In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Tutorial] Jak doceniać twórców tematów na Mi Community.

2020-10-13 15:47:39
14152 79
Jak doceniać  twórców tematów na Mi Community.

Mi Community to jak sama nazwa wskazuje Społeczeństwo/Rodzina skupione na marce Xiaomi oraz na systemie Miui.
Community czyli społeczeństwo tworzymy MY czyli zwykli użytkownicy jak ja czy Ty.
Tworzymy tematy, poradniki, odpowiadamy na pytania, sami je zadajemy, organizujemy testy i spotkania.
Tworzymy różno-tematyczne Teamy np Mi Sport Team lub Mi Foto Team.

Wiele osób poświęca swój czas i wkłada sporo pracy, aby dany temat jak najlepiej przedstawić. Często dana osoba wydaje swoje prywatne pieniądze, aby przetestować dla WAS jakiś sprzęt.

Warto by takie tematy doceniać prawda?
Miło by było autorowi jakby jak najwięcej osób odpowiedziało w jego temacie jak i doceniło go klikiem w "Ulubione" lub oceną - punktami tzw. Rate.
Zauważyłem, że prawie nikt tego nie robi, a szkoda.
Co nam to daje? A daje nam to, że taki interesujący nas temat nie ginie w gąszczu spamu, tylko dłużej pozostaje na wierzchu, a im wyżej punktowany jest  temat tym większa szansa, na podpięcie przez moderatora lub admina na główną stronę.
Dwa klikając w "Oceń" autor dostaje punkty na swoje konto.
Klikająć w "Ulubione" my także dostajemy punkty, a autorowi jest miło.
Dodatkowo najlepiej dodać jakiś komentarz, a autor może na niego odpowiedzieć i widzi zainteresowanie innych. Sam autor także może wam dać ocenę za waszą wypowiedź, czyli on ma punkty i wy także.
Ktoś powie to tylko cyferki etc, tak ale liczy sie sam fakt, sam gest, że kogoś doceniamy i jego pracę.

Nic nie stoi nas przeszkodzie, abyśmy wykonali te 3 punkty - dali ocenę, dodali temat do ulubionych, a także skomentowali.
Doceniamy czyjąś prace i zdobywamy punkty, a i temat jest wyróżniony z setek spamu np z pytaniem o Miui 12.

Opcja "Oceń"

W zależności od naszej rangi na Mi Community mamy różną pulę dziennych punktów oraz limit punktów jaki możemy przyznać jednorazowo w 1 temacie. Dodatkowo mamy gotowe powody tej oceny lub możemy powód wpisać sami.
1 - dzienny limit - zależne od rangi
2 - zakres pkt jaki możemy dać jednorazowo za 1 temat - także zależne od rangi
3  - pole gdzie wystawiamy ocenę.
4 - Pole gdzie dodajemy lub sami wpisujemy powód.

Na en.miui.com moderatorzy, super teamy oraz Admini zawsze dawali oceny, a tam można było przyznać experience, prestige i trzeci rodzaj i często dawali wszystkie 3 z maksymalną liczbą pkt.  Na Mi Community Global dalej tak jest.
Niestety u nas na Mi Community Polska to wyjątek jak ktoś da taką ocenę.

Przykład.

Mam przy swoim statusie limit 40 pkt a na 1 temat mogę przyznąć maksymalnie 3 pkt a powód mogę wpisać np Super etc.
Ktoś z wyższą rangą będzie miał ich więcej.

Opcja "Ulubione"

Docenia, ale nie daje pkt autorowi tematu tylko i wyłącznie nam bo wypełniamy misję dzienną, ale przecież nie o nas tu chodzi prawda?
Daj ulubione, ale nie zapomnij skometować oraz kliknąć w opcję "Oceń

Dodaj komentarz.

Pamiętajmy o dodaniu komentarza, to także docenienie pracy autora. Nie musi to być rozbudowana wypowiedź, może być to nawet "Super" zawsze to lepiej i milej niż nic nie napisać.

Pamiętajmy od czasu do czasu wejść w wersję PC Mi Community i dać Ocenę, bo tylko tu jest to możlwie, a w aplikacji, możemy dac jedynie łapkę w górę.

