In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Sports

[Wyzwania] Konkurs 2000+ ! Relacja z zawodów przeniesiona do nowego wątku!

2020-10-31 00:35:10
20938 616
[Aktualizacja, 16 listopada]

Mili, ze względu na dużą już liczbę komentarzy, przenosimy relację z konkursu do nowego wątku. Dostępny pod linkiem tutaj.

[Aktualizacja, 13 listopada]

Mili, zanim przejdę do podsumowania rundy 3., chciałem ogłosić WAŻNY KOMUNIKAT: od najbliższej czwartej rundy będą uwzględniane tylko kroki rejestrowane przez cztery aplikacje Mi Fit, Xiaomi Wear, Zepp albo Notifity Fitness, jednocześnie z listy usuwamy Google Fit. Powód prozaiczny. Google Fit umożliwia ręczne wprowadzanie kroków. Stąd też prośba do osób, które korzystają ze wspomnianej aplikacji, aby od najbliższej rundy przesiąść się na jeden z czterech wymienionych rejestratorów. Oczywiście rundy już pokonane i udokumentowane przez Google Fit nie są kasowane.

A jaka była trzecia runda? Tradycyjnie wyróżniły się kinga1984 i Misiaqu. Zawodniczki wykonały odpowiednio 39,4 tys. i 43 tys. kroków! Uwagę przykuła także danka111. W pierwszej i drugiej rundzie wykonała ok. 10 tys., a teraz  ponad 27 tys. kroków! Wysoki poziom trzyma też Berni89. W pierwszych dwóch kolejkach zarejestrowała 17 tys. kroków, a w trzeciej - ponad 22 tys.

Wśród Panów - tak jak w drugiej rundzie - prym wiedli Serkovsky i szefo, którzy wychodzili ponad 52 tys. kroków. (MAXIM) zajął ponownie trzecie miejsce, zbliżając się do 30 tysięcy. Z kolei juziu i Realizator Celu zrobili dwukrotnie więcej kroków niż ostatnio. Zaliczyli odpowiednio 16 tys. i 22 tys. kroków.   

Runda 4. zaczyna się o północy w sobotę i trwa do końca niedzieli. Przez dwa dni do wychodzenia jest 11 tys. kroków. Widok aplikacji z liczbą kroków i datą (14 lub 15 listopada) należy opublikować najpóźniej do godz. 08:59:59 w poniedziałek. I przypominam: przy kwalifikacji do rundy 5. nie będzie uwzględniana aplikacja Google Fit.

Panie

Panowie

_doMIno_

[Aktualizacja, 11 listopada]

Runda 2. za nami! Mam wrażenie, że wciąż większość traktuje zawody treningowo, i wykonuje tyle kroków, ile potrzeba, aby przejść do następnej rundy. Ale wcale nie brakuje emocji. Powiem więcej! Ktoś komuś wszedł na ambicję!

W pierwszej rundzie Serkovsky zrobił prawie 17 tys., a szefo 36,5 tys. kroków. Ale wszystkich przebił (MAXIM), którego licznik po ponad 4 godzinach zatrzymał się na 55 tys. kroków. Ale zdaje się, że w ostatniej kolejce zarówno Serkovsky, jak i szefo chcieli dać równie wyraźny sygnał: my też się liczymy! I obaj panowie wychodzili ponad 54 tys. kroków! Ale wysoką formę zaprezentowali także inni zawodnicy. TrzystaToMit wykonał ponad 19 tys., (MAXIM) machnął 25 tys., a Artur Barasinski prawie 33 tys. kroków. Wszyscy panowie zrobili łącznie 514 338 kroków!

Panie wykonały o 200 tys. kroków mniej, ale liczba zawodniczek jest mniejsza. W drugiej rundzie po uśrednieniu każda zawodniczka wychodziła niemal 13,7 tys. kroków, a więc o kilkaset kroków więcej niż Panowie! Wśród zawodniczek najlepszym wynikiem może się pochwalić Misiaqu (37,6 tys.), Wika2006 (32 tys.), kinga1984 (30 tys.), a także Fanka z  ID 6277589060 (24 tys.).

