In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Dyskusja] Joker Malware - Złośliwe oprogramowanie. Sprawdz, czy nie masz zainstalowanych tych aplikacji!

2020-10-03 00:03:26
2220 19
Witam wszystkich!

Temat dotyczy złośliwego oprogramowania, które za pomocą (zarażonej aplikacji), po zainstalowaniu jej, pomaga załadować więcej złośliwego oprogramowania na urządzeniu, które rejestruje się w usługach Premium WAP (Wireless App Protocol) bez zgody użytkownika.

Według firmy ochroniarskiej ZScaler, Joker może również pomóc w kradzieży wiadomości SMS, listy kontaktów i informacji związanych z urządzeniem.
Zespół badawczy ThreatLabZ firmy Zscaler, który monitoruje złośliwy program Joker, niedawno znalazł oznaki jego ruchu w Sklepie Google Play.

Naukowiec w tym miesiącu znalazł 16 złośliwych aplikacji, które używają złośliwego oprogramowania Jokera.

Te aplikacje zostały zainstalowane na około 120.000 urządzeń z Androidem, a Google usunął już 16 z tych aplikacji ze Sklepu Play, które zostały oznaczone przez ThreatLabZ jako szkodliwe, ale nie może usunąć tych szkodliwych apek z telefonu.

Poniżej znajduje się lista aplikacji, które należy natychmiast usunąć z urządzenia, zanim będzie za późno:

- All Good PDF Scanner
- Blue Scanner
- Care Message
- Desire Translate
- Direct Messenger
- Hummingbird PDF Converter - Photo to PDF
- Meticulous Scanner
- Mint Leaf Message-Your Private Message
- One Sentence Translator - Multifunctional Translator
- Paper Doc Scanner
- Part Message
- Private SMS
- Style Photo Collage
- Talent Photo Editor - Blur focus
- Tangram App Lock
- Unique Keyboard - Fancy Fonts & Free Emoticons

Aby pokonać obronę Google, zespół hakerów ukrywających się za Jokerem skopiował funkcje legalnej aplikacji, a później przesłał ją do Sklepu Play pod inną lub podobną nazwą.
Początkowo aplikacja będzie działać płynnie, jednak po kilku godzinach lub kilku dniach inne aplikacje, które nie zostały wybrane, będą stopniowo dodawane do urządzenia i zaczną się odbywać szkodliwe działania.
Masz smartfon lub tablet z systemem Android, upewnij się, że żadna z aplikacji nie jest zainstalowana na urządzeniu.

Rate

Number of participants 2 Experience +16 Pack Reason

View Rating Log

2020-10-03 00:03:26
Favorites17 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

Mało instaluję, więc nie mam. Dzięki za informację.
2020-10-03 01:25:49

Master Bunny

CaptKetch | from app

Dzięki, na szczęście mnie nie dotyczy.
2020-10-03 06:12:13

Moderator

przybort | from app

Dzięki za info Hardi.
2020-10-03 06:48:43
Invalid floor, the posts have been deleted #4

Advanced Bunny

greg190x | from app

nie interesuje mnie to dobranoc
2020-10-04 02:33:02
na szczęście nie instaluje prawie nic na telefonie to mnie to ominie xD ale dzięki za info
2020-10-05 18:03:38

Mi Sports Team

Serkovsky | from app

czy to jest kopiuj wklej z telepolis ? widziałem ta informacje z jakieś 2tyg. temu
2020-10-05 23:07:55

Moderator

hardziol Author |

Serkovsky odpowiada, dnia 2020-10-05 17:07:55
czy to jest kopiuj wklej z telepolis ? widziałem ta informacje z jakieś 2tyg. temu

az musialem sprawdzic tą strone ;d jesli jest kopiuj wklej, no to git ;d
2020-10-05 23:12:49

Advanced Bunny

Juli10 | from app

na razie nic nie instaluje więc jestem gites  majonez
2020-10-06 04:20:42

Advanced Bunny

Juli10 | from app

he
2020-10-06 04:20:57
please sign in to reply.
Sign In Sign Up