In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi Note 7/Pro

[İnceleme] Redmi Note 7 Global MIUI 12 (QFGMIXM) İle Gelen Yenilikler

2020-10-31 01:46:40
2303 78
Arkadaşlar Merhaba,
Bildiğiniz üzere MIUI 12 heyecanı tüm forumda aylardır devam etmekte. Bugün ise yeni bir haber ile Redmi Note 7 Global sürümü için MIUI 12 güncellemesi dağıtılmaya başladı, indiremeyen güncellemesi gelip de kaçan var ise konu içinde sizlere link ve yükleme işleminin nasıl yapılacağını açıklayacağım. Fazla uzatmadan kendim (Şahsım) adına denk geldiğim ve keşfettiğim yenilikleri ve detayları sizlerle paylaşıyorum.

Özet: Güncelleme sonrası herhangi bir kasma vb. yaşamadım pil konusunda da daha iyi olduğu hissiyatına kapıldım. Şu anlık bir sorun yok gayet güzel bir güncelleme olmuş.

Miui 12 Redmi Note 7 Global Manuel Güncelleme Linki;

https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QFGMIXM/miui-blockota-lavender_global-V11.0.1.0.QFGMIXM-V12.0.1.0.QFGMIXM-b775db5d33-10.0.zip

Linki ziyaret etmeniz halinde güncelleme dosyası indirilmeye başlayacaktır bizler ise güncelleme dosyası inerken gerekli ayarlamaları yapalım;
  • Ayarlar aracılığıyla güncelleme ekranını açalım
  • Miui 11 simgesine ard arda basalım ard arda bastıktan sonra gelişmiş özellikler açıldı tarzı bir bildirim ekranda belirecektir (sağlama almak için sağ üstteki 3 noktaya basın)

• Görüntüdeki gibi seçeneklere sahipseniz başarılı bir işlem gerçekleştirmiş siniz demektir.

Önceki adımları uyguladıktan sonra artık indirdiğiniz güncellemeyi kurmaya başlayabiliriz;

• Üstteki resimde bulunan "güncelleme paketini seçin" seçeneğe basın
  • Link yardımıyla indirdiğiniz dosyanın yolunu izleyerek .zip uzantılı dosyamızı seçelim ve Tamam diyelim
  • Üstteki maddeleri tamamladığımız takdirde cihazın yeniden başlatılacağı mesajını alacaksınız.
  • Cihazı yeniden başlatarak güncellemenin kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Redmi Note 7 MIUI 12 - Yenilikler

Bu bölümde sizlerle güncelleme ile birlikte keşfettiğim gözüme çarpan yeniliklere değiniyor olacağım. Lütfen sizler de listemde bulunmayan veya yanlış bir bilgiyi yeni diye sunuyorsam yorumlarda bildiriniz. Hadi yeniliklere geçelim :)

1) Batarya Simgesi değişmiş önceden hap şeklinde iken güncelleme ile birlikte tam olarak bir pil tasarımı sağlanmış.
2) Ekran kilitleme sırasındaki animasyon değişmiş ve yavaş yavaş ekranın kararmasını sağlayan bir animasyon tasarlanmış.
3) Bildirimler daha yuvarlak bir tasarım kazanmış.
4) Bildirim çubuğuna yeni butonlar eklenmiş (Barkod okuma, Ultra pil tasarrufu, kayan pencereler)

Ayarlar Bölümü
Ayarlar ana ekranında ufak tasarım yenilikleri sağlanmış.

Telefon hakkında
- Herkesin de aşina olduğu arayüz bizleri karşılıyor.
Tüm özellikler bölümünde ise cihazın bilgileri yer alıyor.
- Genel olarak pencereler de başlığın büyük harfler ile kullanıldığı tasarımlar kullanılmış Örnek ektedir.

Sim kartlar & mobil ağlar
- Bu bölümde ise yine yeni bir tasarım kazandırılmış ve sim kartların pratik olarak yönlendirilmesi adına veri aktarım ve çağrıların hangi sim kart ile yapılacağını seçebiliyorsunuz.
- Tam olarak emin değilim ancak sim kart ayarları bölümünde Wifi arama ayarı eklenmiş olabilir.
Wi-Fi
Bu bölümde de tasarımsal değişikliklere giden Xiaomi ayrıca wifi detaylarını gösteren bir tasarıma da imza atmış.