Gratuluję Wszystkim, i mocno trzymam kciuki. Runda 3. zaczyna się jutro o północy i trwa całą dobę. Poprzeczka tradycyjnie idzie wyżej. Do wykonania jest 9000 kroków. Pamiętajcie, aby widok aplikacji opublikować najpóźniej do godz. 08:59:59 w piątek (13 listopada) w niniejszym wątku konkursowym. Widok musi przedstawiać liczbę zarejestrowanych kroków i datę 12 listopada.

Poniżej lista zawodniczek i zawodników, którzy przechodzą do rundy 3.  

Panie

Panowie

_doMIno_

[Aktualizacja, 9 listopada]

Mili,

pierwsza runda za nami. Poniżej zaktualizowana lista zawodniczek i zawodników. Zaznaczeni kolorem pomarańczowym przechodzą do RUNDY 2. W polach znajdziecie liczby wykonanych i zarejestrowanych kroków. Jedno wyjaśnienie: część z Was publikowała kilka widoków. Jeśli jednak na jednym widoku było minimum 5 tys. kroków, nie sumowałem już z liczbami prezentowanymi na pozostałych.

Spośród 28 zawodniczek odpadły tylko cztery. Brawo Panie! Jednednego dnia najwięcej kroków wykonała zawodniczka 6277589060. Zarejestrowała ponad 20 tys. kroków. Niewiele mniejszą liczbą może się pochwalić kinga1984 (19913 kroków). Wyróżniły się także Berni89 oraz dziki KUC. Panie wykonały odpowiednio 17881 i 17778 kroków!

Wśród Panów było równie ciekawie. Zdecydowany prym wiódł (MAXIM). Tylko jednego dnia wykonał ponad 55 tys. kroków! Voldtekst przekroczył 21 tys. Serkovskyzbliżył się do 17 tys., a RuraSzczecin wychodził 15694. Jednak większość Panów starała się nie szarżować. Tyle, ile trzeba, by zachować siły na kolejne rundy!

Dziś o północy rusza runda 2. Tym razem do wykonania 7000 kroków. I pamiętajcie o jednym: widoki z aplikacji muszą przedstawiać liczbę kroków oraz datę 10 listopada, muszą być też opublikowane w niniejszym wątku konkursowym najpóźniej do godziny 08:59:59 w środę. Powodzenia!

Panie

Panowie

_doMIno_

[Aktualizacja, 5 listopada, godz. 17.05]

Mili,

mini21 zauważył dzisiaj rano, że część osób nie podała w zgłoszeniach numery ID mi community, lecz ID opasek albo w ogóle. Winę i zamieszanie biorę na siebie. Głowę posypuję popiołem.

Po zapoznaniu się z zebranymi opiniami decyzja jest następująca: osoby, które nie podały ID mi community mogą uczestniczyć w projekcie, nie usuwam z listy.

Zanim zaczniecie rzucać gromami, przyczytajcie wyjaśnienie. Nie zawiniły osoby, które się zgłaszały. Tylko admin w mojej osobie. Mój błąd polegał na tym, że w wątku konkursowym napisałem, że trzeba podać numer ID. Jednak nie wyjaśniłem, że chodzi o ID mi community. Wydawało mi się to bardziej niż oczywiste. Pomyliłem się. Część z Was zrozumiała, że mam na myśli ID np aplikacji sportowych. Co prawda w komentarzach niektórym osobom odpowiadałem, że należy podać numer forum, a w regulaminie jest to napisane wyraźnie, ale - tak jak reklamach - to, co pisane jest wielkimi literami, w tym przypadku w wątku, nie może wprowadzać w błąd. Moje zbyt ogólne określenie wprowadziło w błąd, za co najmocniej przepraszam.

