In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi Note 8/Pro

[] Ricamdır Şu Ezberleri Bozalım Lütfen Arkadaşlar

2020-10-29 12:48:27
431 2
Selam arkadaşlar, dün bir gönderide Note 8 Pro kullanıcısı ultra pil tasarrufu modunda 343 saat süre görmüş, doğal olarak bu süre neyi temsil ediyor, gerçekten 343 saat dayanıyor mu gibisinden bir soru sormuş.

Bir kullanıcı da "telefona hiç dokunmazsan o kadar saat bekleme süresi olur" diye cevap vermiş. Bu kullanıcı da kendisini forumda neredeyse her gün gördüğüm, sevdiğim bir kullanıcı. Kendisine bir imada bulunmuyorum, zaten bu ezber bilgilerde sorun, oda duyduğunu aktarmış tek böyle söyleyen o değil. Ben bu gönderiyi durumun sadece bundan ibaret olmadığını, durumu böyle sananlar için, o sürenin tam olarak neyi ifade ettiğini bile bilen biri yok demek için oluşturuyorum. O sürelerle ilgili tek elle tutulur bilgi batarya kapasitesine göre artmasıdır.

Hocalarım bırakın ultra tasarruf modunu, Redmi Note 8 kullanıcısıyım telefonda ultra tasarruf modu falan yok telefondaki mevcut tasarruf modunu bile açmadan pil 100 den 99 a bekleyerek 12 saatte bile düşmüyor.

Hunharca kullandığınız cihazlar size 12-13 saat ekran süresi veriyor yeri geliyor 2 gün priz yüzü görmüyorsunuz. Size tek dolumda bu kadar kullanım ömrü sunan cihazların, gerçekten bekleme süresinin, ultra pil tassarufundaki sürelere, normal tasarruf modundaki sürelere veya tasarruf modu kapalı iken gösterilen sürelere bağlı olduğuna gerçekten inanıyor musunuz ?

Üretici zaten bir cihazı üretime başladığında, bir tanesini alır tam dolumdan bitene kadar ekran kapalı bir şekilde bekleme testine tabi tutar, test biter not alırlar, totalde kaç saat dayanmış diye. Sonra o saati test lansmana kadar yetişirse cihazın lansmanında gün olarak açıklarlar.

Arkadaşlar bakın dediğim gibi, kullandığım cihazda tassaruf modu falan açmadan pil 12 saatte bile 99 a düşmüyor diyorum. Pil seviyesi 100 olmuş bir Note 8 de o süre 41 saat 53 dakika ama telefonun 21 gün bekleme süresi var 41 saat 53 dakika yazmasına rağmen. Ayriyeten telefonu sabah uyandığımda bıraktığım pil seviyesi neyse o seviyede buluyorum tekrar %1 bile düşmemiş oluyor.

Ben kesinlikle o ultra pil tasarrufundaki rakam bekleme süresini temsil etmiyor demiyorum. Ediyorsada doğru göstermiyor diyorum. Bugüne kadar hangi cihazda marka model ayırt etmeksizin o rakamların doğru sonuçlar verdiğini gördünüz. ?

Diyelim ki ultra pil tasarrufuna alınca gerçekten o belirtilen saat kadar telefon bekliyor, peki neden tasarruf moduna bile alınmamış Note 8 in 21 gün bekleme süresi var. ? O zaman ultra pil tasarrufu modunda bu bekleme sürelerinin 50-60 güne çıkması lazım bu mümkün mü ?

O süreler bilmediğimiz başka bir şeyi temsil ediyorsa ve bilen varsa açıklasın bari. Yada evet amacı o ama doğru sonuç vermiyor desin. 30 dakika cihaz kullanarak o ultra pil tassarufundaki süreler 10 - 15 saat düşüyor zaten beklemede mi doğru sonuç göstericek ?

2020-10-29 12:48:27
Favorites3 RateRate

Master Bunny

Peacekeeper07 | from Redmi Note 8 Pro

evet bende merak ediyorum
2020-10-29 14:51:25

Pro Bunny

『TR』¤KING48 | from Redmi 8A

evet hocam eline sağlık
2020-10-30 14:03:00
please sign in to reply.
Sign In Sign Up