Bluetooth

Diğer bölümlerde de olduğu gibi tasarımsal yenilikler var.

Kilit ekranı

- Yeni kilit ekranı zaman biçimi eklenmiş.

Ekran - Kontrol merkezi & Bildirim Çubuğu

- Pil göstergesi seçim öncesi butonlardan tasarımı hakkında bilgi sahibi olmanıza olanak sağlıyor ayrıca herkesin çözülmesini beklediği bir rakamın büyük diğer rakamın küçük kaldığı sorun çözülmüş :)

- Yeni kontrol merkezini kullan diyerek Kontrol merkezi tasarımına geçebilirsiniz.

Yeni Gizlilik Koruması
Aslında Android 11 özelliği olan gizlilik odaklı hangi bilgiye hangi uygulamanın eriştiğini görebildiğimiz ve bunları ayarlamaya fırsat sunan özellik birçok firma tarafından arayüz güncellemeleri ile kullanıcıları korumak adına sunuluyor.
Ayrıca bir resim gönderirken bile Gizlilik koruması ile dosyanın bazı bilgilerini koruma altına alabilirsiniz.
Pil & Performans

- Ultra pil tasarrufu özelliği gelmiş.
Ek Ayarlar - Erişilebilirlik
Erişilebilirlik ekranı başlıklara ayrılarak daha kolay ulaşım fırsatı sunuyor.

Özel özellikler - Kayan Pencere
Kayan Pencere özelliği ile bildirimleri tutup aşağı çekince farklı bir uygulama üzerinde ön izleme yapabiliyoruz.

Kamera
Kamera bölümde bizleri yeni tasarımlar ve pro modu karşılıyor ayrıca biraz Google camera havası katılmış gibi duruyor. Ayrıca kamera uygulaması içinde Google'ın görüntü işleyerek obje tanıma sistemi olan Google Lens de buton olarak eklenmiş.

Kamera konusuna değinmişken fotoğraf görüntülerken bir buton yardımıyla yatay şekilde görüntülemeye cihazı eğmeden geçiş yapabilirsiniz.

Konumuzun sonuna geldik arkadaşlar şu anlık keşfettiğim yenilikler bunlar sizin de bu listede bulunmayan keşfettiğiniz bilgiler var ise yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz, listeyi yeniliklere denk geldikçe genişleteceğim.

2020-10-31 01:46:40
Favorites22 RateRate
Invalid floor, the posts have been deleted #1

Rookie Bunny

ömer81 | from Redmi Note 7

bu linkten güncelleme yapınca telefon sifirlanmiyor değil mi
2020-10-31 04:10:49

Intern Moderator

Shooterfanas Author | from Redmi Note 7

ömer81
bu linkten güncelleme yapınca telefon sifirlanmiyor değil mi

hayır telefon sıfırlanmıyor. Kendim 2 kez Miui 11 ve 12 olmak üzere bu şekilde yükselttim bir kayıp yaşamadım.
2020-10-31 04:19:28

Rookie Bunny

ömer81 | from Redmi Note 7

Shooterfanas
hayır telefon sıfırlanmıyor. Kendim 2 kez Miui 11 ve 12 olmak üzere bu şekilde yükselttim bir kayıp yaşamadım.

eyvallah sağolasın
2020-10-31 04:24:18

Intern Moderator

ömer81
eyvallah sağolasın

rica ederim. Güle güle kullanın
2020-10-31 04:25:47

Moderator

Franticc | from Redmi Note 7

Redmi Note 7 İçin Muazzam Bir MIUI 12 İncelemesi Olmuş Tüm Detayları Gönderiniz de Görmek Mümkün, Emeğinize Sağlık
2020-10-31 06:06:51

Intern Moderator

Franticc
Redmi Note 7 İçin Muazzam Bir MIUI 12 İncelemesi Olmuş Tüm Detayları Gönderiniz de Görmek Mümkün, Emeğinize Sağlık

Teşekkürler :)
2020-10-31 06:13:42

Rookie Bunny

6380799660 | from Redmi Note 7

yükledim ama alttaki çizgi yok
2020-10-31 16:09:27

Intern Moderator

6380799660
yükledim ama alttaki çizgi yok

alttaki çizgi tam ekran modunda geçerli
2020-10-31 17:44:58