* * *

[Aktualizacja, 5 listopada, ok. 10:00]

Uwaga! Pytanie do Mi Fanów

mini21 słusznie zauważył, że wg regulaminu należało podać ID mi community, a nie ID dotyczące aplikacji sportowych rejestrujących kroki. W zgłoszeniach część osób podało ID aplikacji sportowych. Zamieszanie dodatkowo spotęgał admin w mojej osobie, za co przepraszam :( Otóż przy wpisywaniu zawodników weryfikowałem dane, podając ID mi comm.

Kierując się literą regulaminu, osoby, które podały ID aplikacji sportowych w zgłoszeniu, nie mogą brać udziału w zawodach. Mam jednak pytanie do uczestników zabawy: czy możemy nie przekreślać tych osób i pozwolić na dalszą rywalizację, która dopiero się zaczyna? Podanie ID aplikacji sportowych - tak zakładam - było omyłkowe, wynikało z niezrozumienia. Choć też mam świadomość, że nieznajomość przepisów szkodzi. Dajcie mi znać w oddzielnym wątku utworzonym przez mini21 tutaj.   

* * *

Witam zawodników

[4 listopada, 2020] czas na ogłoszenie zawodników, którzy zgłosili się do 2000+. Chętnych jest wielu, bardzo wielu! Zawodnicy pogrupowani są w dwóch tabelkach. Jedna odnosi siędo kategorii żeńskiej, a druga – męskiej.

Przypominam, że Runda 1. zaczyna się w piątek (6 listopada) o godz. 00:00 i trwa do końca niedzieli. Najpóźniej w poniedziałek do godz. 08:59:59 musicie opublikować w niniejszym wątku konkursowym widok aplikacji przedstawiający datęi liczbę zarejestrowanych kroków. Kroki można rejestrować przy pomocy jednej z pięciuaplikacji: Mi Fit, Xiaomi Wear, Google Fit, Zepp albo Notifity Fitness. Poniżej przedstawiam przykładowy widok Mi Fit. Widać datę i liczbę zarejestrowanych kroków.

Poniedziałek jest jednocześnie odpoczynkiem dla Was, a dla admina czasem na przygotowanie i aktualizację listy zawodników, którzy przechodządo Rundy 2. we wtorek. Dla przejrzystości w tabelce zamieszczam daty pierwszychsześciu rund. Z biegiem czasu będą zastępowane przez kolejne.

Gotowi? Najpierw Panie. Potem Panowie.

Powodzenia!

_doMIno_

* * *

Czołem

[aktualizacja, 3 listopada 2020] w ostatni piątek w niniejszym wątku ogłosiliśmy konkurs pierwotnie nazwany 1000+. Po zapoznaniu się z mechaniką zgłosiliście jednak kilka sugestii. Zostały wzięte pod uwagę i wprowadzone w życie. Również w regulaminie. To, co zostało zmienione lub uzupełnione, nie kasowałem, lecz dałem w nawias z adnotacją. Poniżej zaktualizowane najważniejsze zasady konkursu. Zapraszamy!

* * *

Mili,

[30 października 2020] Mi Sport Team wyszedł z propozycją, by ruszyć z nowym konkursem propagującym aktywny tryb życia. Brawo Panowie! Pomysł przedni! Niektóre założenia musieliśmy nieznacznie zmodyfikować, by na bieżąco monitorować i koordynować projekt. Ale sens pozostaje nieruszony. Do wygrania będą oczywiście nagrody, które prezentuję pod koniec wpisu.

O co chodzi w 2000+? (Pierwotnie 1000+)
Chodzi o to, by przejść jak najwięcej rund. Runda pokrywa się z dobą. Wyjątkiem są rundy, które przypadają na weekend. Wtedy zaczynają się w sobotę po północy i trwają do końca niedzieli. Runda może zostać wydłużona także wtedy, gdy nastęnego dnia wypada święto. (Pierwotnie runda zaczynała się o godz. 13, a kończyła o godz. 9 rano następnego dnia).

Czy między rundami jest dzień na odpoczynek?
Tak, taka była sugestia z Waszej strony. I również jest ona potrzebna dla organizatora, aby mógł sprawdzić i poinformować, kto przechodzi do następnej rundy. Nie chcieliśmy, aby taka informacja pojawiała się, gdy kolejna runda już się rozpoczęła.  

