In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Akcesoria

[Dyskusja] Żarówki do SmartHome

2020-10-22 15:44:41
1144 16

Pro Bunny

DJ Matjas Author | from app

Michał Szczecin
Tak sobie przypomniałem, więc trochę pospamuje zamiast pisać w jednej wypowiedzi.
DJ Matjas chce koniecznie JASNE światło.
Jak się ściemni to przeprowadzę testy i zamieszczę swoje wrażenia.

Bardzo ci dziękuję!
2020-10-22 23:35:23
No to się ściemniło i teraz mogę ze spokojem opisać moje wrażenia.
Jak wiecie wszyscy czytający a w szczególności Ty DJ Matias dzisiaj zakupiłem trzy żarówki Mi Smart LED Bulb Essentional 950lm
O parowaniu ich z aplikacją nie będę się rozwodził, ale zabawy było co niemara jak wszystkie 3 szt chciały naraz ;-)
A teraz najważniejsze. Oto zdjęcia wykonane w dzień, dlatego aparat przyciemniał otoczenie.

A tak wygląda to jak jest ciemno, czyli zdjęcie wykonane przed chwilą:

A teraz wnioski:
Nawet pojedyncza żarówka świeci jasno i można przy niej czytać. Kolory można ustawić zupełnie dowolne (jakie się chce) z palety kolorów RGB. Napewno nie można ustawić barw nasyconych, jest to kolor zdecydowany ale pastelowy.
Żarówki można łączyć wirtualnie w grupy (ja tak zrobiłem i nazwałem to Żyrandol), a następnie sterować wg uznania.
Pokazuje na powyższym zdjęciu maksymalne ustawienie (na full) światła białego, gdyż załezy nam w tym eksperymancie na sile światła.
W mojej subiektywnej ocenie i pomijając ten trupi kolor światła siła jest wystarczająca chociaż do końca nie zachwyca.
Jak już to zauważył ze swojego doświadczenia kolega pawelt, to światło ma coś w sobie, że masz wrażenie mniejszej intensywności. Można przy nim oczywiście czytać, a ja nawet zaraz ustawie je na słabsze i w innej tonacji, ale jeżeli ktoś potrzebuje do szczęścia lub pracy silnego światła (takiego 100W), to nie jest to czego szuka. Żarówki (jedna żarówka) w mojej ocenie to jakieś 65W dawnych żarowych żarówek.
Natomiast niezaprzeczalnym bajerem jest to:

A radości jest bez końca :-D

2020-10-23 01:00:50

Pro Bunny

Michał Szczecin
No to się ściemniło i teraz mogę ze spokojem opisać moje wrażenia.
Jak wiecie wszyscy czytający a w szczególności Ty DJ Matias dzisiaj zakupiłem trzy żarówki Mi Smart LED Bulb Essentional 950lm
O parowaniu ich z aplikacją nie będę się rozwodził, ale zabawy było co niemara jak wszystkie 3 szt chciały naraz ;-)

Dziękuję ci jeszcze raz! Takie kolory mi odpowiadają, jeszcze się porządnie namyślę, ale chyba padła decyzja na tańsze 950lm.
2020-10-23 01:54:14

Grand Master Bunny

mini21 | from app

Mniej lumenów a więcej W...
2020-10-23 02:07:47

Pro Bunny

Ostatnie pytanie: Czy w Mi-Home mogę ustawić terminarz jasności?
2020-10-23 18:22:52

Pro Bunny

domix30 | from app

Bardzo przydatny temat, w komentarzach jest podanych tyle informacji, które z pewnością komuś się przydadzą. Sam zastanawiałem się nad różnicami w tych żarówkach
2020-10-24 01:32:03
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

DJ Matjas

Pro Bunny

• Followers

83

• Threads

54

• Replies

230

1961