu sayede hem ramimiz rahatlayacak hemde pilimiz çok daha iyi gidecek

Bakalım zaman ne gösterecek. Umarım her şey daha güzel olur.
2020-12-09 00:29:03

Semi Pro Bunny

Abdullahenes_206 | from Redmi Note 8

Reis Note 8
Bakalım zaman ne gösterecek. Umarım her şey daha güzel olur.

hocam redmi note 8 Türkiye'de 64/4luk versiyonu mevcut galiba siz başka yerde mi aldınız çünkü 3 GB ram 32/3luk versiyonda mevcut
2020-12-09 00:58:33

Master Bunny

quoteurl=home.php?mod=space&uid=6333118638Abdullahenes_206/url
hocam redmi note 8 Türkiye'de 64/4luk versiyonu mevcut galiba siz başka yerde mi aldınız çünkü 3 GB ram 32/3luk versiyonda mevcut/quote

Trendyol üzerinden Mart ayında fiyatlar zamlanmadan önce almıştım 1400tl gibi bir fiyata. Genpa Türkiye garantili hocam kutusunda da Xiaomi Türkiye garantili olduğunu belirten baskı bulunuyor. Genellikle pek internetten cihaz sipariş etmezdim fakat sorun çıkmadı. Kargo ve paketleme gayet sağlam geldi.
2020-12-09 01:04:11

Resource Team

palu2301 | from Mi Note 10

paylaşım için teşekkürler
Güzel konu 👍🏻
2020-12-09 01:52:16

Master Bunny

palu2301
paylaşım için teşekkürler
Güzel konu 👍🏻

Rica ederim hocam ben teşekkür ederim🙂👍🏻👍🏻