In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Fotografia

[Album] Park nocą - ciemno, światła, mgliście i liście

2020-11-02 15:05:45
689 26
Z racji tego, że jesienią  a szczególnie dzisiaj pogoda jest dość lelawa. Ni ciepło, ni zimno tak w sam raz, i czas zmieniony więc ciemno się robi dość szybko. A korzystając z tego, że akurat dzisiaj pojawiła się mgła i zrobił się taki z jednej strony bajkowy klimat a z drugiej mroczny bo i park, noc i lampy, drzewa itp. postanowiłem wybrać się na krótki spacerek. Ubrałem co miałem, chwyciłem telefon i w drogę. A com natrzaskał to macie. Oto efekty, zdjęcia i mroki okolicznego parku i nie tylko. BTW tochę bawiłem się ustawieniami więc zdjęcia mogą być bez ładu i składu, i mogą się powtarzać bo fotograf ze mnie marny. Oczywiście marna opowiastka do tego aby było trochę strasznie i trochę dziwaczni to wyszło.
Tak więc zacznę swoją opowieść/opowaistkę od słynnego "był nocny poranek". Nie "nocny poranek" tylko "ciemne późne popołudnie", albo "ciemny wczesny wieczór". Jak zwał tak zwał. Ma być mrocznie. Więc lecimy. Jak każdego dnia wieczorem wybrałem się na swoją nocną przechadzkę albo może na kolejne nocne i krwawe łowy. Lubiłem to robić. Zawsze o tak póżniej porze trafi się jakaś samotna duszyczka, kolejna ofiara, którą można ... wiadomo co. Ubrałem długi czarny płaszcz. Zabrałem ze sobą duży rzeźnicki nóż i siekierę drwala z długim trzonkiem, którą przewiesiłem przez ramię. Na twarz załorzyłem maskę aby ukryć za nią twarz człowieka z mroku. Groźnego kilera, przestępcę, który bezmyślnie morduje bezbronnych, bo po prostu on to lubi (kciuk do góry). Jak inni lubią słuchać muzyki to on lubi to robić. Proste nie. A dlaczego? bo jest mroczny i lubi mordować. Po prostu lubi zapach krwi ale nie o poranku tylko w nocy. Więc wyszedłem z domu. Zamknąłem drzwi od klatki te ciężkie i skrzypiące, które dodatkowo jak zawsze trzasnęły z hukiem. Od razu wychodząc z bloku skierowałem swoje mordercze myśli i kroki w stronę swoich ulubionych rejonów. To miejsce łowów które łowca lubi najbardziej. To tam w pobliskim parku będzie miał miejsce mroczny dramat. Nazwijmy go Mrocznym Parkiem. I tak idąc przez osiedle minąłem ciekawy obiekt zwany słupem informacyjnym tak mocno oświetlonym, że aż oślepia.

Stojąc w tym miejscu nasłuchiwałem kroków nieświadomych mieszkańców, którzy wracaliby samotnie do swoich mieszkań. Nieświadome ofiary (tak to lubię).

Jednak mijały sekundy i kolejne

I minuty i nic. Pusto - nikt nie wraca? pomyślałem. Nie zaraz...

I nagle tak stojąc i nasłuchując w ciszy usłyszałem jakieś głosy, które nasilały się coraz bardziej i co najważniejsze kierowały się w moją stronę. Czyżby miało się udać? no ale tak szybko? To za szybko - pomyślałem. Miałbym zrobić robotę, upaprać się cały we krwi i wracać do domu tak szybko. Nie moi drodzy to stanowczo nie tak powinno wyglądać. Nie tak szybko to się powinno skończyć.. Głosy zbliżają się coraz bardziej. Coraz bardziej i bliżej bo coraz wyraźnie je słyszałem. Były coraz głośniejsze. Trzeba się ulotnić - pomyślałem. Ruszyłem dalej w stronę niebieskich świateł pobliskiej galerii. Minąłem ją szybkim krokiem.

Idąc w stronę ulubionego miejsca mijałem listka zaczepionego na siatce. Tkwił tam biedaczek tak przyklejony. No ale cóż ofiara jesieni.

Szybkim krokiem, idąc asfaltowym chodniczkiem

Weszłem wszedłem wlazłem do parku

Tak moi drodzy Do Tego Parku

Do miejsca w którym to tak bezkarnie od lat wielu hulała przemoc. Przemoc brutalna i paskudna która przelewała krew niewinnych osób. Ofiary bezwzględnego mordercy, kilera który nie wahał się przed zadaniem śmiertelnych ran i ciosów.

To właśnie tutaj w tym miejscu okrutnym, między tymi drzewami odbywa się zawsze ta brutalna zabawa, pełna krwi i ofiar zabawa szalonego Kilera.