Zrzuty.

Edit.

Jak zauważyła @Aleksandrawu jak ktoś nie korzysta z Mi Community na PC, można to zrobić w dowolnej przeglądarce na telefonie w trybie PC lub Android.
Zwykle opcja taka jest w Ustawieniach lub wyciągnięta jako skrót do Menu głownego w danej przeglądarce.  Czasem warto skorzystać z przeglądarki zamiast z samej aplikacji.

Rate

Number of participants 10 Experience +55 Pack Reason

View Rating Log

2020-10-13 15:47:39
Favorites48 RateRate

Mi Gaming Team

mini21 | from app

Konkretnie i sensownie.
Może innym wydaje się że dla autorów to nic nie znaczy, ale zajmujące ułamek sekundy kliknięcie w "lubię" czy dodanie do ulubionych daje autorowi feedback że ktoś to czyta i jest zainteresowany, a wejście w dyskusję pod wątkiem to kolejne "punkty docenienia" na tym przymarłym forum.
Jak tak dalej pójdzie i to się nie zmieni to naprawdę nikomu nie będzie chciało się tu pisać...
a i tak ilość nowych wątków (tylko takich konkretnych) mocno spadła.
2020-10-13 15:58:33

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Masz pan łapkę , chciałbym aby Twój poradnik dotarł do szerszego grona użytkowników
2020-10-13 16:00:04
Świetnie napisane :) to super punkciki ode mnie za to :)
2020-10-13 16:01:51
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Mi Tech Team

Łukasz Author |

mini21 odpowiada, dnia 2020-10-13 09:58:33
Konkretnie i sensownie.
Może innym wydaje się że dla autorów to nic nie znaczy, ale zajmujące ułamek sekundy kliknięcie w "lubię" czy dodanie do ulubionych daje autorowi feedback że ktoś to czyta i jest zainteresowany, a wejście w dyskusję pod wątkiem to kolejne "punkty docenienia" na tym przymarłym forum.
Jak tak dalej pójdzie i to się nie zmieni to naprawdę nikomu nie będzie chciało się tu pisać...

Nic dodać nic ująć. Dokładnie tak jest.
2020-10-13 16:04:48

Mi Tech Team

Łukasz Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2020-10-13 10:00:04
Masz pan łapkę , chciałbym aby Twój poradnik dotarł do szerszego grona użytkowników

Dzięki, mam także taką nadzieję.
2020-10-13 16:05:05

Mi Tech Team

Łukasz Author |

dkisiala odpowiada, dnia 2020-10-13 10:01:51
Świetnie napisane :) to super punkciki ode mnie za to :)

A dziękuję , dziękuję :)
2020-10-13 16:05:27

Moderator

hardziol | from app

no opisane super :))  mam nadzieję że dojdzie to do dużej liczby osób :)
2020-10-13 16:05:37

Instagram: hardziol

Mi Tech Team

Łukasz Author |

hardziol odpowiada, dnia 2020-10-13 10:05:37
no opisane super :))  mam nadzieję że dojdzie to do dużej liczby osób :)

Dzięki :). To trzymamy za to kciuki :)
2020-10-13 16:06:41

Mi Tech Team

JacoL7513 | from app

Super. Ja mam tylko jedno ale. Sam bardzo rzadko odpalam Mi Community na kompie, a codziennie przez apkę. I tego co opisałeś, w apce mi brakuje. ☹️
2020-10-13 16:14:32

Mi Tech Team

Łukasz Author |

JacoL7513 odpowiada, dnia 2020-10-13 10:14:32
Super. Ja mam tylko jedno ale. Sam bardzo rzadko odpalam Mi Community na kompie, a codziennie przez apkę. I tego co opisałeś, w apce mi brakuje. ☹️

Dokładnie, ale zawsze możemy dodać temat do ulubionych, zawsze możemy skomentować oraz dać łapkę w górę, a kiedy przy okazji dać i ocenę na PC. Zawsze to i tak zainteresowanie daną osobą i jego pracą.
2020-10-13 16:16:13
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Łukasz

Mi Tech Team

• Followers

580

• Threads

168

• Replies

5888

50588