In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Fotografia

[Album] OpenPoiMap Wyszukiwarka punktów POI

2020-08-30 00:56:22
340 3
3 zdjęcia na zachętę
Pozostałe naniesione na fotomapę którą można by też nazwać fotoprzewodnikiem
gdyż do obiektów na mapie zostały przypisane nie tylko zdjęcia z telefonu Mi8 ale też linki do Wikipedii, YouTube oraz stron internetowych.  
Podany link kieruje do   "OpenStreetMap"
genialnej mapy  którą kazdy może edytować jeśli tylko zechce.  
Po kliknięciu na link W tabelce po lewej są wszystkie inne hiperłącza
Na uwagę zasługuje Mapillary dla tych którzy chcą własne zdjecia umieszczać na mapie świata  w nieograniczonej ilości nie tylko tam gdzie zasugeruje mapa google oraz wspomniana w temacie  wyszukiwarka atrakcji turystycznych i punktów urzyteczności publicznej OpenPoiMap  

https://www.openstreetmap.org/way/255185541#map=19/51.89179/15.47165


  

Tyle że na małym ekraniku telefonu może być ciężko klikać w małe ikonki dlatego zachecam do zapoznania się z tematem na kompie.

Poniżej 2 instrukcje do tych map
1) Jak posługiwać się Mapami OSM i wyświetlać wszelkie informacje o obiektach z mapy . https://youtu.be/FGANRXZWiYM  ( W filmie iest chińska muza bo własciciel chińskiego telofonu innej muzyki  słuchać nie może :-)   )

2)   Tak jak w tytule, prezentacja wyszukiwarki miejsc użytecznych która posiada coś na wzór Street View z miejsc których nie ma na innych mapach https://youtu.be/GgmxDjNaxq0

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2020-08-30 00:56:22
Favorites1 RateRate
Świetne fotki z zapowiedzi :) Fajny pomysł z taką mapką i punktami. Dojadę jutro do domku, to sobie bardziej pozaglądam :D
2020-08-30 01:39:13
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala
Fotki są debeściackie (tak mówią młodzi), czyli fajne i super. A informacja o OSM dla mnie jest bardzo użyteczna. Dodałem tą informację do ulubionych w przeglądarce i sukcesywnie będę rozgryzał temat. Dzięki!
2020-08-30 02:23:14

Advanced Bunny

km2bp Author |

#3

Michał Szczecin odpowiada, dnia 2020-08-29 20:23:14
Fotki są debeściackie (tak mówią młodzi), czyli fajne i super. A informacja o OSM dla mnie jest bardzo użyteczna. Dodałem tą informację do ulubionych w przeglądarce i sukcesywnie będę rozgryzał temat. Dzięki!

Zapraszam do wypróbowania trybu edycji na OSM po zalogowaniu.
Ja do edycji map stosuję jeszcze starą metodę mapowania szlaków na podstawie zebranego śladu GPS a telefony Xiaomi ze względu na dokładność czujnika GPS doskonale się do tego nadają. Gdyby tylko Chińskie szefostwo wiedziało do czego są wykorzystywane to jeszcze bardziej udoskonalali by tą przydatną funkcję.
Po prostu  niektórych szlaków w terenie mocno zalesionym nie da się na mapę inaczej nanieść. Dlatego konkurencyjne mapy na terenach leśnych i górskich mają przeważnie białe plamy.  A OSM jako baza danych dla aplikacji mobilnych takich jak Garmin , Yanosik , Strava , Locus map ,  Mapy.cz i wiele innych jest bezkonkurencyjny. Zresztą zobacz to:   https://www.youtube.com/watch?v=8O2OEGL6i3k  koniecznie razem z opisem pod filmem.
2020-08-30 02:36:34
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

km2bp

Advanced Bunny

 • Followers

  10

 • Threads

  22

 • Replies

  85

 • Points

  431

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list