Już czuję krew - pomyślałem. Kolejna ofiara jest blisko. Słyszę ją w oddali. Zbliża się.

Już zmierza w tę stronę.

Poczekam tu na nią. Za tym drzewem schowany. Gdzie słychać szelest liści i trzask gałązek łamanych. W powietrzu czuć zimno i wilgoć ogromną. Tymczasem tutaj,  nie widać człowieka. To bestia tam stoi. Stoi i czeka.
Prowadzą ją do mnie te światła z daleka. Już ona się  zbliża i nadchodzi się z daleka. Już tylko niech przejdzie obok kosza i bramki. I wtedy zacznie się taniec szaleńca i autora tej opowiadanki.

Jej światło już widzę,

Gdy zbliża się do mnie.

Jest jaśniej

I jaśniej i jakby radośniej.

Gdy obok przechodzi. Zastygam w bezruchu. Szykuję swój atak jak zawsze ... Buch .

Wtem znów widzę światła.

Zbliżają się do mnie
Są bliżej i bliżej

I bliżej już po mnie!

Więc muszę uciekać nawiewać okropnie, w tym mroku się schować i strach opanować.

Udało się, uciekłem jakby radosny,
Wróciłem do domu i czekam do wiosny.
Choć strasznie tam było. Nie warto tam wracać. Kilerem jestem morderstwo to praca.

Kurtyna

Wyszło jak wyszło czyli jak "włosy". Miało być strasznie i trochę lirycznie ale ciągłe zmiany, korekty trochę namieszały. Sceny drastyczne zostały wycięte aby mogły go czytać i oglądać osoby poniżej 14 roku życia. Łe.
Pozdrawiam Skryba

Rate

Number of participants 2 Experience +6 Pack Reason

View Rating Log

2020-11-02 15:05:45
Favorites4 RateRate

Master Bunny

RoninSan | from app

Horrorystyczna atmosfera - świetne ...górna piątka ! 👍
2020-11-02 16:28:38

Master Bunny

CaptKetch | from app

No Tomek, dobry kryminał opatrzony mrocznymi fotami 👍😁
2020-11-02 17:15:00
Kawał dobrej roboty, Tomaszku :-)
2020-11-02 17:15:15

Mi Gaming Team

Tomek081 Author | from app

RoninSan
Horrorystyczna atmosfera - świetne ...górna piątka ! 👍

dzięki 🙏 mama się ucieszy z piątki 😉
2020-11-02 17:23:23

Mi Gaming Team

CaptKetch
No Tomek, dobry kryminał opatrzony mrocznymi fotami 👍😁

dzięki 🙏 to chyba zasługa tej mgły. W. sumie pojawiła się nagle i nagle też mniej więcej do 1-2h zniknęła. Dziwne i za razem tajemnicze to było. Lampy w parku też zrobiły klimat. Szkoda byłoby nie pstryknąć tych kilku fotek 😃
2020-11-02 17:27:25

Mi Gaming Team

Sincz
Kawał dobrej roboty, Tomaszku :-)

dzięki 🙏 kolego praca odrobiona. Miałem wczoraj to wrzucić ale niestety nie udało mi się. Dzięki za uznanie. Pozdrawiam 😀
2020-11-02 17:35:44
Ziomuś ale z Ciebie Hitchcock , wciągnęło mnie w tą opowieść niczym siatka tego bezbronnego liścia ;) - BTW , świetnie opisane , Haloweenowo powiedziałbym :)
2020-11-02 20:07:39

Master Bunny

jarecki | from app

Sceneria na czasie.🎃👹🎃
Gra świateł we mgle robi piękne widoki.
Super fotki i pomysłowa relacja.👌👍
Brawo Tomasz 👏😄
2020-11-02 20:22:46
Yaretzky

Mi Gaming Team

Łukasz 14
Ziomuś ale z Ciebie Hitchcock , wciągnęło mnie w tą opowieść niczym siatka tego bezbronnego liścia ;) - BTW , świetnie opisane , Haloweenowo powiedziałbym :)

dzięki Ziomeczku 😁 a kojarzysz w której części Rzeszowa ten Park się znajduje?
2020-11-02 20:56:43

Mi Gaming Team

jarecki
Sceneria na czasie.🎃👹🎃
Gra świateł we mgle robi piękne widoki.
Super fotki i pomysłowa relacja.👌👍

dzięki Jarku 😁 Generalnie fajnie że udało mi się trochę tych zdjęć narobić. O takiej porze i w takiej scenerii bo jak się później okazało mgła się w tajemniczych okolicznościach rozpłynęła. Po godzinie czy dwóch już śladu po niej nie było. Także fart był 😁
2020-11-02 21:01:33
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Tomek081

Mi Gaming Team

• Followers

110

• Threads

59

• Replies

5509

18155