Co trzeba zrobić, by przejść do następnej rundy? Trzy rzeczy!
Po pierwsze, trzeba wykonać odpowiednią liczbę kroków. W pierwszej rundzie - 5000 kroków. W każdej kolejnej o 2000 więcej, czyli w rundzie 2. - 7000, w rundzie 3. - 9000, w rundzie 4. - 11000. I tak dalej. I tak dalej. (Pierwotnie każda kolejna runda wydłużała się o 1000 kroków). Po drugie, kroki należy zarejestrować wykorzystując jedną z pięciu aplikacji: Mi Fit, Xiaomi Wear, Google Fit, Zepp albo Notifity Fitness.  Po trzecie, i to jest BARDZO WAŻNE!, widok przedstawiający liczbę wykonanych kroków oraz datę zarejestrowanych kroków musicie opublikować w niniejszym wątku konkursowym nie później niż po upływie 9 godzin od zakończenia rundy, czyli do godz. 08:59:59.

Co się stanie, jeśli wykona się kroków więcej niż potrzeba?
Nic. Uczestnik, który wykona i zarejestruje więcej kroków niż potrzeba do przejścia do kolejnej rundy, nie jest premiowany - nadwyżka kroków nie jest uwzględniana w kolejnej rundzie.

Kto i jak informuje o przejściu do kolejnej rundy?
Admin w mojej osobie - w niniejszym wątku konkursowym - przedstawia listę fanów, którzy kwalifikują się do następnej rundy. Ogłoszenie nastąpuje w dniu między zakończoną, a kolejną rundę. (Wcześniejsze nieaktualne założenie - do godz. 13)

Uwaga! Godziny rozpoczęcia i zakończenia rund oraz czas publikowania informacji o uczestnikach, którzy przechodzą do kolejnej rundy mogą ulec zmianie. Zmiany takie będą obowiązywać po upływie dwóch dni liczonych od dnia ich opublikowania w wątku konkursowym. Asekurujemy się z prostej przyczyny. Jeśli będzie dużo uczestników, tym więcej czasu będziemy potrzebować, by weryfikować wyniki.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Do 4 listopada należy zamieścić komentarz, w którym podacie numer ID oraz kategorię, w której startujecie: męska albo żeńska. 5 listopada przedstawimy listę uczestników.

Kiedy zaczyna się konkurs?
Zawody zaczynamy dzień później, a więc 6 listopada. Wyjątkowo dzień przypada na piątek, więc runda, jak wcześniej pisałem, kończy się w niedzielę. Potem dzień przerwy, a we wtorek runda 2.

Kiedy kończy się konkurs?
Mechanika jest tak pomyślana, by liczba uczestników zawodów stopniowa malała. Przy czym ostatnia runda przypada na 12 i 13 grudnia (weekend). Jeśli do tego czasu w zawodach pozostanie więcej osób niż liczba premiowanych miejsc, wówczas o zwycięstwie zdecyduje liczba kroków wykonana w ostatniej rundzie. (Pierwotnie ostatnia runda była zaplanowana na 30 listopada).

Co jest do wygrania?
Konkurs 1000+ propaguje zdrowy tryb życia, a skoro zdrowy tryb życia to pierwsze miejsce w kategorii żeńskiej i męskiej nagradzamy szczoteczką elektryczną Xiaomi Mi Smart Electric Toothbrush T500. Uczestnicy, którzy zajmą drugie miejsce, otrzymują opaskę Mi Band 4. Trzecie miejsca premiujemy czarną bluzą z kapturem i logo Be Legendary 9.   

Czy wszystko jasne?
Jeśli macie pytania, pytajcie! Możecie zacząć zgłaszać się do konkursu i rozgrzewać stopy!

