In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Tech Team

[Poradniki] Problemy z pisaniem/wyglądem wątków na FORUM Mi Community.

2020-10-20 07:12:11
431 10
Cześć!

To "już/dopiero" mój drugi wątek tutaj :)
Tym razem będzie trochę mniej konkretny, ale ma służyć temu bym mógł stworzyć następny, który mam nadzieję pomoże Wam rozwiązać swoje problemy z pisaniem wątków tutaj.

O co konkretnie chodzi?

- Podczas ogólnych rozmów, część z Was uskarżała się na to, że pisząc jakiś wątek, wszystko wygląda fajnie, tak jak chcecie, ale tylko do pewnego momentu. Zapisując i edytując ponownie powstają niepożądane przez Was zmiany co czasem kończy się zniechęceniem i odpuszczeniem posta.
Po krótce: Wy swoje a forum swoje.
- Przeglądając forum zaobserwowałem, że czasem "coś jest nie tak", mam na myśli chociażby różne czcionki, ich kolor, linki itp. ... .
Wszystkiego powyżej doświadczyłem osobiście podczas tworzenia mojego tutka na temat klonowania.

W związku z powyższym postanowiłem, że stworzę kolejny tutorial ale do tego będzie mi potrzebna Wasza pomoc.
Napiszcie proszę w komentarzach, jakie błędy FORUM Wam doskwierają, co sprawia Wam trudność, co irytuje wyglądając zupełnie inaczej niżeli to stworzyliście. Da mi to możliwość stworzenia w miarę kompletnej informacji dla Was, co i jak można/trzeba poprawić.
Gorąca prośba do Administracji, jeżeli jest taka możliwość, niech ten wątek ma jak największy zasięg by jak największe grono osób mogło się wypowiedzieć (nie jestem również pewien czy wybrałem odpowiedni dział, w razie potrzeby proszę przenieść tam gdzie być powinno).
Na Wasze spostrzeżenia będę czekał do końca miesiąca. Myślę, że tyle czasu wystarczy na pokazanie mi problemów jakie napotykacie i na co powinienem zwrócić uwagę :)

Pozdrawiam serdecznie - Grzesiek.s :)

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2020-10-20 07:12:11
Favorites1 RateRate

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Cześć Grzesiu 👋 , z problemów które ja zauważyłem to pisanie wątka z wysokości PC i odczytanie go w trybie ciemnym w apce mobilnej Mi Community plus edytowanie postów również z wysokości apki mobilnej... czasami aż strach coś zrobić... bo wątek cały się rozsypie ... edytowanie komentarzy z apki mobilnej... napisałeś coś z emotkami edytujesz i cyk już bez emotek... tyle przychodzi mi teraz do głowy 😉. Pozdro 🤜🤛
2020-10-20 11:29:58
A pisał ktoś wątek w apce :D? Totalna porażka.
2020-10-20 12:44:20

Mi Gaming Team

mini21 | from app

Takie że po zatwierdzeniu wątku jest pusto, choć w podglądzie wszystko widać poprawnie.
2020-10-20 13:37:49
Przede wszystkim każda edycja wątku, wiąże się z możliwością wystąpienia błędu, po zapisaniu, publikacji.
2020-10-20 17:12:33

Advanced Bunny

Grzesiek.s Author | from app

Łukasz
A pisał ktoś wątek w apce :D? Totalna porażka.

z tego co zdążyłem zauważyć to w dokładnie ten sam sposób da radę korygować wątek (metodologia) ale z poziomu telefonu jest duuużo więcej "zabawy".. aaale, czekam na więcej spostrzeżeń ;) jak dojdziemy do ściany/wyczerpiemy temat to postaram się wszystko wyjaśnić tak jak z klonami - prosto :)
2020-10-20 17:19:17
No mi się nie udało rozgryźć. Praktycznie brak możliwości edycji z apki. Edytowany post urywa się na pierwszym linku, czy zdjęciu. Dlatego nie edytuję. Przychodzi powiadomienie o np. czyjejś odpowiedzi w temacie i próba wejścia przez  link często skutkuje "black screenem" i tylko skilowanie apki jest możliwe. I błędy tej nędznej a pki można tak wypisywać i wypisywać... Tak całkiem szczerze, to nawet zgłaszać mi już ich się nue chce, bo i tak braciszki mają na to wywalone...
2020-10-20 22:39:53

Master Bunny

Aleksandrawu | from app

Ja np. pisałam sobie spokojnie temat, zapisałam kopię roboczą. Chcę ją otworzyć następnego dnia, dodać drugą część tekstu i opublikować. Ku mojemu zdziwieniu i ogromnej złości wersja robocza znikła.  Oczywiście wszystko to robiłam w apce.
Nie wiem jak Wy, ale ja od pewnego czasu mam jeszcze problem z dawaniem łapek w danym temacie.
2020-10-20 22:42:53
Wstawiasz zdjęcia na forum? Pamiętaj o REGULAMINIE działu fotografia.

Advanced Bunny

RuraSzczecin
No mi się nie udało rozgryźć. Praktycznie brak możliwości edycji z apki. Edytowany post urywa się na pierwszym linku, czy zdjęciu. Dlatego nie edytuję. Przychodzi powiadomienie o np. czyjejś odpowiedzi w temacie i próba wejścia przez  link często skutkuje "black screenem" i tylko skilowanie apki jest możliwe. I błędy tej nędznej a pki można tak wypisywać i wypisywać... Tak całkiem szczerze, to nawet zgłaszać mi już ich się nue chce, bo i tak braciszki mają na to wywalone...

Wiem co masz Pawle na myśli, miałem podobnie gdy sprawdzałem na tel pisząc z kompa ale znalazłam rozwiązanie żeby tego uniknąć ;)
2020-10-20 23:45:25

Advanced Bunny

Aleksandrawu
Ja np. pisałam sobie spokojnie temat, zapisałam kopię roboczą. Chcę ją otworzyć następnego dnia, dodać drugą część tekstu i opublikować. Ku mojemu zdziwieniu i ogromnej złości wersja robocza znikła.  Oczywiście wszystko to robiłam w apce.
Nie wiem jak Wy, ale ja od pewnego czasu mam jeszcze problem z dawaniem łapek w danym temacie.

W tej kwestii obawiam się, a wręcz jestem przekonany, że jestem "za krótki" :D
Pierwsza sprawa zakładam, że sprowadza się wygasającej sesji (czasu na utworzenie wątki, tak żeby uniknąć niedokończonych wątków, które po prostu zalegają na serwerze.
Co do tak zwanych "like'ów" też nie będę mógł pomóc, jest to wina aplikacji jak mniemam (polecam dodawanie łapki z poziomu spisu dostępnych tematów, ja tak to zacząłem robić :D)
2020-10-20 23:51:23

Advanced Bunny

Czy ktoś z Was ma jeszcze jakieś tematy do poruszania w kwestii tworzenia wątków na tutejszym forum? ;)
2020-10-30 09:20:11
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Grzesiek.s

Advanced Bunny

• Followers

10

• Threads

9

• Replies

23

225