In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Akıllı Robot Süpürge

[] [Mİmar / İnceleme #69] Viomi V3 Robot Süpürge Detaylı İnceleme İlk Kurulum ve Mi Home Uygulaması

2020-09-18 15:29:12
41762 102

Merhaba Mi Fanları!

Yaklaşık 6 aydır Viomi V2 Pro Modelini kullanıyorum ve çok memnunum, bunun üzerine yeni çıkan ve bazı geliştirmeler sunan V3 modeline geçiş yapmaya karar verdim. Bu konuda forumda da artan ilginin farkındayım, herkes yavaş avaş bu robot süpürgelere geçiş yapmaya başladı ve Mi Home ilk kurulumu ile ilgili problem yaşayanları da görüyorum. Bütün bu sorunları çözmesi ve yeni V3 modelini tanıtması için uzun , detaylı ve öğretici olduğuna inandığım bir video hazırladım. Aşağıdan bu videoyu izleyebilir, merak ettiğiniz soruların bazılarının cevaplarını bulabilirsiniz. Eksik kalan kısımlar için buradan sorular sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

Ürünü internet üzerinden NF Bilişimden aldım almak isteyen arkadaşlar için aşağı site linkini ve sosyal medya hesaplarını ekliyorum. Sosyal medya ekibi Mi Hangar çok hızlı dönüş yapıyor bilginiz olsun.

Ürünü Aldığım Firma NF Bilişim Adresleri Instagram adresi:

Instagram adresi:
https://www.instagram.com/mihangar/
Satış Adresleri
http://www.nfbilisim.com/

Tüm detaylarıyla Viomi V3 ve Mi Home uygulaması ilk kurulumunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Xiaomi Ekosistem Üreticisi Viomi’nin ülkemizde satışına yeni başlanan modeli viomi v3 nasıl bir modeldir ve ne gibi yenilikleri var bunu anlatacağım bunun yanı sıra pek çok kişinin problem yaşadığı haritalandırma ve harita düzenleme ile ilgili olarak Mi Home uygulamasında cihaz kurulumu ve haritalandırma nasıl yapılır bunları göstereceğim. Şimdi Cihaz özellikleri nelerdir bunlara bakalım ve V2 pro modelinden nerede ayrışıyor bunları inceleyelim.

VİOMİ V3 ÖZELLİKLERİ VE V2 PRO İLE FARKLARI
İlk olarak Viomi V3’ün temel özelliklerine bakalım ve bir önceki versiyon V2 pro modeli ile arasında ne gibi farklar var bunları inceleyelim.

Emiş Gücü,  V3 için en büyük geliştirme burda yapılmış, bir önceki versiyonda 2100 olan emiş gücü 2600 e yükseltilmiş ve piyasadaki diğer tüm ürünlerin üzerinde bir emiş gücüne sahip bu yeni model.
Batarya İkinci önemli geliştirmede batarya kapasitesinde yapılmış, 3200 olan batarya kapasitesi 4900e yükseltilmiş bu sayede maksiumum temizlik alanı 150 metrekareden 250 metreye çıkmış.
Toz Haznesi Su Haznesi 2'si 1 Arada Toz ve Suz Haznesi Bu bölümlerde bir değişiklik yapılmamış eski model ile aynı ve yeterli.
Gümüş İyon Sterilizasyon Bu yeni özellik sayesinde temizlik yaparken bakterilerin %99.99 unun temizlendiği iddia ediliyor. Eski versiyondan farklı olan özelliklerden birisi de bu. Pandemi dönemi için kesinlikle faydalı bir özellik bu.
AI Değişken Yol Çizme Bu özellik sayesinde daha efektif bir temizlik yolu hazırlanıyor ve batarya çok daha etkili kullanılıyor. Toplam temizlik alanının artırılmasında bu özelliğin faydası büyük.
Temizlenmeyecek Alan Belirleme Bu ürünlerde en çok kullanılan özelliklerden biride bu, ev içinde özellikle çocuklar varsa oyuncakların bulunduğu bölgeyi yasaklı alan seçmek çok hızlı bir çözüm oluyor. Bunun yanı sıra karmaşık alanları da yasaklayarak düzgün bir temizlik sağlayabilirsiniz.

TASARIM
Birazda cihazın tasarımına bakalım çünkü tasarım ergonomiyi etkileyen en önemli faktör. Cihazı alıp almama noktasında da size yardımcı olacaktır. Cihazın yerden yüksekliği 9 buçuk santim, çapı 35 santim. Yüksekliğin önemi cihazın evde nereye girip girmeyeceği belirliyor olmasında. Örneğin yatakların altı koltukların altı ya da ayaklı dolapların altına girip giremeyeceğini anlamak için cihazı almadan önce bu yükseklikleri ölçmenizi tavsiye ederim. Özellikle bazalı yataklarda yatakların orta bölümlerinde bazanın alt kısımlarında sehim oluşabiliyor ki benim evde v2 proda böyle bir problem yaşadım vs LDS sensörün üst kapağı çizildi.  Böyle durumları engellemek için ya bu alanları yasaklı bölge olarak işaretleyin ya da değişebilen ayaklı dolaplarda vs. ayakları 12lik ayak ile değiştirin.