_doMIno_

REGULAMIN KONKURSU 2000+ TUTAJ

2020-10-31 00:35:10
Favorites55 RateRate

Master Bunny

Tomek081 | from app

dobry pomysł z tym ruch to zdrowie. Tylko zastanawia mnie dlaczego runda zaczyna się od 13 a kończy o 9 następnego dnia. Nie było by lepiej gdyby runda trwała od 24 do 24 łatwiej byłoby z publikowaniem wyników wystarczyłby zrzut ekranu z apki z raportem liczby kroków. Tak mi się wydaje
2020-10-31 02:14:42

Admin

_doMIno_ Author | from app

Tomek081
dobry pomysł z tym ruch to zdrowie. Tylko zastanawia mnie dlaczego runda zaczyna się od 13 a kończy o 9 następnego dnia. Nie było by lepiej gdyby runda trwała od 24 do 24 łatwiej byłoby z publikowaniem wyników wystarczyłby zrzut ekranu z apki z raportem liczby kroków. Tak mi się wydaje

Od 13 do 9, bo potrzebny jest czas na przejrzenie zrzutów ekranow. Do tego inne obowiązki. A że na początku będzie więcej osób, to i więcej czasu potrzeba.
2020-10-31 02:31:57

Semi Pro Bunny

kinga1984 | from app

zgłaszam start waga piórkowa żeńska (6345287121)🤩
2020-10-31 02:32:12

Master Bunny

Tomek081 | from app

_doMIno_
Od 13 do 9, bo potrzebny jest czas na przejrzenie zrzutów ekranow. Do tego inne obowiązki. A że na początku będzie więcej osób, to i więcej czasu potrzeba.

z dwóch raportów trzeba będzie zliczyć wyniki:
1. od 13 do 24
2. od 24 do 9
to będzie trudniejsze no ale jak regulamin tak mówi to oki. Ale regulamin zawsze można zmienić w tym zakresie. Dobra już nie szukam dziury w całym. Pozdrawiam
2020-10-31 02:39:24

Admin

Tomek081
z dwóch raportów trzeba będzie zliczyć wyniki:
1. od 13 do 24
2. od 24 do 9

No tak, ale między jedna a druga runda musisz podać informacje kto idzie dalej. Potrzebujesz czas, by to sprawdzić.
2020-10-31 02:44:38

Master Bunny

Tomek081 | from app

_doMIno_
No tak, ale między jedna a druga runda musisz podać informacje kto idzie dalej. Potrzebujesz czas, by to sprawdzić.

podać kto idzie dalej można dać znać spokojnie do 13 bo i tak ludzie klepią kroki bo chodzą, ruszają nogami. Łatwiej będzie z raportami bo będą czytelne. Nie trzeba będzie dzielić wyników z dwóch rapków. Więcej roboty z tym. Kwestia do przemyślenia i podjęcia szybkiej decyzji.
2020-10-31 02:51:43

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Zgłaszam chęć udziału w konkursie 😃 kategoria męska - ID 1754303298
2020-10-31 03:18:27

Admin

Tomek081
podać kto idzie dalej można dać znać spokojnie do 13 bo i tak ludzie klepią kroki bo chodzą, ruszają nogami. Łatwiej będzie z raportami bo będą czytelne. Nie trzeba będzie dzielić wyników z dwóch rapków. Więcej roboty z tym. Kwestia do przemyślenia i podjęcia szybkiej decyzji.

Przemyślimy to, bo tak, przyznaje, byłyby czytelne jeśli runda pokrywalaby się z doba, ale jak wspomniałem potrzebujemy czasu żeby sprawdzić kto idzie do kolejnej rundy. Ryzykujemy chaosem, jeśli już w trakcie kolejnej rundy okazałoby się że jakaś osoba w tej rundzie nie bierze udziału.
2020-10-31 03:20:52

Mi Sports Team

Arni7713 | from app

zgłaszam się waga Ciężka Męska 😂🤣 id 6182859049
2020-10-31 03:29:10
Dostałeś od nas wszystko na tacy... i inne osoby już zgłaszają Ci uwagi, dokładnie takie jakie dostawałeś od nas... czyli? Chętnie się podłączę....
2020-10-31 03:51:51
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

_doMIno_

Admin

• Followers

574

• Threads

150

• Replies

674

3450