In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Foto Team

[Foto Spacery] Nocne fotostory - Staw Brodowski

2020-10-21 03:55:29
352 12
Jest godzina 21 a ja zdążyłem przed ulewą jaka nawiedziła Szczecin. Bo celem dzisiejszej małej wycieczki, była nauka, czyli czynność niezwykle prozaiczna i pozbawione nutki romantycznej i niezwykłej - nauka fotografowania wieczornego i nocnego.
I chociaż niebo zakryte było chmurami, a na gwiazdy liczyć nie można wyruszyłem pełny nadzieji na chciaż połowiczny sukces.
No tak, zapomniałem Wam napisać.
Od wczoraj od godziny 23:21 jestem członkiem
MI Foto Team
a to oznacza, że bajki się skończyły i wszystko co od tej pory robię, rzutuje nie tylko na moją osobę, ale również świadczy o całym zespole.
Zatem kurtz-galopem rozpocząłem intensywną naukę.
Veni, vidi, vici
Gajusz Juliusz Cezar, cytuje Michał Szczecin

Na pierwszy rzut poszedł pobliski skwer, któremu w Googlach osobiście nadałem nazwę Skwer Komuny Paryskiej (tak udzielam się w GMaps)

Teraz już pozostał wymieniony w tytule Staw Brodowski.

Teraz nastąpiła próba czegoś w stylu Art, ale jakoś nie wyszło i publikuje ku przestrodze.

Poniższe zdjęcie wyszło odrobine lepiej. Niestety moja satysfakcja nie wzrosła znacząco.

Plany ogólne prezentują się lepiej, niż detale

Poniższe zdjęcie publikuję wyłacznie z obowiązku reporterskiego, bo to już mój powrót i mogliście pomyśleć, że rozbiłem tam namiot i siedzę publikując niniejszy materiał.

No może jeszcze jedna fotka z cyklu "technika w świetle nocnym"

Na podsumowanie całej tej eskapady musze powiedzieć, że fotografia nocna znacznie różni się od tej robionej w blasku słońca. Niestety matryca naszego MiAparatu fotograficznego musi otrzymać niezbędą ilość światła - a to trwa i trwa i trwa.
Wykonanie jednego zdjęcia to od 2 do 3 minut, zatem statyw (gimbal Xiaomi), jest tutaj po prostu elementem nieodzownym a i tak ich jakość jest w mojej ocenie niewystarczająca.
Aby zrobić dobre zdjęcie niezbędnym jest użycie trybu PRO i kolejne próby z poszczególnymi ustawieniami, gdyż dzisiejsza prezentacja wykonana była za pomocą aplikacji GCam i trybu nocnego.
Jak wszyscy wiemy, jakośc publikowanych zdjęć na forum pozostawia wiele do życzenia, ale nocne zdjęcia będa wyglądały znacznie gorzej. Zatem zapraszam do udostępnionego albumu pod adresem:
gdzie można zobaczyć prace w rozdzielczości i jakości znacznie lepszej.
A teraz poddaje wszystko Waszej ocenie i liczę na konstruktywną krytykę i ewentualne sugestie.
-------------------------------------------------------------------------------------
Z obowiązku przypominam wszystkim:
Wszystkie zdjęcia wykonane zostały przy użyciu Redmi Note 9 Pro, oraz przy wydatnym wsparciu Mi Selfie Stick Tripod Black

Rate

Number of participants 3 Experience +12 Pack Reason

View Rating Log

2020-10-21 03:55:29
Favorites4 RateRate
Gratuluję przystąpienia do Teamu ! A reszta jak zwykle PPM czyli pieknie panie Michale :)
2020-10-21 04:39:54

Master Bunny

PIEREK | from app

brawo brawo brawo cieszy mnie to że nie odmówiłeś powołania do MI FOTO TEAM. brawo brawo brawo
2020-10-21 06:05:57

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

właściwy człowiek na właściwym miejscu można rzec. Fotki Mości Panie zacne, piękne i kolorowe. Dobry apart i operator tegoż aparatu czyli jego woźnica to bardzo ważny duet i świetną robotę żeście wykonali +100 exp for you. Oczywiście łapa w górę i jeszcze raz gratuluję dołączenia do teamu foto 😀
2020-10-21 06:15:50

Master Bunny

RoninSan | from app

Jak zwykle - 👍👌
2020-10-21 07:05:44
ładne zdjęcia
2020-10-21 07:14:06
Redmi 7A
Gratuluję! I po eleganckości zaiste 😊
2020-10-21 11:09:45

Semi Pro Bunny

6268543 | from app

Ładnie.
2020-10-21 13:57:42
Bardzo mnie to cieszy, że jesteś w grupie foto !. I oczywiście czekamy na kolejne super prezentacje. Pozdrawiam.
2020-10-21 14:26:44
Profesjonalnie :-)
2020-10-21 14:52:10

Master Bunny

CaptKetch | from app

Ładne nocne ujęcia.
2020-10-22 06:50:09
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Michał Szczecin

Mi Foto Team

• Followers