Peki Bu LDS sensör ne işe yarar ve sensör olmayan versiyonlardan farkı nedir. Xiaomi’nin 1C modelini görmüşsünüzdür, üzerinde çıkıntı yok, önünde bulunan kızılötesi sensörler ile haritalama yapıyor fakat bir de hiç sensör olmayan modeller var. Bu cihazlar arasında fark şu, LDS sensörü bulunan modeller haritalandırmayı üzeründeki bu sensörlerden çevreye attığı lazerler ile ilerlemeden yerden yapabiliyor. Yine bu sensör sayesinde harita üzerinde bulunduğu yerin tespitini çok iyi yapabiliyor ve yapay duvar gibi özellikleri bu sensör sayesinde yapıyor. Hiçbir sensörü olmayan modeller çarpa çarpa yollunu bulduğu için temizlik işini bu cihazlar kadar iyi yapamıyor.

Cihazın çıkardığı maksium ses 75 desibel civarında. Bunu şöyle daha anlaşılabilir hale getirebiliriz, orta seviyedeki bir insan sesi 50 desibel, yüksek insan sesi 60 desibel, yüksek insan sesinden daha yüksek bir ses seviyesine sahip turbo moddayken ama sessiz modda çalıştırdığınızda konuşma sesi kadar ses çıkarıyor.

DİKKAT!!!
Cihazı kullanırken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor, banyo wc önü eşikler örneğin, koridor tarafı alçakken banyo tarafı yüksek olabiliyor böyle durumlarda cihazlar içeri girip sıkışabiliyor.

Yerdeki şarj kablolarını kesinlikler kaldırın çünkü alttaki büyük fırçaya sararak cihazın kitlenmesine sebep olabiliyor,

Cihazı sıkıştırabilecek boyutlardaki oyunlakları yerde bırakmamanızda fayda var. Çalıştırmadan önce yerde biraz temizlik yapmak önemli yani.

SONUÇ

Peki bu cihazı kimler almalı?
Şu an bu videoyu izliyorsanız muhtemelen temizlik yapmak yerine vaktinizi daha değerli şeylere harcamaya önem veriyorsunuz demektir. Bu cihazlar asla sizin yaptığınız derin temizliği yapamaz en nihayetinde sadece yerde geziyor ama her hafta 2 3 kere evi süpürürken kaybettiğiniz zamanı kesinlikle size kazadırıyorlar bu da size birkaç bölüm dizi izleme şansı tanıyor, daha da güzel sevdiklerinize daha fazla vakit ayırma şansınız oluyor.

2020-09-18 15:29:12
Favorites46 RateRate

Intern Moderator

DaMgaSea | from Redmi Note 8 Pro

Tesekkurler Modum, teknik degerlendirmeni bekliyorduk iyi oldu bu.
2020-09-18 15:40:45

Intern Moderator

Franticc | from Redmi Note 7

Teşekkürler Detaylı Güzel Bir İnceleme Olmuş Emeğinize Sağlık
2020-09-18 16:01:09

Semi Pro Bunny

Miralay | from MI 6

Detayli anlatim için teşekkürler.Kararsiz kalanlara çok yardimci olacak
2020-09-18 16:10:22

Super moderator

Mİmar Author |

DaMgaSea replied at 2020-09-18 10:40:45
Tesekkurler Modum, teknik degerlendirmeni bekliyorduk iyi oldu bu.

Baya detaylı içerik oldu, çok sorun yaşayan vardı.
2020-09-18 16:18:48

Super moderator

Mİmar Author |

Miralay replied at 2020-09-18 11:10:22
Detayli anlatim için teşekkürler.Kararsiz kalanlara çok yardimci olacak

Ben de öyle umuyorum. :)
2020-09-18 16:19:09

Super moderator

Mİmar Author |

Franticc replied at 2020-09-18 11:01:09
Teşekkürler Detaylı Güzel Bir İnceleme Olmuş Emeğinize Sağlık

Ben teşekkür ederim :)
2020-09-18 16:19:21

Intern Moderator

DaMgaSea | from Redmi Note 8 Pro

Mİmar
Baya detaylı içerik oldu, çok sorun yaşayan vardı.

Aynen cok soru olan oluyordu, bende direk size yonlendiriyordum :)))
2020-09-18 16:21:55

Master Bunny

MutuT | from Mi 9T

Çok sevimli 😂 Her eve lazım.
2020-09-18 17:13:31

Master Bunny

Ufuk Can | from Mi 9T

Emeğine sağlık
2020-09-18 17:17:24

Master Bunny

Alibaykus | from Redmi Note 8

güzel alet inceleme de baya detaylı olmuş 👍👍