In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Fotografia

[Album] Mitu spacer historyczny. Mi10T Pro

2020-11-08 18:13:51
640 20
Dojechały nowe Mitu dla każdego... Powiedziały, że nie będę ich przebierał, bo nie wierzą w moje umiejętności, tudzież możliwości... Może to i racja... Raczej źle by wyglądały w koronkach... I nie chodzi o sukienki... ;) W sumie też wyglądamy nieźle:

Dobra... A na serio miałbyć i spacer i focenie...
Ale telefony, focenie i inne kombinacje razem z MiFitem to ZzzUUuuuooo.... Niestety wyłączył się bez ostrzeżenia, więc tylko część trasy:

Tempo słabe, ale dużo przystanków zdjęciowych. Dokonania są tutaj:
https://photos.app.goo.gl/w6baLy2UVDn5GDGX9

To na początek podreptaliśmy obok pobliskiego Netto.... Ale nie po zakupy... Bo Mitu chciał pokazać Wam to:

Żeby było śmiesznie, to bardzo mało osób wie o tym, że przechodzi obok zabytku świadczącego o starym Szczecinie.... To mur zamku Oderburg...
https://szczecin.naszemiasto.pl/historia-szczecina-tajemnica-zamku-oderburg/ar/c1-2824718

Niestety nie miał on szczęścia...
Dobra.. To na drugą stronę ulicy i tam szybki selfiacz, bo w miejscu niedozwolonym :

Miejsce historyczne pod wieloma względami...
Ale nie będę Wam opowiadał....

Dobra... Pięćdziesiąt kroków w prawo patrząc na selfiacza i mamy takie kamieniczki, które ocalały po nalotach alianckich... A tu była tak gęsta zabudowa, że przysłowiowego palca nie szło wsadzić...

Nic to... Drałujemy dalej wzdłuż stoczniowego płotu i dużo widać po prawej...

.

I w sumie następna historyczna rzecz jaką chciałem Wam pokazać.... Jedna z mozaik szczecińskich...

Trochę niestety naruszona zębem czasu, aktualnie jest małe poruszenie, aby ją zakonserwować i ocalić... I oby się udało.... Bo naprawdę jest świetna...

Lecimy dalej... Skręcamy w prawo i mamy nowo wybudowany hotel Vulcan:

Logo przypomina słynne czterofajkowce budowane przed wojną w stoczni Vulcan na terenie której mamy aktualną Stocznię Szczecińska.... A raczej jej ruiny...
O historii opowiedzą Wam plansze ustawione przed hotelem. A są w katalogu, a piszę o tych planszach:

W katalogu można powiększać i poczytać co jest na nich napisane, a to spory kawał szczecińskiej historii...

Zaraz za hotelem można skorzystać z parkingu (części niestrzeżonej i dostępnej) aby zrobić np. taką fotę:

Czy też taką...

Dobra... Na byłej pochylni Vulcan leży jeszcze jedna ciekawa rzecz którą Mitu chciał Wam pokazać:

A mianowicie ten kawał złomu został nazwany "stępką", choć nigdy nią nie będzie... Ludzie pracujący okołomorsko-stoczniowo w Szczecinie szydzą, że to "stępka przechodnia". Bo słynny już "prom" to druga jednostka która miała na niej powstać... I nie powstanie, choćby z tego powodu, że to część konstrukcji nośnej turbiny elektrowni wiatrowej, najpierw wypożyczonej (do pierwszego statku), a później kupionej dla "promu" od znajdującej się zaraz obok firmy Bilfinger (też już jej nie ma niestety...). I po co kłamać? Kłamstwo ma niestety nader krótkie, najczęściej ptasie, nóżki....

Dobra potuptamy dalej i mamy most wiodący na wyspę, na której znajdował smin. Bilfinger i znajduje się Stocznia Remontowa "Gryfia".

I widać właśnie bramownicę Bilfinger...
Po lewej za to słynny dok numer 5, który kiedyś był wynurzany tylko ze statkiem w środku.... A za aktualnych nie-rządów nic w nim po prostu nie ma....

Po prawej natomiast dawny widok, jakiego teraz mi brakuje...

I gdzieś tutaj mi padł MiFit, a my idziemy dalej, przechodzimy znowu koło "stępki" i selfiacz...

To dalej... I wylot byłej ulicy Vulcanstraße...

Teraz to ulica Pawła Stelmacha, która kończy się tak:

Natomiast za krzakami, garażami blaszanymi i takimi innymi przeszkodami namy:

Tak właśnie... To ten były, zarwany, wiadukt, na który wchodzę przy różnych okazjach z drugiej strony... Tędy właśnie biegła ulica Vulcan, prowadząca do bram stoczni o tej nazwie....

To ta, z suwnicą po lewej...

Ciemno już się zaczęło robić, bo Słonko zachodziło...

Dobra.... To tyle z wędrówki....
Jak się Wam widzi?

Rate

Number of participants 1 Experience +5 Pack Reason

View Rating Log

2020-11-08 18:13:51
Favorites8 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

Tak się widzi, że na ostatniej coraz gorzej się widzi. Kolejna ciekawa wycieczka a i lektura. Do następnego. Łapa jest Twoja.
2020-11-08 18:49:44

Grand Master Bunny

RuraSzczecin Author | from app

Febron
Tak się widzi, że na ostatniej coraz gorzej się widzi. Kolejna ciekawa wycieczka a i lektura. Do następnego. Łapa jest Twoja.

Specjalnie tak zrobione 🤣🤣🤣. Dziękuję...
2020-11-08 18:52:19
Świetna relacja :-)
2020-11-08 19:16:36
Pięknie to przedstawiłeś.
2020-11-08 19:53:26

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Panie i teraz niech mi ktoś powie że Szczecin jest brzydki to będzie miał z liścia. Super relacja, super zdjęcia super opisy. Mistrzu łapa w górę
2020-11-08 20:12:18

Grand Master Bunny

Michał Szczecin
Pięknie to przedstawiłeś.

Nie pięknie... Ale właśnie na to Cię chciałem wyciągnąć.. 😉
2020-11-08 20:18:59

Rookie Bunny

dareal2alk | from app

wow. Mi10T Pro is really great
2020-11-08 22:09:14

Grand Master Bunny

6332294170
wow. Mi10T Pro is really great

I don't think so.... 😉 But I have him now and he has to do well ... We have no choice ..., 😁😁🤣🤣🤣
2020-11-08 23:47:12
no to Mitu miał dzisiaj ekstra wycieczkę :)
2020-11-09 02:31:39
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Grand Master Bunny

dkisiala
no to Mitu miał dzisiaj ekstra wycieczkę :)

No ba... Wczoraj... 😉😁
2020-11-09 03:07:53
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

RuraSzczecin

Grand Master Bunny

• Followers

242

• Threads

347

• Replies

8763